GRYplanszowe.net

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

Zakładam wątek na forum, poświęcony mojemu serwisowi, czyli gryplanszowe.net, głównie po to, żeby zachęcić Was do wzięcia udziału w naszym pierwszym konkursie:
http://gryplanszowe.net/newsy/konkurs-r ... a-300-slow

Oprócz tego informował będę tutaj o nowych recenzjach, czy ważnych wydarzeniach związanych ze stroną.
Pozdrawiam,
Łukasz 'Wookie' Woźniak
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

Zapraszam do czytania i komentowana recenzji gry logicznej Sputnik:
http://gryplanszowe.net/recenzje/sputnik
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

Zapraszam do czytania i komentowania recenzji świetnej gry familijnej Finca:
http://gryplanszowe.net/recenzje/finca
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

Poważne zmiany na stronie:

http://www.gryplanszowe.net/newsy/rozwoj.html

Pierwszy odcinek videocastu "Gry planszowe u Wookiego":

http://www.gryplanszowe.net/videocast/g ... quest.html
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

Zapraszam na drugi odcinek podcastu wideo(videocastu), w którym pod lupę biorę Warhammer: Invasion , czyli najnowszą grę karcianą od Fantasy Flight Games.
Zapraszam do oglądania i komentowania!
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

Konkurs Halloween - Stronghold do wygrania.
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Maddas »

Czy osoby biorące udział w konkursie, które wysłały zgłoszenie z odpowiedziami, otrzymają jakąś informację potwierdzającą udział (np. mail zwrotny z potwierdzeniem)?
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

Maddas pisze:Czy osoby biorące udział w konkursie, które wysłały zgłoszenie z odpowiedziami, otrzymają jakąś informację potwierdzającą udział (np. mail zwrotny z potwierdzeniem)?
najlepiej pytać na stronie:)

żadnych potwierdzeń nie będzie, jak wysłałeś to na pewno doszło
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

Recenzja gry Zaczęło się w Polsce:
http://www.gryplanszowe.net/recenzje/za ... sce-2.html

uśmiałem się;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: MichalStajszczak »

Gdyby to, co jest napisane w recenzji było zgodne z prawdą, byłoby to ewidentne potwierdzenie obaw, które pojawiły się w dyskusji po pierwszej zapowiedzi gry.
Specjalnie piszę w trybie warunkowym, ponieważ po przeczytaniu innych recenzji na tej samej stronie uważam, że recenzenci wykazują żenujący poziom niekompetencji
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

malkontentom mówię stanowcze NIE i działam dalej:

videocast o grze Vasco da Gama:

http://www.gryplanszowe.net/wp-content/ ... coFeat.jpg
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Dzej »

Czy to kolejny twój podcast gdzie główna tematyką jest bekanie i argumenty: gra jest fajna bo jest fajna :D
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: zephyr »

Mi styl odpowiada bardziej niż sucha i zgodna z podręcznikiem języka polskiego forma wypowiedzi... natomiast faktycznie nad treścią można popracować. Recenzje które widziałem na serwisie wpisywały się abo w schemat "gra jest super, musisz ją mieć... ma też wady, jeden żeton był krzywo wycięty" albo "totalne dno, unikaj za wszelką cenę, jak lubisz tą grę to jesteś gupi"

Recenzja jest z definicji subiektywna, ale jednak jakiś dystans do wrażenia z rozgrywki i trochę racjonalnych uwag też się przydaje.
Prezentacja mechaniki IMO zbyt szczegółowa, osobiście zrobiłbym raczej coś w stylu:
"Gracze produkują statki i starają się utrzymać jak najlepsze porty, będą musieli zadbać o rzemieślników forsę i co tam jeszcze jest, mechanizm kolejności wykonywania akcji jest ciekawy, bo opiera się na braniu kafelków z liczbami, co daje nowe możliwości taktyczne itd." i ogólnie podejście od ogółu do szczegółu, bo jak omówienie mechaniki zaczęło się od jakiegoś małego mechanizmu, który nie wiadomo do czego w ogóle w grze służy to się wyłączyłem...

[i link nie ten, miało chyba być http://www.gryplanszowe.net/videocast/g ... -gama.html]
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

zephyr pisze:zaczęło się od jakiegoś małego mechanizmu, który nie wiadomo do czego w ogóle w grze służy to się wyłączyłem...

[i link nie ten, miało chyba być http://www.gryplanszowe.net/videocast/g ... -gama.html]
zaczęło się od tego - "gracze układają dyski akcji" i opis 4 obszarów na planszy - co tu do zrozumienia jest ??
Dzej pisze:Czy to kolejny twój podcast gdzie główna tematyką jest bekanie i argumenty: gra jest fajna bo jest fajna :D
obejrzyj, a się przekonasz.
na pewno nie będę robił długich i niezjadliwych recenzji, bo pośniecie, albo obejrzy to 20 osób.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: zephyr »

Brakuje np stwierdzenia
"Gracze są xyz i chcą xyz punkty głównie zdobywają robiąc xyz"
bo teraz o istnieniu punktów dowiaduję się w minucie 4, przy okazji opisu statku
a o tym że statki zdobywają pkt za bycie w portach dowiaduję się w minucie 7...
(za to od początku dysponuję niezwykle ciekawą informacją o tym że mam robotników w różnych kolorach i kapitanów)

Po obejrzeniu całej recenzji dalej nie wiem o co w tej grze tak naprawdę chodzi i jakie są jej plusy, a co się recenzentowi nie spodobało.
Wiem tylko że są 2 fajne mechanizmy - porty i kolejność... ale nie wiem co w nich fajnego. Nasłuchałem się o różnych zasadach, ale dalej nie mam obrazu jak przebiega sama rozgrywka.

(polecam przejrzenie wideocastów scotta i dice tower)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

zephyr pisze: (polecam przejrzenie wideocastów scotta i dice tower)
Oglądam je regularnie. Scott jest wyluzowany, ale trzyma się w stałej ramie (tylko parę razy widziałem coś innego), a tego nie chcę.

Dice Tower to prawie zawsze zachwyt nad grą i tylko pobieżnie opisana mechanika - jego lubię, ale widać, że robi filmiki w pośpiechu.

Będę pracował na stylem i formą, ale uważam, że z tego odcinka można wywnioskować o co chodzi ogólnie w grze, co widać po komentarzach na stronie.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Aba »

To ja powiem co myślę o dwóch innych:
- Scott - mało gier i jak sam ostatnio przyznał, omawia tylko tytuły które mu się bardzo spodobały a ja czasem chciałbym też usłyszeć negatywy,
- Tom (Dice Tower) - te lubię najbardziej, jest luźno i wszystko ładnie omówione, i co najważniejsze tytułów jest sporo - są takie którymi się zachwyca oraz takie które po których jedzie.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: zephyr »

nie mówię że scott i DT są jakimiś super wzorami do naśladowania i autorytetami których już się poprawić nie da

ale akurat mechanika w tych podcastach jest omówiona porządnie - ogólne wrażenia -> flow gry -> szczegółowe zasady
i opis skutków działania: siedzimy przy planszy kombinując, radośnie wymieniamy się surowcami, rzucamy na siebie złe karty, itd.
uważam, że z tego odcinka można wywnioskować o co chodzi ogólnie w grze, co widać po komentarzach na stronie.
Komentarze:

"nie dla mnie ze względu na ogromną ilość znaczników, które można powywracać:D"

"Tak jak mówi videocast, gra szału na mnie nie zrobiła"

"Jak już się je pozna, to kolejna rozgrywka staje się bardzo wymagająca. "

"mi się gra podobała, szału nie ma, ale tak jak wszyscy po kolei zauważają..."

" Podobał mi się tak samo jak sama gra."

"Czy też – przypomniałem, bowiem grałem w jedną z testowych rozgrywek."

Nie wiem czy tak trudno zauważyć, że większość z tych osób GRAŁA w grę, więc opis mechaniki i tak nie jest im potrzebny.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: Wookie »

Nowy videocast, poświęcony grze Dragon's Ordeal:

http://www.gryplanszowe.net/videocast/g ... rdeal.html
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: GRYplanszowe.net

Post autor: skiper_83 »

Wookie, bardzo fajny videocascik o VdG. Tak trzymaj!
ODPOWIEDZ