Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
StoneDice
Posty: 28
Rejestracja: 30 gru 2012, 11:52

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: StoneDice »

Na mojej stronie StoneDice masz informację skąd można pobrać karty do thunderstone advance. Za darmo i legalnie. Co prawda nie z dodatków ale przystosowane do advance.
StoneDice.pl - Wszystko o grach Print'n'Play
StoneDice.pl na facebooku - polub aby być szybko poinformowany o nowościach
Twierdza - Częstochowskie Spotkania z Planszówkami
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: kwiatosz »

sumek81 pisze:Życzliwi wygineli, czy co? :D Niech ktoś się podzieli scanami dodatków Thunderstona :D
Spędzi 3 dni przy skanerze, żebyś oszczędził parę złotych? Jak mi zapłacisz normalną stawkę godzinową za czas potrzebny na skanowanie, to wyślę Ci samoróbkę tak dobrą, że nie odróżnisz od oryginału, nawet zafoliuję.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Odp: Zrób to sam cz. 2

Post autor: costi »

Pierzasty pisze: Proszę, zlituj się i wyłącz to :cry:
Live with it ;)

Wysyłane z mojego Desire Z za pomocą Tapatalk 2
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
sumek81
Posty: 7
Rejestracja: 02 sty 2013, 17:50

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: sumek81 »

sumek81 pisze:Na mojej stronie StoneDice masz informację skąd można pobrać karty do thunderstone advance. Za darmo i legalnie. Co prawda nie z dodatków ale przystosowane do advance.
Na mojej stronie StoneDice masz informację skąd można pobrać karty do thunderstone advance. Za darmo i legalnie. Co prawda nie z dodatków ale przystosowane do advance.
no podstawkę juz zrobilem właśnie z tej darmowej wersji w pdf, moim zdaniem jedna z lepszych building deck. :D
kwiatosz pisze:
sumek81 pisze:Życzliwi wygineli, czy co? :D Niech ktoś się podzieli scanami dodatków Thunderstona :D
Spędzi 3 dni przy skanerze, żebyś oszczędził parę złotych? Jak mi zapłacisz normalną stawkę godzinową za czas potrzebny na skanowanie, to wyślę Ci samoróbkę tak dobrą, że nie odróżnisz od oryginału, nawet zafoliuję.
Nie wymagam specjalnie dla mnie poświcania swojego cennego czasu, poprostu moze ktos ma własnie scany na dysku i zalegaja. A byłyby bardzo pomocne :D
pozdrawiam wszystkich spietych :D
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vaski »

Panowie, właśnie wydrukowałem na drukarce atramentowej mapę dwuosobową do Brassa. Dziś idę po tekturę i klej. W związku z powyższym mam pytanie. Jaki klej kupić? Kiedyś próbowałem kleić to popularnym Magic'iem i Wikolem ale niestety papier nasiąkł i zniszczył nadruk.
Proszę o sugestie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: LordDisneyland »

Wypróbuj w takim razie klej do drewna firmy Pattex. Trudniej dostępny, ale świetny, jest Klej CR Uniwersalny Introligatorski , produkowany przez Boryszew SA z Sochaczewa. W moim przypadku bardzo dobrze się sprawił ;)
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: conus »

vaski pisze:Panowie, właśnie wydrukowałem na drukarce atramentowej mapę dwuosobową do Brassa. Dziś idę po tekturę i klej. W związku z powyższym mam pytanie. Jaki klej kupić? Kiedyś próbowałem kleić to popularnym Magic'iem i Wikolem ale niestety papier nasiąkł i zniszczył nadruk.
Proszę o sugestie.
Pozdrawiam
polecam 3M Spray 77 uniwersalny
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vaski »

conus pisze: polecam 3M Spray 77 uniwersalny
Wszystko pięknie, tylko ten klej kosztuje więcej niż zamówienie gotowej planszy w zakładzie poligraficznym.

Pattex mam i też jako, że jest to klej wodny narobił mi kiedyś szkody podczas robienia jakiegoś fanowskiego dodatku do Carcassone. Pamiętajmy, że mówimy ciągle o wydruku z "atramentówki".
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: watman »

vaski pisze:
conus pisze: polecam 3M Spray 77 uniwersalny
Wszystko pięknie, tylko ten klej kosztuje więcej niż zamówienie gotowej planszy w zakładzie poligraficznym.
Pattex mam i też jako, że jest to klej wodny narobił mi kiedyś szkody podczas robienia jakiegoś fanowskiego dodatku do Carcassone. Pamiętajmy, że mówimy ciągle o wydruku z "atramentówki".
a nie lepiej drukowac bezposrednio na etykiecie samoprzylepnej? przyznam, ze nie mialem z nia nigdy zadnego problemu, dlatego zjawisko kleju do planszy jest mi obce...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: LordDisneyland »

Rozwiązanie watmana wydaje się chyba najrozsądniejsze...
Aha, nie wiem, jakich rozmiarów płaszczyznę będziesz kleić, może skorzystaj z taśmy samoprzylepnej dwustronnej... Ja używam takiej o szerokości 50mm, są i szersze.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vaski »

Potwierdzam, etykieta samoprzylepna jest ok, ale w chwili gdy miałem dostęp do plotera nie miałem dostępu do takowej. Pozostanie mi kupić taśmę dwustronną.
Jednak jeśli ktoś posiada informację o przystępnym cenowo kleju nie niszczącym wydruków z atramentówki to proszę niech podzieli się ta informacją.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

LordDisneyland pisze:Trudniej dostępny, ale świetny, jest Klej CR Uniwersalny Introligatorski , produkowany przez Boryszew SA z Sochaczewa.
To coś wikolopodobnego pod inną nazwą, w większym słoiczku :) dostępne łatwo w sklepach dla plastyków.

A jeśli wam plansza nasiąka, to nie smarujcie jej tak grubo. To nie sklejka (a jeśli z drugiej strony jest sklejka, to najpierw ją zaimpregnować/pomalować, a dopiero potem 2. warstwę kleju).

ed: albo prysnąć druk lakierem bezbarwnym po obu stronach.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, 15:15 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gregvip »

Ja polecam UHU power spray bardzo dobry i wolno schnący klej ale ma jedną wadę zasadniczą 200ml ok 50 zł
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: LordDisneyland »

Pierzasty pisze:
LordDisneyland pisze:Trudniej dostępny, ale świetny, jest Klej CR Uniwersalny Introligatorski , produkowany przez Boryszew SA z Sochaczewa.
To coś wikolopodobnego pod inną nazwą, w większym słoiczku :) dostępne łatwo w sklepach dla plastyków.
No akurat mój jest w tubie, słoiki mi się nie sprawdzają. Kupowałem nie w sklepie dla plastyków, lecz w pasmanterii :lol: Jasne, ze to wikolopodobne, ale akurat moim zdaniem od większości wikoli lepiej nadaje się do roboty przy modelach [m.in. przzroczystość spoiny] - a do tego celu był klej kupowany.

Z lepideł w sprayu zrezygnowałem właśnie ze względu na wysokie ceny.

Co do lakierów bezbarwnych w sprayach. .. nie polecam " perfect DecoLack clear", marny i z czasem wyraźnie zżółkł na kilku podłożach.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gaseki »

Jeśli chodzi o "fiksatywy" to polecam tanie lakiery do włosów ;) Często plastycy nawet stosują z tego co czytałem. Korzystałem też, i chwalę sobie, folię samoprzylepną "do laminowania". Ja kupowałem w rolce, w sieci w polskich sklepach widzę tylko w arkuszach. Jutro wrzucę zdjęcia Infection Express zalaminowanego tak (efekt odrobinę przypomina plansze Flying Frog Productions)

A na dzisiaj moje wykonanie Robo Derby Express:
Obrazek
Pudełko - muszę poprawić "etykietę". Była przyklejona klejem silikonowym, i odstaje po lewej u góry.

Obrazek
wszystkie elementy - Instrukcja klejona, okładka z papieru 200gsm

Obrazek
zbliżenie elementów gry

Obrazek
kości dla jednego z graczy

Obrazek
dwie strony elemntów planszy

Obrazek
żetony do dodatków

Obrazek
plansza gracza x2 - z kośćmi i bez

Przepraszam za jakość zdjęć, niestety mam dostęp tylko do dość archaicznego telefonu

EDIT
Wszystkie elemnty wydrukowane na etykietach samoprzylepnych i naklejone na płytę z pianki modelarskiej (foamcore) lub karton 200gsm. Kości były kupione czyste i też nakleiłem tylko etykiety. Wszystkie wydruki potraktowane lakierem do włosów, w celu zabezpieczenia.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Wygląda super, chociaż boję się o te kości. Na przyszłość kupuj takie z wgłębieniami na wydruki :)
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gaseki »

To był mój pierwszy projekt P'n'P, wtedy jeszcze nie do końca wiedziałem co i jak. Teraz robię BSG Express, (zdążyłem już nawet troszkę skaleczyć planszę) więc chyba do niej zamówię różnokolorowe kości z wcięciami, chociaż jakoś mi wizualnie nie leżą.
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Amenhotep »

Papier samoprzylepny jest w porządku, ale ma jedną drobną wadę. Ten który możemy kupić w "papierniczym" jest niskiej gramatury , trochę za cienki. Przy ustawieniu drukarki na najlepszą jakość wydruku , ten papier marszczy się. Można oczywiście znaleźć w internecie grubszy , ale ten z kolei , jest dużo droższy... niestety. :(
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

ja mam samoprzylepny ale kurcze mnie sie wydruk rozmazuje... muszę dac opcje wolnoschnący. Kolory na tym cierpią i odwzorowanie jest słabe ;/
Jakaś pomoc?
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: matoozik »

papier samoprzylepny to słaba opcja, lepiej drukować na grubszym papierze (ok. 120-150), a do klejenia używać taśmy dwustronnej. Tanie, szybkie i proste.
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gaseki »

@Amenhotep
Co masz na myśli mówiąc niska gramatura? Ja mam "standardową" 80 i nie miałem problemów nigdy.
Awatar użytkownika
Amenhotep
Posty: 91
Rejestracja: 30 wrz 2012, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Amenhotep »

No właśnie ta "80" to słaba opcja. Spróbuj czegoś lepszego , a zobaczysz różnicę ;)
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gaseki »

A mam drobne pytanko co do składanych plansz - przeczytałem tutaj, że optymalne jest dwie warstwy od środka, jedna od zewnątrz. Teraz pytanie. Na logikę, to jeśli pociągnąć od zewnątrz to usztywni planszę tak, że nie da rady jej złożyć, czyli chyba chodzi o to, żeby okleić planszę w pozycji złożonej, tak? A może jakiś foto-tutorial?
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: LordDisneyland »

Słuchajcie, poszukuję matowej, przezroczystej taśmy klejącej o szerokości minimum 15mm. Jest modelarska, ale zbyt droga, chciałbym zapłącić góra 10 złociszy za trzy lub pięciometrową rolkę... Może widzieliście podczas zakupów?
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Vespa »

Czy oprócz Dune są gdzieś w Internecie materiały do własnoręcznego wykonania którejś z lepszych gier planszowych? Bo jak dotąd udało mi się znaleźć pełen komplet scanów tylko do tego. Proszę o wszelkie info na PW lub w wątku.
ODPOWIEDZ