Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Summoner Wars

Post autor: Arkadiusz »

zephyr pisze:A summoner wars to dla mnie bardziej konkurencja dla Memoire 44 czy Battlelore
Skoro pojawiło się takie porównanie to muszę zapytać, czy ta gra waszym zdaniem nadaje się do grania z dzieckiem? Teoretycznie na BGG w galerii gry widziałem sporo zdjęć z rozgrywek z dziećmi ale w opisie w rebelu widnieje informacja, że występuje w niej "duża liczba elementów z napisami w języku angielskim (np. karty, plansze, itp.). Wszyscy gracze powinni znać ten język lub posiadać tłumaczenie elementów gry." Poza tym, czy w tej grze po planszy poruszają się karty zamiast figurek czy tylko symbolicznie się je umieszcza? Nie wiem czy podoba mi się ten pomysł.


Edit: Dobra, nie było tematu. Obejrzałem recenzje Toma Vasela http://www.youtube.com/watch?v=WnpEGxUQevA i już widzę, że się nie nadaje. Trzeba wiedzieć co robią poszczególne karty, tego nie da się tak po prostu zapamiętać.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, 17:12 przez Arkadiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Każda karta prawie ma specjalną zdolność, więc angielski w jakimś tam stopniu jest wymagany. Porównanie trochę na wyrost do M'44, ponieważ wymaga więcej myślenia od niej.
Poruszasz kartami na planszy 6x5 (mogę się mylić, nie chodzi o konkretne wymiary, tylko ideę), toteż nie jest to tak duża mapa jak do gier bitewnych. Wtedy karta może leżeć na jednym z 30 miejsc i poruszać się w 4 kierunkach.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wothan »

Stało się! "Factory od Ideas" zapowiedziało wydanie po polsku Summoner Wars w tym roku. Pozostaje czekać...
Awatar użytkownika
damogari
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Summoner Wars

Post autor: damogari »

damn! a ja wlasnie skonczylem robic polska samorobke :/

btw gdzie takie info?

edit: mam, zrodlo http://www.gamesfanatic.pl/2013/01/05/p ... 2013-cz-4/
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1433 times
Been thanked: 1102 times

Re: Summoner Wars

Post autor: garg »

A ja poczekam z entuzjazmem do chwili, aż się dowiem, które (i ile) frakcje zostaną wydane po polsku. Bo jest ich dość sporo... :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

garg pisze:A ja poczekam z entuzjazmem do chwili, aż się dowiem, które (i ile) frakcje zostaną wydane po polsku. Bo jest ich dość sporo... :)
Na początek - Starter Sety. Docelowo - wszystkie :-)

Pozdrawiam
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
damogari
Posty: 9
Rejestracja: 13 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Gdynia

Re: Summoner Wars

Post autor: damogari »

Kilka pytań do FactoryOfIdeas:

1. Jaki jest przewidywany termin wydania?
2. Jaka jest przewidywana cena (porównywalna do wersji angielskiej, taniej/drozej)?
3. Od których Setów zaczniecie? GD vs CG i PE vs TO? Czy może od razu Master Set?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Banan2 »

FactoryOfIdeas pisze:
garg pisze:A ja poczekam z entuzjazmem do chwili, aż się dowiem, które (i ile) frakcje zostaną wydane po polsku. Bo jest ich dość sporo... :)
Na początek - Starter Sety. Docelowo - wszystkie :-)
Master Set ? I życzę powodzenia ! :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
FactoryOfIdeas
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2013, 12:30

Re: Summoner Wars

Post autor: FactoryOfIdeas »

Jako, że sporo rzeczy jest jeszcze do ustalenia to odpowiem tylko na część pytań i to też bardziej ogólnikowo:

ad1. Planowany termin wydania to prawdopodobnie 3 kwartał 2013. Chyba, że okoliczności pozwolą wydać grę wcześniej :-)
ad.3 Na początek wyjdą - jednocześnie - dwa starter sety (Gobliny vs Krasnoludy oraz Orki vs Elfy)

Co do ceny - na razie niczego nie mogę obiecać, ale oczywiście staramy się, żeby była jak najniższa.
Summoner Wars:
Esensja.pl - 100% Świat Gier Planszowych #25 - 10/10
ZnadPlanszy - 10/10 Board Times - 5/5
Games Fanatic - 8/10 Polter - 8/10
....
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Summoner Wars

Post autor: watman »

Wothan pisze:Stało się! "Factory od Ideas" zapowiedziało wydanie po polsku Summoner Wars w tym roku. Pozostaje czekać...
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 03#p389703
HAHAHAHAHA!
Prorok ze mnie jaki, czy co? ;)
Nic nie sugeruje, ale moze cos wygralem? ;P
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: szmajchel »

Dajcie Master Seta :(
MójMistrzu
Posty: 115
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Summoner Wars

Post autor: MójMistrzu »

ja też poczekam na Master Seta, granie na tych papierowych planszach mija się z celem :(
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3648
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Summoner Wars

Post autor: gafik »

Master Set! Master Set! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabliu »

Mogłaby jakaś dobra dusza wyjaśnić mi fenomen tej gry? Wszyscy się nią zachwycają.
Obejrzałem kilka wideorecenzji - temat wydaje się ultra-kretyński, a mechanika sprawia wrażenie prostackiej. Co do mechaniki, zapewne się mylę, ale nie potrafię tego zakumać... Where's the beef?
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Odi »

Zagrałem raz i mam bardzo pozytywne wrażenie. Owszem, mechanika jest prosta, ale to nie jest jej wada. Prosta mechanika + proste umiejętności jednostek + kilka prostych kart akcji, dają w efekcie grę bardzo szachową. Jest nad czym pomyśleć, są emocje. Do tego dodaj sobie zróżnicowane i - podobno - dobrze zbalansowane talie, i już masz całkiem głęboką grę, z różnymi stylami gry przeciwko różnym rasom.

Jeśli temat jest dla Ciebie ultrakretyński, no to cóż - to po prostu nie jest gra dla Ciebie :) W podobnej mechanice masz do wyboru np Manoeuvre, z poważniejszym tematem (luźne nawiązania do wojen epoki napoleońskiej).
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabliu »

Spoko, temat nie jest problemem, jeśli mechanika nadrabia (nie to, żebym nie lubił fantasy; po prosu pomysł na "intrygę" imho nie trzyma się kupy :wink: ). Lubię prostą mechanikę. Prostota jest zaletą, o ile stoi za nią spryt i głębia. Inaczej prostota zmienia się w prostactwo i takie wrażenie robiła na mnie początkowo ta gra, ale skoro jest tak jak piszesz, to chyba zaczynam rozumieć w czym rzecz.
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pierzasty »

To tu jest jakaś intryga? :shock: ja myślałem, że temat ma służyć jako podkładka pod "mamy różne razy o różnych zdolnościach, wszyscy chcą się klepać ze wszystkimi" :lol:
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabliu »

Pierzasty pisze:To tu jest jakaś intryga? :shock: ja myślałem, że temat ma służyć jako podkładka pod "mamy różne razy o różnych zdolnościach, wszyscy chcą się klepać ze wszystkimi" :lol:
No właśnie. Gdyby to byli np. jacyś fantasy-kibole, to miałoby to przynajmniej jakiś sens :wink:
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Jest walka o władzę jak w wielu karciankach, vide Magic, Warhammer Inwazja, Call of Cthulhu, Gra o Tron itp. Nic nadzwyczajnego, ale też nic więcej pod tym względem nie potrzeba.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6130
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 645 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, zapowiedziano serię dodatków "Second Summoner"
http://www.plaidhatgames.com/news/174

http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... d-summoner
http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... d-summoner
http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... d-summoner
http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... d-summoner

Nowa armia w obrębie już wydanej rasy - nowy summoner, nowe jednostki.

A wtrącając jeszcze do dyskusji o samej grze.
Wydaje mi się, że wśród dostępnych karcianek z możliwością edycji swojej talii, SW ma najniższy próg wejścia i stosunkowo najlepszy balans w pudełkowych setach. Oczywiście nie jest to gra dla fanów głębokiego budowania talii, gdyż te jest tu nieco ograniczone, ale i tak zabawa jest przednia, a bitwy emocjonujące z racji swojej "parabitewniakowej" oprawy.

Sama rozgrywka zawsze przypominała mi fazę pola bitwy z serii Heroes of Might & Magic.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: ajfel »

Mam pytanie do osób, które pograły w Summoner Wars trochę więcej. Jak oceniacie zbalansowanie poszczególnych frakcji?

Pytam, gdyż zacząłem od Master Seta, potem zacząłem nabywać kolejne zestawy (jeszcze kilku mi brakuje). Zagrałem już trochę partii i od początku byłem zachwycony zróżnicowaniem i dobrym zbalansowaniem frakcji. Było tak do czasu, gdy w mojej kolekcji znalazła się Fallen Kingdom. W moich rozgrywkach trupki roznoszą wszystko co stanie na ich drodze. Dzisiaj mam za sobą kolejne dwie partie, najpierw dosłownie rozniesione w pył Jungle Elves, potem nieco większy opór ze strony Guild Dwarves ale i tak umarlaki zdemolowały krasnoludzką ekipę. Odnoszę wrażenie że ta frakcja jest bardzo mocarna, świetne common units, solidni czempioni, no i mnoży się to wszystko szybciej niż rywal jest w stanie wybijać.

Macie jakieś typy odnoście mocniejszych/słabszych frakcji? Jak ogólnie oceniacie balans gry?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6130
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 645 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: pan_satyros »

ajfel pisze:Mam pytanie do osób, które pograły w Summoner Wars trochę więcej. Jak oceniacie zbalansowanie poszczególnych frakcji?

Pytam, gdyż zacząłem od Master Seta, potem zacząłem nabywać kolejne zestawy (jeszcze kilku mi brakuje). Zagrałem już trochę partii i od początku byłem zachwycony zróżnicowaniem i dobrym zbalansowaniem frakcji. Było tak do czasu, gdy w mojej kolekcji znalazła się Fallen Kingdom. W moich rozgrywkach trupki roznoszą wszystko co stanie na ich drodze. Dzisiaj mam za sobą kolejne dwie partie, najpierw dosłownie rozniesione w pył Jungle Elves, potem nieco większy opór ze strony Guild Dwarves ale i tak umarlaki zdemolowały krasnoludzką ekipę. Odnoszę wrażenie że ta frakcja jest bardzo mocarna, świetne common units, solidni czempioni, no i mnoży się to wszystko szybciej niż rywal jest w stanie wybijać.

Macie jakieś typy odnoście mocniejszych/słabszych frakcji? Jak ogólnie oceniacie balans gry?
Grałem na razie dwoma podstawowymi zestawami 1 na 1, i rasami z Master Seta, które wydają się być całkiem dobrze zbalansowane.
FK mam i czeka w kolejce.
Kiedyś czytałem krótką dyskusję na ten temat: http://boardgamegeek.com/thread/562676/ ... verpowered
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Mam za sobą ponad 300 partii. Balans gry jest genialny i Królestwo niczym specjalnym się tutaj nie wyróżnia. Że wspomne choćby 4 ostatnie partie, w których rozniosłem ich po dwa razy Jaskiniowymi i Piaskowymi Goblinami :) Pograjcie więcej. Pokombinujcie z różnymi strategiami - niekoczniecznie tymi najbardziej oczywistymi. Powinno pomóc.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: ajfel »

Faktycznie, wiele wskazuje na to, że kolejne partie zweryfikują mój pogląd odnośnie Fallen Kingdom.
W mojej ostatniej partii Cave Goblins poradziły sobie z nimi bez większego problemu.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: BloodyBaron »

Ja gram sporo w wersję na iOS - do wyboru 8 armii dla graczy i AI obsługujące 4 podstawowe (orki, gobliny, elfy, krasnoludy).
Gra bardzo mi się podoba - każda z armii daje zupełnie inne wrażenia z gry - zupełnie różne strategie, duża przyjemność z rozkminiania. Nie grałem w wersję drukowaną, ale implementację polecam, a przy okazji za parę euro można sprawdzić, czy warto wydawać kilkaset złotych na wersje pudełkowe.
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ