Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: GunWar »

juz bylo tlumaczone, ze wolverina nie moglo byc w podstawce bo MCU nie mialo prawa do tej postaci.
Czy mógłby ktoś rozwinąć temat, co ma MCU do gry opartej na komiksach ? - Pytam ponieważ nie wiem a nie dlatego, że kogoś atakuje czy coś :)

Może w pierwszej kolejności FFG skupia się tylko na postaciach Avengersowych, a następnie przejdą do mutantów :)
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

GunWar pisze: 06 wrz 2019, 11:13 Czy mógłby ktoś rozwinąć temat, co ma MCU do gry opartej na komiksach ? - Pytam ponieważ nie wiem a nie dlatego, że kogoś atakuje czy coś :)
W bardzo dużym skrócie ... chodzi o licencje. Marvel nie ma praw do wszystkich postaci, bo je sprzedał. MCU (MARVEL Cinematic Universe) to są postacie do których ma prawa i np. wydawcom gier łatwiej jest z nich korzystać.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: toblakai »

Kwestia praw dotyczy praw do ekranizacji filmowych. Marvel wciąż jest właścicielem tych bohaterów, nie mogą ich jedynie umieszczać w filmach.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Sarseth »

Dajmy trochę czasu i pojawią się pewno fanowskie karty do druku ;) z 'zakazanymi' bohaterami.
Rebel 6% (trójmiasto)
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

toblakai pisze: 06 wrz 2019, 11:24 Kwestia praw dotyczy praw do ekranizacji filmowych. Marvel wciąż jest właścicielem tych bohaterów, nie mogą ich jedynie umieszczać w filmach.
Dokładnie. A, że rączka rączkę myje to MArvel odstawia na boczny tor postacie o których nie może kręcić filmów. O zgrozo nawet w komiksach.

Ciekawą rzecz przytoczyliście, że LCGi cooperatywne są lepsze z każdym cyklem. Od tej strony na to patrząc, to nawet lepiej, że nie będzie na star X-men. Niech trochę podrasują grę zanim wydadzą X-men. A Potem Apocalypse, Magneto, Sinister :twisted:
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: GunWar »

Dokładnie. A, że rączka rączkę myje to MArvel odstawia na boczny tor postacie o których nie może kręcić filmów. O zgrozo nawet w komiksach.
Słabe są takie zagrywki dla szarego ludzika
Ciekawą rzecz przytoczyliście, że LCGi cooperatywne są lepsze z każdym cyklem. Od tej strony na to patrząc, to nawet lepiej, że nie będzie na star X-men. Niech trochę podrasują grę zanim wydadzą X-men. A Potem Apocalypse, Magneto, Sinister :twisted:
Podoba mi się taka przyszłość :)

Takie gdybanie, ale chciałbym kiedyś zobaczyć Staruszka Logana, i jakąś kampanię Marvel Zombies
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Trolliszcze »

Naprawdę sądzicie, że Marvel dyktuje FFG, jakiego bohatera mogą wydać, a jakiego nie mogą? Jeśli mają umowę licencyjną i jeśli zgodnie z tą umową FFG ma prawo zrobić sobie w grze Wolverine'a, to sami będą decydować o tym, kiedy i dlaczego go zrobią.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Morsereg »

ja bardziej sadze, ze FFG dogadalo sie z disneyem a nie marvelem
patrzac na to z tej strony, nie mieli dostepu do wszystkich postaci.
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Spoko. Licencja jest na Komiksy. Widać to po kartach. To są kadry wprost z komiksów - przynajmniej po Spidermanie tak wnoszę. Duże rozszerzenia z FF czy X-Men rozwalą system - wierzę.

Nikt pewnie nie powiedział wprost, kogo mają dać a kogo nie, ale nie zdziwiłbym się gdyby na parytety już był nacisk. Poza tym działania Disneya widać gołym okiem i nikt nie musi nic wprost mówić. Specyficzny dobór postaci do filmów, więc i każda firma podbierająca licencję wie, że używając tych postaci dostanie darmową reklamę przy okazji kolejnych premier. A to, że filmowa Danvers czy T'challa są beznadziejni i nie umywają się do komiksowych oryginałów gry samej nie impaktuje.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Pierrnik »

Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: EsperanzaDMV »

Nie jestem fanem deckbuildingu w Magic-owej postaci, gdzie trzeba głowić się nad tym jakie włożyć do talii karty, dużo bardziej przemawia do mnie możliwość grania gotowymi kartami (jak w Summoner Wars) czy budowania talii w trakcie gry (jak w Hero Realms). Dlatego zwróciłem uwagę na te gotowe zestawy 15 kart w MC:TCG. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jak będzie wyglądało tworzenie talii w tej grze? Wyczytałem wcześniej, że będzie dokładane do talii pakiet przeciwnika (czyli np. Spider-Man dostanie karty Vulture'a), ale co jeszcze będzie w talii oprócz tych kart? Będziemy łączyć gotowe pakiety bohaterów?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Osobom nie ogarniającym jakim cudem mogli dać She-hulk zamiast Wolverina przypominam, że w core secie LOTR zamiast Gandalfa mieliśmy Beravorę :wink:

Core sety w LCG są miliard razy lepszymi produktami od wszystkich start-produktów z TCG, ale dalej jednym z ich celów jest rozochocenie graczy. W tego typu produkcie wrzucenie na dzień dobry i Spidermana i Ironmana wydaje się być całkiem szczodrym gestem ;)

Inna kwestia, że to co jest ciekawe w komiksie/na ekranie niekoniecznie będzie najciekawsze w grze karcianej. Będę mocno zdziwiony jak wymyślą Logana, który będzie miał ciekawszą mechanikę od takiego Antmana na przykład :wink:
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: kempy »

Ayaram pisze: 08 wrz 2019, 15:33 Core sety w LCG są miliard razy lepszymi produktami od wszystkich start-produktów z TCG
Była kiedyś taka karcianka kolekcjonerska Legend of the Five Rings. W edycji Emperor zostały wydane klanowe startery Gempukku. W cenie ok 25$ dostawało się 224 karty + kilka boosterów. Talie w L5R są 40+40 kart a owe pudełko zawierało m.in 5x Stronghold raz playsety wielu kart z których można było złożyć kilka różnych talii reprezentujących ogólne mechaniki danego klanu. W środku była jedna przykładowa rozpiska. Tutaj np rozpisana zawartość startera klanu Skorpiona: https://www.reddit.com/r/l5r/comments/8 ... u/duyq1xx/

Samo pudełko wykonane jest z twardego kartonu i spokojnie mieściło pełny deck z protektorach wraz z tokenami, kostkami i licznikiem honoru. Do dzisiaj wielu graczy w L5R LCG używa tych pudełek do transportu talii.

Obrazek

Jak na standardy formatu CCG był to najlepszy produkt dla nowego gracza który widziałem w tego typu grach.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Ayaram pisze: 08 wrz 2019, 15:33 Inna kwestia, że to co jest ciekawe w komiksie/na ekranie niekoniecznie będzie najciekawsze w grze karcianej. Będę mocno zdziwiony jak wymyślą Logana, który będzie miał ciekawszą mechanikę od takiego Antmana na przykład :wink:
Z punktu widzenia samej mechaniki może masz rację. Jednak tematycznie/klimatycznie może być dokładnie na odwrót. Rosnąco/kurczący się Ant-Man może i będzie miał bajerancki gameplay, ale Logan, co to się sam leczy (bez konieczności przechodzenia w tryb alter-ego) i ataki może boostować swoim własnym zyciem, będzie bardziej przypominał swój komiksowy pierwowzór.

Popatrz na Iron mana i Czarną Panterę. Jeden i drugi ma się „zbudować” w trakcie gry, ale Iron Man daje dobry feeling a Czarna Pantera jest dziwny i nie pasuje do klimatu postaci (jakby nie patrzeć) melee.
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... d-stripes/

Świeża zapowiedź Kapitana. Fajna interakcja z tarczą. Szkoda, że sojusznicy nie mgą się dorzucić do Rzutu Tarczą. Miałoby to tematyczne uzasadnienie. Już wiem kim będę grał na początek.
e
Przyczepię się tylko do "I can do this all day". To nie jest cytat z komiksu. Zbudowali mechanikę karty postaci z komiksu w oparciu o cytat z filmu. GTFO MCU!

A można było "Surrender??": spoiler za brutalne sceny [+18]
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2019, 10:15 przez szczudel, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Largo »

Kapitan zapowiada się świetnie :D już nie mogę doczekać się tej gry 😁
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: GunWar »

 autor: szczudel » śr, 11 wrz 2019, 07:00

Przyczepię się tylko do "I can do this all day". To nie jest cytat z komiksu. Zbudowali mechanikę karty postaci z komiksu w oparciu o cytat z filmu. GTFO MCU!
Hej jaka to jest karta, bo chyba zmienili tekst. Widziałem wcześniej a teraz nie mogę zlokalizować ?

Bardzo fajnie to wygląda :) czyli po Thorze jakiś Avenger będzie. Zakładam, że Ms. Marvel (Zielony deck), Thor (żółty) i kto następny (czerwony). Myślałem, że Ghost Rider bo jest na tyle pudełka, ale to nie Avenger.
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Obrazek
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: GunWar »

Hej,

Dzięki ;) szukałem po cytatach znajdujących się poniżej

Zemo jako Nemezis. Z jednej strony fajnie, bo często będzie występował w niejednym scenariuszu, ale liczyłem na jakiś bezpośrednio z nim związany. Kto wie może kiedyś będzie. Osobiście obstawiałem Zole :P
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Morsereg »

GunWar pisze: 11 wrz 2019, 12:39 Myślałem, że Ghost Rider bo jest na tyle pudełka, ale to nie Avenger.
Ghost Rider byl czescia avengersow

co do cytatu, mowilem, ze FFG prawdopodobnie dogadali sie z disneyem (w koncu to niedaleka droga od star warsow) a nie bezposrednio z marvelem
dlatego opieraja sie na MCU
GunWar
Posty: 65
Rejestracja: 26 cze 2015, 16:34
Been thanked: 4 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: GunWar »

Na stronie FFG dodatek Kapitana Ameryki jest już "On the Boat", czyli potwierdza się scenariusz, że wszystko co z pajączkiem związane na razie nie będzie wypuszczane na rynek :(
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

GunWar pisze: 27 wrz 2019, 08:04 ... potwierdza się scenariusz, że wszystko co z pajączkiem związane na razie nie będzie wypuszczane na rynek :(
Bajanie. Prędzej na stronie FFG nie chciało im się nawet wrzucać tego dodatku z GG bo leci razem z Core Setem.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

Są znane dokładniejsze daty premiery dodatków? Nie chodzi mi o konkretne daty, a relację do podstawki. Zamówiłem ją w przedsprzedaży i jeśli któryś z dodatków miałby być dostępny od razu z nią, to dorzuciłbym go do zamówienia.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Coen »

mat_eyo pisze: 27 wrz 2019, 10:35 Są znane dokładniejsze daty premiery dodatków? Nie chodzi mi o konkretne daty, a relację do podstawki. Zamówiłem ją w przedsprzedaży i jeśli któryś z dodatków miałby być dostępny od razu z nią, to dorzuciłbym go do zamówienia.
3trolle mają już w przedsprzedaży Captain America Hero Pack i The Green Goblin Scenario Pack z datą IV kwartał 2019.
Wg strony ffg Captain America jest już "on the boat" razem z podstawką.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mat_eyo »

Tak, obu tych rzeczy jestem świadomy. Miałem nadzieję, że ktoś posiada jakieś inne info, np. z forum FFG ;)
ODPOWIEDZ