Szare Szeregi

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

Zgodnie z zapowiedzią zapraszam i polecam:

http://www.taktykaistrategia.pl/?topic= ... areszeregi
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szare Szeregi

Post autor: Hudson »

A coś więcej o samej grze, poza tym że "jest"?
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: folko »

Audycja miła, tylko niestety krótka (widać że pocięta), ale... w audycji padły słowa (2:57):
Pani redaktor: To jest pierwsza gra karciana w Polsce która dotyczy historii XX wieku, tak?
Pan Zalewski: I tak naprawdę drugiej wojny światowej, jako takiej...

Coś tu nie gra...
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Szare Szeregi

Post autor: Arteusz »

Jak to mawiają politycy: "Pan Wojciech Zalewski lekko minął się z prawdą". Chyba, że coś pocięli i padło tam jakieś doprecyzowane co autor miał na myśli.

A gdzie można poczytać instrukcję w necie?
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
Awatar użytkownika
Zouave
Posty: 614
Rejestracja: 17 wrz 2009, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szare Szeregi

Post autor: Zouave »

Arteusz pisze: A gdzie można poczytać instrukcję w necie?
Jeszcze byś ukradł i co wtedy? :P
Jeden w Polsce turkusowy
To z Równego pułk morowy
Lance do boju...

Ku pamięci Józefa Łukasika, ułana 21 pułku ułanów nadwiślańskich.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

Zouave pisze:
Arteusz pisze: A gdzie można poczytać instrukcję w necie?
Jeszcze byś ukradł i co wtedy? :P
Dowcipas 2/10, nie więcej :D

A instrukcję można znaleźć w pudełku, są tam nawet dwa egzemplarze :mrgreen:
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
Zouave
Posty: 614
Rejestracja: 17 wrz 2009, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szare Szeregi

Post autor: Zouave »

Dlaczego dowcipas?

Część poważnych wydawców umieszcza w sieci instrukcje i nikt się niczego nie obawia.

Co więcej sam, zanim kupiłem jedną z gier, najpierw poczytałem living rules ściągnięte ze strony.
Nikomu od tego korona z głowy nie spadła, wiec jak ktoś nie chce umieścić instrukcji na serwerze, to się czegoś obawia.
Może kradzieży?
Choć też nie wiadome co można w ten sposób ukraść.

Kupiłem natomiast jedną z gier TiS, przeczytałem instrukcję i zaraz grę sprzedałem.
Gdygbym wcześniej zobaczył instrukcję, to bym sobie podarował.
Nie będę robił antyreklamy gry.
Jeden w Polsce turkusowy
To z Równego pułk morowy
Lance do boju...

Ku pamięci Józefa Łukasika, ułana 21 pułku ułanów nadwiślańskich.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

Zouave pisze:Dlaczego dowcipas?

Część poważnych wydawców umieszcza w sieci instrukcje i nikt się niczego nie obawia.
Jak słusznie napisałeś - część umieszcza. Każde wydawnictwo ma własną politykę wydawniczą i wtrącanie się w sposób prowadzenia czyjejś firmy (nie własnej) jest jak dawanie dobrych rad z zakresu pożycia małżeńskiego - ja nie śmiałbym wciskać komuś na siłę swoich mądrości biznesowych, ani pouczać kogokolwiek w temacie właściwej częstotliwości współżycia w kontekście polityki prorodzinnej państwa :D
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
Zouave
Posty: 614
Rejestracja: 17 wrz 2009, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szare Szeregi

Post autor: Zouave »

bartek_b pisze: Jak słusznie napisałeś - część umieszcza. Każde wydawnictwo ma własną politykę wydawniczą i wtrącanie się w sposób prowadzenia czyjejś firmy (nie własnej)
Rozumiem, ze wyrażenie własnej opinii jest czymś złym.
A to przepraszam.
Ale to ja, jako potencjalny klient, oceniam, czy ta polityka mi się podoba, czy nie.
A to, czy wydawca zechce wziąć moje dyrdymały pod rozwagę, czy też będzie je ignorował, to jego problem.
ja nie śmiałbym wciskać komuś na siłę swoich mądrości biznesowych
A podobno to wszystko jest hobbystycznie...
Poza tym ja nikomu nic nie wciskam, tylko łaskawie wyrażam własne zdanie w temacie, który nie ma nic wspólnego ze sprawami intymnymi - nie jestem potencjalnym klientem "wydawcy dzieci" pod nazwą para ona + on.

Nie chcesz sprzedać kilku egzemplarzy więcej - twój problem.
Chcesz, by ludzie zrzędzili na jakość i błędy - też twój problem.

Ale brak wyjaśnień odnośnie gry oznacza, że nie wiadomo, co się tam w środku kupuje.

Więc jak na razie dosłownie nic się nie dowiedziałem o grze - ani żadnych założeń co do mechaniki, scenariuszy, czasu rozgrywki.
Tylko podane z samozadowoleniem wiadomości, że to pierwsza (podobno nie) gra karciana o II Wojnie w Polsce.
Jeden w Polsce turkusowy
To z Równego pułk morowy
Lance do boju...

Ku pamięci Józefa Łukasika, ułana 21 pułku ułanów nadwiślańskich.
Awatar użytkownika
Zouave
Posty: 614
Rejestracja: 17 wrz 2009, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szare Szeregi

Post autor: Zouave »

Poza tym wydawania gier i samego ich tworzenia staram się uczyć od najlepszych.
W kraju trudno znaleźć dobre wzorce.
Jeden w Polsce turkusowy
To z Równego pułk morowy
Lance do boju...

Ku pamięci Józefa Łukasika, ułana 21 pułku ułanów nadwiślańskich.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

Wyrażanie swoich opinii jest jak najbardziej słuszne i prawidłowe, ale zapominasz Sławku że Twoje (ani niczyje inne, moje też!) opinie nie mają dla wydawcy żadnej, powtarzam ŻADNEJ mocy wiążącej. WYdawca MOŻE ale nie MUSI.

Co do tego zdania:

"A podobno to wszystko jest hobbystycznie..." to wybacz, ale nie wierzę że nie rozumiesz prostej zależności pomiędzy zleceniem komuś wykonania konkretnej usługi (drukarnia, autor ilustracji) a koniecznością uregulowania należności za tą pracę. Utrzymać się z wydawania gier planszowych w Polsce - to zadanie raczej karkołomne, jeśli są to gry strategiczne. Tu trzeba mieć zacięcie hobbystyczne - ale to nie wyklucza konieczności ponoszenia określonych nakładów finansowych na realizację tego hobby.

Ze swojej strony obiecuję Ci, że kiedy będę już stary i bogaty to zajmę się wydawaniem gier poniżej kosztów produkcji, a co mi tam! - będę rozsyłał za darmochę na prawo i lewo. Póki co - mnie na to nie stać. A Wojtkowi czegoś takiego nie śmiałbym proponować.
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

Zouave pisze:Poza tym wydawania gier i samego ich tworzenia staram się uczyć od najlepszych.
W kraju trudno znaleźć dobre wzorce.

Chwali Ci się to jak najbardziej i Trzymam Cię za słowo :idea:
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Szare Szeregi

Post autor: Arteusz »

Zouave pisze:
Ale brak wyjaśnień odnośnie gry oznacza, że nie wiadomo, co się tam w środku kupuje.

Więc jak na razie dosłownie nic się nie dowiedziałem o grze - ani żadnych założeń co do mechaniki, scenariuszy, czasu rozgrywki.
Jak to w Szarych Szeregach - pełna konspiracja. :wink:
Dla mnie jest to postawienie klienta wobec "wydaj kasę w ciemno, a jak Ci się nie spodoba to twój problem".
Zouave pisze: Tylko podane z samozadowoleniem wiadomości, że to pierwsza (podobno nie) gra karciana o II Wojnie w Polsce.
Pan Zalewski albo mija się z prawdą z premedytacją, albo nieświadomie, co tez źle świadczy o wydawcy, bo nie orientuje się w rynku gier planszowych, rynku na którym sam działa.

Ps. Ciekawe, że niektórzy wydawcy umieszczają zasady swoich gier w sieci i maja się dobrze z biznesowego punktu widzenia. A tak można odnieść wrażenie, że ktoś próbuje coś ukryć przed graczami, a ci moga to zweryfikować dopiero po kupnie ale wtedy już jest za późno.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
Awatar użytkownika
Zouave
Posty: 614
Rejestracja: 17 wrz 2009, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szare Szeregi

Post autor: Zouave »

Bartku doskonale rozumiem zależność między zrobieniem czegoś a kosztami.
Nie muszę Ci się chwalić od nowa, kim jestem i co robię. Żeby cos zrobić też muszę ponieść koszty (choćby właśnie druku), a nie robię tego hobbystycznie.
Poza tym wiem, ile kosztują właśnie takie prywatne wydruki mapy czy żetonów i w jakiej jakości to się daje zrobić.

Kończę wypowiedź tym, że moja złośliwa jak najbardziej uwaga była przyczynkiem do dyskusji pod tytułem "Czy umieszczać instrukcje w sieci?"

Oczywiście jest to wypowiedź absolutnie dla nikogo niewiążąca.
Jeden w Polsce turkusowy
To z Równego pułk morowy
Lance do boju...

Ku pamięci Józefa Łukasika, ułana 21 pułku ułanów nadwiślańskich.
Awatar użytkownika
Zouave
Posty: 614
Rejestracja: 17 wrz 2009, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szare Szeregi

Post autor: Zouave »

Arteusz pisze:Ps. Ciekawe, że niektórzy wydawcy umieszczają zasady swoich gier w sieci i maja się dobrze z biznesowego punktu widzenia. A tak można odnieść wrażenie, że ktoś próbuje coś ukryć przed graczami, a ci moga to zweryfikować dopiero po kupnie ale wtedy już jest za późno.
Ostrożność jest rzeczą pożądaną, ale skoro wielcy to robią i się nie boją, to może i ja maluczki nie mam się czego obawiać.

Poza tym jakoś do ludzi muszę dotrzeć, na forach wszystkiego opisywał nie będę.
Jeden w Polsce turkusowy
To z Równego pułk morowy
Lance do boju...

Ku pamięci Józefa Łukasika, ułana 21 pułku ułanów nadwiślańskich.
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Szare Szeregi

Post autor: Arteusz »

Zouave pisze:
Arteusz pisze:Ps. Ciekawe, że niektórzy wydawcy umieszczają zasady swoich gier w sieci i maja się dobrze z biznesowego punktu widzenia. A tak można odnieść wrażenie, że ktoś próbuje coś ukryć przed graczami, a ci moga to zweryfikować dopiero po kupnie ale wtedy już jest za późno.
Ostrożność jest rzeczą pożądaną, ale skoro wielcy to robią i się nie boją, to może i ja maluczki nie mam się czego obawiać.

Poza tym jakoś do ludzi muszę dotrzeć, na forach wszystkiego opisywał nie będę.
Słuszne podejście.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: Szare Szeregi

Post autor: ryba555 »

I o co w tej grze chodzi ktoś wie może ?
I jak to ma działać ?
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Szare Szeregi

Post autor: Arteusz »

Właśnie próbujemy się dowiedzieć.
Próbuj i Ty a może będzie nam dane.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

Arteusz pisze:Ps. Ciekawe, że niektórzy wydawcy umieszczają zasady swoich gier w sieci i maja się dobrze z biznesowego punktu widzenia. A tak można odnieść wrażenie, że ktoś próbuje coś ukryć przed graczami, a ci moga to zweryfikować dopiero po kupnie ale wtedy już jest za późno.
No to zasuwaj do Avalanche Press z tą jakże cenną i celną uwagą :D - jeśli zarobią więcej udostępniając instrukcje, to może odpalą Ci jakąś działkę :!:

A poza tym spisek.. zmowa.. znów coś do ukrycia.. w skrócie Wielkie Zło :mrgreen:
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

Zouave pisze:Bartku doskonale rozumiem zależność między zrobieniem czegoś a kosztami.
Nie muszę Ci się chwalić od nowa, kim jestem i co robię. Żeby cos zrobić też muszę ponieść koszty (choćby właśnie druku), a nie robię tego hobbystycznie.
Poza tym wiem, ile kosztują właśnie takie prywatne wydruki mapy czy żetonów i w jakiej jakości to się daje zrobić.

Kończę wypowiedź tym, że moja złośliwa jak najbardziej uwaga była przyczynkiem do dyskusji pod tytułem "Czy umieszczać instrukcje w sieci?"

Oczywiście jest to wypowiedź absolutnie dla nikogo niewiążąca.
Sławku, wiem że pojęcia ekonomiczne związane z prowadzeniem własnej działalności są Ci doskonale znane. Dlatego właśnie uwagę o "hobbystycznym podejściu" odebrałem jako niezbyt celny żart.

Zauważ że "duży może więcej", a daj Boże aby Wojtek mógł kiedyś konkurować z takim GMT :D
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Szare Szeregi

Post autor: Arteusz »

bartek_b pisze:
Arteusz pisze:Ps. Ciekawe, że niektórzy wydawcy umieszczają zasady swoich gier w sieci i maja się dobrze z biznesowego punktu widzenia. A tak można odnieść wrażenie, że ktoś próbuje coś ukryć przed graczami, a ci moga to zweryfikować dopiero po kupnie ale wtedy już jest za późno.
No to zasuwaj do Avalanche Press z tą jakże cenną i celną uwagą :D - jeśli zarobią więcej udostępniając instrukcje, to może odpalą Ci jakąś działkę :!:

A poza tym spisek.. zmowa.. znów coś do ukrycia.. w skrócie Wielkie Zło :mrgreen:
Ot i podejście do potencjalnego klienta od współpracownika wydawcy. Pogratulować.
Może zamiast bić pianę, napisał by kolega coś o samej grze, bo gracze chcą się czegoś więcej dowiedzieć.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

ryba555 pisze:I o co w tej grze chodzi ktoś wie może ?
I jak to ma działać ?
Tak na początek:

http://taktykaistrategia.pl/forum/viewtopic.php?t=3103
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: Szare Szeregi

Post autor: ryba555 »

Dzięki, wydaje się ciekawe.
Awatar użytkownika
bartek_b
Posty: 105
Rejestracja: 30 gru 2006, 22:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szare Szeregi

Post autor: bartek_b »

Weź pod uwagę, że gra jest kierowana do odbiorców od 8 roku życia, więc siłą rzeczy jest niezbyt skomplikowana :idea: - taka zresztą miała być.
".to jest jednak hobby i rozrywka a nie usługi o znaczeniu żywotnym dla odbiorcy, należy swoje oczekiwania tonować, bo zastosowanie podejścia tak dalece roszczeniowego spowoduje w dłuższej perspektywnie wycofywanie się wydawców z produkcji.." C.
ODPOWIEDZ