Mała gra o dużej ciężkości - solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: SHARP33 »

Cześć, szukam czegoś solo co mógłbym bez problemu wziąć ze sobą do plecaka, a podczas gry musiał mocno pogłówkować. Najlepiej PL.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: Veridiana »

Z małych to najcięższy mam Mur Hadriana i gorąco polecam ❤️
sgor
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 41 times
Been thanked: 44 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: sgor »

Veridiana pisze: 22 sie 2023, 20:31 Z małych to najcięższy mam Mur Hadriana i gorąco polecam ❤️
Dołączam do głosu.
I proponuje rozważyć Urbanistę i/lub Ranczera (dzięki dodatkowi - załączonemu chyba w Ranczerze - można je łączyć).
Fajne małe łamigłówki, dość duża regrywalność.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: xilk »

Jeśli lubisz główkować i znajdziesz tą grę dostępną do kupienia, to Rune od Moria Games zmieści Ci się w kieszeni.
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: SHARP33 »

Urbanista i Rune wyglądają na dość proste gry. Mur Hadriana z tego co czytam dość szybko się nudzi. Dodatkowo już mam Paladynów Zachodniego Królestwa, a chyba są to podobne gry do siebie.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: azazelmo »

SHARP33 pisze: 24 sie 2023, 10:02 Urbanista i Rune wyglądają na dość proste gry. Mur Hadriana z tego co czytam dość szybko się nudzi. Dodatkowo już mam Paladynów Zachodniego Królestwa, a chyba są to podobne gry do siebie.
Mnie się pod solo bardzo podobały Sekary (Clacks), ale za cenę jaka jest teraz, to bym nie brał. Ja kupiłem za 40zł.
Nie jest duża, ale to nie sama talia kart. Podejrzewam, że można nie brać planszy, a tor Moista przerysować na kartkę. Wtedy byłaby dość kompaktowa.
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: SHARP33 »

azazelmo pisze: 24 sie 2023, 11:00
SHARP33 pisze: 24 sie 2023, 10:02 Urbanista i Rune wyglądają na dość proste gry. Mur Hadriana z tego co czytam dość szybko się nudzi. Dodatkowo już mam Paladynów Zachodniego Królestwa, a chyba są to podobne gry do siebie.
Mnie się pod solo bardzo podobały Sekary (Clacks), ale za cenę jaka jest teraz, to bym nie brał. Ja kupiłem za 40zł.
Nie jest duża, ale to nie sama talia kart. Podejrzewam, że można nie brać planszy, a tor Moista przerysować na kartkę. Wtedy byłaby dość kompaktowa.
Może być plansza, niekoniecznie same karcianki. Paladyni Zachodniego Królestwa właśnie są gra która pod tym względem jest idealna. Dużo zawartości w niewielkim pudełku. Tylko że już mi się przejadła trochę.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: azazelmo »

SHARP33 pisze: 24 sie 2023, 14:17
Spoiler:
Może być plansza, niekoniecznie same karcianki. Paladyni Zachodniego Królestwa właśnie są gra która pod tym względem jest idealna. Dużo zawartości w niewielkim pudełku. Tylko że już mi się przejadła trochę.
Skoro tak, to spróbuj może Caverna Jaskinia vs Jaskinia. Jest fajny tryb solo - można nieźle pogłówkować, a i dedykowany tryb dwuosobowy jest bardzo dobry. Małe pudełko.
Edit: widzę, że ciągle do dostania w sklepach za 6 dych, a używka na olx za 30zł. Tyle co piwo w puboe.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: agt »

Może Pod wrogim niebem?
Całe pudełko jest dość ciężkie, ale jeśli do czegoś przepakujesz i weźmiesz tylko grę podstawową, bez kampanii, powinno być kompaktowo.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: Cyel »

Raczej trudno nazwać tę grę "grą o dużej ciężkości".
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: agt »

Cyel pisze: 25 sie 2023, 14:51 Raczej trudno nazwać tę grę "grą o dużej ciężkości".
Hm. No widzisz. To pewnie zależy od tego, kto gra :)
Mi tam w Pod wrogim niebem czasem ciężko :wink:

W Kawernę nie grałam, więc poziomu nie porównam. Natomiast uważam, że Pod wrogim niebem daje więcej główkowania niż wspomniany Urbanista. Dlatego wspomniałam.
Nie gram w ciężkie gry, więc bardziej nie pomogę.

Dobrze, że dodajesz swój punkt widzenia, łatwiej będzie autorowi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

A podasz przykład jakiejś ciężkiej gry solo? Jestem ciekawa dla porównania.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: agt »

SHARP33 pisze: 22 sie 2023, 16:36 Cześć, szukam czegoś solo co mógłbym bez problemu wziąć ze sobą do plecaka, a podczas gry musiał mocno pogłówkować. Najlepiej PL.
Jak ulał pasuje zeszyt Logi-Mix plus ołówek z gumką. :)
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: Cyel »

agt pisze: 25 sie 2023, 15:47

A podasz przykład jakiejś ciężkiej gry solo? Jestem ciekawa dla porównania.
W kategorii "euro" to byłaby Terra Mystica z dodatkiem-botem, ale zdecydowanie nie kwalifikuje się to jako "mała" gra. Nie znam niestety tytułów, które pasowałyby do zapytania :( ale widzę, że chyba inni użytkownicy też nie mają z tym łatwo. Urbanista to już w ogóle pasuje tu jak pięść do nosa moim zdaniem, kwintesencja małego fillerka w którym niewiele się dzieje.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: SHARP33 »

A co powiecie o Pax Renaissance: 2nd Edition? Pudełko jest trochę większe od Paladynów Zachodniego Królestwa. Ma tryb solo i z tego co pokazuje bgg jest dość ciężkie. Ktoś grał solo? Dobre to?
mrozigor
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 20:29
Has thanked: 109 times
Been thanked: 35 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: mrozigor »

Solo raczej dobre do nauczenia się zasad i ich zapamiętania ;) Poza tym ciężko wbijać sztylet we własny brzuch, lepiej w cudzy ;)
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: SHARP33 »

A coś innego z serii Pax? Albo może seria Tiny Epic?
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: Sloth »

SHARP33 pisze: 02 wrz 2023, 14:03 A coś innego z serii Pax? Albo może seria Tiny Epic?
Seria Tiny Epic jest kieszonkowa, natomiast po rozłożeniu to takie Epickie zajmują już sporo miejsca.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: azazelmo »

A Pax Porfiriana? Z tego co widzę to pudełko wysokości szklanki do piwa. Samemu nie grałem, ale kiedyś się przymierzałem. Nie pamiętam, czemu się nie zdecydowałem.
Komponenty (karty) na stole trochę zajmują, ale ciągle w granicach przyzwoitości
SHARP33
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2014, 13:05
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: SHARP33 »

Sloth pisze: 03 wrz 2023, 13:19
SHARP33 pisze: 02 wrz 2023, 14:03 A coś innego z serii Pax? Albo może seria Tiny Epic?
Seria Tiny Epic jest kieszonkowa, natomiast po rozłożeniu to takie Epickie zajmują już sporo miejsca.
Miejsce na stole nie jest problemem tylko przenośność, żeby można było wyjeżdżając gdzieś włożyć do plecaka z ubraniami. No i żeby to był mocno wymagający tytuł.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: Sloth »

SHARP33 pisze: 03 wrz 2023, 15:52
Sloth pisze: 03 wrz 2023, 13:19
SHARP33 pisze: 02 wrz 2023, 14:03 A coś innego z serii Pax? Albo może seria Tiny Epic?
Seria Tiny Epic jest kieszonkowa, natomiast po rozłożeniu to takie Epickie zajmują już sporo miejsca.
Miejsce na stole nie jest problemem tylko przenośność, żeby można było wyjeżdżając gdzieś włożyć do plecaka z ubraniami. No i żeby to był mocno wymagający tytuł.
No to masz prawie że "ideał" 😁 pudełeczko do kieszeni bojówek się mieści a poziom trudności konkretnie wysoki. MEP daje sporo fanu z tłuczenia plugastwa. Bohaterowie mają różne zdolności więc można pokombinować.

Edit. Tak pomyślałem jeszcze o serii Escape room. Ze 3 pudełka wejdą do kieszeni bojówek a jest spoko kminienie. Sam mam wszystkie części i co jakiś czas odpalam nową cześć. Koszt gier to około 30 zł jedna a starcza na około 2-3h w zależności ile spożyjesz w trakcie rozgrywki 😄
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: agt »

Escape Room będą raczej za proste jeśli chodzi po stawiane wymagania
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: Sloth »

agt pisze: 03 wrz 2023, 19:01 Escape Room będą raczej za proste jeśli chodzi po stawiane wymagania
To i tak jednorazówki a pomyśleć trzeba. Przynajmniej jak ja gram to nie rozwiązuję zagadek z marszu bez zastanowienia.

Newton byłby odpowiedni. Jest rozkmina, jest regrywalny. Tylko pudełko trochę większe niż Paladyni.
Mat
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2020, 23:01
Been thanked: 1 time

Re: Mała gra o dużej ciężkości - solo

Post autor: Mat »

One Deck Dungeon.
ODPOWIEDZ