Star Wars: Imperial Assault vs Poróże przez Śródziemie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Star Wars: Imperial Assault vs Poróże przez Śródziemie

Post autor: 13thSON »

DaaV pisze: 15 mar 2024, 11:00 mimo, że pierwszą misję przegraliśmy
Nieeee no. .. Chyba jednak ktoś wygrał ? :P

A jak byś to porównał do Poróży przez Śródziemie? Lepsze/ gorsze czy zupełnie inna zabawa ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: psia.kostka »

13thSON pisze: 15 mar 2024, 11:33 Nieeee no. .. Chyba jednak ktoś wygrał ? :P
Pewnie komputer vel appka ;)
A jak byś to porównał do Poróży przez Śródziemie? Lepsze/ gorsze czy zupełnie inna zabawa ?
Dobre pytanie 8)
(ale IA wydaje sie bardziej taktyczne, z LoS itp)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: DaaV »

psia.kostka pisze: 15 mar 2024, 11:42
13thSON pisze: 15 mar 2024, 11:33 Nieeee no. .. Chyba jednak ktoś wygrał ? :P
Pewnie komputer vel appka ;)
A jak byś to porównał do Poróży przez Śródziemie? Lepsze/ gorsze czy zupełnie inna zabawa ?
Dobre pytanie 8)
(ale IA wydaje sie bardziej taktyczne, z LoS itp)
Kolega, który wcześniej grał w IA teraz prowadzi Nam kampanię jako Imperium a My w czwórkę mamy pierwsze zderzenie z grą jako Rebelianci. :) Więc Imperium wygrało :cry:

Co do porównania z PPŚ, moim zdaniem budowanie postaci jest bardzo podobne (wręcz identyczne), trochę inna mechanika uruchamiania skilli. Walka jest już tutaj bardziej zbliżona do bitewniaków, gdzie w PPŚ to natomiast dużo mniej zaawansowane granie. Tutaj liczy się taktyka, pozycjonowanie, w PPŚ tych aspektów prawie w ogólę nie ma. Moim zdaniem PPŚ jest dużo "lżejsze" przez te elementy, tutaj jest więcej smaczków i kminienia (trochę wjeżdza poziom szachów) gdzie PPŚ to taki bardziej arcade.

Natomiast i tu i tu klimat jest pierwsza klasa (so far, w PPŚ mam jedną dużą kampanię za sobą i nie czuję dużej potrzeby wracać, zagrałem, było spoko - natomiast w IA po 1 misji mam mega niedosyt i chęć ogrania już kolejnych).
Ostatnio zmieniony 15 mar 2024, 17:09 przez DaaV, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: psia.kostka »

DaaV pisze: 15 mar 2024, 14:50 PPŚ mam jedną dużą kampanię za sobą i nie cuzję dużej potrzeby wracać, zagrałem, było spoko - natomiast w IA po 1 miesji mam mega niedosyt i chęć ogrania już kolejnych).
Nie chce miec Cie na sumieniu (ze przepalisz kilka patykow na zabawki :P ), ani tez posredniczyc w zakupie kilkunastu importow ;) aaaale...

Imperial Assault mozesz tez poskladac plansze (jedna z wielu) i tłuc sie 1vs1 skirmishowo :mrgreen: (a wszystko to po ograniu kampanii, w cenie gry! kiedys to bylo FFG, teraz to nie ma FFG :lol: )

Edit: wtedy tez blisterkowe figsy nabieraja wiecej sensu, gdy skladasz swoja bande szmuglerow lub innych żołdaków Palpatina ;) Niestety idac w to, czasem ludzie polecali po kilka tych samych blisterkow :roll: np Jawa.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: DaaV »

O widzisz @psia.kostka - o tym nie wiedziałem. Jako, że gra nie jest moja, an razie focus mamy na kampanię i z tego czerpię imo najwięcej radości. Do gry 1 vs 1 wszedłem w Shatterpointa, którego teraz kończę sklejać, więc tu potrzeby raczej takiej nie będe miał.

Mam to szczęście, że mam spore grono znajomych w planszówkach, więc tak naprawdę to muszę więcej odmawiać spotkań na granie niż szukać czy mam z kimś w coś zagrać. Klęska urodzaju. :lol:
ODPOWIEDZ