Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 225 times
Been thanked: 208 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: wrojka »

Marokin21 pisze: 11 kwie 2024, 18:53 Ehhh, chyba jednak 26 mm zamówię bo dla pewności zmierzylem żeton z gry i albo moja miarka jest niedokładna - co jest możliwe - albo żeton jest minimalnie wiekszy niż niż 25 mm.
Spoiler:
Mimo to, dzięki za odpowiedź :)
Zmierzyłem suwmiarką parę różnych żetonów, 24.90mm. DAWAJ ZMIEŚCISZ JE :D
Marokin21
Posty: 96
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 5 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Marokin21 »

wrojka pisze: 11 kwie 2024, 19:09
Marokin21 pisze: 11 kwie 2024, 18:53 Ehhh, chyba jednak 26 mm zamówię bo dla pewności zmierzylem żeton z gry i albo moja miarka jest niedokładna - co jest możliwe - albo żeton jest minimalnie wiekszy niż niż 25 mm.
Spoiler:
Mimo to, dzięki za odpowiedź :)
Zmierzyłem suwmiarką parę różnych żetonów, 24.90mm. DAWAJ ZMIEŚCISZ JE :D
Trochę mały margines błędu :lol: Probowałem ten sam żeton do kapsli od warps edge (troche mi zostało, tam też niby 25 mm i musiałem na sile wciskać) i mam te same odczucia - jak już wcisnę tam żeton to juz go nigdy nie wyciagne z niego :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2024, 21:55 przez Marokin21, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Diserve »

autopaga pisze: 11 kwie 2024, 18:35 25 są idealne.
Tak jak tu napisane. Dziś kapslowałem całość w 25mm z allie. Pasują idealnie
chalunster
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2021, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: chalunster »

U mnie również 25mm kapsle pasują jak ulał.

Mam jednakże inny problem, a mianowicie jak to wszystko upchać w pudełku? Udało się komuś schować zakapslowane żetony i zakoszulkowane karty z powrotem w insercie?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: autopaga »

W tym tekturowym czymś za pewne się nie zmieści.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

autopaga pisze: 11 kwie 2024, 21:06 W tym tekturowym czymś za pewne się nie zmieści.
Mieszczą się ale naprawdę trzeba się natrudzić. Niestety na tyle, że gra nie jest warta świeczki jeśli gra ma trafiać na stół regularnie.
Marokin21
Posty: 96
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 5 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Marokin21 »

Skoro w 25mm się u was to czy moglibyscie się podzuelić linkiem gdzie zamawialiscie swoje kapsle tutaj albo priv?
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Rafal1970 »

Też proszę o informacje gdzie nabyliście te kapsle 25mm pasujące na żetony. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Diserve »

Marokin21 pisze: 11 kwie 2024, 21:49 Skoro w 25mm się u was to czy moglibyscie się podzuelić linkiem gdzie zamawialiscie swoje kapsle tutaj albo priv?
Rafal1970 pisze: 11 kwie 2024, 22:16 Też proszę o informacje gdzie nabyliście te kapsle 25mm pasujące na żetony. Z góry dzięki.
Ja brałem z tej oferty i pasują:
https://a.aliexpress.com/_EyhJhJt
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 45 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: xtomashx »

Córce się gra spodobała więc musiałem zamówić 😁 znikający nakład robi swoje. Teraz tylko zamówić kapsle. Gdzieś czytałem, że 235 sztuk potrzeba.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Fiacik »

Wczoraj zacząłem kapslowanie i 25mm pasują idealnie. Należy jedynie zwrócić uwagę, aby wciskać je właściwą stroną. Wchodzą na styk, ale dalej jest opcja rozkapslowania, gdyby to w ogóle było kiedykolwiek potrzebne.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 45 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: xtomashx »

Podrzuci ktoś zdjęcie zakapslowanych żetonów na plwnszetkach? Nie zajmują one za dużo miejsca i nie robią gry nieczytelnej?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: autopaga »

Obrazek

Zakapslowane żetony zajmują ciut za dużo miejsca, ale w granicy tolerancji.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 625
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Michito »

A jeżeli chodzi o planszetki graczy to widzicie potrzebę szukania jakichś dedykowanych protektorów pod nie, czy są na tyle sztywne, że dadzą radę bez wspomagaczy?
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Diserve »

Michito pisze: 12 kwie 2024, 11:01 A jeżeli chodzi o planszetki graczy to widzicie potrzebę szukania jakichś dedykowanych protektorów pod nie, czy są na tyle sztywne, że dadzą radę bez wspomagaczy?
W ktorejś recenzji słyszałem opinie, że to zwykła kartka i słabe. Ale jak wyjąłem je z pudełka to jak dla mnie są wystarczające. Aczkolwiek przyznam, że jeszcze nie grałem. Opinia na podstawie badania organoleptycznego :D
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4477
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 849 times
Kontakt:

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Hardkor »

Diserve pisze: 12 kwie 2024, 11:03
Michito pisze: 12 kwie 2024, 11:01 A jeżeli chodzi o planszetki graczy to widzicie potrzebę szukania jakichś dedykowanych protektorów pod nie, czy są na tyle sztywne, że dadzą radę bez wspomagaczy?
W ktorejś recenzji słyszałem opinie, że to zwykła kartka i słabe. Ale jak wyjąłem je z pudełka to jak dla mnie są wystarczające. Aczkolwiek przyznam, że jeszcze nie grałem. Opinia na podstawie badania organoleptycznego :D
Dokładnie, zwykła kartka. Jakby były dwuwarstwowe to super, ale niestety nie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 319
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 58 times
Been thanked: 45 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: xtomashx »

Michito pisze: 12 kwie 2024, 11:01 A jeżeli chodzi o planszetki graczy to widzicie potrzebę szukania jakichś dedykowanych protektorów pod nie, czy są na tyle sztywne, że dadzą radę bez wspomagaczy?
Na filmach wygląda to słabo ale podobno dają radę. Problem z takimi nakładkami na plansze jest taki, że kapsle na pewno nie wejdą.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: autopaga »

Nie wiem co to znaczy że nie dadzą rady? Ja tam wolę taką niż dwuwarstowwą z przesunięciami i wygiętą w łuk. Przecież to tylko leży na stole, jedyny element tego typu który spotkałem w grze i był totalnie za cienki to pomoc gracza w podwodnych miastach, widywałem grubsze ulotki.
gogovsky
Posty: 2213
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: gogovsky »

Zagralem 20 gier nie potrzeby tego wspomagać :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: rand »

Czy ktoś mi może powiedzieć do czego są dwa żetony blokady? Nigdzie nie mogę znaleźć tego w instrukcji. Wczoraj grałem w 3 osoby i nigdzie nie widziałem zastosowania do nich.

Co do kapsli to 25mm wchodzą na styk, jak najpierw pare złą stroną wcisnąłem to już nie mogłem wyjąć, ale wątpię, żebym to wyjmował.
Ja swoje kupowałem na amazonie 200 sztuk za 40 zł i jest podstawka na żetony, która idealni mieści sprzymierzeńców. Mam do tego zapas ponad 160 kapsli na inną gre. Przy posiadaniu subskrypcji na Prime'a to jeszcze przesyłka wychodzi darmowa, w dwa dni miałem w paczkomacie.

Co do planszetek to da się na nich grać, ale chwila nieuwagi i znacznik siły już gdzieś się przemieszcza po plaszetce, to samo znaczniki frakcji. Obawiam się, że jeśli ktoś wpadnie na pomysł stworzenia drewnianych nakładek to nie weźmie pod uwagę, że kapsle potrzebują więcej miejsca i będzie to dostosowane do zwykłych żetonów. Natomiast jakby ktoś robił maty neoprenowe dla frakcji to chyba bym się skusił :wink:


Obrazek
Fojtu
Posty: 3383
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 558 times
Been thanked: 1263 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Fojtu »

rand pisze: 12 kwie 2024, 12:12 Czy ktoś mi może powiedzieć do czego są dwa żetony blokady? Nigdzie nie mogę znaleźć tego w instrukcji. Wczoraj grałem w 3 osoby i nigdzie nie widziałem zastosowania do nich.
Do blokowania miejsc na karty przy stole używanych tylko na 4 i 5 graczy.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: XLR8 »

Jest kilka projektów nakładek na plansze graczy. Jednak wszystkie jakie znalazłem były pod wymiar żetonów, a nie kapsli.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: rand »

XLR8 pisze: 12 kwie 2024, 13:02 Jest kilka projektów nakładek na plansze graczy. Jednak wszystkie jakie znalazłem były pod wymiar żetonów, a nie kapsli.
To szkoda, z chęcią bym kupił, ale jak mają i tak wystawać i się przesuwać to chyba nie ma sensu. W takim razie trzeba mieć nadzieje na mate neoprenową, tam mimo wszystko znaczniki trochę więcej tarcia mają.
Marokin21
Posty: 96
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 5 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: Marokin21 »

Spoiler:
Udało ci się zapakować zakapslowane żetony do pudełka z grą?
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2024, 17:14 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Wojna w Krainie Czarów / Wonderland's War (Tim Eisner, Ben Eisner, Ian Moss)

Post autor: rand »

Tak udało się, ale nie bez problemów ;-) Jest na styk ale udało się całą tą tackę włożyć i to w woreczku, żeby nic nie wypadło z tego.

Zdjęcia:
Spoiler:
ODPOWIEDZ