Ala Arkham Horror 3 ed. DC do 300 zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
davidstw
Posty: 46
Rejestracja: 01 kwie 2020, 13:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Ala Arkham Horror 3 ed. DC do 300 zł

Post autor: davidstw »

Dzień Dobry,
Szukam gry w stylu Arkham Horror 3 ed.
Dla mnie ideał Arkham ale tematyka troszkę za ciężka ponieważ do celowo chciałbym grac z ogarniętym dzieckiem 10 lat - gramy w Robinsona i Pandemie. Klimat cthulhu - potwory w stylu pożeracz ciał,pole- wzgórze wisielca itp odpada. Interesuje mnie chodzenie po planszy, ,,jakiś mały ,, rozwój postaci (wzmocnienia cech), ekwipunek , walka , potwory które się ruszają na planszy, i super jak by była mechanika taka jak w AH 3 ed - presja gry. W AH system pandemii był idealny. Czyli szukam Arkhama tylko nie w świecie cthulhu.
Czas gry około 2 h , może być trudna, możliwość gry solo.
Obserwuję Runebound 3 tylko cenny dodatków są trochę wysokie a nie wiem czy sama podstawka po paru grach nie będzie powtarzalna,
Myślę nad Wiedżminem podstawce chodż nie pokoi mnie opinia o słabych potworach i powtarzalności,
Albo bardziej nastawione na walkę Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze
Lub gra z krótkimi scenariuszami ala Robinson.
Instrukcji się nie boje i setup około 20 min przeżyję.
Gra po polsku preferowane używki lubię dawać grą drugie życie i graczom możliwość odsprzedaży :).
Odpada:
GH Szczęki Lwa - powtarzalna
Dziękuje i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Ala Arkham Horror 3 ed. DC do 300 zł

Post autor: arturmarek »

W AH nie grałem, więc chyba się nie powinienem wypowiadać :) Ale za to grywam ze swoim 10-latkiem w podobne tytuły.

Co do Wieśka, to pamiętaj, że to w podstawowej wersji gra rywalizacyjn, a nie koop.
U nas dobrze siadła Magia i Myszy, ale w sumie Szczęki też, chociać w MiM scenariusze są bardziej zróżnicowane, ale też bardziej losowa mechanika. No i dostępna jedynie z drugiej ręki :) Podobnie Pluszowe Opowieści, choć u nas tematycznie lepiej sprawdziła się MiM.

Jak Wam siedzi Robinson to są Pierwsi Marsjanie, którzy po przebrnięciu przez instrukcję i zaakceptowaniu kilku niedociągnięć są znakomici.
davidstw
Posty: 46
Rejestracja: 01 kwie 2020, 13:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Ala Arkham Horror 3 ed. DC do 300 zł

Post autor: davidstw »

Dzięki myślałem nad Magia i Mysz i widziałem nawet w rozsądnej cenie. Tak że wskakuje na radar , GH Szczeki lwa przeczytam instrukcje. Pierwsi Marsjanie boję się że to będzie poziom Robinsona z optymalizacja ruchów he ale też zerknę na instrukcję. Dziękuję Tak że radar Magia i Mysz i Runnebaum 3 ed. Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł a zamki Avel ? Za dziecinne ?
ODPOWIEDZ