Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

Vespa pisze:Czy oprócz Dune są gdzieś w Internecie materiały do własnoręcznego wykonania którejś z lepszych gier planszowych? Bo jak dotąd udało mi się znaleźć pełen komplet scanów tylko do tego. Proszę o wszelkie info na PW lub w wątku.
Z lepszych to Modern Art w wersji by veljarek :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Vespa »

Dzięki, lista jest ogromna! Będzie trzeba ją dokładnie przeryć. Nastawiam się bardziej na planszówki, mniej na karcianki.
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Vespa »

Początkowo wybrałem MR ale to chyba mnie jednak przerasta, szczególnie, że nie ma polskiej instrukcji. Zaproponujecie coś prostszego ale w podobnym stylu?
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Odp: Zrób to sam cz. 2

Post autor: vaski »

Co to jest MR?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Magic Realm.
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Czochrun »

Orientuje się może ktoś czy w Poznaniu można gdzieś kupić papier do drukarki A4 200g? Jeden-dwa arkusze? Wszędzie trafiam na całe paczki (50-100 szt.) albo papier wizytówkowy.
Czy w ogóle ktoś z doświadczeniem może mi powiedzieć czy bardziej się opłaca nadrukowanie 20 kartek A4 w domu czy lepiej oddać do punktu gdzie mi to wydrukują za parę złociszy?
inshade
Posty: 76
Rejestracja: 10 mar 2013, 16:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: inshade »

Wszystko zależy od tego ile zapłacisz za swój tusz w drukarce. Sam bym sobie wydrukował, ale to już kwestia, że szybciej i wygodniej (:
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: mbork »

A drukarka wytrzyma taką gramaturę?

Ja bym poszedł zapytać do CCS, nie wiem, czy się opłaca, może nawet nie, ale 20 kartek to nie jest dużo.
(Uwaga: nie jestem pracownikem CCS ani nie jestem z nimi jakkolwiek związany, czasem tylko bywam ich klientem.)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: charlie »

Czochrun pisze:Orientuje się może ktoś czy w Poznaniu można gdzieś kupić papier do drukarki A4 200g? Jeden-dwa arkusze? Wszędzie trafiam na całe paczki (50-100 szt.) albo papier wizytówkowy.
Czy w ogóle ktoś z doświadczeniem może mi powiedzieć czy bardziej się opłaca nadrukowanie 20 kartek A4 w domu czy lepiej oddać do punktu gdzie mi to wydrukują za parę złociszy?
Sprawdź w Rotringu, na Gołębiej lub albo w innym sklepie z artykułami kreślarskimi i artystycznymi. Jest taki na Krakowskiej, na przeciwko Kościoła pw. Bożego Ciała lub Art-Mat - koło UA, to jest chyba 23 Lutego. Powinni mieć i można kupować w tych sklepach na arkusze, z tym, że to nie jest już chyba papier do zwykłej drukarki i nie wiem czy domowa drukarka go łyknie - chyba, że masz jakąś wypaśną. Można zawsze przetestować, ale chyba lepiej pójść do punktu. Jakość druku zazwyczaj lepsza, ale odradzam CCS - strasznie drogo.
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Vespa »

Koszt wydrukowania kartki A4 w kolorze wyniesie koło 3 zł. Papier 200 g jest za cienki, poproś o druk na 260 g. Idź do pierwszego lepszego ksero kolorowego - powinni ci to zrobić.
Jaką grę robisz?

To co fajnego polecacie - żeby miało polską instrukcję i klimat Magic Realm? :twisted:
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Czochrun »

mbork pisze:A drukarka wytrzyma taką gramaturę?
No właśnie najpierw chcę spróbować u siebie...
charlie pisze: Sprawdź w Rotringu, na Gołębiej lub albo w innym sklepie z artykułami kreślarskimi i artystycznymi. Jest taki na Krakowskiej, na przeciwko Kościoła pw. Bożego Ciała lub Art-Mat - koło UA, to jest chyba 23 Lutego. Powinni mieć i można kupować w tych sklepach na arkusze, z tym, że to nie jest już chyba papier do zwykłej drukarki i nie wiem czy domowa drukarka go łyknie - chyba, że masz jakąś wypaśną. Można zawsze przetestować, ale chyba lepiej pójść do punktu. Jakość druku zazwyczaj lepsza, ale odradzam CCS - strasznie drogo.
Dzięki... Wiem. CCS ma wysokie ceny.

Vespa pisze:Koszt wydrukowania kartki A4 w kolorze wyniesie koło 3 zł. Papier 200 g jest za cienki, poproś o druk na 260 g. Idź do pierwszego lepszego ksero kolorowego - powinni ci to zrobić.
No własnie się zastanawiam nad 250... 300 to będzie za grube.
Vespa pisze: Jaką grę robisz?
Time's Up wersja z tytułami filmów. :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Banan2 »

charlie pisze:
Czochrun pisze:Orientuje się może ktoś czy w Poznaniu można gdzieś kupić papier do drukarki A4 200g? Jeden-dwa arkusze? Wszędzie trafiam na całe paczki (50-100 szt.) albo papier wizytówkowy.
Czy w ogóle ktoś z doświadczeniem może mi powiedzieć czy bardziej się opłaca nadrukowanie 20 kartek A4 w domu czy lepiej oddać do punktu gdzie mi to wydrukują za parę złociszy?
Sprawdź w Rotringu, na Gołębiej lub albo w innym sklepie z artykułami kreślarskimi i artystycznymi. Jest taki na Krakowskiej, na przeciwko Kościoła pw. Bożego Ciała lub Art-Mat - koło UA, to jest chyba 23 Lutego. Powinni mieć i można kupować w tych sklepach na arkusze, z tym, że to nie jest już chyba papier do zwykłej drukarki i nie wiem czy domowa drukarka go łyknie - chyba, że masz jakąś wypaśną. Można zawsze przetestować, ale chyba lepiej pójść do punktu. Jakość druku zazwyczaj lepsza, ale odradzam CCS - strasznie drogo.
Ja drukowałem różne rzeczy na 23 Lutego (2,50 PLN z stronę A4, gramatura papieru do obmacania i wyboru).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Vespa
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 10:24

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Vespa »

Między 260 a 300 g nie ma dużej różnicy, teoretycznie ten papier powinien przejść przez drukarkę ale istnieje prawdopodobieństwo, że ją uszkodzi. Są to gramatury wizytówkowe, czyli i tak cieńsze niż kartony, na których drukowane są żetony dołączane do kupnych gier.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: MsbS »

Odgrzebię nieco, bo wczoraj nagle naszła mnie wena i zrobiłem sobie Coup. Tyle że zamiast włoskiego renesansu, osadziłem akcję we współczesnym (czysto hipotetycznym) kraju. Tytuł Coup powinienem przetłumaczyć na Pucz.

Tutaj wizualizacja kart (w domu już zakoszulkowane, ale nie miałem czasu fotografować).

Obrazek
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: djedi gamer »

Przepraszam, ale nie miałem możliwości czasowych przeczytać całego wątku.

Pytanie: czy robienie własnoręcznie gier, za które normalnie musimy zapłacić w sklepie, nie jest przypadkiem nielegalne? Co mówi na ten temat prawo?
Nikogo nie chcę straszyć, bo sam z chęcią wykonałbym sobie takie gry. Chciałbym się dowiedzieć coś na temat konsekwencji takiego hobby.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Pierzasty »

Sio, zapytaj w wątku o prawach autorskich. Nie chcemy tu kolejnej dyskusji o legalności :|

(W praktyce prawdopodobnie wiele zależy od tego, jak to rozpowszechniasz. Jeśli robisz dla siebie i gra pojawia się najwyżej przy okazji grania w klubach itp., to nikt Ci za to nic nie zrobi (a jeśli zrobi, to podziękuj mu, bo to znak dużo głębszych problemów i czas uciekać z kraju). Jeśli chcesz sprzedawać lub jawnie rozpowszechniać P&P gry aktualnie wydawanej, to możesz mieć problemy.)
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: djedi gamer »

Ech. Jeśli tylko do użytku własnego, to mam kilka fajnych pomysłów...
Handlować na polówce nie będę.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gigi »

Panowie jak pociąć duży plik graficzny na kilka mniejszych ,np.w photoshopie?
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Palmer »

Zaznaczyć obszar, ctrl +c i wkleić w nowym, pustym obszarze i tak 4 razy? :P
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: donmakaron »

Ustaw linie pomocnicze tak, żeby dzieliły obraz na tyle części ile chcesz. Następnie użyj narzędzia kadrowanie, żeby przyciąć obrazek do pierwszej części, zapisz jako osobny plik i cofnij kadrowanie. Tak wykadruj i zapisz wszystkie części.

Oczywiście kopiowanie Palmera to też dobra opcja ;)
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: gigi »

dzięki Panowie
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Tolis »

Mozna skorzystac tez z gotowych aplikacji np.: http://posterazor.sourceforge.net/
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4061
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: lacki2000 »

gigi pisze:Panowie jak pociąć duży plik graficzny na kilka mniejszych ,np.w photoshopie?
Jakieś chałupnicze rady tu padają ;) W PS do cięcia jest slice tool, taki nożyk tnący na dowolną liczbę kolumn i wierszy oraz Save for Web&Devices zapisujący hurtowo, nawet z html-em jak jest taka potrzeba.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Komimasa »

Przepraszam panowie, na jakim papierze poradzilibyście mi wydrukować planszę? To nie ma być jakoś specjalnie trwałe, bo raczej do testów ma służyć czy gra podejdzie, czy jednak nie warto kupować:) Jeśli ktoś w Poznaniu zna dobre miejsce to jakby od razu mógł polecić to byłbym wdzięczny:)
Przy okazji też gdzie drukować karty? Ostatnio robiłem wydruk w punkcie "druk z pena" i jakoś tam te kolory takie średnie wyszły.
ODPOWIEDZ