Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: pan_satyros »

Szkoda, że nie ma podobnych w skali IA...
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... he-battle/
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: jediwolf »

Faktycznie. A właśnie przymierzałem się do kupienia podstawki i wszystkich dodatków. I znowu by mnie wyrąbali jak ze SW LCG i Netrunner LCG. No to trzeba wersję angielską kupić w takim razie :) A Galakta niech ginie :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: KrzysiekL »

pan_satyros pisze: 13 lip 2018, 10:41 Szkoda, że nie ma podobnych w skali IA...
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... he-battle/
A te się nie nadadzą? Różnica minimalna, przynajmniej te skrzynki wydaje się, że wejdą bez problemu w grid IA (lub minimalnie będą wystawać, ale nadal będzie widać, na której kratce leżą). ;)

BTW naprawdę snowspeeder ma taki wielki szary podpieracz? Milion razy lepiej wyglądałby przeźroczysty jak np. do statków w Armadzie...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: pan_satyros »

KrzysiekL pisze: 13 lip 2018, 12:52
pan_satyros pisze: 13 lip 2018, 10:41 Szkoda, że nie ma podobnych w skali IA...
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... he-battle/
A te się nie nadadzą? Różnica minimalna, przynajmniej te skrzynki wydaje się, że wejdą bez problemu w grid IA (lub minimalnie będą wystawać, ale nadal będzie widać, na której kratce leżą). ;)

BTW naprawdę snowspeeder ma taki wielki szary podpieracz? Milion razy lepiej wyglądałby przeźroczysty jak np. do statków w Armadzie...
mam na myśli skale względem figurek raczej niż to czy wejdzie na planszę.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: KrzysiekL »

pan_satyros pisze: 13 lip 2018, 13:13 mam na myśli skale względem figurek raczej niż to czy wejdzie na planszę.
Względem figurek to będzie chyba 1-2 mm różnicy biorąc pod uwagę różnicę skali, skoro w skali humanoidów to jest około 4 mm? ;) Mówię oczywiście o skrzynkach, antena będzie pewnie nawet do centymetra wyższa, ale tu to chyba w ogóle już nie będzie odczuwalne?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gromb »

Też myślałem o implementacji elementów otoczenia z Legiona. 1-2 mm to żadna różnica. Póki co, zrobiłem sobie wydruk 3D dla podstawek, skrzyń i terminali.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: pan_satyros »

Może ktoś skusi się w necie na taki test. Jak będzie ok to na pewno kupię.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: jediwolf »

Dzwoniłem dzisiaj do galakty i pani mi potwierdziła, nie będą już wspierać wydawanych dodatków. Rebel nie ma praw do tłumaczenia wydawanych obecnie serii prze galaktę, tak więc można uznać, że polska wersja została właśnie zabita. Trudno. Kupię w takim razie angielską i w sumie nie widzę powodów, żeby jakiekolwiek gry wydawane przez galaktę kupować w rodzimym języku.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Arek001 »

Fatalne wieści, szlag by trafił tą Galaktę, mam całą serię i teraz co mieszać to z Angielską. Szkoda gadać.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: SuCHaR »

Arek mam ten sam problem, chyba nie ma innego wyjścia...
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Arek001 »

Może by tak gracze, którzy są w podobnej sytuacji napisali do Galakty w tej sprawie, jeśli byłoby dużo głosów, które dopominały by się o kontynuację tej serii, może zmienią zdanie. Ja nie rozumiem postępowania Galakty, ostatnio dodrukowali podstawkę, a teraz rezygnują z kontynuacji serii. Myślę, że w tej konkretnej sprawie Asmodee nie "zakazało" produkcji, to chyba autonomiczna decyzja Galakty. Z tego co widzę skupiają się na seriach związanych z Cthulhu. Powiem tak, skoro gracze wykupili pierwszy druk i potrzebny był dodruk to znaczy, że zrobili wszystko ze swojej strony aby seria była kontynuowana, natomiast jeśli Galakcie nie zależy na graczach i ich pieniądzach, no to już nic na to nie poradzimy, nikt ich nie zmusi do zarabiania pieniędzy.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: czeczot »

Podobo FFG/Asmodee dało Galakcie minimum kopi które muszą zamówić. A oni wiedząc ile kopi sie sprzdało dotychczasowych dodatków uznali że taka ilość jest nie możliwa do sprzedania na naszym rynku. Wiec jeżeli do kogoś pisać meile w tej sprawie to szybciej do FFG. Trudno się dziwić Galakci że nie chce zostać z połową nakładu w magazynie.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2018, 07:05 przez czeczot, łącznie zmieniany 1 raz.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Arek001 »

OK, może tak być, ale dlaczego Galakta nie napisze o tym wprost. Mają swoją stronę internetową i mogą wyjaśnić, że na przykład FFG wymagało od nich wyprodukowania zbyt dużej ilości sztuk, a oni nic nie piszą, szerzą się tylko domysły. Gdy do nich pisałem, zawsze mi odpowiadali, że jeśli mają jakieś informacje to podają je na swojej stronie internetowej. Więc dla mnie sprawa wygląda następująco, jeśli nie ma oficjalnego komunikatu w tej sprawie na ich stronie, to oznacza, że to oni nie chcą kontynuować dalej serii SW Imperium Atakuje. Powiem szczerze, że męczy mnie już to bawienie się w domysły, a Galakta jak za dawnych dobrych dla Niej monopolistycznych (FFG) czasów, ma gdzieś politykę informacyjna, jakby nie było dla jej klientów. Wygląda to tak, jakby myśleli, jak wam wydamy kolejne dodatki to będziecie mieli, a jak nie będziemy chcieli to nie będziecie mili, mimo, że wydaliście grube pieniądze na podstawkę i te dodatki które łaskawie wam wydaliśmy. Chyba im jest potrzebny pewien wstrząs. Wygląda na to, że najlepiej by było, gdyby Asmodee wydał "prikaz" Rebelowi, że ma zatrudnić dodatkowych pracowników i wszystko co wydaje FFG będzie wydawał teraz Rebel. Mogli by zrobić jakiś dodatkowy dział w Rebelu dla wydawania tych większych gier i może za jakieś 2 - 3 lata wyglądałoby to jakoś po ludzku. Bo znając Galaktę, u nich nigdy nie będzie wiadomo co wydadzą, a na co się wypną. Wkurzają mnie już te wieczyste problemy z Galaktą.

P.S.

Z tego co patrzyłem na stronie FFG to jesteśmy już "do tyłu" jeden duży dodatek oraz 10 "blisterów".
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: czeczot »

Arek001 pisze: 16 lip 2018, 22:19 OK, może tak być, ale dlaczego Galakta nie napisze o tym wprost. Mają swoją stronę internetową i mogą wyjaśnić, że na przykład FFG wymagało od nich wyprodukowania zbyt dużej ilości sztuk, a oni nic nie piszą, szerzą się tylko domysły.
Przecież oni napisali o tym wprost na swoim forum na początku lipca.
struksik
Posty: 37
Rejestracja: 25 lip 2017, 23:05
Has thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: struksik »

Cześć, czy znacie jakąś wypraskę albo insert który pomieści wszystko co jest w podstawce + 7 pierwszych małych dodatków figurkowych do niej? Jedyne jakie znajduje mieszczą tylko zawartość podstawki. :(
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Karit »

Czy mając dany duży dodatek i po 1 małym każdego typu (z fali dla danego dużego dodatku) da się rozegrać skirmish czy tez trzeba kupować więcej kopi tych samych małych dodatków?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 931 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: feniks_ciapek »

struksik pisze: 17 lip 2018, 09:40 Cześć, czy znacie jakąś wypraskę albo insert który pomieści wszystko co jest w podstawce + 7 pierwszych małych dodatków figurkowych do niej? Jedyne jakie znajduje mieszczą tylko zawartość podstawki. :(
Nie znam. Figurki z Jabby i z Heart of Empire nie mieszczą się w ogóle nigdzie (Rancor i AT-DP).
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gothik »

Podczas gdy polscy fani IA rozdzierają szaty nad haniebnym zachowaniem Galakty...

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... bas-realm/
kalo90
Posty: 37
Rejestracja: 22 sie 2017, 00:26
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: kalo90 »

Jakby ktoś był zainteresowany angielską wersją to przymierzam się do sprzedaży swojego zestawu (całego, nie na części),czyli:
Star Wars: Imperial Assault
Star Wars: Imperial Assault – Twin Shadows
Star Wars: Imperial Assault – Return to Hoth
Star Wars: Imperial Assault – The Bespin Gambit
Star Wars: Imperial Assault – Jabba's Realm
i packi:
Agent Blaise, Alliance Rangers, Alliance Smuggler,Bantha Rider,Boba Fett,Bossk,Captain Terro
Chewbacca,Dengar,Echo Base Troopers,General Sorin,General Weiss,Greedo,Han Solo,Hired Guns
IG-88 ,ISB Infiltrators,Jabba the Hutt,Kayn Somos ,Lando Calrissian,Leia Organa,Luke Skywalker Jedi Knight
Obi-Wan Kenobi,R2-D2 and C-3PO ,Rebel Saboteurs,Rebel Troopers ,Royal Guard Champion ,Stormtroopers
The Grand Inquisitor ,Wookiee Warriors

Tylko muszę wszystko policzyć, poukładać, odkurzyć, naprawić xD itp. itd. Za pincet nie puszczę, ale też nie wyskoczę z tysiąc pincet sto dziewięcset, więc cena będzie do dogadania, bo wkurza mnie,że leży i się kurzy, a ani czasu ani kapeli na granie w to nie mam.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 931 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: feniks_ciapek »

Z apką można i bez kapeli grać, ale braku czasu współczuję, bo to bardzo sympatyczny ameritrash :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: KrzysiekL »

pan_satyros pisze: 13 lip 2018, 14:28 Może ktoś skusi się w necie na taki test. Jak będzie ok to na pewno kupię.
Jak dla mnie całkiem akceptowalne... :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: pan_satyros »

i drugie foto
Spoiler:
Awatar użytkownika
majkosis
Posty: 170
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: majkosis »

Wygląda to zaskakująco dobrze!
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gothik »

Jak dla mnie - rewelacja, brałbym.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: pan_satyros »

Ja pewnie się skuszę, prędzej czy później. Tylko liczba tych elementów chyba nie każdy scenariusz pokryje.
ODPOWIEDZ