Albumy/Segregatory/Klasery na karty- Jaki model?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Albumy/Segregatory/Klasery na karty- Jaki model?

Post autor: BOLLO »

Niby album do przechowywania kart to taka oczywista oczywistość. Jednak kiedy szuka się czegoś konkretnego co jest mocno sprecyzowane to zaczynają się schody, bo okazuję się że albo ma się za duże wymagania albo taki produkt nie istnieje.
Aktualnie poszukuję dwóch modeli albumów. Do kart o standardowym wymiarze i do kart mini european ( generalnie do gry SW X-Wing).

Obecnie wszystko trzymam w segregatorze biurowym w specjalnie przygotowanych stronach (folijkach) . Ale jest on nieporęczny, duży i ciężki oraz nie zawsze potrzebuje przeglądać wszystkie karty. Co zatem taki album musiałby mieć lub precyzyjnie pisząc co chciałbym aby miał lub czego nie może mieć:

-format nie większy niż A4
-podział na karty 2x2, 2x3 lub najlepiej 3x3
-minimalistyczny, elegancki wygląd. Atutem będzie grafika pasująca do SW
-dobra jakość ale nie musi być super markowy, chociaż wiem że lepiej dać więcej i mieć coś porządnego. Nie chciałbym natomiast przepłacać jedynie za markę.
-pomieścić mim 120kart (karty standard) oraz min 160 (karty mini)
-cena....chciałbym jak najtaniej, a jak się nie da to fajnie byłoby do 50pln (kapka ponad też akceptowalna).
-byłoby super gdybym mógł sam wkładać strony do niego i je wyciągać. Takie które już posiadam w starym segregatorze. Większość widzę, że ma fabrycznie wklejone strony na stałe (trzyma się to, nie rozlatuje przy przeglądaniu/transporcie?)
-dodatkowym atutem będzie zamykanie. Zamek/Gumka o ile to jest praktyczne i nie psujące się. Wszelkie rzepy odpadają bo klaser ma być "cichy".
-zewnętrzny materiał albumu nie może być z ekoskóry i materiałów które parcieją, kruszą się, pękają itd. Najlepiej coś miękkiego co można przemyć, przetrzeć i będzie służyło przez lata



Jak widzicie mam spore wymagania do tak prozaicznie prostego urządzenia jakim jest album/klaser, jednak im więcej szukam tym jestem głupszy. Zatem, może wy macie jakieś sprawdzone modele godne polecenia, lub możecie pokierować do odpowiednich pozycji?
Być może szukam czegoś nierealnego lub mam zbyt wyśrubowane oczekiwania ale nie ukrywam że chciałbym kupić coś raz na lata.

Najbliżej ideału byłby ten model od Gamegenic ale cena zabija i trochę za duża pojemność:
https://www.rebel.pl/akcesoria/gamegeni ... 14815.html

więc alternatywą byłby ten model, ale sporo rzeczy nie ma które chciałem aby miał:
https://www.rebel.pl/akcesoria/gamegeni ... 14781.html

Ten model chyba ma okładkę z kartonu powlekaną taką grubą folią która z czasem się rozpada i to brzydko wygląda:
https://flamberg.com.pl/pl/products/18- ... s8QAvD_BwE
Tiam
Posty: 12
Rejestracja: 17 sty 2020, 22:40
Been thanked: 1 time

Re: Albumy/Segregatory/Klasery na karty- Jaki model?

Post autor: Tiam »

Może kup same koszulki (są też w formacie A5)? Jedna koszulka 3x3 to jakieś 2pln. Album/klaser już dobierzesz jaki Ci pasuje - biurowy, czy z grafiką dot. konkretnego tytułu.
Mateusz199
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2024, 13:07

Re: Albumy/Segregatory/Klasery na karty- Jaki model?

Post autor: Mateusz199 »

hej,
Ja osobiście polecam albumy Ultra Pro. Mają sporo różnych modeli i rozmiarów, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla swoich kart. Są solidne i trwałe, a przy tym nie kosztują fortuny. Ja już od lat używam ich albumów i jestem zadowolony.
Pozdrawiam, Mateusz 😊
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Albumy/Segregatory/Klasery na karty- Jaki model?

Post autor: BOLLO »

Tiam pisze: 13 maja 2024, 12:33 Może kup same koszulki (są też w formacie A5)? Jedna koszulka 3x3 to jakieś 2pln. Album/klaser już dobierzesz jaki Ci pasuje - biurowy, czy z grafiką dot. konkretnego tytułu.
Tak myślałem o tym. Z racji tego że koszulki a4 już mam to pozostaje poszukiwanie odpowiedniego klasera. Obszedłem okoliczne papiernicze sklepy czy mass markety typu Action/Tedi i tam są jedynie te wielkie segregatory z papieru.
Może pod złą nazwą szukam w internecie (album/klaser na karty)
To by mi pasowało:
"Segregator na dokumenty formatu A4 z ringiem na koszulki foliowe. Oprawa na bazie tektury z pianką. Możliwość oprawy z jednorodnego materiału skóropodobnego lub z materiałów połączonych przeszyciem. Obszycia po obwodzie okładki. Możliwość ozdobnego tłoczenia."
Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Albumy/Segregatory/Klasery na karty- Jaki model?

Post autor: BOLLO »

Mateusz199 pisze: 13 maja 2024, 13:12 hej,
Ja osobiście polecam albumy Ultra Pro. Mają sporo różnych modeli i rozmiarów, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla swoich kart. Są solidne i trwałe, a przy tym nie kosztują fortuny. Ja już od lat używam ich albumów i jestem zadowolony.
Możesz polecić jakieś konkretne modele jakie masz ?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1922
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Albumy/Segregatory/Klasery na karty- Jaki model?

Post autor: tomuch »

Ja jadę na klaserach Ultra-Pro Pro-Binder Eclipse na 360 kart, przeznaczone na AH i WP LCG. Kolory okładek mam podciągnięte pod kolory kart. W każdej przegródce mieści się kilka kart w koszulkach. Cena ok. 70 zł - bywa taniej, bywa drożej. Najbardziej cenię sobie to, że mieści multum kart.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Albumy/Segregatory/Klasery na karty- Jaki model?

Post autor: BOLLO »

tomuch pisze: 13 maja 2024, 20:18 Ja jadę na klaserach Ultra-Pro Pro-Binder Eclipse na 360 kart, przeznaczone na AH i WP LCG. Kolory okładek mam podciągnięte pod kolory kart. W każdej przegródce mieści się kilka kart w koszulkach. Cena ok. 70 zł - bywa taniej, bywa drożej. Najbardziej cenię sobie to, że mieści multum kart.
Widzę że też są wersje na 80/160 kart. Ale to też nie to czego szukam, głównie przez cienką stosunkowo jak widzę okładkę.
ODPOWIEDZ