Efekt popcornu - solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Efekt popcornu - solo

Post autor: szafaaaa »

Hej, szukam jakiegoś fajnego euro z efektem popcornu, czyli to mi daje bonus tu, a ten bonus mi odblokowuje pole tu i to mi daje dodatkową akcje a to mi otwiera pole tam i bonus tu

.... I tak dalej i tak dalej

Coś jak Rzuć na tacę tylko w wersji euro

Wyprawa Darwina? Tiletum?

Coś do grania 99% solo
Lehto1
Posty: 58
Rejestracja: 06 sty 2020, 17:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: Lehto1 »

Pod pewnymi względami może Shogun no katana?
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: DDP »

Mur Hadriana - flip & write i jest mini kampania od autora do wydrukowania (seria 16 zamków do pokonania z dodatkowymi celami i bonusami)

Fleet the Dice game - roll & write, polecam z dodatkiem (dodatkowy bloczek z budynkami)

Legacy of Yu - solo only euro gra o powstrzymywaniu powodzi i barbarzyńców z elementami legacy
Zawsze gram o zwycięstwo!
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: Cyel »

Terra Mystica z dodatkiem do gry solo może? Automa jest genialnie tam zaprojektowana, acz myślę, że równoczesne uczenie się samej gry i działania bota może nie być najłatwiejsze.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: Bruno »

Może nie co turę, ale łańcuszki kombosów można uzyskać w Paladynach Zachodniego Królestwa (w postaci mepli do odpalenia kolejnych akcji) i - choć chyba rzadziej - w Ark Nova.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: szafaaaa »

Lehto1 pisze: 21 sie 2023, 07:46 Pod pewnymi względami może Shogun no katana?
Coś tańszego ;)
DDP pisze: 21 sie 2023, 09:04 Mur Hadriana - flip & write i jest mini kampania od autora do wydrukowania (seria 16 zamków do pokonania z dodatkowymi celami i bonusami)

Fleet the Dice game - roll & write, polecam z dodatkiem (dodatkowy bloczek z budynkami)

Legacy of Yu - solo only euro gra o powstrzymywaniu powodzi i barbarzyńców z elementami legacy
Mur dobry wybór, mam na tapecie, ale NIE szukam roll/flip & write'a
Fleet to samo

Yu zobaczę czy Portal wyda ;)
Cyel pisze: 21 sie 2023, 10:34 Terra Mystica z dodatkiem do gry solo może? Automa jest genialnie tam zaprojektowana, acz myślę, że równoczesne uczenie się samej gry i działania bota może nie być najłatwiejsze.
Czekam na dodruk Gaia Project
Bruno pisze: 21 sie 2023, 14:29 Może nie co turę, ale łańcuszki kombosów można uzyskać w Paladynach Zachodniego Królestwa (w postaci mepli do odpalenia kolejnych akcji) i - choć chyba rzadziej - w Ark Nova.
Mam obie
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: Mr_Fisq »

szafaaaa pisze: 21 sie 2023, 18:37
Bruno pisze: 21 sie 2023, 14:29 Może nie co turę, ale łańcuszki kombosów można uzyskać w Paladynach Zachodniego Królestwa (w postaci mepli do odpalenia kolejnych akcji) i - choć chyba rzadziej - w Ark Nova.
Mam obie
I jak się Paladyni solo sprawdzają?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: szafaaaa »

Mr_Fisq pisze: 21 sie 2023, 19:25
szafaaaa pisze: 21 sie 2023, 18:37
Bruno pisze: 21 sie 2023, 14:29 Może nie co turę, ale łańcuszki kombosów można uzyskać w Paladynach Zachodniego Królestwa (w postaci mepli do odpalenia kolejnych akcji) i - choć chyba rzadziej - w Ark Nova.
Mam obie
I jak się Paladyni solo sprawdzają?
Bardzo dobrze, z 3 gier które wydał Portal najlepsze solo wg mnie Wicehrabiowie, potem Paladyni i na końcu Architekci. Przy czym Wicehrabiowie i Paladyni to dla mnie 9/10
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: Bruno »

Mr_Fisq pisze: 21 sie 2023, 19:25
szafaaaa pisze: 21 sie 2023, 18:37
Bruno pisze: 21 sie 2023, 14:29 Może nie co turę, ale łańcuszki kombosów można uzyskać w Paladynach Zachodniego Królestwa (w postaci mepli do odpalenia kolejnych akcji) i - choć chyba rzadziej - w Ark Nova.
Mam obie
I jak się Paladyni solo sprawdzają?
Grałem ze dwa razy solo - trzeba trochę tej obsługi się nauczyć, ale jak ktoś lubi rozgrywki solo, to chyba warto, bo gra to prawdziwe wyzwanie, nawet na łatwym poziomie trudności.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: Fojtu »

Tak bardzo Darwin. Tam kombo potrafi być tak długie, że się człowiek gubi co się dzieje. A jak dorzucisz mini dodatek z portem, to możesz wykręcić ekstra kombo w twoim kombo.
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: Chudej »

Trismegistus, chociaż nie grałem na solo to jest to najbardziej tego typu kombogenna gra jaką znam, mam i lubię.
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: dizzit »

taktyczny obserwator...

Też szukałem - ale jednak takie kombo akcje to jednak w karciankach zazwyczaj.
Solo fajnie mi sie gra w starą "nową Ere" (z dodatkami) - pomimo tego że nie ma oficjalnego wariantu solo. Na dwie osoby RftG.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: szafaaaa »

Tak, 51 stan to robi dobrze i faktycznie można kręcić zarąbiste kombosy

A co do polecajek- jednak skusiłem się na Mur Hardiana - mega, dokładnie o to mi chodziło, chociaż po 5 partiach mam wrażenie że za każdym razem robie i ide w to samo :D Muszę spróbować solo kampanii którą można znaleźć online

Darwina zamówiłem :)
dizzit
Posty: 294
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 20 times

Re: Efekt popcornu - solo

Post autor: dizzit »

K... Znowu będę musiał coś kupić bo mnie jakaś wrzuta zajarała. Ten mur wygląda ciekawie. Jak po następnych kilku partiach stwierdzidz że faktycznie powtarzalne to daj info ale i tak chyba zapoluje na jakąś używkę dla próby
ODPOWIEDZ