Znaleziono 2369 wyników

autor: DarkSide
17 cze 2019, 18:54
Forum: Zamówienia zbiorowe
Temat: (KS) Pax Pamir - Poznań
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 1485

Re: (KS) Pax Pamir - Poznań

Ostatni update na KS z 7 czerwca: Happyshops EU/Rest-of-world orders placed through KS/Backerkit will be fulfilled with Happshops. The order is scheduled to arrive in Germany June 16th , and like the other orders, will take a few days to unpack, count, and organize before shipping can start. As with...
autor: DarkSide
16 cze 2019, 14:48
Forum: Rozgrywki ligowe
Temat: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 15
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 394

Re: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 15

PuertoRico-PL-S15-D01-G07 #1 - Inkwizytor - 54 #2 - lbiedak - 51 #3 - elka - 43 #4 - mgmk - 39 PuertoRico-PL-S15-D01-G03 #1 - Loso_sam - 39 #2 - Inkwizytor - 38 #3 - piotrekbier - 35 #4 - mgmk - 35 Te porażki jednopunktowe (lub przegrane remisy) zawsze bolą najbardziej :cry: PuertoRico-PL-S15-D01-G...
autor: DarkSide
13 cze 2019, 08:16
Forum: Ogólne dyskusje o grach planszowych i karcianych
Temat: Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych
Odpowiedzi: 1834
Odsłony: 266721

Re: Warte uwagi gry w portalach crowdfundingowych

Dla fanów Dungeon Crawlerów, RPG, figurek, elementów 3D i tych co mają za dużo pieniędzy: Dwarf Mine Quest RPG Dungeon Tiles :mrgreen:
autor: DarkSide
11 cze 2019, 00:08
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: War Chest (Trevor Benjamin, David Thompson)
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 4058

Re: War Chest (Trevor Benjamin, David Thompson)

Po kilkudziesięciu partiach mogę śmiało powiedzieć, że gra stała się hitem wśród znajomych i z pewnością jest to u mnie odkrycie 2019 roku. Dzięki warlock , jak zawsze jesteś niezawodny w wyłuskiwaniu perełek. :D Póki co jeszcze niestety nie udało się zebrać w czwórkę, aby spróbować wariantu 2+2 :cr...
autor: DarkSide
31 maja 2019, 21:55
Forum: Rozgrywki ligowe
Temat: Liga Alchemików sezon 11
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 190

Re: Liga Alchemików sezon 11

DarkSide
autor: DarkSide
31 maja 2019, 08:36
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Die Macher (Karl-Heinz Schmiel)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1119

Re: Die Macher (Karl-Heinz Schmiel)

Znalazłem takie 2 komentarze jednego z testujących nową wersję. Jako, że nie dane mi było zagrać w tę grę, a od bardzo dawna czaję się na nią, to czy znający dobrze ten tytuł są w stanie ocenić czy są to zmiany na lepsze, czy to raczej "pauperyzacja mechaniki" coby trafić pod strzechy do masowego od...
autor: DarkSide
29 maja 2019, 09:50
Forum: Rozgrywki ligowe
Temat: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 15
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 394

Re: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 15

PuertoRico-PL-S15-D01-G03

mgmk, Loso_sam, piotrekbier zapraszam! :)
autor: DarkSide
28 maja 2019, 15:46
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Wyścigi Szybowcowe (Tomasz Wójtowicz)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 2203

Re: Wyścigi Szybowcowe (Tomasz Wójtowicz)

Po co w ogóle ten tekst "min alt 100"? Dać w instrukcji, że na większości pól jest min alt 100 i po sprawie. Jeśli gdzieś indziej jest min 200 to oznaczyć pole np.: czerwoną ramką albo dać wykrzyknik na tym polu. Plansza zrobiłaby się czytelniejsza. EDIT: Po przejrzeniu fotek zauważyłem , że jest w...
autor: DarkSide
28 maja 2019, 09:20
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Wyścigi Szybowcowe (Tomasz Wójtowicz)
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 2203

Re: Wyścigi Szybowcowe (Tomasz Wójtowicz)

Po co w ogóle ten tekst "min alt 100"? Dać w instrukcji, że na większości pól jest min alt 100 i po sprawie. Jeśli gdzieś indziej jest min 200 to oznaczyć pole np.: czerwoną ramką albo dać wykrzyknik na tym polu. Plansza zrobiłaby się czytelniejsza. EDIT: Po przejrzeniu fotek zauważyłem , że jest wi...
autor: DarkSide
24 maja 2019, 07:16
Forum: Rozgrywki ligowe
Temat: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 15
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 394

Re: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 15

Inkwizytor :twisted:
autor: DarkSide
23 maja 2019, 22:41
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Inis (Christian Martinez)
Odpowiedzi: 648
Odsłony: 80499

Re: Inis (Christian Martinez)

mczlonka pisze:
23 maja 2019, 22:18
jak bardzo gra traci jeśli w grze biorą udział tylko 3 osoby?
W moim odczuciu wcale (pomimo że nie gra kilka kart zarezerwowanych dla 4-osobowej rozgrywki)
autor: DarkSide
23 maja 2019, 11:03
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Pandemic: Rapid Response / Szybka reakcja (Kane Klenko)
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 636

Re: Pandemic: Rapid Response / Szybka reakcja (Kane Klenko)

Wszyscy mówią już tylko ,,kolba stożkowa"? :D Nie wszyscy, nie wszyscy ;) Z-Man niespecjalnie lubi się z realizmem grafik (vide ,,struktury" leków w ,,W Laboratorium" z hiperkoordynacyjnymi wodorami i węglami). W tegorocznym opracowaniu gimnazjalnym z chemii z OPERONU na okładce jest węgiel pięciow...
autor: DarkSide
20 maja 2019, 23:45
Forum: Rozgrywki ligowe
Temat: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 14
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 709

Re: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 14

W drugiej dywizji wszystkie gry też juz skończyły.
autor: DarkSide
20 maja 2019, 09:23
Forum: Ogólne dyskusje o grach planszowych i karcianych
Temat: Growe przysłowia i porzekadła
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 1401

Re: Growe przysłowia i porzekadła

To ja was wszystkich przebiję:
"Kto nie ma szczęścia w kartach, ten ma szczęście w miłości" :P :mrgreen:

Zdarzało się, że podczas brydża jak ktoś zawistował od czapy to wołaliśmy: "wist świst" :D
autor: DarkSide
16 maja 2019, 20:42
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Nemesis (Adam Kwapiński)
Odpowiedzi: 803
Odsłony: 113425

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

krisow pisze:
16 maja 2019, 20:34
Co byście powiedzieli na takie wykonanie planszy?

https://www.youtube.com/watch?v=BBPoQh5TDVA
:shock: :o Ja się wypowiem jak znajdę szczękę, która spadła na podłogę i poturlała się gdzieś pod biurko.
autor: DarkSide
16 maja 2019, 07:31
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Inis (Christian Martinez)
Odpowiedzi: 648
Odsłony: 80499

Re: Inis (Christian Martinez)

- szkoda, że gracze dysponują tak małą liczbą kart akcji. Przy tasowaniu na dwie osoby bierze udział 13 (po 6 na osobę) kart, więc w zasadzie cały czas te same akcje są w obiegu; Właśnie wymieniłeś jedną z większych zalet gry. Mała liczba kart pozwala szybko poznać talię i dzięki temu właśnie trzeb...
autor: DarkSide
15 maja 2019, 12:09
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)
Odpowiedzi: 260
Odsłony: 22635

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

OK. Przeanalizowałem BGG i nasz dialog i znalazłem przyczynę mej złej interpretacji. :oops: Nieszczęsna cyfra 6. w instrukcji była przeze mnie interpretowana jako Karta o wartości 6 , natomiast występuje tu w funkcji przymiotnika . A chodzi niniejszym o to, że "Jeżeli podczas wykonywania swego ruchu...
autor: DarkSide
15 maja 2019, 11:22
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)
Odpowiedzi: 260
Odsłony: 22635

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Zagranie karty 6 lub wyższej z reguły pozwala na wjechanie zawodnika na pierwszy kwadrat podjazdu (a nawet i dalej), po prostu zatrzymuje się on po piątym ruchu z takiej karty. Wg mnie tłumaczenie w instrukcji jest poprawne. :shock: No przecież instrukcja właśnie tego zabrania. Jeżeli zagrywasz kar...
autor: DarkSide
15 maja 2019, 11:11
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)
Odpowiedzi: 260
Odsłony: 22635

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Tłumacz się nie popisał w jednej drobnej kwestii :? Z oryginalnej instrukcji (str. 4) dotyczy Gór: If the 6th or above move would allow the rider to enter the first square of an Ascent... w polskiej wersji: Jeżeli 6. albo kolejny ruch pozwoliłby zawodnikowi wjechać na pierwszy kwadrat podjazdu... Ni...
autor: DarkSide
15 maja 2019, 08:43
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: De Vulgari Eloquentia (Mario Papini)
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 1663

Re: De Vulgari Eloquentia

Ten upgrade wcale nie taki słaby, tylko trochę jego relacja do ceny pełnej gry wydaje się przesadzona (23 vs. 44 eur). 44euraski jeszcze tylko przez 8 godzin (EB było wcześniej na poziomie 40), potem do końca akcji na KS już za 48euro + shipping. Z opisu wynika, że w tej cenie jest również dodatek....
autor: DarkSide
14 maja 2019, 10:19
Forum: Gry planszowe i karciane - konkretne tytuły
Temat: Die Macher (Karl-Heinz Schmiel)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1119

Re: Die Macher nowa edycja

Ze skąpych info na BGG można wywnioskować że pre-order do nowego wydania "Die Macher" ruszy ok 31 maja. Chwilowo cała para Spielworxx idzie w gwizdek o nazwie "Yinzi". Z komentarzy w sekcji "Die Macher" wywnioskowałem że wydanie będzie niemiecko-anglojęzyczne. Brak info o cenie. Czy możecie przedsta...
autor: DarkSide
14 maja 2019, 06:50
Forum: Rozgrywki ligowe
Temat: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 14
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 709

Re: Polska Liga Puerto Rico - Sezon 14

PuertoRico-PL-S14-D02-G02

1. Inkwizytor 64
2. elka 61
3. suburbius 47
4. Rigidigi 29
autor: DarkSide
14 maja 2019, 06:37
Forum: Zamówienia zbiorowe
Temat: (KS) Hostage Negotiator: Career
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 1482

Re: (KS) Hostage Negotiator: Career

Wczoraj w Bank Millennium coś grzebali i nie można było przez dłuższy czas robić przelewów :roll: Przelew poszedł. - Sergeant - 40$ - Dice Tower Promos - 3$ - Secret Cabal Promo - 2$ Dorzuciłem jeszcze te 2 promoski do pakietu "Sergeant". Jeśli ten rabat od wydawcy wypali, to możliwe że jeszcze się ...
autor: DarkSide
13 maja 2019, 12:42
Forum: Zamówienia zbiorowe
Temat: (KS) Pax Pamir - Poznań
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 1485

Re: (KS) Pax Pamir - Poznań

Aktualizacja od wydawców: Hello everyone. I wanted to share some news on the current plan for Pamir. It's an exciting time for this project! The games and metal coins are being carefully packed and prepared to be shipped all across the world this week. Pamir will soon be headed to our shipping partn...
autor: DarkSide
10 maja 2019, 09:42
Forum: Ogólne dyskusje o grach planszowych i karcianych
Temat: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy
Odpowiedzi: 1582
Odsłony: 137176

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

https://www.youtube.com/watch?v=5jxm0DqhomI Kaczmar, to jedno z najsłabszych nagrań, jakie nakręciłeś. Tematyka nawet i fajna, ale widać było, że nadajecie na totalnie innych falach Ty i człowiek z "aleplanszówki". On Ci podrzucał trop, w swoim mniemaniu czytelny, Ty byłeś jak dziecko we mgle. Twoj...