[KS] Godtear

Forum ogólne o grach planszowych i karcianych, w szczególności dyskusje o konkretnych tytułach.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Awatar użytkownika
Sejten

[KS] Godtear

Post autor: Sejten » 09 kwie 2018, 12:11

Link - Godtear
Taktyczna gra planszowa tworcow gry Guildball - Steamforged.
Autorzy twierdzą że gra trafi w gusta osób lubiących gry planszowe(jako kompletna gra planszowa), gry karciane(ze względu na dużą możliwość kombinacji i interakcji za pomocą kart) oraz RPG (unikalne postacie i scenariusze). Wygląda na ciekawą alternatywę do Shadespire (żeby nie powiedziec klon :D )

Ufundowana w 15 min.

Opis twórcow:
On top of that, though, Godtear is for board gamers. The final components in terms of miniatures, dice, board, etc. will complement the rulebook very well as an enticing and accessible board game experience. (Note that the current ‘Early Access’ components are more hobby-oriented than the final components will be.)

Card Gamers will also appreciate Godtear. So many modern card games focus on cool card combinations and interactions. That same focus features heavily when choosing which Champions to add to your warband and how to make the most of their Skills.

And while it won’t be for all role-playing gamers… Many role-playing gamers will also dig Godtear. The world is rich with varied fantasy races and unique characters with their own storylines and their own sense of progression as you play more and more games.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Błysk
Użytkownik wspierający

Re: [KS] Godtear

Post autor: Błysk » 09 kwie 2018, 13:17

Widziałem. W sumie ciekawa sprawa, ale liczba band do dokupowania wydaje mi się za duża. No i streach goale mnie nie porwały.
Sprzedaj gry tanio: forumowicze robią atak: "Złodziej! Oszust!", do tego dołącza admin.
Próbuj sprzedać gry bardzo drogo: "Tak działa wolny ryneg! JEGO TO MOŻE NAWET ZA MILION SPRZEDAĆ".

Łosiek

Post autor: Łosiek » 09 kwie 2018, 19:35

Do grania wystarczą 2-3 bandy na stronę (3 to docelowa ilość).
W sumie nie trzeba tych ekstra (drogich) band dokupywać bo w podstawowym pledge są 4 bandy + 2 póki co odblokowane + 1 bonus za wczesne wsparcie (który ciągle przesuwają i dalej go można dostać).

Azaghal

Post autor: Azaghal » 16 kwie 2018, 16:24

SFG dodało pledge All-In, który pozwala zaoszczędzić 65 funtów backerom zdecydowanym co do gry.

Po obejrzeniu rozgrywki z wersji 0.8 (m. in. nowy scenariusz) wydaje się, że gra powinna być łatwiejsza do uchwycenia dla nowych graczy niż X-Wing. Dla mnie to dobra opcja, bo dzięki temu można spokojnie pograć z kumplem bez wciągania go w system, składanie rozpisek itd.

Łosiek

Post autor: Łosiek » 16 kwie 2018, 16:27

Też kupuję grę w nadziei że to taki jakby-bitewniak w który będę mógł zagrać z ludźmi co nie chcą swojego życia poświęcić by poznać grę dostatecznie dobrze. :wink:
A modele super śliczne. :)

Awatar użytkownika
Rocy7
Użytkownik wspierający

Post autor: Rocy7 » 17 kwie 2018, 23:22

Sejten pisze:
09 kwie 2018, 12:11
Link - Godtear
Autorzy twierdzą że gra trafi w gusta osób lubiących gry planszowe(jako kompletna gra planszowa), gry karciane(ze względu na dużą możliwość kombinacji i interakcji za pomocą kart) oraz RPG (unikalne postacie i scenariusze). Wygląda na ciekawą alternatywę do Shadespire (żeby nie powiedziec klon :D )
Przejrzałem zasady i nie widzę w nich ani dużej możliwość kombinacji i interakcji za pomocą kart ani RPG (unikalne postacie i scenariusze) zakładam, że to kwestia niekompletności instrukcji?

Awatar użytkownika
Sejten

Post autor: Sejten » 18 kwie 2018, 11:45

Rocy7 pisze:
17 kwie 2018, 23:22
Sejten pisze:
09 kwie 2018, 12:11
Link - Godtear
Przejrzałem zasady i nie widzę w nich ani dużej możliwość kombinacji i interakcji za pomocą kart ani RPG (unikalne postacie i scenariusze) zakładam, że to kwestia niekompletności instrukcji?
Z tego co czytałem będą scenariusze które będą definiować rozstawienie planszy jednostek oraz punktacje na daną rozgrywkę. Co do kart nie jestem w stanie się wypowiedzieć :)

Awatar użytkownika
mmag
Użytkownik wspierający

Post autor: mmag » 18 kwie 2018, 12:47

Takie małe ostrzeżenie dla wspierających - jeśli ktoś tego nie wie, to SFG, odpowiedzialne za Guildballa jest też odpowiedzialne za Dark Souls The Board Game - które sprawiło, że osobiście wolę się od tej firmy i jej kampanii na ks trzymać z daleka.

Ich grzeszki? Gruube opóźnienie w wydaniu gry (miała dotrzeć do wspierających w kwietniu 2017, obecnie przewidziany termin realizacji to wrzesień 2018 i dalej...), bardzo słaba komunikacja po zakończeniu kampanii (miesiące ciszy na linii, kłamanie co do wysyłki, informowanie o kolejnych wielomiesięcznych opóźnieniach gry na kilka dni przed "oficjalnie" planowanym terminem wysyłki itd...), bardzo duży problem w uzyskaniu zamienników za brakujące / uszkodzone elementy gry, wersje nieanglojęzyczne żywcem wyjęte z google translatora...

...Tak więc radzę wspierać z rozwagą;)

Łosiek

Post autor: Łosiek » 18 kwie 2018, 13:39

Gra jest na dosyć wczesnym etapie rozwoju jeżeli chodzi o zasady, nie ma jeszcze obiecywanych elementów kapanijno-RPG. W osatnim update zasad (0.8) pojawiły się dwa nowe scenariusze ciekawie odmieniające rozgrywkę.
Twórcy deklarują że przed końcem KS coś pokażą z obiecanych elementów RPG ale to ma być coś na zasadzie rozwijania czempionów różnymi ścieżkami jeżeli dobrze rozumiem.

Ja DS się nie interesowałem, tylko gram w ich Guild Balla i mam o SF jako firmie tylko dobre rzeczy do powiedzenia.
Sukces KS Dark Souls po prostu przekroczył możliwości tej niedużej firmy. Gracze odblokowali zawartości na 4 lata rozwoju gry.
O tym jak SF to poprowadziło nic nie wiem ale teraz deklarują że są ostrożniejsi i od czasu tamtego KS dorośli organizacyjne.

shaigan
Użytkownik wspierający

Post autor: shaigan » 18 kwie 2018, 14:33

W takim razie lepiej nie przesadzać ze wsparciem tej gry, żeby nie odblokować zawartości na kolejne 4 lata.

Łosiek

Post autor: Łosiek » 18 kwie 2018, 15:09

Raczej jej to nie grozi.

ODPOWIEDZ