"Martwa Zima" vs "Martwa Zima Długa Noc"

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
pedroo85pl
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2015, 21:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

"Martwa Zima" vs "Martwa Zima Długa Noc"

Post autor: pedroo85pl »

Witam serdecznie,

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu Martwej Zimy lub Martwa Zima Długa Noc i tutaj pytanie o to która gra jest ciekawsza i lepiej się sprawdzi.

Chodzi o Casulaowe niedzielne granie, raz w miesiącu może rzadziej, z tego co czytałem w "Długiej Nocy" więcej się dzieje, aczkolwiek jest mniej postaci do wyboru (czy rzeczywiście klasy postaci mają duże znaczenie w rozgrywce?).

Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 84
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: "Martwa Zima" vs "Martwa Zima Długa Noc"

Post autor: Homer »

Mam wszystkie 3 pudełka i osobiście najchętniej sięgam po pierwsza cześć, pewnie przed sentyment, prostotę i klasyczne podejście do zombie, co w moim przypadku w zupełności wystarczy. A i w tej części można grać psem, w drugiej małpą :P

Długa noc to praktycznie to samo, ale dodaje jeszcze dodatkowe moduły jak labolatorium, zmutowani zombie, jakieś próbówki, pułapki... itp. jak lepiej się czujesz w tym klimacie i chcesz żonglować modułami to zerknij na Długą noc. Oczywiście można też grać bez tych wszystkich modułów i mieć klasyczna wersję. A i planszetki lokalizacji są tu z grubszej tektury, a nie z kartonik jak Rozdrożach


A co do postaci to nie ma znaczenia, bo i tak wpadają losowo, a czynności oparte są an rzutach kośćmi. Ktoś będzie lepszy do zbierania posiłków, ktoś inny do przemieszania się, poszukiwania... I tak jak wcześniej wspominałem w Rozdrożach można grać psem, a w Długiej nocy małpą :P
kamilstany
Posty: 136
Rejestracja: 10 maja 2018, 14:47
Has thanked: 39 times
Been thanked: 64 times

Re: "Martwa Zima" vs "Martwa Zima Długa Noc"

Post autor: kamilstany »

Zgadzam się z przedmówca!

Ma obie wersję i wg mnie to Długa Noc To więcej i lepiej a i tak chętniej siadam do podstawki :)


Jak dla mnie Podstawka to podstawka a Długa Noc to taki ulepszacz/urozmaicenie :P
ODPOWIEDZ