Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Brylantino »

Seraphic_Seal pisze: 10 kwie 2024, 13:47
Gun3R pisze: 10 kwie 2024, 13:18
Seraphic_Seal pisze: 10 kwie 2024, 13:13
Spoiler:
Dobra, ten film wytłumaczył mi, dlaczego jedna osoba (bo ciężko ją już nawet nazwać graczem), musi wcielić się w rolę prowadzącego.
Nie wiem na ile w tej roli zadziała aplikacja (a polskiej wersji niestety wciąż nie ma...).

Wszystko fajnie, jak prowadzący ma gadane i będzie to dynamicznie prowadził, narzucając szybkie tempo. Wtedy z pewnością będą emocje. A jeśli nie będzie umiał tego tak poprowadzić? Ktoś ma za sobą jakieś próby? Może nawet obstawiania w turach, żeby prowadzący mógł być normalnym graczem? Chociaż wtedy raczej nie będzie to zbyt ciekawy tytuł...
daj spokój z prowadzącym, apka językowo nie ma praktycznie znaczenia, wystarczy że patrzysz na ekran
No ja odnoszę wrażenie, że dobry prowadzący/ewentualnie lektor robi tu większość roboty. Bez tego granie z aplikacją to gapienie się w ekran i suche obstawianie, nie wiem czy miałbym ochotę do czegoś takiego siadać
Jak się ma mało charakternych współgraczy, którzy na popsute plany zamiast zareagować np. "o ku*&^ Ty mendo zawszona, zobaczysz dojadę Cię za to i <śmiech>", tylko "aha", to i najciekawsza gra będzie wiała nudą przy stole.

Jak za to ludzie zaczną dopingować konie, drzeć się na siebie i po prostu się dobrze bawić, to niezależnie czy będzie komentator czy apka, emocje będą bardzo wysokie.
Wildcard
Posty: 19
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Wildcard »

To jest gra imprezowa wiec wymaga troche szrszego grona graczy i odpowiedniego wczucia sie w klimat.
Apka jak najbardziej daje rade, sprawdzone w poprzedni weekend i 7 osob bawilo sie doskonale :)
j_g
Posty: 1982
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 241 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: j_g »

Wildcard pisze: 11 kwie 2024, 13:29 Apka jak najbardziej daje rade [...]
Na czym wyświetlaliście i czy się sprawdziło na tyle osób?
Wildcard
Posty: 19
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Wildcard »

j_g pisze: 11 kwie 2024, 14:57
Wildcard pisze: 11 kwie 2024, 13:29 Apka jak najbardziej daje rade [...]
Na czym wyświetlaliście i czy się sprawdziło na tyle osób?
Kumpel odpalil apke na tablecie i wyswietlil na TV zamontowanym na scianie. Apka jest darmowa wiec mozna sciagnac i sprawdzic nawet bez kupowania gry. Ekran telefonu moze byc troche maly ale pierwszy lepszy tablet/laptop juz powinien sobie poradzic.
Wildcard
Posty: 19
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Wildcard »

Dodam tylko ze plansza dla koni jest sama w sobie dosc mala i wielkosci ekranu przecietnego tableta.
Nic sie nie traci grajac bez niej a i rozgrywka jest szybsza bo nie trzeba czekac az prowadzacy rzuci kostkami i przesunie konie tak ja ktrzeba :)

Obrazek
Leoś
Posty: 19
Rejestracja: 25 wrz 2016, 09:44
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Leoś »

Wildcard pisze: 11 kwie 2024, 16:26
j_g pisze: 11 kwie 2024, 14:57
Wildcard pisze: 11 kwie 2024, 13:29 Apka jak najbardziej daje rade [...]
Na czym wyświetlaliście i czy się sprawdziło na tyle osób?
Kumpel odpalil apke na tablecie i wyswietlil na TV zamontowanym na scianie. Apka jest darmowa wiec mozna sciagnac i sprawdzic nawet bez kupowania gry. Ekran telefonu moze byc troche maly ale pierwszy lepszy tablet/laptop juz powinien sobie poradzic.
Można też bezpośrednio w przeglądarce

https://nomadgames.co.uk/readysetbet

TV z netem i gotowe.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 975
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Apos »

Leoś pisze: 15 kwie 2024, 20:01
Wildcard pisze: 11 kwie 2024, 16:26
j_g pisze: 11 kwie 2024, 14:57 Na czym wyświetlaliście i czy się sprawdziło na tyle osób?
Kumpel odpalil apke na tablecie i wyswietlil na TV zamontowanym na scianie. Apka jest darmowa wiec mozna sciagnac i sprawdzic nawet bez kupowania gry. Ekran telefonu moze byc troche maly ale pierwszy lepszy tablet/laptop juz powinien sobie poradzic.
Można też bezpośrednio w przeglądarce

https://nomadgames.co.uk/readysetbet

TV z netem i gotowe.
O, na stronce jest już dostępna polska wersja językowa :D
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 834
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 193 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Seraphic_Seal »

Apos pisze: 15 kwie 2024, 20:05
Spoiler:
O, na stronce jest już dostępna polska wersja językowa :D
W apce niestety dalej nie ma
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: miker »

Leoś pisze: 15 kwie 2024, 20:01 Można też bezpośrednio w przeglądarce
https://nomadgames.co.uk/readysetbet
Dzięki za udostępnienie. Nie wiedziałem, że jest na stronie. Moje dzieciaki bardzo czekały na wersję polską. I wczoraj ją uruchomiliśmy, chcąc sprawdzić jak brzmi polski lektor.
No i... z całym szacunkiem do Pana lektora, który komenmtuje gonitwy na Służewcu... Ale to jest bez wyrazu. My z dziećmi ustaliliśmy, że zostajemy przy wersji angielskiej, bo wolimy wykrzyczane "No! More! Bets!" niż bez wyrazu powiedziane "Koniec zakładów" czy jak to tam leci.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: yrq »

miker pisze: 16 kwie 2024, 08:43
Leoś pisze: 15 kwie 2024, 20:01 Można też bezpośrednio w przeglądarce
https://nomadgames.co.uk/readysetbet
Dzięki za udostępnienie. Nie wiedziałem, że jest na stronie. Moje dzieciaki bardzo czekały na wersję polską. I wczoraj ją uruchomiliśmy, chcąc sprawdzić jak brzmi polski lektor.
No i... z całym szacunkiem do Pana lektora, który komenmtuje gonitwy na Służewcu... Ale to jest bez wyrazu. My z dziećmi ustaliliśmy, że zostajemy przy wersji angielskiej, bo wolimy wykrzyczane "No! More! Bets!" niż bez wyrazu powiedziane "Koniec zakładów" czy jak to tam leci.
Włączyłem i całkiem mi się podoba. Bomba w górę. I faktycznie skądś znam ten głos :)
Po kliku ruchach konia nr 7 komentator przestał podawać jego ruchy, jakiś bug. Dopiero przy czerwonej linii znów dostał komentarz.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Brylantino »

Zagrałem ostatnio z 3 razy i ogólnie bardzo fajna imprezówka - dobrze się sprawdzi, do grania z rodziną, która jest mało planszówkowa. Apka działa jak złoto, szkoda że dalej nie było updatu PL (choć na stronie jest już od dawna).

Niemniej zauważyłem, że najlepiej się gra w momencie kiedy całkowicie olewamy te wszystkie dodatkowe karty zakładów i VIP. Niepotrzebnie one odwracają uwagę od core rozgrywki, a wcale go nie wzbogacają. Standardowych zakładów jest na tyle dużo, że raczej nie ma problemu aby sobie użyć tych żetonów, a jak mam zapamiętać, że na tym polu wygrywa 8 jak jest przed 10, a tutaj jak czerwony będzie za żółtym, a tutaj że wygram jak drugiej miejsce będzie tylko o jedno pole za pierwszym... Totalnie niczemu to nie służy i przy graniu z tymi polami, prawie zawsze zostawały puste.

Karty VIP IMO prawie nic nie wnoszą, a znowu wymagają jakiejś dziwnej podzielności uwagi, która zabiera nam trochę fun śledzenia głównej gonitwy.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: yrq »

Brylantino pisze: 22 kwie 2024, 12:46 Zagrałem ostatnio z 3 razy i ogólnie bardzo fajna imprezówka - dobrze się sprawdzi, do grania z rodziną, która jest mało planszówkowa. Apka działa jak złoto, szkoda że dalej nie było updatu PL (choć na stronie jest już od dawna).

Niemniej zauważyłem, że najlepiej się gra w momencie kiedy całkowicie olewamy te wszystkie dodatkowe karty zakładów i VIP. Niepotrzebnie one odwracają uwagę od core rozgrywki, a wcale go nie wzbogacają. Standardowych zakładów jest na tyle dużo, że raczej nie ma problemu aby sobie użyć tych żetonów, a jak mam zapamiętać, że na tym polu wygrywa 8 jak jest przed 10, a tutaj jak czerwony będzie za żółtym, a tutaj że wygram jak drugiej miejsce będzie tylko o jedno pole za pierwszym... Totalnie niczemu to nie służy i przy graniu z tymi polami, prawie zawsze zostawały puste.

Karty VIP IMO prawie nic nie wnoszą, a znowu wymagają jakiejś dziwnej podzielności uwagi, która zabiera nam trochę fun śledzenia głównej gonitwy.
Grałem w weekend z rodziną i podłączam się pod wnioski. Olaliśmy wszystkie karty, graliśmy na samej planszy i było akurat. Na tablecie nie wiem dlaczego apka na stronie nie chciała się zmaksymalizować, więc graliśmy po angielsku z aplikacji. Zupełnie nie przeszkadzało. Interwał na 1,5 s i do przodu.
Awatar użytkownika
bridge_fan
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2020, 00:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 194 times
Been thanked: 57 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: bridge_fan »

...proponuję po czesku :D
można się poczuć jak na Wielkiej Pardubickiej :)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 975
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Apos »

Brylantino pisze: 22 kwie 2024, 12:46 Zagrałem ostatnio z 3 razy i ogólnie bardzo fajna imprezówka - dobrze się sprawdzi, do grania z rodziną, która jest mało planszówkowa. Apka działa jak złoto, szkoda że dalej nie było updatu PL (choć na stronie jest już od dawna).

Niemniej zauważyłem, że najlepiej się gra w momencie kiedy całkowicie olewamy te wszystkie dodatkowe karty zakładów i VIP. Niepotrzebnie one odwracają uwagę od core rozgrywki, a wcale go nie wzbogacają. Standardowych zakładów jest na tyle dużo, że raczej nie ma problemu aby sobie użyć tych żetonów, a jak mam zapamiętać, że na tym polu wygrywa 8 jak jest przed 10, a tutaj jak czerwony będzie za żółtym, a tutaj że wygram jak drugiej miejsce będzie tylko o jedno pole za pierwszym... Totalnie niczemu to nie służy i przy graniu z tymi polami, prawie zawsze zostawały puste.

Karty VIP IMO prawie nic nie wnoszą, a znowu wymagają jakiejś dziwnej podzielności uwagi, która zabiera nam trochę fun śledzenia głównej gonitwy.
Karty te cieszą się popularnością, gdy obstawiających jest więcej. Grając na np. 6 graczy + aplikacja, "pewniaki" są szybko zajmowane i karty odległości oraz zakładów specjalnych zwracają uwagę grających, bo na nich można ugrać trochę grosza.

Dotychczas graliśmy bez kart VIP. Traktujemy Poszły Konie jako lekki losowy fillerek do pośmiania się, a wprowadzanie tych kart niepotrzebnie komplikuje sprawę, a niewiele wnoszą.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Brylantino »

Apos pisze: 22 kwie 2024, 14:00
Brylantino pisze: 22 kwie 2024, 12:46 Zagrałem ostatnio z 3 razy i ogólnie bardzo fajna imprezówka - dobrze się sprawdzi, do grania z rodziną, która jest mało planszówkowa. Apka działa jak złoto, szkoda że dalej nie było updatu PL (choć na stronie jest już od dawna).

Niemniej zauważyłem, że najlepiej się gra w momencie kiedy całkowicie olewamy te wszystkie dodatkowe karty zakładów i VIP. Niepotrzebnie one odwracają uwagę od core rozgrywki, a wcale go nie wzbogacają. Standardowych zakładów jest na tyle dużo, że raczej nie ma problemu aby sobie użyć tych żetonów, a jak mam zapamiętać, że na tym polu wygrywa 8 jak jest przed 10, a tutaj jak czerwony będzie za żółtym, a tutaj że wygram jak drugiej miejsce będzie tylko o jedno pole za pierwszym... Totalnie niczemu to nie służy i przy graniu z tymi polami, prawie zawsze zostawały puste.

Karty VIP IMO prawie nic nie wnoszą, a znowu wymagają jakiejś dziwnej podzielności uwagi, która zabiera nam trochę fun śledzenia głównej gonitwy.
Karty te cieszą się popularnością, gdy obstawiających jest więcej. Grając na np. 6 graczy + aplikacja, "pewniaki" są szybko zajmowane i karty odległości oraz zakładów specjalnych zwracają uwagę grających, bo na nich można ugrać trochę grosza.

Dotychczas graliśmy bez kart VIP. Traktujemy Poszły Konie jako lekki losowy fillerek do pośmiania się, a wprowadzanie tych kart niepotrzebnie komplikuje sprawę, a niewiele wnoszą.
No właśnie przy 5 osobach dalej te dodatkowe zakłady nie miały sensu i nikt nie chciał się w nie bawić. A "pewniaki" jednak trochę nie istnieją w tej grze bo już nie raz gonitwa odwróciła się o 180 stopni.
Wildcard
Posty: 19
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Wildcard »

Te VIP karty dają więcej opcji, dodatkowy żeton do obstawianie, kasa jak wypadnie 12, można obstawiać do końca gonitwy itp. Nie są konieczne ale nie zauważyłem żeby komplikowały rozgrywkę. I tak każdy patrzy tylko na swoje.

Karty z dodatkowymi polami nie były bardzo oblegane ale czasami ktoś coś tam postawił, przy większej liczbie graczy mają większe znaczenie bo robi się ciaśniej na planszy. A jak nikt z nich nie skorzysta to też nie problem.

Jak dla mnie fajna gierka "na imprezę" :⁠-⁠)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 975
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Apos »

Brylantino pisze: 22 kwie 2024, 15:23
Spoiler:
No właśnie przy 5 osobach dalej te dodatkowe zakłady nie miały sensu i nikt nie chciał się w nie bawić. A "pewniaki" jednak trochę nie istnieją w tej grze bo już nie raz gonitwa odwróciła się o 180 stopni.
Mówię o pewniakach, gdy tylko jeden koń przekroczył czerwoną linię i również wygrał. Wtedy od lewej do prawej masz pewną wygraną, mniejszą lub większą i wszystkie pola są zawsze zajęte dla tego konia.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: yrq »

Apos pisze: 22 kwie 2024, 16:49
Spoiler:
Mówię o pewniakach, gdy tylko jeden koń przekroczył czerwoną linię i również wygrał. Wtedy od lewej do prawej masz pewną wygraną, mniejszą lub większą i wszystkie pola są zawsze zajęte dla tego konia.
No nadal to nie jest pewniak jak jeden koń jest tuż przed finiszem, a reszta nie dobiegła do czerwonej linii, Wciąż któryś może go wyprzedzić. :)
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Poszły konie/Ready Set Bet (John D. Clair)

Post autor: Reku_ »

Wie ktoś jak zrobić, żeby podczas używania aplikacji nie gasł mi ekran? Znacz się wiem, że mogę zmienić w ustawieniach telefonu czas, po którym ekran ma gasnąć, ale czy aplikacja podczas wyścigu nie powinna blokować wygaszania?
ODPOWIEDZ