Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 85 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: nahar »

Ja tez lubie negatywne opinie. Tylko po co wyzywac od prymitywnego skoku na kase jak wiadomo, ze wydajc te gre w tym IP firmy beda ekspolatowy temat w nieskonczonosc. To spopularyzowal Lucas w polowie lat 80 jak SW zaczely odchodzic w zapomnienie. Wtedy ruszyly powiesci z EU, ktore sa niczym wiecej jak prymitywnym skokiem na kase, bo literacko to sie jako tako broni Thrawn i tyle. Reszta to papier toaletowy. I tak jest ze wszystkim. Lepiej chyba ocenic merytorycznie czy to sie broni, a nie a priori uznwac ze nie, bo skok na kase. Kazda dzialnosc zarobkowa to skok na kase. Mniej lub bardziej prymitywny. A przekonywanie ze po wydaniu nowej gry w stara nikt nie bedzie gral jest smieszne. Tak samo te argumenty o utracie wartosci. Jakiej wartosci? Gdyby nie bylo D:U to wydawca by robil dodruki puki moglby. No i rozmawiamy o wspolczesnej grze planszowej, gdzie maksymalne przebicia to jakies 300% (FS, czy Starcraft z dodatkiem). Od kwoty 500 zl.
Milego dnia.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: mineralen »

Premiera drugiej części Diuny przesunięta z listopada na marzec 2024 z powodu braku woli między innymi Warner Bros. do przystąpienia do negocjacji ze strajkującymi aktorami i scenarzystami. Ciekawe czy wobec tego premiera Uprising również ulegnie przesunięciu.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Część pierwsza też miała przesuniętą premierę, a gry wydano nie czekając na film.
Problem jest taki, że obecnie pewnie gra jest już w produkcji. Przesunięcie premiery o parę miesięcy oznaczały by magazynowanie ich przez kupę czasu, a to kosztuje nie małe pieniądze.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

W woli ścisłości, to pierwsza część filmu miała premierę w październiku 2021 a D:I Direwolf rozsyłał listopad/grudzień 2020. Premiery gry planszowej nie przenoszono by była w parze z filmem.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Było celowane w premierę ale film przekładali i przekładali. Pamiętam nawet że kanały na yt zajmujące się filmami doszukiwały się spoilerów w grze planszowej.
vader777
Posty: 112
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: vader777 »

Na razie pozostaje czekać a gra ma by wydana koło świąt Bożego Narodzenia,więc już nie długo, z tego co czytałem o niej będzie więcej opcji do wyboru(więc automatycznie móżdżenia).Zobaczymy pożyjemy cena już w niektórych sklepach od 250zł(chyba już standard) to i tak lepiej niż 150 za dodatek IXi,co powinien kosztować max 110-120.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: preshiq »

I kolejna część Designer Diary

https://news.direwolfdigital.com/dune-i ... 4DYcecVW_I

Jak dla mnie zasady robią są dość zagmatwane...
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: bogas »

A Lucky Duck Games ciagle nie potwierdziło polskiej wersji, bo pewnie jeszcze mają magazyn zawalony po dach D:I :|
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

bogas pisze: 25 sie 2023, 21:31 A Lucky Duck Games ciagle nie potwierdziło polskiej wersji, bo pewnie jeszcze mają magazyn zawalony po dach D:I :|
No tak, bo polskie zapowiedzi następują zaraz po tym jak zostaną ogloszene angielskie wersje
A nie... czekaj... czyżby polskie wydawnictwa robiły początkiem roku wielkie ewenty zapowiadające gry?!
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

bogas pisze: 25 sie 2023, 21:31 A Lucky Duck Games ciagle nie potwierdziło polskiej wersji, bo pewnie jeszcze mają magazyn zawalony po dach D:I :|
Jasne, lepiej czekać aż się wyprzeda tytuł który niby nie schodzi niż wydać taki na który sporo ludzi czekać i chętnie wyda kasę.
Po co biznes ma się kręcić jak może stać w miejscu :D
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: yrq »

preshiq pisze: 25 sie 2023, 20:57 I kolejna część Designer Diary

https://news.direwolfdigital.com/dune-i ... 4DYcecVW_I

Jak dla mnie zasady robią są dość zagmatwane...
Pewnie jakoś się to zepnie w zgrabną całość, ale na pierwszy rzut oka mam podobne wrażenie.

Czerwie wydają się bardzo mocne i mogą być strategią wygrywającą. Tematycznie nie podoba mi się, że gracze mogą je tak dość dowolnie przyzywać - imho powinny występować jako siły neutralne, a ewentualnie silny sojusz z Fremenami dawałby możliwość dosiadania ich.

Konflikty - ciekawie zapowiadają się zmiany w sile nagród, że nadal będzie opłacało się walczyć o trzecie miejsce, a przegrana o pierwsze będzie mniej dotkliwa. System znaczków za to zupełnie mnie nie przekonuje. Takie połowiczne punkty i intrygi z nimi działające - trochę sporo komponentów i zasad jak na osiągnięcie prostego efektu w postaci dodatkowego punktu.

Zapora i wysadzanie zapór - ok, ma uzasadnienie tematycze, ale znowu kolejne ikony, zasady odnoszące się do paru wystąpień na planszy i kartach. Znów dużo zachodu dla uzyskania prostego efektu: "konflikt bez czerwi", "a jednak z czerwiami".

Karty też widać, że skręcają w stronę przekombinowania: wysyła agenta w jedno miejsce, ale jak wybierzesz konkretne to dostaniesz duży bonus, a jak odkryjesz to 2 do zakupów, ale jak masz haki to możesz wydać wodę i przyzwać czerwia.

Na razie trudno powiedzieć, ale mnie nie porywa.

A LDG pewnie wydadzą, bo dlaczego mieliby nie wydać.
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

yrq pisze: 25 sie 2023, 22:09 Czerwie wydają się bardzo mocne i mogą być strategią wygrywającą. Tematycznie nie podoba mi się, że gracze mogą je tak dość dowolnie przyzywać - imho powinny występować jako siły neutralne, a ewentualnie silny sojusz z Fremenami dawałby możliwość dosiadania ich.
Ale przecież dokładnie to robiono w książce czy filmie Lyncha. Używano dudników do przyzywania czerwi które potem były ujeżdżane przy pomocy haków stworzyciela. Villeneuve po prostu nie dotarł jeszcze w swoim filmie do tego momentu :)
I jasne, w książce robili to tylko fremeni i ich sprzymierzeńcy. Ale w książce też rody Thorvald czy Richese też nie brały udziału w walkach, Harkonneni nie sprzymierzali się z Fremenami, a Paul nie miał Sardaukarów na swoich usługach. Tym czasem to wszystko dostępne jest w grze, więc czemu nie ujeżdżanie czerwi.
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 108
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: spongePepp »

Pojawił się nowy update na temat nowej wersji Diuny

https://news.direwolfdigital.com/dune-i ... app-modes/

Krótko o solo, rozgrywce na dwóch i trybach z appki
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Pynio »

Gra ktoś z Arrakeen Scouts z apki?

Jak się z tym gra? Wydaje się być fajnym trybem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

Arrakin Scouts są spoko - dodają drobne cele (jakby questy) na każdą turę, za które są drobne bonusy albo jakiś dodatkowy zasób na niektórych polach, itp. Apka implementuje ich bezboleśnie do rozgrywki.
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 108
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: spongePepp »

Tak jak powyżej. Dodam od siebie, że to fajny tryb jak już ma się ograną grę w swoim gronie i chce się urozmaicenia. Minus? Nie było gry, żebyśmy po każdej turze pamiętali kliknąć w appke : )
Michal.s
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Michal.s »

Dice Tower wrzucił recenzję, gra jak na razie taka nie za słaba - oceny 10, 9, 9 i 9. W opinii recenzujących nie ma sensu kupować starej jak ktoś kupi Uprising.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Pynio »

Widzę też odwrotny trend, podstawowej wersji dali po 9 - 9,5. Zatem tutaj ocena praktycznie w ogóle się nie różni. Mieli wyraźny problem na końcu, by jakoś konkretnie wypowiedzieć się w kwestii tej wersji. W trakcie recenzji powiedzieli wyraźnie, że gra na 6 będzie za długa i zostaną przy 4 graczach :)

Kolega z kolorowymi włosami strasznie mocno naciska na tę wersję... Zupełnie mnie nie przekonuje.

Praktycznie wszystko co pokazali w tej recenzji można było ubrać w zgrabny dodatek - dodatkowe mechaniki, karty, 6 gracz... dla mnie skok na kasę (króliczki w rogu karty... błagam), upewniłem się po tej recenzji :) Miłych zakupów. Podstawka z dodatkami + jeszcze apka tworzy pełną grę, która jest naprawdę świetna.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: vnzk »

Michal.s pisze: 26 paź 2023, 12:07 Dice Tower wrzucił recenzję, gra jak na razie taka nie za słaba - oceny x, x, x, x. W opinii recenzujących nie ma sensu kupować starej jak ktoś kupi Uprising.
Oceny dałbym w spojler, niektórzy lubią obejrzeć film nie znając końcowej opinii :wink:

Żeby dodać odniesienie do pierwszej części:
Spoiler:
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: SetkiofRaptors »

Pynio pisze: 26 paź 2023, 12:19 Widzę też odwrotny trend, podstawowej wersji dali po 9 - 9,5. Zatem tutaj ocena praktycznie w ogóle się nie różni. Mieli wyraźny problem na końcu, by jakoś konkretnie wypowiedzieć się w kwestii tej wersji. W trakcie recenzji powiedzieli wyraźnie, że gra na 6 będzie za długa i zostaną przy 4 graczach :)

Kolega z kolorowymi włosami strasznie mocno naciska na tę wersję... Zupełnie mnie nie przekonuje.

Praktycznie wszystko co pokazali w tej recenzji można było ubrać w zgrabny dodatek - dodatkowe mechaniki, karty, 6 gracz... dla mnie skok na kasę (króliczki w rogu karty... błagam), upewniłem się po tej recenzji :) Miłych zakupów. Podstawka z dodatkami + jeszcze apka tworzy pełną grę, która jest naprawdę świetna.
Jak byś to wypuścił jako dodatek? W sensie dodatek z planszą, nowa talia, kolorami 2 graczy, nową talia intryg i konfliktów... słowem chcesz oszczędności na drewienkach 4 graczy? Bo to jedyne co się powtarza.

A co do "krolikczkow" (skoczków pustynnych) to masz problem z mechanika? Dla mnie brzmi Ok, czy masz problem ze jest to "kroliczek" tylko?
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Pynio »



Tu masz, zobacz co się powtarza :) 99% wszystkiego co jest w tej grze to to samo. Betonu głową nie zamierzam rozbijać, także możesz dyskutować sam ze sobą.

Edit: tutaj różnice:



A poniżej jeden z komentarzy, który mocno się przewija w temacie. Ludzie maja z tym tytułem realny problem i Twoje "ględzenie" nic tutaj nie zmienia. Tak - zdecydowanie to co wyszło dało się zrobić w formie dodatku bez najmniejszego problemu, a nie wydawać całe nowe pudło. Czekałem na filmy instruktażowe + porównanie i wyłącznie potwierdzają to czego się spodziewałem.

"I hate to add to the fire in the comments- DI is one of my favorite games of all time but this game looks amazing and even better in almost everyway but lack of acknowledgment from Dire Wolf to the address the easy solution of upgrade pack which other games have done a number of times has really upset me. Not to mention that the last expansion has been out for less than a year. We want people to innovate - yet the lack of recognition for a 1.5 is quite brothersome. To clarify, I love my well loved copy - I have played nearly 50 times and it doesn't diminish my love or admiration for everything so far. Yet asking for a full game price when it could easily reduce waste, cost and frustration with an upgraded pack- a replacement board, cards, and a few other components as an option for previous fans is beyond me. I will definitely pick up Uprising second hand for a reduced price but I am not supporting this behavior of companies directly."
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Pynio pisze: 26 paź 2023, 12:19 (króliczki w rogu karty... błagam)
Kto nie chce spoilerów z Diuny niech nie otwiera spolera.
Spoiler:
Ten "króliczek" to fluff ze świata Diuny.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

Oczywistym jest ze produkt byl tworzony z myślą o towarzystwie filmu boostujacego sprzedaż
Łatwiej ludziom kupic podstawke niz gre, która na start ma 4 dodatki

Masz ten sam casus z Farshore Everdella
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Deem »

Ale po co się od razu wyzywać od jakichś betonów? To jest generalnie bardzo ciekawa sytuacja, bo wydanie Uprising jako oddzielnej gry nie dość, że stworzyło dwie spolaryzowane frakcje („buuu to mógł być dodatek” vs „yuppi, fajnie, że nie rozdmuchiwali starej wersji”), to jeszcze na dodatek wygląda na to, że obie mają rację. Czy można było upchnąć to wszystko w kolejnym dodatku? Oczywiście - papier i karton przyjmą wszystko. Czy stworzyłoby to przytłaczającego molocha? Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na to pytanie, patrząc na własny stół. Ja bardzo się cieszę, że Uprising jest czymś oddzielnym, ale gdyby grę zapowiedzieli dosłownie 2 dni później, to miałbym poważny dylemat - dokładnie w tamtym okresie pograłem trochę więcej u kolegi i zdecydowałem, że chcę mieć własny egzemplarz. Gdybym kupił obecną wersję wraz z dodatkami, zapewne nie inwestowałbym już w kolejną odsłonę i coś kłułoby mnie z tyłu czaszki, że może nie gram w najlepszą wersję z możliwych. A czy taka ta wersja będzie? Myślę, że przekonamy się za kilka miesięcy jak zostanie ograna. Natomiast w żadnym stopniu nie umniejsza to wybitności pierwowzoru, więc zamiast przeżywać tudzież szukać potwierdzeń dla swoich teorii, lepiej poświęcić ten czas na granie.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Pynio pisze: 26 paź 2023, 20:50

A poniżej jeden z komentarzy, który mocno się przewija w temacie. Ludzie maja z tym tytułem realny problem i Twoje "ględzenie" nic tutaj nie zmienia. Tak - zdecydowanie to co wyszło dało się zrobić w formie dodatku bez najmniejszego problemu, a nie wydawać całe nowe pudło. Czekałem na filmy instruktażowe + porównanie i wyłącznie potwierdzają to czego się spodziewałem.

"I hate to add to the fire in the comments- DI is one of my favorite games of all time but this game looks amazing and even better in almost everyway but lack of acknowledgment from Dire Wolf to the address the easy solution of upgrade pack which other games have done a number of times has really upset me. Not to mention that the last expansion has been out for less than a year. We want people to innovate - yet the lack of recognition for a 1.5 is quite brothersome. To clarify, I love my well loved copy - I have played nearly 50 times and it doesn't diminish my love or admiration for everything so far. Yet asking for a full game price when it could easily reduce waste, cost and frustration with an upgraded pack- a replacement board, cards, and a few other components as an option for previous fans is beyond me. I will definitely pick up Uprising second hand for a reduced price but I am not supporting this behavior of companies directly."
No i co mi ta opinia jakiegoś randoma z internetu? Ja tam się cieszę, że wydają jako standalone. Pewnie nie wymieszam Starej diuny z nową i będę grać zamiennie raz starą z dodatkami a innym razem nową. I co mam wtedy przerzucać komponenty szukać przebierać, sortować? Bez sensu.

Stara Diuna jest kompletna nawet bym powiedział, że jest już lekki bloat bo rzeczy czasami jest tyle do zrobienia we własnej turze, że zdarza się zapomnieć o czymś. I to jeszcze wprowadzać dodatkowe mechaniki overlaye komponenty itp itd żeby wydać jako normalny dodatek? To by dopiero była żenada.

Standalone jest najlepszym rozwiązaniem z możliwych. Krytykanci wliczeni w koszt jakby był normalny dodatek ci sami ludzie by narzekali, że "znowu dodatek? Przecież niedawno był a my jeszcze z folii nie rozpakowali"
ODPOWIEDZ