Battlestar Galactica - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
bool
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2010, 17:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica

Post autor: bool »

sirafin pisze:A ciekawi mnie jedna rzecz, w przypadku zdolności CAG u Lee "Apollo" Adamy, również stosowaliście taką ostrą interpretację?
Konsekwentnie, tak. Sformułowanie bardzo podobne, chociaż moim zdaniem mocno niefortunne (oba).
Rozumiem, że ta zasada też obejmuje wielokrotną aktywację?

Dzięki za źródło, angielskiego FAQ nie czytałem. A przy tak zapisanej regule uznaliśmy aktywowanie jednego vipera wielokrotnie za nadużycie nie wynikające z reguł. :)

Może teraz będzie jeszcze ciut proście ludziom. ;)
Jak na razie mieli z lekka ciężko.
draleba
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2010, 19:00

Re: Battlestar Galactica

Post autor: draleba »

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum :D

Od razu dwa nowicjuszowe pytania:

1. Czy cylon może się ujawnić, gdy przebywa w areszcie? Oczywiście wtedy nie działają normalne bonusy ujawnienia się (uszkodzenia statku, wpakowanie kogoś do ambulatorium itd).

2. Czy postać przebywająca w areszcie, na którą zagrano rozkaz prezydencki, wychodzi z aresztu bez wykonywania testu umiejętności?
A może jest tak, że jednak nie przesuwa się, ale za to może wykonać dwie akcje (np. dwie próby testu umiejętności wymaganego do opuszczenia aresztu, o ile pierwsza była nieudana)?
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Ink »

draleba pisze:1. Czy cylon może się ujawnić, gdy przebywa w areszcie? Oczywiście wtedy nie działają normalne bonusy ujawnienia się (uszkodzenia statku, wpakowanie kogoś do ambulatorium itd).
Jak najbardziej może.
2. Czy postać przebywająca w areszcie, na którą zagrano rozkaz prezydencki, wychodzi z aresztu bez wykonywania testu umiejętności?
A może jest tak, że jednak nie przesuwa się, ale za to może wykonać dwie akcje (np. dwie próby testu umiejętności wymaganego do opuszczenia aresztu, o ile pierwsza była nieudana)?
Nie wychodzi automatycznie. Może wykonać dwie próby testu wychodzenia z aresztu.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
draleba
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2010, 19:00

Re: Battlestar Galactica

Post autor: draleba »

Dziękuję za odpowiedź; tak właśnie myślałem :wink:
Awatar użytkownika
paratech23
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2010, 14:27
Lokalizacja: Wrocław

battlestar galactica

Post autor: paratech23 »

Pytanie dotyczy postaci William Adama i jego umiejętności "charyzmatyczny przywódca". Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem. Jeśli rozpatrywany jest kryzys w turze tej postaci to wszystkie karty o sile 1 są traktowane jako "dobrze dobrane" do wymaganych przez kryzys. A jeśli postać ta będzie cylonem to też działa ta zasada?


pozdro
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: battlestar galactica

Post autor: sirafin »

Batllestar Galactica już ma własny wątek, zakładanie nowego nie jest konieczne.

W opisie zdolności nie ma opcji wyboru, tak więc o dziwo działa ona nawet jeśli jest to ci nie na rękę. Nie wprowadzono zmian w żadnej erracie, więc widocznie tak ta zdolność ma działać. Stary Adama widocznie jest aż tak uwielbiany, że każdy mu chce pomagać, bez względu na to czy on sobie tego życzy, czy nie ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
paratech23
Posty: 14
Rejestracja: 01 kwie 2010, 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: battlestar galactica

Post autor: paratech23 »

Dzięki za odpowiedź i sorry za nowy wątek

pozdro
Awatar użytkownika
pit84
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 00:26
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Battlestar Galactica

Post autor: pit84 »

Witajcie,
mam wątpliwość związaną z grą:

- będąc w areszcie cylon może się ujawnić, ale nie może skorzystać ze specjalnych zdolności karty ani otrzymać karty super kryzysu. Po co miałby się ujawniać? Jak taki cylon może się przenieść na okręt zmartwychwstania? (zakładam, że nie ma raczej szans żeby przeszedł test)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 17:35 przez pit84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Beti
Posty: 238
Rejestracja: 14 cze 2010, 09:48
Lokalizacja: Chorzów miasto jedno na sto

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Beti »

ujawnia się po to żeby do końca gry nie siedzieć w więzieniu.
Na okręt zmartwychwstania przenosi się automatycznie.
Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie.
Trzeba zabrać świniom koryto.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: sirafin »

pit84 pisze:- będąc w areszcie cylon może się ujawnić, ale nie może skorzystać ze specjalnych zdolności karty ani otrzymać karty super kryzysu.
A dlaczego miałby nie dostać Superkryzysu?

Jeśli Cylon nie zrobił czegoś ewidentnie szkodzącego ludziom, to zawsze może się nie ujawniać i udawać ofiarę niesprawiedliwego aresztowania, może przekona załogę by go wyciągnęli z paki. Jeśli jednak załoga jest przekonana o winie Cylona, to nie ma co dalej udawać i lepiej się ujawnić, popełnić samobójstwo i odrodzić w nowym ciele na Okręcie Zmartwychwstania ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
czak
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2010, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica

Post autor: czak »

Wczoraj graliśmy z dodatkiem Pegasus i powstała taka wątpliwość. Na pegasusie jest lokacja CIC, na której można wykonać akcję i rzucić kostką: 1-3 damage pegasus, 4-6 damage basestar, 7-8 damage basestar twice.

No i na planszy jest sobie basestar, który ma na sobie marker, dzięki któremu, przy kolejnym ATAKU rzuty kostką dostają +2.

Na lokacji CIC nie jest jasno napisane, że to ATAK, tak jak jest na Weapons Control.
W takim wypadku, rzucając na uszkodzenia basestara w lokacji CIC, dostaje się ten modyfikator +2?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: sirafin »

Obrażenia Strukturalne wpływają na rzuty kostką, więc bierze się je pod uwagę w przypadku aktywacji CIC.

Obrażeń Strukturalnych nie bierze się pod uwagę np. w przypadku Kat i jej zdolności Hotshot, ponieważ nie rzuca się wtedy kostką.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
czak
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2010, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica

Post autor: czak »

No własnie też tak myślałem, bo w końcu jak coś dostaje damage to raczej z ataku.
Ale z drugiej strony są sytuacje, kiedy np. Galactica dostaje po prostu damage, bez ataku, np. z super kryzysu. Stąd pojawiła się wątpliwość.

Yhh lata grania w bitewniaki robią swoje. Człowiek wszędzie szuka jakichś kruczków i nieścisłości :mrgreen:
krzysztof772
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2010, 11:19

Battlestar Galactica - Pomocy!!! Dolnyśląsk- Głogów

Post autor: krzysztof772 »

Słuchajcie kupiłem gre Battlestar Galactica bo czytałem bardzo wiele opinii pozytywnych i bardzo chciałem zainteresować nią dzieciaki z Domu Dziecka (prowadze zajęcia po lekcjach ) i już pewnie wiecie jakie bedzie pytanie. Jak ja moge ją rozszyfrować, samemu sie nie da sie a też po rozłożeniu widze, że sam czy nawet z kumplem nie damy rady. Czy jest jakis filmik do tego lub może jest ktoś z mojej okolicy kto gra w tą grę i chętnie bym przyjechał aby zobaczyć jak w to sie gra. Planszówki mnie na maxa zainteresowały juz kilka mam, teraz próbuje zainteresowac dzieci i udaje sie ale sa tez gry, które trudno mi samemu rozpracować. Więc tak jak na wstępie proszę o pomoc. Lub jakiś klub z planszówkami

Mogą być okolice Głogów, Lubin,
MOże tez być okolice Leszna lub Zielonej Góry - ciekawe czy ktoś z tych okolic jest . Pozdrawiam Krzysztof
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Battlestar Galactica - Pomocy!!! Dolnyśląsk- Głogów

Post autor: Koshiash »

W ZG możesz szukać przez nich: http://www.adastra.zgora.pl/index.php
Dagmara
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Battlestar Galactica - Pomocy!!! Dolnyśląsk- Głogów

Post autor: Dagmara »

Faktycznie samodzielnie nie jest łatwo... Sama podczas pierwszej gry czułam się, jak na karuzeli.
A serial BSG znasz? Jeśli nie, to obejrzyj koniecznie szczególnie mini-serię. Bardzo pomaga w grze ;)
Jeśli z angielskim nie masz problemów, tutaj jest doskonała pomoc do tłumaczenia zasad innym:
http://boardgamegeek.com/filepage/40489 ... easy-steps
I tutaj fajne video z gry:
http://boardgamegeek.com/geeklist/23763 ... item871474

Niestety bardziej nie mogę pomóc, bo mieszkam na Pomorzu.

Pozdrawiam,
Dagmara

PS. A nie lepiej było wybrać Dixit? ;)
RaistlinJedyny
Posty: 50
Rejestracja: 06 wrz 2010, 19:39
Lokalizacja: Morze Spokoju
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: RaistlinJedyny »

Nie było chyba jeszcze tego pytania także pozwolę sobie je zadać.

Jeśli postać trafi do ambulatorium, które to mówi że można dobrać tylko jedną kartę umiejętności, ale zostanie wywalona z niego "rozkazem prezydenckim", to czy na początku swojej tury (gdy już nie stoi w ambulatorium) dobiera w dalszym ciągu jedną kartę umiejętności czy traktuje się ją tak jak by nigdy w ambulatorium nie wylądowała?

Pytam, bo jeśli można by było obejść w ten sposób ambulatorium to karta "rozkaz prezydencki" robi się naprawdę mocna.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: sirafin »

Rozkaz prezydencki to mocna ale i niebezpieczna karta, używanie jej pozwala wykonać załodze dużo więcej akcji i uchronić przed nieprzyjemnościami Ambulatorium, jednak z drugiej strony zagranie tej karty na ukrytego Cylona może mieć katastrofalne skutki.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
draleba
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2010, 19:00

Re: Battlestar Galactica

Post autor: draleba »

Czy jak jakiś gracz prowadzący człowieka znajduje się w Areszcie na pokładzie Galactiki i rozpoczyna się New Caprica phase, to czy ten gracz jest umieszczany na Resistance HQ, czy ląduje w Detention?
Niby opis przygotowania New Caprica phase jest jasny (ludzie idą do Resistance HQ), ale z drugiej strony nie opuszcza się brygu, jeśli jakiś efekt gry/zdolność nakazuje graczowi już uwięzionemu przesunąć się z brygu do np. ambulatorium.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: sirafin »

Mamy amnestię, więźniowie trafiają do Resistance HQ. Zresztą Brig i Detention to nie są swoje odpowiedniki, to dwie kompletnie różne rzeczy. Brig podlega ludziom i tam trzyma się "podejrzanych" o bycie Cylonem, Detention za to podlega Cylonom i tam trzyma się jednostki, które buntują się przeciw cylońskiej okupacji, a więc coś zupełnie odwrotnego do Brig.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Battlestar galactica pilne pytanoe trafienie krytyczne

Post autor: djedi gamer »

Właśnie prowadzimy rozgrywkę i potrzebujemy pilnej odpowiedzi: jak pozbyć się trafienia krytycznego z galactici?
Wielka prośba, bo Cyloni nas wykończą!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Battlestar galactica pilne pytanoe trafienie krytyczne

Post autor: KubaP »

djedi gamer pisze:Właśnie prowadzimy rozgrywkę i potrzebujemy pilnej odpowiedzi: jak pozbyć się trafienia krytycznego z galactici?
Wielka prośba, bo Cyloni nas wykończą!
Co prawda zapewne zdążyliście już rozlecieć się na kawałki, ale odpowiedź brzmi - trzeba pójść do rozwalonego miejsca i użyć karty "Naprawa" (z niebieskiej talii Techniki).

So say we all!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar galactica pilne pytanoe trafienie krytyczne

Post autor: sirafin »

Przecież trafienie krytyczne może dostać tylko basestar :?
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Battlestar galactica pilne pytanoe trafienie krytyczne

Post autor: djedi gamer »

sirafin pisze:Przecież trafienie krytyczne może dostać tylko basestar :?
Wylosowaliśmy trafienie z rysunkiem galactici. Takie trafienie nie jest nigdzie opisane, ale jest analogiczne do trafienia krytycznego basestara. Więc zagrwliśmy wg zasady dodania +2 do każdego ostrzału galactici. Nie reperowaliśmy tego uszkodzenia.
Niestety, tak jak kolega już zgadł nie dotarliśmy do celu, chociaż ręka bogów Kobolu czuwała nad ludźmi prawie do samego końca.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar galactica pilne pytanoe trafienie krytyczne

Post autor: sirafin »

Instrukcja str. 25 pisze:• Utrata zasobów: Kiedy zostanie
wylosowany żeton tego rodzaju, flota traci
wskazane na nim zasoby. Po wykorzystaniu
ten żeton należy trwale usunąć z gry.
Wylosowaliście trafienie w PALIWO (którego symbolem faktycznie jest sylwetka battlestara). W instrukcji przy opisie pokazany jest tylko żeton z żywnością, ale zasada jest ta sama :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ