Gra miesiąca - sierpień 2009

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: yosz »

A więc comiesięczny plebiscyt na najlepszą grę miesiąca wg użytkowników forum gry-planszowe.pl. Co Was powaliło na kolana (niekoniecznie jest to to samo w co najwięcej graliście). Coś ciekawego nowego poznaliście w tym miesiącu? Może jakieś niewypały?

U mnie 45 rozgrywek (łącznie z kilkoma online'owymi, które już potem przestałem notować ;P). Oczywiście króluje Race for the Galaxy, ale powoli zaczynam szukać nowej karcianki, w której mógłbym się zakochać tak jak w Racie. Największym niewypałem na pewno jak dla mnie jest Anima. Z ciekawych nowych gier, które poznałem:
- Die Goldene Stadt - bardzo fajna gra Michaela Schachta. Jak to u niego, szybka, sprawna, dająca trochę wyborów.
- W końcu dałem kolejną szansę Le Havre i nie żałuję - chociaż gra jest dla mnie znacząco słabsza od Agricoli.
- Gambit 7 fajny, ale wole Wits & Wagers.
- Lord of the Rings: the Duel - fajna dwuosobowa popierdółka
- Dodatek do Mr Jacka - odświeżające pomysły i przegięty Spring Healed Man (czy jak mu tam)

A moją grą miesiąca zostaje nietypowo dla mnie gra przygotowa: Middle Earth Quest. Naprawdę świetna klimatyczna i co najważniejsze wcale nie uboga mechanicznie gra przygodowa. W dodatku w świecie Tolkiena.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2009, 11:24 przez yosz, łącznie zmieniany 1 raz.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - lipiec 2009

Post autor: Sandman »

Chyba raczej sierpień. :]
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - lipiec 2009

Post autor: Dzej »

U mnie kompletna susza.Jedyna gra w jaka grałem to shogun którego mam już dość :D

a nie gra miesiąca sierpień?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: yosz »

tak tak, sierpnień ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: konev »

Race for the Galaxy - kupiłem, gram, uczę się, wciągam się. Wolałbym zamiast rysunków galaktyk jakieś średniowieczne wiochy, ale tą tematykę chyba zarezerwował Dominion ;).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
piotrek.t
Posty: 115
Rejestracja: 03 lut 2009, 12:08
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: piotrek.t »

29 rozgrywek, najwięcej:
- Pandemic - 9
- Battle Line - 5
- Samuraj - 5

Najlepsza gra sierpnia dla mnie to zdecydowanie Battle Line
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: staszek »

sierpień był najlepszym(z trzech zaledwie :) )moim miesiącem planszówkowym,w którym poznałem najwięcej gier myślę,że również najlepszych w jakie do tej pory grałem.Szogun,W roku smoka,Caylus,Notre Dame,El Grande wszystkie bardzo dobre,ale zdecydowanyn zwycięzcą w miesiącu sierpniu zostaje Martin Wallace.Z kilku jego gier,które poznałem w sierpniu najwyżej cenię miejsce 3 Perikles,2 Empires of the Ancient World,1 Princes of the Renaissance
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2009, 19:01 przez staszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: blazej »

42 rozgrywki, od 8 miesięcy praktycznie bez zmian. Najwięcej partii RftG i Dominion, po 13 w każdą.

Pod koniec miesiąca miło zaskoczył mnie Backgammon. Czuję, że w przyszłym miesiącu to on będzie na pierwszym miejscu pod względem ilości rozgrywek.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Tommy »

Dla mnie sierpień 2009 to najbardziej planszówkowy miesiąc w życiu. Wyjazd wakacyjny + nie najlepsza pogoda = prawie 100 rozgrywek w kilkanaście tytułów (co biorąc pod uwagę mój standardowy miesiąc w stylu 8 rozgrywek w 3 tytuły ....... :shock: )

Stąd chciałbym wyjątkowo podkreślić wybór tego miesiąca, bo na prawdę miałem z czego wybierać, a wciąż wybór był tak prosty jak prawie nigdy.

Zachwyt największy zarówno mój jak i mojej żony, 22 rozgrywki, miłość od pierwszego zagrania i jak na razie najmocniejszy kandydat na moją grę roku:

Pandemic
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Veridiana »

69 rozgrywek w 27 gier. średnio.
czołówka:
Pandemic - 13
Beowulf: The Legend - 5
Taluva - 5

Debiut miesiąca - TRYB SOLO gier, którego takiego trybu oficjalnie nie mają :lol: czyli Taluva i Tongiaki
Nadrobienie miesiąca, czyli w co wszyscy grali a ja dopiero teraz - Puerto Rico (d tego baaaaaaardzo się spodobało!)
Powrót miesiąca - Age of Empires III(będzie grą roku, więc w sierpniu dam mu jeszcze wolne od tytułu)

Gra sierpnia - Pandemic. Za zachwyt, za poranne, popołudniowe i wieczorne ratowanie świata. za to, że wolę nawet przegrać niż wygrać, za to, ż mogę grać sama i nie jest to samoprzylepna namiastka...

p.s. choć korciło mnie aby się nie powtarzać za przedmówcami i tytuł przyznać czemuś innemu :wink:
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Van »

Bez owijania w bawełnę grą miesiąca jest u mnie RftG z dwoma dodatkami. Przez to, że w końcu zabrałem się za granie w RvsI, przez udział w turnieju, przez możliwość pogrania w sieci.

Powrót miesiąca zaliczyło TtA. Co prawda tylko dwie rozgrywki ale obie bardzo emocjonujące i obie wygrane :mrgreen:

Debiutem miesiąca uznałbym Middle-Earth Quest. W końcu zagrałem w grę tego typu. Rozbudowana, kooperacyjna ale nie nudna, dużo kombinowania, zasady do ogarnięcia.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Andreus »

W moim przydaku sierpień był planszówkowo bardzo udany, 39 rozgrywek. Najwięcej, bo 8 razy grałem w Atona. Gra fajna, podoba się mojej żonie, może dlatego, że najcześciej wygrywa :wink:
Tak naprawdę wszystkie tytuły, może z jednym wyjątkiem ([Medieval), były dobre, bardzo dobre albo znakomite i ciężko wybrać coś. Koniec końców podium wygląda tak:

1. Książęta Renesansu - dwie pasjonujące pojedynki
2. Race for the Galaxy + dwa dodatki - dużo gier online, ale nie ma to jak zagrać z niewirtualnymi graczami
3. W roku smoka - dwie rozgrywki, pierwsza znakomita, druga troche gorsza, jeszcze muszę się w tej grze sporo nauczyć
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1795
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 167 times

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Legun »

Zdecydowanie "Modern Art" - kilkanaście partii z różnymi osobami i w różnych miejscach.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Sandman »

1. Mr Jack, który idealnie podszedł zarówno mi, jak i mojej Kobiecie i okazał się znakomitym, lekkim uzupełnieniem wakacyjnych wieczorów.
2. Szogun, jakoś tak zazwyczaj gram jedną partię na miesiąc i z reguły jest to partia warta zapamiętania.
3. TtA, choć niestety w tym przypadku pojawia się już jakiś przesyt...

Czego żałuję to to, że RftG i Starcraft wciąż czekają na swoją kolej i jakoś nie mogę się zmobilizować do przeczytania instrukcji...
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: draco »

Wakacje to czas odpoczynku od pracy, więc dla mnie to był czas odpoczynku od planszówek. Zagrałem (jak na mnie) tylko 61 partii w ponad 30 tytułów. Przez jeden tydzień nie grałem prawie wcale, no i rozminąłem się terminami urlopów z moim stałym współtowarzyszem do RftG. Grą miesiąca zostaje Dixit, w który zagrałem 7 razy i pokazałem go kilku moim znajomym.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Aba »

AGE OF CONAN
a w poczekalni sierpniowej: jak zwykle TtA i BSG oraz debiut Middle-Earth Quest.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: ragozd »

Ja bede monotematyczny - TtA, choc sierpien wyjatkowo udany i wiele powrotow do starych dobrych klasykow :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Veridiana »

Sandman pisze:1. Mr Jack, który idealnie podszedł zarówno mi, jak i mojej Kobiecie i okazał się znakomitym, lekkim uzupełnieniem wakacyjnych wieczorów.
2. Szogun, jakoś tak zazwyczaj gram jedną partię na miesiąc i z reguły jest to partia warta zapamiętania.
3. TtA, choć niestety w tym przypadku pojawia się już jakiś przesyt...

Czego żałuję to to, że RftG i Starcraft wciąż czekają na swoją kolej i jakoś nie mogę się zmobilizować do przeczytania instrukcji...
Nie zapominajmy o grzechu miesiąca, czyli spyleniu EiT bez grania... :twisted:
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Van »

W dobre ręce trafi, nie ma co płakać :wink:
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: nikozja_dg »

Gra miesiąca:
Cytadela: za to, że wszystkich wciąga i nigdy się nie nudzi :) mnóstwo nocnych rozgrywek :) i ciągle mało

na 2 miejscu Osadnicy i Fasolki :)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Lucf »

U mnie
UBONGO [czerwone klasyczne] podobało się współgraczom, mnie też, ale nie wiem czemu ale 90% rozgrywek z łatwością wygrywałem :| Może dlatego szybko trochę się przejadło. Myślę o kupnie KIESZONKOWEGO Extrem : )

HIVE - fajna gra na plażę! Dużo rozgrywek, także z komputerem , na którego najprostszą strategią okazało się blokowanie królowej żukiem i dokładanie nowych kapsli na obok tego żuka.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Maras »

U mnie wakacyjnie - 33 partie
Największym odkryciem jest Taj- Mahal. Tą grę wystawiłem trzykrotnie do sprzedaży- nie znalazła kupca. Z perspektywy czasu oceniam to za plus. Po prostu nie umiałem w nią grać i tyle i spisałem ja na straty. Okazała się całkiem dobrą i chwytliwą pozycją w każdym towarzystwie.
Nie mniej jednak tytuł gry miesiąca przypada Goa. Po pierwszej Pionkowej rozgrywce w hotelu Łabędy, gra od razu przypadła mi do gustu. Po prawie półrocznej przerwie obecne rozgrywki utwierdziły mnie w przekonaniu, że ta gra jest bardzo dobra. Plus dla gry za fajne mechanizmy rozwoju. Z jednej strony dążymy do szybkiego zdobywania punktów w jednej z dziedzin,a z drugiej strony mamy możliwość uzyskiwania bonusów za rozwój zrównoważony w każdej dziedzinie. Duży plus za rewelacyjny system aukcji i bardzo dobrze zbalansowaną rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Sztefan »

Agricola
lakebutler
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2009, 13:57
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: lakebutler »

staszek pisze:sierpień był najlepszym(z trzech zaledwie :) )moim miesiącem planszówkowym,w którym poznałem najwięcej gier myślę,że również najlepszych w jakie do tej pory grałem.Szogun,W roku smoka,Caylus,Notre Dame,El Grande wszystkie bardzo dobre,ale zdecydowanyn zwycięzcą w miesiącu lipcu zostaje Martin Wallace.Z kilku jego gier,które poznałem w sierpniu najwyżej cenię miejsce 3 Perikles,2 Empires of the Ancient World,1 Princes of the Renaissance
Ale zazdroszczę, ja mam na swojej półce Caylusa, Notre Dame i W Roku Smoka ale nie mogę przebrnąć przez instrukcję.
A jeśli chodzi o ten miesiąc, to:
Kilka partii w: Podróż do Wnętrza Ziemi, Stone Age, TuT, Ingenious, Owczy Pęd. Poza Owczym reszta gier średnia, 2 ost poszły w świat. Ok 20 partii w Fincę- to obecnie moja ulubiona pozycja obok Mr Jacka, a w Jacka jakieś ponad 100 partii. Tak średnio co drugi dzień po ok 15 rozgrywek.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Maras »

lakebutler pisze:
staszek pisze:sierpień był najlepszym(z trzech zaledwie :) )moim miesiącem planszówkowym,w którym poznałem najwięcej gier myślę,że również najlepszych w jakie do tej pory grałem.Szogun,W roku smoka,Caylus,Notre Dame,El Grande wszystkie bardzo dobre,ale zdecydowanyn zwycięzcą w miesiącu lipcu zostaje Martin Wallace.Z kilku jego gier,które poznałem w sierpniu najwyżej cenię miejsce 3 Perikles,2 Empires of the Ancient World,1 Princes of the Renaissance
Ale zazdroszczę, ja mam na swojej półce Caylusa, Notre Dame i W Roku Smoka ale nie mogę przebrnąć przez instrukcję.
To inny wątek ,ale dorzucę coś od siebie. W przypadku Caylusa polecam Ci podcast wideo. Wg. relacji graczy wideo pomogło już wielu graczom w zrozumieniu tej fantastycznej gry. Polecam
http://www.planszolandia.pl/index.php?o ... Itemid=112
ODPOWIEDZ