Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 869
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 202 times
Been thanked: 305 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: konradstpn »

Xoltro pisze: 10 maja 2023, 10:17
Spoiler:
Dawno nie byłem tak zadowolony z faktu, że zagrałem na egzemplarzu kolegi, a nie swoim własnym :wink: Gra do zapomnienie i to szybkiego.
Gram, więc jestem.
Super
Posty: 407
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Super »

To ja dla odmiany pochwalę Ziemię.

Gra oferuje bardzo przyjemne, taktyczne kminienie nad tym, jak w każdej decyzji odnośnie wyboru akcji i wyboru karty jak najlepiej spełnić naprawdę multum warunków (punkty na samej karcie, ściganie się z innymi graczami o nagrody z kart fauny, spełnianie warunków 3 różnych kart punktowania, spełnienie warunków pod kątem kart posiadanych w swoim tableau i dodatkowo trzeba brać pod uwagę jakie akcje będziemy odpalać my i nasi współgracze i pod tym kątem ocenić funkcje samej karty odpalane przy poszczególnych akcjach). Jak się gra kompetetywnie i stara się kontrolować wszystko, to czasem mózg potrafi przyparować, a wszystko w sosie przyjemnych obrazków i tematu natury, do zamknięcia spokojnie poniżej 2h. Nie powiedziałbym, że gra jest elegancka, mechanicznie jest dość żmudna, nie jest to jakiś odkrywczy tytuł, ale mi to nie przeszkadza a wszystko fajnie działa. Ogólnie dla mnie bomba. A do tego temat ułatwia wciągnięcie niegeeków do rozgrywki i oni też sobie mogą zagrać jak w pasjansa, bez minmaxowania. I raczej będą się też bawić w czasie gdy Ty będziesz całkował kolejny ruch.

Przy czym zaznaczam, że grałem na razie kilka razy, tylko na 2 osoby i nie wiem czy odważę się kiedyś na rozgrywkę 4 osobową.
Dla kontekstu, z uważanych za podobne gry do TM - samej Terraformacji Marsa jestem fanem, podobnie jak Podwodnych Miast, mam stosunek obojętny do Ark Nova (ot przyjemna gra, której nie mam nic do zarzucenia, ale która nie oferuje nic co by powodowało, żebym grał w to ponownie), niezbyt lubię Na Skrzydłach.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 808
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 126 times
Been thanked: 381 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: kurdzio »

U mnie po 3 partiach zapał bardzo opadł. Z jednej strony spoko że mam grę w budowanie silniczka na godzinę (na dłużej tego typu gry mnie nudzą), z drugiej trochę nie chce mi się do niej wracać. Zdecydowanie nie czuję wagi podejmowanych decyzji, co bym nie zrobił to jakoś to będzie i punkty wpadną. Oczywiście to duże uproszczenie, bo zawsze można grać lepiej i mieć na koniec lepszy wynik. Dużo ciągłego przekładania elementów, pamiętania o zniżkach itp, ale to raczej cecha tego typu gier. Na razie zostaje w kolekcji, zobaczymy na jak długo.

ps. Ptaki Azji sprawdzają się u nas znacznie lepiej.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 957
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 359 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: yrq »

Mieszane ale pozytywne wrażenia.
Jest budowanie silniczka bez wrażenia, że ciągle czegoś brakuje - bo jak nie mamy gleby czy kart to sobie po nie idziemy.
Efekty kart próbują tematykę jakoś przenieść na planszę, całkiem fajnie to działa - grzyby rosną małe ale wspierają wzrost drzew, tereny dają sensownie wytłumaczone bonusy. Czytam kartę i widzę, że jej cechy nie wzięły się znikąd. Tu mam porównanie do Ekspedycji Ares, w której karty robiły z grubsza podobne rzeczy.

Największą bolączką w Ziemi jest to, że za dużo zależy od dociągu kart. Żeby trafić coś akurat pod silniczek i cele zwycięstwa trzeba przerzucić sporo kompostu. Budowa silniczka jest trochę jednowymiarowa - bo np. buduję 3 karty na czerwone akcje i przeciwnik spodziewa się, że będę chciał ją wykonywać co drugą turę. W efekcie każde z nas ma rozbudowany jeden kolor pod duże kombo i drugi kolor (dominujący u przeciwnika) żeby dostawać bonusy z nieswoich tur.

Przeszkadza nam jeszcze zielona akcja - gracz aktywny wybiera i opłaca dwie karty (reszta 1), a potem wybiera jedną z czterech kart (reszta dobiera 1) - rozumiem to mechanicznie, ale powoduje dużą różnicę w czasie wykonywania ruchu. W pozostałych kolorach nie jest to aż tak widoczne.

Do Ziemi siedliśmy w podobnym momencie, jak do Ark Novy ściągniętej z półki wstydu, mamy więc bezpośrednie porównanie przy jednoczesnym starcie od zera. Są to różne gry.
Jest parę elementów wspólnych ale zupełnie nie mam wrażenia, że jedna może wyprzeć drugą. Z racji wagi i długości gry AN rzadziej będzie trafiała na stół, za to jak będziemy chcieli się zmęczyć umysłowo to ominiemy Ziemię szerokim łukiem.

Do zwykłej Terraformacji nie ma u nas startu - ta chyba nigdy nie odejdzie w cień. Może nam za to zastąpić Na Skrzydłach, bo wrażenia z rozgrywki daje podobne ale mniej stresuje.

Na razie gramy dalej.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1002
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 747 times
Been thanked: 229 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Beskid »

Xoltro pisze: 10 maja 2023, 10:39 Dzięki w takim razie gra ląduje na liście "marketingowy kicz" i dobrze, bo już byłem 2 tygodnie temu prawie że ubrany by to kupić w lokalnym sklepie. Zostaną środki na coś lepszego.
Dosyć skrajna klasyfikacja. Sporo osób szuka pasjansowatych gier z niższą interakcją bezpośrednią, zobacz jaki sukces odniosła Kaskadia.
Nie wiem czy marketing to dobre określenie. Po prostu gry z motywem przyrodniczym mają większe szanse na szersze zainteresowanie.

Przy tym charakter mechaniki już od pierwszych opinii był określony więc skąd te zmiany nastroju?
Było sporo mocnych premier euro, choćby Argentyna czy Skymines ale z takim nastawieniem i grając wyłącznie we dwoje może się okazać, że opinia będzie podobnie skrajna ;)

Do gry we dwoje sprawdź Amazonia, też od kaczek.
A z tą Ziemią też może dajcie sobie szansę na własną opinię bez nastawienia. Przecież nie musisz od razu kupować :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1640
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: nidhog »

Beskid pisze: 11 maja 2023, 10:31
A z tą Ziemią też może dajcie sobie szansę na własną opinię bez nastawienia. Przecież nie musisz od razu kupować :)
Tym bardziej, że gra jest dostępna na BGA i można za darmo sprawdzić sobie czy fajne czy nie.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 322
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 228 times
Been thanked: 98 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: scraber »

Beskid pisze: 11 maja 2023, 10:31 A z tą Ziemią też może dajcie sobie szansę na własną opinię bez nastawienia. Przecież nie musisz od razu kupować :)
Przypomnę że w Ziemię można równiez zagrać na BGA :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8755
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2666 times
Been thanked: 2353 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Curiosity »

cezner pisze: 10 maja 2023, 10:27 Poczytaj podsumowanie miesiąca kwietnia. Tam parę osób coś napisało o Ziemi. I muszę się z nimi zgodzić niestety.
Aż z ciekawości przeczytałem cały wątek i widzę, że o Ziemi pisało do tej pory 5 osób.
Dwie odniosły się do gry entuzjastycznie, jedna neutralnie (5/10) i dwie negatywnie, w tym jedna mocno negatywnie.

To, czego się "czepiali" w ogóle nie jest dla mnie wadą.
Ziemia to gra, w której układamy sobie karty w swoim tebleau tak, żeby ułożyły się w comba, które finalnie dadzą nam punkty potrzebne do zwycięstwa. W "Ziemi" decyzje innych graczy mają bezpośredni wpływ na to, co się dzieje na moim poletku.

Ile już miałem takich sytuacji, gdy mając do wyboru akcję dla mnie najlepszą, ale dającą też duże profity dla mojego głównego rywala, wybieram akcję mniej dla mnie korzystną, ale nie dającą temu rywalowi nic albo prawie nic? Pełno. Podobne dylematy mają inne osoby i to jest w tej grze naturalne.

Oczywiście, żadna z zagranych przeze mnie kart nie ma wpływu na rywali. Nie ma żadnych kart "ataków". Może by się przydał jakiś huragan czy inny pożar, zagrany znienacka na talię rywala? Autor już oficjalnie zapowiedział, że do gry powstają dodatki (mają ujrzeć światło dzienne w tym roku) i możliwe, że tam znajdzie się jakaś forma interakcji między graczami. Race for the Galaxy to też pierwotnie była układanka, gdzie "każdy sobie rzepkę skrobie", ale dodatek "The Brink of War" wprowadził możliwość przejmowania planet rywali. Opcjonalnie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1640
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: nidhog »

Ja póki co zagrałem raz na BGA, więc tez nie chcę się mądrzyć. Na żywo zagram dopiero pod koniec miesiąca ( jestem umówiony).
Moje spostrzeżenia po jednej rozgrywce

Przyjemne budowanie tableau, gdzie trzeba pomyśleć, nie tylko co zagrać, ale i gdzie zagrać, ( tak by np tworzyły się samozasilające minicomba)
Wydaje się mieć potencjalnie dużą regrywalność ze względu na sposób wyznaczania celów startowych i dużą ilość kart)
Stosunkowo nietrudna gra - niski próg wejścia
Rzecz gustu, ale ładnie wydana ( nie mówi o jakości wykonania, bo jeszcze nie rozfoliowałem pudełka).
Nie nazwałbym tego do końca pasjansem. Niby budujemy swoje poletko, ale też są interakcje pośrednie - wybór akcji zbliżony do tego w Reavers of Midgard.
Plus punktujące karty mogą być uzależnione od poletka innych graczy

Jest kilka rzeczy, które moim zdaniem mogą kogoś zniechęcić potencjalnie:
obsługa gry - na BGA nie ma tego problemu, natomiast podejrzewam, że na na żywo przekładanie pni i kiełków oraz zliczanie symboli może doprowadzić do szewskiej pasji.
Losowość kart - wiadomo - dużo kart i w zasadzie żadnej kontroli nad dociągiem sprawia, że nie szyjemy z tego co dostaniemy
Potencjał downtimu - kart się mieli stosunkowo sporo. Jeśli ktoś by chciał, przeliczyć każdą opcję dostępna w ręce w trakcie gry, reszta umrze z nudów w tym czasie.

Ogólnie moje zdanie o tej grze jest takie. To taki radosny tableu builder – trochę. Jeśli ktoś oczekuję zaawansowanej gry, w której zaplanuje sobie każdy absolutnie ruch oraz stworzy strategię na całą rozgrywkę, to niech sobie odpuści od razu.
To raczej gra , w której podejmujemy szybkie decyzje, opłacalne często w danej chwili ( z założeniem, ze mamy jednak jakiś kierunek, w którym zmierzamy). W innym przypadku zabije nas downtime
I po serii iluś rund odpala się koniec gry i się okazuje, ze wygrał dziś gracz nr 2 
I tak moim zdaniem należy te grę traktować.

Na BGA zagrałem partie 3 osobową, która zajęła nam godzinę. Gdybym miał w Ziemię grać 2 godziny, bo każdy analizowałby każda kartę i 5 ruchów wynikających z tego do przodu łącznie z tym co może wybrać przeciwnik – to by zagrał ostatni raz ;)
Moim zdaniem wszystko mocno zależy od oczekiwań i od ekipy
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
jerry87
Posty: 34
Rejestracja: 23 kwie 2017, 20:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: jerry87 »

Z innej beczki - wiadomo czy i jeśli tak to kiedy dostępne będą w polskiej dystrybucji takie oto playmaty?
https://bgemporium.ca/products/earth-neoprene-mat
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8755
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2666 times
Been thanked: 2353 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Curiosity »

jerry87 pisze: 11 maja 2023, 12:20 Z innej beczki - wiadomo czy i jeśli tak to kiedy dostępne będą w polskiej dystrybucji takie oto playmaty?
https://bgemporium.ca/products/earth-neoprene-mat
Tak, LDG będzie je sprzedawać w Polsce. Pisali o tym na forum.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1002
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 747 times
Been thanked: 229 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Beskid »

yrq pisze: 10 maja 2023, 16:13 Mieszane ale pozytywne wrażenia.
...
Na razie gramy dalej.
A pokusisz się o szersze porównanie do Aresa?
Panda w recenzji określił Ziemię seryjnym killerem, który wypchnął Aresa z kolekcji, choć ten miał u niego 9/10
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 957
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 359 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: yrq »

Beskid pisze: 23 maja 2023, 22:58
yrq pisze: 10 maja 2023, 16:13 Mieszane ale pozytywne wrażenia.
...
Na razie gramy dalej.
A pokusisz się o szersze porównanie do Aresa?
Panda w recenzji określił Ziemię seryjnym killerem, który wypchnął Aresa z kolekcji, choć ten miał u niego 9/10
Dla mnie karty w Aresie miały za mało różnic - teraz już nie pamiętam dokładnie nazewnictwa, ale chodziło o to, że podejmowałem decyzję czy zbudować kartę, która za 15 megakredytów da mi dwie stale i jedną roślinę, czy za 17 megakredytów dwie rośliny i jeden tytan. Dobieram kartę i zagwozdka, bo za 20 megakredytów mogę mieć stal, roślinę i tytan. I często miałem wrażenie, że efekt karty jest słabo powiązany z jej nazwą i ilustracją. Może nieznacząca nic głupotka, ale sprawiało to, że patrzyłem tylko na surowce, koszty i zyski, co jeszcze bardziej zlewało karty ze sobą.

W Ziemi liczba kombinacji efektów jest też oczywiście skończona, bo tylko na ileś sposobów można ułożyć koszt, akcję, punkty i symbole. Tylko tu jakoś widziałem powiązanie i karty wydają mi się unikalne. Nie powiem już co to była za karta (jakiś grzyb), ale pozwalała dokładać nasiona czy znaczniki wzrostu na każdej karcie drzewa z którą sąsiadowała w układzie. I od razu sobie kojarzyłem - aha, mikoryza, tak by to działało w naturze.

Ale koniec końców Ziemię też sprzedałem - jednak jak już mamy grać w budowanie silniczków to wyciągamy zwykłą Terraformację. We dwoje w półtorej godziny się wyrabiamy z rozgrywką. Awaryjnie Na Skrzydłach zostaje.
autopaga
Posty: 1431
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: autopaga »

No a Wieczna Zima dla Pandy jest killerem Diuny i Arnaka, także tego.

Moim zdaniem największym plusem jest nawrzucanie tylu parametrów i ikonek do kart że niemal na każdej coś tam się znajdzie ciekawego pod któryś cel lub punktowanie. Drugi plus to gra niemal symultaniczna, natomiast jest to kosztem skrajnie niskiej interakcji. Jednak wybór faz w Aresie troszkę ją podnosi.

Generalnie karty są w Ziemi dosyć tanie i dużo jest o niskim koszcie przez co gra się łatwo (i przez system wyboru akcji typu no limit), osobiście wolę jak gra stawia większy opór.
stanczes
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2014, 08:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: stanczes »

autopaga pisze: 23 maja 2023, 23:27 No a Wieczna Zima dla Pandy jest killerem Diuny i Arnaka, także tego.
Także tego... A mógłbym wiedzieć, gdzie takie coś powiedziałem? Jak już masz zamiar włożyć mi coś w usta, to bardziej niż kłamstwa wolę bambusa XD
autopaga
Posty: 1431
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 95 times
Been thanked: 320 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: autopaga »

Fakycznie mea culpa, dałeś 10/10, ale Arnak w top był wyżej, a top1 dotyczyło gier wydanych w danym roku.

W temacie Ziemi mam podobne spostrzeżenia do Barolka w kwestii zielonej akcji, pierwsza rozgrywka solo już mi zapaliła lampkę zagrałem tę akcję 8 razy, pozostałe po 1 razie i ograłem najtrudniejszego bota w 11 rund.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1002
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 747 times
Been thanked: 229 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Beskid »

stanczes pisze: 24 maja 2023, 20:49 Także tego...
O super :) Rozwiń proszę jak to się dzieje, że Ares od razu wyleciał z kolekcji. Są aż tak podobne i Ziemia deklasuje Aresa?
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 429
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 503 times
Kontakt:

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: crazygandalf »

Wrzucamy naszą rozgrywkę i opinię o Ziemi. Może kogoś zainteresuje:
Ziemia
stanczes
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2014, 08:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: stanczes »

Beskid pisze: 24 maja 2023, 22:09
stanczes pisze: 24 maja 2023, 20:49 Także tego...
O super :) Rozwiń proszę jak to się dzieje, że Ares od razu wyleciał z kolekcji. Są aż tak podobne i Ziemia deklasuje Aresa?
Po pierwsze Ares, w ciągu ostatniego roku trafił u mnie na stół tyle razy, co Ziemia w ciągu tygodnia :D Temat Ziemi okazał się o wiele bardziej atrakcyjny dla mojej żony, a to też dla mnie ważny aspekt - w końcu to z nią gram najwięcej. Dodatkowo, tak jak mówiłem na filmiku u Kaczmara, Ziemia wg. mnie ma ciekawsze podejście do mechaniki podążania, urozmaicając ją dodatkowo o zagadkę przestrzenną podczas budowania swojego gridu. Dzięki użyciu kolorów do kodowania akcji mam też poczucie świadomości tego, kto co robi i w którym kierunku rozwija swój silnik. No i interakcja. I spokojnie nie będę się starał nikogo przekonać, że Ziemia jest mistrzynią w interakcji, bowiem jest to odczucie bardzo subiektywne, po prostu w moich rozgrywkach (a łącznie mam już ponad 80 - i tak większość na bga :P) zauważyłem, że wyścig jest tu jedynie bazą wyjściową do optymalizacji ruchów - która wymaga "przewidywania" akcji innych graczy. Także ścigam się o cele, mam możliwość punktacji za karty innych graczy(tak wiem jest to losowe - ale jest), czytam ich ruchy i dzięki temu optymalizuje swoją rundę plus mogę ich też spowalniać wyborem akcji, które nie są im na rękę - jak dla mnie jest to poziom interakcji mi odpowiadający przy eurasku. A i aspekt dla mnie najważniejszy - zarządzanie losowością. Ziemia daje mi poczucie, że mam wpływ na ilość "przemielonych" kart. Miałem rozgrywki, gdzie kończyłem je z 30-40kartami na ręce. Miałem takie, gdzie w kompoście miałem ich ponad 60 i to głównie za sprawą odrzucania z ręki. Dla mnie w Ziemi problemem nie jest to, czy dojdzie mi karta, której potrzebuję a bardziej, czy ta którą mam jest tą którą chcę zasądzić, bo może kolejna będzie miała lepszy efekt/bonus - co daje mi poczucie push ur luck, które też mi się podoba. I just in case, gdyby czytał to ktoś mający problem z interpretacją tekstu - jest to moje subiektywne (osobiste :)) odczucie. To, że gra podoba się komuś mniej, naprawdę wcale nie znaczy, że ktoś z nas ma bardziej, bądź mniej rację. Mi Ziemia daje masę satysfakcji i frajdy, jeżeli Tobie nie - mam nadzieję że kolejna gra, którą zagrasz Ci to da :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1002
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 747 times
Been thanked: 229 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Beskid »

Super, dzięki za rozwinięcie porównania :)
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 301
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 168 times
Been thanked: 247 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: salaba »

crazygandalf pisze: 25 maja 2023, 09:36 Wrzucamy naszą rozgrywkę i opinię o Ziemi. Może kogoś zainteresuje:
Ziemia
Bardzo fajna, szczera recenzja. Było widać "ból" na twarzach. Podziwiam za cierpliwość i profesjonalizm z jakim podchodzicie do gier, w szczególności tych "nie trafionych".

Dla mnie Ziemia to moja osobista FOMO porażka. Czasem mam ochotę wyrzucić przez okno lub spalić. Jedyne co mnie trzyma to to, że może rodzicom się spodoba... Nigdy nie zastąpi Terraformacji, Everdell ani Wingspan. Nawet mi się z półki ściągać nie chce... Ale czekam na przyjazd rodziców, może im upchnę xD
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 86
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 248 times
Been thanked: 63 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: Mark442 »

salaba pisze: 26 maja 2023, 18:49
crazygandalf pisze: 25 maja 2023, 09:36 Wrzucamy naszą rozgrywkę i opinię o Ziemi. Może kogoś zainteresuje:
Ziemia
Bardzo fajna, szczera recenzja. Było widać "ból" na twarzach. Podziwiam za cierpliwość i profesjonalizm z jakim podchodzicie do gier, w szczególności tych "nie trafionych".

Dla mnie Ziemia to moja osobista FOMO porażka. Czasem mam ochotę wyrzucić przez okno lub spalić. Jedyne co mnie trzyma to to, że może rodzicom się spodoba... Nigdy nie zastąpi Terraformacji, Everdell ani Wingspan. Nawet mi się z półki ściągać nie chce... Ale czekam na przyjazd rodziców, może im upchnę xD
Sprzedaj i nie rób rodzicom tego, co Tobie niemiłe :) Możesz zrobić większą krzywdę niż kupując lub
darując "Minerały" :lol:
Dla mnie "Ziemia" (tytuł zupełnie nietrafiony) to numer 1 najnudniejszych gier wydanych w 2023 roku (2 miejsce to "Encyklopedia", a 3 miejsce zajmuje słynny "Brajan z Boru")...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2793
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 632 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: bogas »

A tymczasem na gamesfanatic.pl też pojawiła się recenzja. :twisted: :mrgreen:
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: rand »

Są gusta o guściki . Mi się podoba, jako tableau builder sprawuje się lepiej niż Ares. Żonie podoba się jeszcze bardziej, do tego stopnia że jak będą maty planujemy je kupić. Dużo też zależy od oczekiwań wobec tytułu, ja na początku byłem mega zajarany ale po paru gameplaych zrozumiałem, że to kolejna gra w w której ciężko kontrolować co robi przeciwnik, ale rozwija je swojego poletka jest mega satysfakcjonujące.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 869
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 202 times
Been thanked: 305 times

Re: Ziemia / Earth (Maxime Tardif)

Post autor: konradstpn »

bogas pisze: 26 maja 2023, 21:46 A tymczasem na gamesfanatic.pl też pojawiła się recenzja. :twisted: :mrgreen:
Cytat z owej recenzji: "Ale jak lubicie Terraformację Marsa, 51 Stan Master Set czy ogólnie gry z budową tableau to Ziemie powinna się Wam spodobać"
Cóż, lubię TM, bardzo lubię 51 Stan MS, natomiast rozgrywka w Ziemię to było jedno z gorszych, tegorocznych doświadczeń planszówkowych. Można postawić luksusowy apartamentowiec, można też sklecić wiatę. A noi ogólnie jeśli lubicie jeść, to hot-dog ze stacji benzynowej powinien Wam smakować :D
Gram, więc jestem.
ODPOWIEDZ