Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
akasha_wl
Posty: 172
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: akasha_wl »

itsthisguyagain pisze: 12 lis 2023, 21:57
bazyliszek10000 pisze: 12 lis 2023, 21:36 Jak gra działa na 2 osoby? Dla porównania root z tą swoją asymetrią nie dział w moich oczach, za to Inis wydaje się działać najlepiej na 2 osoby, CoC nie działa dobrze bo gra toczy się do pierwszej bitowy. Jak to wygląda tutaj? Nie chodzi mi oczywiście o porównanie do innych gier, raczej czy frakcje się balansują i czy gra toczy się po więcej niż jednej bitwie do końca?

A i jeszcze pytanie o błędy, bo to Portal wydawał😜?
Na 2 graczy nie grałem, więc się nie wypowiem.

Bitew jest dużo i to od R1. Bez sensu by było jakby jedna przegrana bitwa na początku gry decydowała o tym kto wygra całą grę.

Przedwczoraj jak grałem SI to przegrałem 3 bitwy w R1, straciłem budynek, przegrałem walkę o relikt (remisem) zostałem zredukowany tylko do swojej bazy ale i tak grałem dalej bez problemu i miałem nawet jakieś szanse na wygraną. Wiadomo lepiej wygrywać niż przegrywać ale przegrana bitwa a nawet przegrana seria bitew nie eliminuje z gry.

Błędy są 2 - dwie karty z zamienionymi rewersami - poprawione są dodawane do gry i liczba graczy na pudełku jest zaklejona naklejką. Chyba jeszcze przed rozesłaniem gry się zorientowali, że są błędy i poprawili.
Są też w instrukcji błędy, w tym merytoryczne (teraz nie jestem w stanie podać szczegółów, ale później sprawdzę), a do tego literówki, także na pomocach frakcji. Poza tym podręcznik czyta się moim zdaniem fatalnie, ale to już może być wina oryginalnego wydawcy.

Na dwóch bym do tego nie siadała, a w sumie dla mnie to jest gra na czterech graczy (może pięciu, ale nie grałam w takim składzie).
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Sixshot »

Dziś dostałem swoją kopię w wersji polskiej i ..jestem trochę rozczarowany jakością wykonania elementów papierowych i wyprasek. Tj strasznie jakieś takie usyfione. Instrukcja obsługi oraz te karty pomocy frakcji mają jakieś takie syfy nie wiem czy to kwestia druku czy potem pakowania bo to wygląda na pierwszy rzut oka jakby ktoś butem przeszedł. Chyba ,że wilgoć zrobiła swoje i się tusz "rozmazał" w trakcie przechowywania bo po otwarciu wydawało się wszystko takie wilgotnawe w dotyku. W każdym bądź razie po wyciśnięciu wyprasek i złożeniu kartonowych pudełeczek i generalnie przygotowaniu gry to łapy miałem dość mocno ubrudzone. .. Też tak mieliście ?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Błysk »

Moja kopia bardzo solidnie wykonana, też po polsku
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: itsthisguyagain »

U mnie było wszystko ok
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: XLR8 »

Kolejna partia za nami i gra najprawdopodobniej trafi na olx.
Niestety late game całkowicie zabija fun z rozgrywki. Całość ZAWSZE sprowadza się tylko do zrobienia jednej wielkiej masy i ruszania się nią. Niezbyt opłaca się bronienie budynków jeśli nie ma naukowej frakcji przy stole. Rekrutacja i ruch są zbyt tanie i proste więc szybko mapa się zapełnia i tylko przesuwamy blok 20 figurek z liderem.
Końcówka to już tylko liczenie szans i ostateczny atak.

Pierwsze 2 rundy są fantastyczne. Gdy ekonomia jest ciasna i każda decyzja ma ogromne znaczenie. Później jest coraz gorzej. Decyzje na torach tracą na znaczeniu, wszystko przychodzi łatwo. Reszta to kwestia tylko tego kto dostanie pistolet w 5 rundzie i czy weźmie ruch jako ostatni żeby przeczekać czy jako pierwszy żeby po prostu wbić się swoim blokiem drewna do kogoś zanim resztą go zablokuje.

Bardzo chcieliśmy ją polubić ale nie widzimy innych ścieżek rozwoju.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: flissak »

Sixshot pisze: 15 lis 2023, 21:24 Dziś dostałem swoją kopię w wersji polskiej i ..jestem trochę rozczarowany jakością wykonania elementów papierowych i wyprasek. Tj strasznie jakieś takie usyfione. Instrukcja obsługi oraz te karty pomocy frakcji mają jakieś takie syfy nie wiem czy to kwestia druku czy potem pakowania bo to wygląda na pierwszy rzut oka jakby ktoś butem przeszedł. Chyba ,że wilgoć zrobiła swoje i się tusz "rozmazał" w trakcie przechowywania bo po otwarciu wydawało się wszystko takie wilgotnawe w dotyku. W każdym bądź razie po wyciśnięciu wyprasek i złożeniu kartonowych pudełeczek i generalnie przygotowaniu gry to łapy miałem dość mocno ubrudzone. .. Też tak mieliście ?
To się nazywa pleśń.
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Sixshot »

flissak pisze: 18 lis 2023, 08:38
Sixshot pisze: 15 lis 2023, 21:24 Dziś dostałem swoją kopię w wersji polskiej i ..jestem trochę rozczarowany jakością wykonania elementów papierowych i wyprasek. Tj strasznie jakieś takie usyfione. Instrukcja obsługi oraz te karty pomocy frakcji mają jakieś takie syfy nie wiem czy to kwestia druku czy potem pakowania bo to wygląda na pierwszy rzut oka jakby ktoś butem przeszedł. Chyba ,że wilgoć zrobiła swoje i się tusz "rozmazał" w trakcie przechowywania bo po otwarciu wydawało się wszystko takie wilgotnawe w dotyku. W każdym bądź razie po wyciśnięciu wyprasek i złożeniu kartonowych pudełeczek i generalnie przygotowaniu gry to łapy miałem dość mocno ubrudzone. .. Też tak mieliście ?
To się nazywa pleśń.
Hmm ..nie znam się aż tak aby to stwierdzić, te zabrudzenia występują jakby w tych samych miejscach na stronach tak jakby coś albo reguarni się odcisnęło na wielu kartach albo rozmnazalo. .. w razie wu gdyby to jednak była pleśń to znacie jakieś dobre sposoby na usuwanie ?
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: salaba »

Jeśli to pleśń, to tak, może się rozrastać. Poza tym absolutnie taki egzemplarz nie nadaje się do grania, bo jest to szkodliwe dla zdrowia. Galakta ostatnio tak odesłała całe zamówienie do fabryki, dbając o zdrowie kupujących nie wpuściła tego świństwa na rynek. Natychmiast skontaktuj się z działem reklamacji lub po prostu napisz maila do Portalu i odsyłaj.
Ardon
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Ardon »

XLR8 pisze: 18 lis 2023, 00:55 Kolejna partia za nami i gra najprawdopodobniej trafi na olx.
Niestety late game całkowicie zabija fun z rozgrywki. Całość ZAWSZE sprowadza się tylko do zrobienia jednej wielkiej masy i ruszania się nią. Niezbyt opłaca się bronienie budynków jeśli nie ma naukowej frakcji przy stole. Rekrutacja i ruch są zbyt tanie i proste więc szybko mapa się zapełnia i tylko przesuwamy blok 20 figurek z liderem.
Końcówka to już tylko liczenie szans i ostateczny atak.

Pierwsze 2 rundy są fantastyczne. Gdy ekonomia jest ciasna i każda decyzja ma ogromne znaczenie. Później jest coraz gorzej. Decyzje na torach tracą na znaczeniu, wszystko przychodzi łatwo. Reszta to kwestia tylko tego kto dostanie pistolet w 5 rundzie i czy weźmie ruch jako ostatni żeby przeczekać czy jako pierwszy żeby po prostu wbić się swoim blokiem drewna do kogoś zanim resztą go zablokuje.

Bardzo chcieliśmy ją polubić ale nie widzimy innych ścieżek rozwoju.
To jest jedna z najbardziej intrygujących mnie pozycji tego roku, tym bardziej że nic jeszcze nie mam od Garphill Games i bardzo byłoby mi przykro, gdyby się okazało, że to powszechna wada gry, która jest niezależna od ekipy, frakcji i umiejętności. Zgadzam się, że to bardzo niszczy regrywalność, ale wywnioskowałeś to dopiero 3-5 grach z jedną ekipą, więc nie wiem, czy nie oceniłeś jej zbyt pochopnie.
Może warto ją wypróbować z innymi ludźmi, którzy BYĆ MOŻE potrafią wyciągnąć z tego tytułu bardziej wyrafinowane taktyki w końcowej grze, niż tylko ruch/rekrutacja i wygrać? Bo to aż niewiarygodne po tym, co się naczytałem i nasłuchałem o tej grze.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: itsthisguyagain »

Spoiler:
Kolega @XLR8 mocno przesadził z oceną.

U nas każda gra robi się ciaśniejsza. Grałem 6 razy i ani razu nie widziałem rundy 5 a raz nawet gra się prawie skończyła się w rundzie 3 (czy 4 runda to late game?) U nas nawet w rundzie 4 są sytuacje kiedy kogoś się wycina z akcji drogą wyceną.

Jak ja bym miał wskazać najsłabszą część tej gry to griefing i kingmaking. Można zostać wyeliminowanym z gry w rundzie 1 jeśli kilku graczy stwierdzi, że grasz nie tą frakcją co trzeba i koniecznie trzeba cię wychendożyć zanim ty to zrobisz im. No i gracz nie mający szans na wygraną decyduje kto wygra - chociaż u nas już od dawna przyjęło się, że zawsze stosujemy się zasady maximum damage - czyli gracz nie wygrywający idzie zawsze tam gdzie zrobi większy łomot.

Fajne jest to, że jeśli chcesz grać dobrze to musisz się bić (nie koniecznie nawet wygrywać). Możesz olać walki i budować sobie budynki i rozwijać ekonomię ale grasz źle.

Wiele gier typu Area Control raczej zakłada, że robimy 4x czyli musi gdzieś w tych iksach być exploit a exterminate jest na końcu czyli MUSISZ rozbudować bazę eko i dopiero wtedy szukasz zwady z innymi graczami. Tu budowa eko bazy jest opcją i w ogóle mam wrażenie, że im lepszy gracz tym bardziej ignoruje ekonomię i ładuje wszystko w machinę wp****lu.

Jakbym miał grę ocenić obiektywnie to bym dał takie solidne 7/10. Patrząc na elementy gry to tu nie ma jakichś nowatorskich pomysłów. Ta gra to efekt solidnej rzemieślniczej roboty. Typowe dla Graphill mielenie surowców i rozbujanie silnika ekonomicznego pomieszane z naparzanką rodem z Kemet i polane lukrem asymetryczności dla regrywalności. Subiektywnie to dla mnie to najlepsza gra jaką poznałem w tym roku.

U mnie w się przyjęła i będzie grana.
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: leszczorek »

Wczoraj rozegrałem drugą grę i na razie oprócz tematu (trochę mnie to razi) i wykonania (planszetki graczy i arkusze frakcji są tłuste. może to kwestia pleśni, o której wcześniej ktoś wspomina) to gra jest rewelacyjna. Czuć, że jest dopracowana, wszyscy idą łeb w łeb i do końca nie wiadomo kto wygra, a można zaplanować fajne ruchy, które innym graczom psują plany. 9/10
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Kajak »

Było grane trzy razy na trzech.
W moim prywatnym odczuciu jest to gra rewelacyjna i daje jej ocenę 14,7 / 17 .
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: piwko »

Macie jakieś porównanie jak gra się w 3-, 4- i 5-osobowym składzie? W jakim działa najlepiej albo nie za bardzo działa, czy też wszystkie wersje są w porządku?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: XLR8 »

piwko pisze: 03 gru 2023, 10:24 Macie jakieś porównanie jak gra się w 3-, 4- i 5-osobowym składzie? W jakim działa najlepiej albo nie za bardzo działa, czy też wszystkie wersje są w porządku?
Najlepiej w 5 pod względem rozgrywki. Jednak downtime może być zabójczy. Na 4 jest najlepiej patrząc na stosunek downtime do jakości rozgrywki.
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: leszczorek »

Nie jest to gra, która cierpi na zbyt długi downtime. Tury raczej przebiegają szybko. Wiadomo, że jeśli pozwalamy cofać ruchy graczom, bo źle obliczyli energię i nie mogą wykonać późniejszej akcji, a później wracają to może być problem :)

Jednak u nas gra 5-osobowa to około 3,5 godziny soczystego grania.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: XLR8 »

leszczorek pisze: 04 gru 2023, 10:22 Nie jest to gra, która cierpi na zbyt długi downtime. Tury raczej przebiegają szybko. Wiadomo, że jeśli pozwalamy cofać ruchy graczom, bo źle obliczyli energię i nie mogą wykonać późniejszej akcji, a później wracają to może być problem :)

Jednak u nas gra 5-osobowa to około 3,5 godziny soczystego grania.
4/5 akcji idzie ekspresowo, natomiast klin stanowi akcja ruchu i tak naprawdę można iść z psem gdy ktoś przed nami ma 20 figurek i 5pkt ruchu.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: autopaga »

Czyli to samo co w ankh i u mnie dyskwalifikuje grę.
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Kajak »

Być może jak się gra z zamulaczami to tak jest. Myśmy grali we trzech przez pół soboty i obróciliśmy trzy razy.
Nikt się nie nudził, gra ino furgała , czacha dymiła , emocje sięgały powały i nie znikały.
Mnie się gra bardzo spodobała, mimo że trzy razy przegrałem , z tymże raz minimalnie.
Królotwórstwo nie wystąpiło, bo każdy grał zawzięcie do końca.

Aha , nie ma to żadnego znaczenia ale miałem fantazję i przemalowałem Binarnych z szarego na stalowe:
Obrazek
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: leszczorek »

XLR8 pisze: 05 gru 2023, 13:47
leszczorek pisze: 04 gru 2023, 10:22 Nie jest to gra, która cierpi na zbyt długi downtime. Tury raczej przebiegają szybko. Wiadomo, że jeśli pozwalamy cofać ruchy graczom, bo źle obliczyli energię i nie mogą wykonać późniejszej akcji, a później wracają to może być problem :)

Jednak u nas gra 5-osobowa to około 3,5 godziny soczystego grania.
4/5 akcji idzie ekspresowo, natomiast klin stanowi akcja ruchu i tak naprawdę można iść z psem gdy ktoś przed nami ma 20 figurek i 5pkt ruchu.
Bez przesady :) plansza jest na tyle mała i rozsądnych ruchów jest na tyle mało, że nie ma tego aż tyle. Po kilku partiach na stole u nas raczej wędrują większe skupiska niż pojedyncze jednostki, żeby nie karmić frakcji, które zyskują na łatwych walkach.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Wosho »

Czy dodatek duzo daje? Chyba raptem jedna osoba o nim napisala?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: itsthisguyagain »

Zależy ile razy będziesz grać. Najlepsze w dodatku są nowe zębatki i dodatkowi liderzy. To daje trochę nowych decyzji na etapie setupu i zwiększa regrywalność.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Błysk »

Dobra, gra trochę przeleżała i czekała na swoją kolej, ale w końcu zagraliśmy 2 razy. Pierwsze wrażenie?

ALE TO JEST DOBRE!

Frakcje faktycznie są asymetryczne, decyzji do podjęcia jest sporo i są ciekawe (może z małym minusem na zasadzie "nieważne co się stanie, miej dosyć zasobów na akcję zbiorów"). Co ulepszać, na co wydać energię i klejnoty. Gdzie zaatakować, czego warto bronić? Może lepiej przegrać, ale bez strat, niż wygrać ale zostać zdziesiątkowanym? Jak już buduję budynek, to który przyda mi się najbardziej? Decyzje na każdym kroku. Czy ważne? Nie wiem, ale czułem jakby każda była ważna.

System walki w ogóle jest ciekawy, stary dobry Kemet na sterydach.
Ardon
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Ardon »

Co myślicie o ekonomii w tej grze? Jak oceniacie liderów z pasywkami dodającymi dodatkowe zasoby i opłaca się ich werbować, jako pierwszych? Czy da się wygrać bez rozwoju torów rekrutacji oraz ruchu (inną frakcją niż niebiescy), a zamiast tego ograć przeciwników rozwojem np. pod full w budowanie i zbiory? Osobiście wolałbym, aby ekonomia i walka miały równe znaczenie, bo bez tego gra jest pozbawiona głębii. Ciągłe wygrywanie gier poprzez bieganie jednostkami po całej mapie i mordowanie wszystkiego, co się rusza staje się na dłuższą metę nużące.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Błysk »

Ardon pisze: 11 lut 2024, 11:31 Co myślicie o ekonomii w tej grze? Jak oceniacie liderów z pasywkami dodającymi dodatkowe zasoby i opłaca się ich werbować, jako pierwszych? Czy da się wygrać bez rozwoju torów rekrutacji oraz ruchu (inną frakcją niż niebiescy), a zamiast tego ograć przeciwników rozwojem np. pod full w budowanie i zbiory? Osobiście wolałbym, aby ekonomia i walka miały równe znaczenie, bo bez tego gra jest pozbawiona głębii. Ciągłe wygrywanie gier poprzez bieganie jednostkami po całej mapie i mordowanie wszystkiego, co się rusza staje się na dłuższą metę nużące.
Każda akcja jest potrzebna. Nie rozwijanie zbiorów do przynajmniej dwóch pól, z których można zbierać wydaje mi się samobójstwem. Natomiast, żeby z tego korzystać, to trzeba mieć odpowiedni fundament lub budynki, co prowadzi do musu przeprowadzania budowy i być może ulepszania jej.

Podejrzewam, że jednym frakcjom bardziej się opłaca rozwijać ruch/ rekrutację niż innym. Circadianie bez rozwiniętej rekrutacji będa bezużyteczni, ale np. fioletowe ludziki, którzy punktują za wygrywanie bitew już nie potrzebują aż tak dużo ruchu, bo mogą sobie chodzić jednym wielkim blobem.

Natomiast to jest głównie area control, więc walka jest nieunikniona. Nie ma frakcji, która ma warunek zwycięstwa "wybuduj wszystkie budynki". Jeśli szukasz gier, gdzie można wygrać i ekonomicznie i "wojennie" no to pewnie cywilizacyjne gry bardziej Ci podejdą.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Diserve »

W końcu udało się zagrać. Pierwsza rozgrywka na dwie osoby, bo tez dużo osób mówiło, że dobrze chodzi. I muszę przyznać, że się nie rozczarowałem.

Graliśmy Zcharo vs Oxitaya i mimo, iż na początku miałem wrażenie, że zostanę rozjechany (jako Zcharo) to z czasem okazało się, że idzie grać, natomiast musiałem mocno cisnąć rekrutacje, żeby mieć czym się bronić.

Początek dość pacyfistyczny, ale od 3 rundy się zaczęło. Pierwsza duża walka, którą przegrałem mocno napsuła mi planów i po raz kolejny myślałem, że już pozamiatane. Jednak w 5 rundzie rzutem na taśmę udało się wbić 20 sławy i odbić relikt z rąk przeciwnika, który kontrolował ostatnie dwa.

Trochę to zajęło i było sporo sprawdzanja w instrukcji ale finalnie gra mi się bardzo spodobała bo do końca każdy miał szansę, mimo że w połowie mocno oberwałem, a finalnie udało się wygrać przed 6 rundą.
ODPOWIEDZ