Łowcy A.D. 2114 / The Hunters A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Pierwszy stretch goal osiągnięty, co prawda tylko socjalny, ale zawsze coś na dobry początek :)

https://www.kickstarter.com/projects/73 ... ts/1239294
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: The Hunters

Post autor: GoldenDragon »

Gusjon pisze:
GoldenDragon pisze:Wsparłem The Hunters na razie.
Osz ty zdrajco :-) Mam nadzieje że masz duże mieszkanie bo wszyscy wpadamy do ciebie na unboxing.
Wpadajcie, pawlacz jest spory ;)

Jak będzie masa strech goali odblokowanych to i może zostanę, ale ostra konkurencja dla The Hunters czyha już za rogiem :)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Hunters

Post autor: powermilk »

Gusjon pisze:
GoldenDragon pisze:Wsparłem The Hunters na razie.
Osz ty zdrajco :-) Mam nadzieje że masz duże mieszkanie bo wszyscy wpadamy do ciebie na unboxing.
Do Goldiego nawet ja przyjadę :D
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Mam smutną wiadomość, niestety dziś postanowiliśmy anulować akcję na Kickstarterze. Udało nam się zebrać w ciągu kilku dni prawie połowę środków (obecnie $34.000), ale tendencje widoczne przez nas nie pozwalały mieć złudzeń, że ten projekt nie ma szans być ufundowany.

Dziękujemy wszystkim którzy zdecydowali się nas wesprzeć podczas zakończonej zbiórki.

Musimy teraz porządnie popracować nad rzeczami, o których wspominali nasi backersi i za jakiś czas wrócimy ponownie.
To co na pewno chcemy poprawić:
- wygląd robotów, będą mniej kreskówkowe i groźniejsze, dodamy też każdemu z nich jakąś "historię" (do czego służył przed kataklizmem).
- poza podstawowymi kartami wydarzeń dodamy losowe wydarzenia (poprzez dodatkowe karty lub poprzez losowanie elementów jak w Myth)
- postaramy się wrzucić jakąś recenzję lub też dłuższy gameplay
- urozmaicimy karty wyposażenia o bardziej futurystyczne rzeczy (nad tym się jeszcze trzeba zastanowić, bo osobiście nie jestem przekonany).

Niezależnie od tego projektu finiszujemy też z pracami nad The Convicted (druga edycja), także nie wiem jeszcze co uda nam się zakończyć szybciej.
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: The Hunters

Post autor: GoldenDragon »

Eeeeeeee... przez Was już PowerMilk do mnie nie przyjedzie :(
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Szaweł »

Może dorzuccie wersję PL i może jeszcze jakąś i wystartujcie z multilanguage? Zyskacie momentalnie X więcej wspierających.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Szaweł pisze:Może dorzuccie wersję PL i może jeszcze jakąś i wystartujcie z multilanguage? Zyskacie momentalnie X więcej wspierających.
Można by tak zrobić, ale jest to znaczne zwiększenie kosztów wydania. A tutaj dużym problemem jest właśnie ten bardzo wysoki koszt początkowy. W każdym razie na pewno przemyślimy również ten temat.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: The Hunters

Post autor: Curiosity »

Szaweł pisze:Może dorzuccie wersję PL i może jeszcze jakąś i wystartujcie z multilanguage? Zyskacie momentalnie X więcej wspierających.
To żart, prawda? Zapłacić 320zł wydawcy z zerowym dorobkiem w branży planszówkowej?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: The Hunters

Post autor: Szaweł »

Curiosity pisze:
Szaweł pisze:Może dorzuccie wersję PL i może jeszcze jakąś i wystartujcie z multilanguage? Zyskacie momentalnie X więcej wspierających.
To żart, prawda? Zapłacić 320zł wydawcy z zerowym dorobkiem w branży planszówkowej?
Z zerowym? A Convicted?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Hunters

Post autor: powermilk »

GoldenDragon pisze:Eeeeeeee... przez Was już PowerMilk do mnie nie przyjedzie :(
:P Nawet nie zapraszałeś. Jak znajdę czas to mogę kiedykolwiek przyjechać :D
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Witam po dłuuugiej przerwie!
Prace nad grą cały czas trwają z różną intensywnością, ale aktualnie ten projekt pochłania już 100% mojego czasu.

Aktualnie mam do Was jedno pytanie, dotyczące tytułu gry. Oryginalny tytuł brzmi "The Hunters". Z tytułem kłopot jest taki, że jest bardzo typowy, i w sieci jest wielki problem żeby ją znaleźć, jest pełno gier, których jeden człon stanowi słowo "hunters". Na razie postanowiliśmy zamienić go na "Let the hunt begin", co o tym myślicie?

A poniżej fotka aktualnych prototypów figurek - modele bohaterów takie jak wcześniej, modele robotów całkiem nowe.

Obrazek
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: The Hunters

Post autor: Deem »

Trochę za blisko podtytułu AvP: Hunt Begins
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: The Hunters

Post autor: Muad'Dib »

Może coś dodać do Hunters, żeby lekko wyróżnić tytuł. Coś na zasadzie Machines Hunters albo Nuclear Hunters.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: The Hunters

Post autor: ivan2k5 »

Idąc tropem opisu

New crusade: The Hunters ?
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

ivan2k5 pisze:Idąc tropem opisu

New crusade: The Hunters ?
Byłoby niezłe, ale nie wiem czy nie wprowadza w błąd sugerując że gra jest w realiach średniowiecznych bardziej.
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: The Hunters

Post autor: ivan2k5 »

New crusade 2114: The Hunters

lub

New crusade A.D. 2114: The Hunters


Wam też tak wolno forum chodzi czy tylko u mnie ?
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Zapraszam do zapoznania się z gameplayem video (w języku angielskim) przygotowanym przez GeekFactor:
https://www.youtube.com/watch?v=eIfGAWB ... e=youtu.be
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters A.D. 2114

Post autor: matio2007 »

Cześć i czołem!

Nasza kampania po ponad dwóch latach przerwy właśnie wystartowała ponownie. Zapraszam do wspierania lub trzymania kciuków za powodzenie :)
Od razu uprzedzając pytania o polską wersję - na razie zbieramy na angielską, jeżeli uzbieramy, to wtedy będzie osobna zbiórka na wersję polską.

Link do BGG:
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ers-d-2114

Link do roboczej instrukcji w języku polskim:
https://www.dropbox.com/s/vpv4uehyykqsw ... L.pdf?dl=0

Link do kampanii:
http://kck.st/2yvoqvE

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: lunatykuku »

Ostatnio chodziło mi po głowie, że chciałbym zagrać w grę, w której budowało by się bazę, eksplorowało i polowało na potwory i proszę, oto jest/ będzie :) Jakoś przy pierwszej zbiórce mi przeszło niezauważone, trzymam kciuki, że się uda, choć sam poczekam pewnie na wersję pl.

Sama gra urzeka mnie klimatem- połączenie Fallouta z Horizon Zero Dawn ( w sumie jakby zmienić nieco setting to spokojnie moglibyście się postarać o licencję tej drugiej gry xD).
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Dzięki za miłe słowa. Jestem fanem stworów z Horizon Zero Dawn (choć nie grałem), a w Fallouta zagrywałem się w liceum :)
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: The Hunters

Post autor: Abidarius »

Gra ufundowana... gratulacje :) Teraz pozostaje czekać na wersję polską, którą zapewne nabędę :)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: lunatykuku »

matio2007 pisze: 20 cze 2018, 23:16 Dzięki za miłe słowa. Jestem fanem stworów z Horizon Zero Dawn (choć nie grałem), a w Fallouta zagrywałem się w liceum :)
HZD polecam :) Historia bohaterki nie jest może wybitna, ale sam świat i fabuła wciąga niesamowicie. No i spokojnie trochę inspiracji można dostać ;)
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Odblokowaliśmy już 8 stretch goali. Dziś pojawiły się też pierwsze dwa cele społecznościowe, polecam klikanie nawet jak ktoś nie jest wspierającym, dzięki temu lepsza wersja będzie dostępna również w przyszłej kampanii polskiej edycji :)


Obrazek

https://www.facebook.com/officinamonstr ... 2206362041

Obrazek

https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ers-d-2114

I nowy obrazek wroga na zachętę:

Obrazek
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: The Hunters

Post autor: karawanken »

Gratuluje udanego restartu. Czekam na wersję polską :D
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: The Hunters

Post autor: matio2007 »

Dziękujemy za wsparcie! Kampania właśnie się zakończyła solidnym kopem w końcówce :) Niedługo ogłosimy plany związane z wydaniem polskiej edycji.
ODPOWIEDZ