Piłkarska Planszówka

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
janex
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2010, 00:00

Piłkarska Planszówka

Post autor: janex »

Wpadłem na pomysł żeby stworzyć Piłkarską Planszówkę a oto jej zarys:
Gra polegała by na zasadzie ciągnięcia kart np. mamy na planszy ustawienie
1 Bramkarz
4 obrońców
4 Pomocników
2 Napastników
Ustawiamy drużyną poprzez losowanie zawodników z 4 kupek. Z danej kupki wyciągamy do 4 max żeby ustawić drużynę na np. 3 napastników. Każdy musi mieć 15 kart jedenastu zawodników do składu podstawowego i 4 na rezerwę.
Naprzeciw siebie stawiamy dwie drużyny. Drużyna A zaczyna i grę rozpoczynają napastnicy. Po rozpoczęciu zaczynamy ciągniemy kartę Akcji i wyciągamy (podajesz do drugiego napastnika). Na karcie akcji jest wypisane co robią Pomocnicy, napastnicy, obrońcy i bramkarz. Teraz ciągnie druga osoba B i wyciąga kartę z drugiej kupki gdzie są karty jak zachowuje się twoja drużyna podczas gdy piłkę ma przeciwna drużyna. Wyciągniemy wślizg i wtedy patrzymy na kartę swojego piłkarza jakie ma wślizgi i czy wygrywa z rywalem który ma leprze utrzymanie się przy piłce.

Co sądzicie o tym :?: Wiem że tu jest dużo skazane na los i będzie trzeba stworzyć cały mechanizm ale jak wam się podoba gra :?:
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: bart8111 »

Na razie to brzmi jak Wojna :)
janex
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2010, 00:00

Piłkarska Planszówka

Post autor: janex »

Na razie to brzmi jak Wojna
Bo to wojna piłkarska jest :) A z tą wojną to mi dobry pomysł podsunąłeś.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: Don Simon »

janex pisze:
Na razie to brzmi jak Wojna
Bo to wojna piłkarska jest :) A z tą wojną to mi dobry pomysł podsunąłeś.
A to ma byc gra dla dzieci do lat trzech?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
janex
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2010, 00:00

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: janex »

A to ma byc gra dla dzieci do lat trzech?
Czemu dla dzieci od trzech lat wyjaśnij.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: Leviathan »

Don Simon pisze:
janex pisze:
Na razie to brzmi jak Wojna
Bo to wojna piłkarska jest :) A z tą wojną to mi dobry pomysł podsunąłeś.
A to ma byc gra dla dzieci do lat trzech?
Raczej nie masz dzieci i nie wiesz co potrafi dziecko do lat trzech :lol:
janex
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2010, 00:00

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: janex »

Raczej nie masz dzieci i nie wiesz co potrafi dziecko do lat trzech
Przecież na końcu napisałem że całą mechanikę będzie trzeba zrobić...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: Don Simon »

Leviathan pisze:Raczej nie masz dzieci i nie wiesz co potrafi dziecko do lat trzech :lol:
Dziecko chyba bedzie potrafilo pobawic sie kartami? Niekoniecznie z zasadami - w przypadku "wojny" i tak to nie ma za wielkiego znaczenia ;)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
janex
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2010, 00:00

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: janex »

Dziecko chyba bedzie potrafilo pobawic sie kartami? Niekoniecznie z zasadami - w przypadku "wojny" i tak to nie ma za wielkiego znaczenia
Heh teraz zaczaiłem o jaką wojnę wam chodzi :D Chodziło mi że kiedyś może zrobię grę o wojnie :)
A co do tej gry nie mam pomysłu jaką mechanikę w niej zrobić więc raczej zostanie odstawiona, tym czasem wpadł mi genialny pomysł na gierkę. Jak będzie obmyślona mechanika to wam zapodam.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: Matio.K »

janex pisze:
A co do tej gry nie mam pomysłu jaką mechanikę w niej zrobić więc raczej zostanie odstawiona, tym czasem wpadł mi genialny pomysł na gierkę. Jak będzie obmyślona mechanika to wam zapodam.
W efekcie nie skończysz żadnej :wink:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
janex
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2010, 00:00

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: janex »

W efekcie nie skończysz żadnej
Spoko skończę tylko wymyśl tu jakąś mechanikę która będzie sprawnie działała to jest na długie myślenie. A teraz mam świetny pomysł na grę którego mechanika może być skończona już za jeden, dwa tygodnie. Pamiętaj gdy masz natchnienie rób ile możesz olej wszystko rób rób i rób. :)
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: Bri »

Piłkarska wojna? To znaczy komu ostatni zawodnik zostanie na boisku ten wygrał :) Jeden gracz nie będzie widział cudzych zawodników a prosta zależność (jak z manewrów morskich) że obrońca bije napastnika, napastnik bije pomocnika, pomocnik bije obrońcę rozwiąże sprawę :D
Oczywiście będzie można wygrać zdobywając bramkę.

Ja mam inny pomysł w fazie dojrzewania na piłkę nożną, ale się nie podzielę żeby nie zapeszać.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: MichalStajszczak »

janex pisze:wpadł mi genialny pomysł na gierkę. Jak będzie obmyślona mechanika to wam zapodam.
Obawiam się, że mówienie o "genialnym pomyśle na gierkę" w sytuacji, gdy mechanika nie została jeszcze wymyślona, świadczy o nadmiernie optymistycznym podejściu.
janex
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2010, 00:00

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: janex »

Obawiam się, że mówienie o "genialnym pomyśle na gierkę" w sytuacji, gdy mechanika nie została jeszcze wymyślona, świadczy o nadmiernie optymistycznym podejściu.
W tym genialnym pomyśle była od początku obmyślana mechanika. Tylko ją dopracować i będzie git :)
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: Bri »

Zarządzanie (przemieszczanie, zabawa w podania, krycia, itp) jedenastoma faciami na boisku (i rezerwą) wydaje mi się kompletne nietrafiona - za dużo tego do opanowania, jeden szybszy drugi silniejszy trzeci lepiej główkuje, albo plansza z wielgachną ilością heksów albo coś w rodzaju blood bowl ale w obu przypadkach nie uzyskasz klimatu piłki (chodzi mi o to że ruchy wykonywane naprzemiennie zabijają taką grę zespołową).
janex
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2010, 00:00

Re: Piłkarska Planszówka

Post autor: janex »

Zarządzanie (przemieszczanie, zabawa w podania, krycia, itp) jedenastoma faciami na boisku (i rezerwą) wydaje mi się kompletne nietrafiona - za dużo tego do opanowania, jeden szybszy drugi silniejszy trzeci lepiej główkuje, albo plansza z wielgachną ilością heksów albo coś w rodzaju blood bowl ale w obu przypadkach nie uzyskasz klimatu piłki (chodzi mi o to że ruchy wykonywane naprzemiennie zabijają taką grę zespołową).
Dokładnie nic dodać nic ująć. Wiadomo każdy może spróbować zrobienia takiej gierki, ale żeby to nie wyszło ,że 99% to losowość.
ODPOWIEDZ