Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Trek: Ascendancy (Aaron Dill, John Kovaleski, Sean Sweigart)

Post autor: Muad'Dib » 18 lip 2019, 12:49

Ostatnio zdobyłem dodatek Borg i teraz pytanie o zasady. Sam jeszcze nie czytałem :) ale wielokrotnie słyszałem, że te oryginalne są zepsute i niegrywalne, zamiast nich ludzie stosują wariant z BGG. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.

Awatar użytkownika
Bludgeon
Użytkownik wspierający
Been thanked: 5 times

Post autor: Bludgeon » 18 lip 2019, 17:09

Muad'Dib pisze:
18 lip 2019, 12:49
Ostatnio zdobyłem dodatek Borg i teraz pytanie o zasady. Sam jeszcze nie czytałem :) ale wielokrotnie słyszałem, że te oryginalne są zepsute i niegrywalne, zamiast nich ludzie stosują wariant z BGG. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Ciekawe od kogo to wielokrotnie słyszałeś bo na BGG jeden koleś toczy krucjatę że Borg nie działa i wszędzie go pełno. Ale nikt inny zdaje się tego ani nie potwierdzać ani zaprzeczać.

Ja mam rozegrane kilkanaście partii z Borg, wyłącznie wariant że są w talii i nie ma ich na początku gry. I są IMO za prości, dlatego rozważam wariant domowy z coraz mocniejszymi cube'ami.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today

Haloon
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Haloon » 24 lip 2019, 07:14

Bludgeon pisze:
18 lip 2019, 17:09
Ciekawe od kogo to wielokrotnie słyszałeś bo na BGG jeden koleś toczy krucjatę że Borg nie działa i wszędzie go pełno. Ale nikt inny zdaje się tego ani nie potwierdzać ani zaprzeczać.

Ja mam rozegrane kilkanaście partii z Borg, wyłącznie wariant że są w talii i nie ma ich na początku gry. I są IMO za prości, dlatego rozważam wariant domowy z coraz mocniejszymi cube'ami.
Mam tak samo, sam z chęcią podkręcę śrubę Borg.
Z innej beczki, czekamy na kolejne dwa dodatki do Ascendancy. Wiem, że zmarł główny projektant gry i jest zastój. Czy ktoś ma jakieś info czy temat ich wydania rusza/ruszy do przodu. Z informacji na BGG wiadomo, że nic nie wiadomo. Może macie info z innych stron lub for?
Lubię jak gra ma klimat i historię opowiedzianą w grze. Nutka losowości daje dreszczyk emocji, jednakże dobrze jest jak mam kontrolę nad tym co się dzieje.

Moja Kolekcja

Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający

Post autor: Muad'Dib » 24 lip 2019, 08:26

Zmarł 1,5 roku temu albo 2,5, już sam nie pamiętam. Co chwila piszą, że zaraz będą te dodatki a potem kolejne obsuwy. Ostatnio była konferencja, na której prezentowali plany wydawnicze i z niej wynikało, że może w końcu, w tym roku, się pojawią. I możliwe, że to ostatnie dodatki do gry, choć info nie jest pewne. Coś w GF9 ewidentnie kucnęło w ostatnich latach. Nie przypominam sobie takich problemów wcześniej, np Firefly wychodził chyba bez obsuw. A w przypadku Ascendancy czy Dr Who to jest jakaś masakra.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.

Awatar użytkownika
Bludgeon
Użytkownik wspierający

Post autor: Bludgeon » 24 lip 2019, 16:27

Haloon pisze:
24 lip 2019, 07:14
Może macie info z innych stron lub for?
Ktoś na bgg wyczaił że oba mają być prezentowane na genconie (to chyba za 2 tygodnie), bo będzie zorganizowana partia w STA na 7 osób.

Awatar użytkownika
Muad'Dib
Użytkownik wspierający

Post autor: Muad'Dib » 09 wrz 2019, 15:22

Chyba coś idzie do przodu z tymi dodatkami :) Przynajmniej pojawiły się zasady do Vulkan oraz Andorian na stronie wydawcy

link

Awatar użytkownika
kaimada
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Post autor: kaimada » 09 wrz 2019, 16:04

Volcanie całkiem ciekawi, to będzie zupełnie inna gra.

Andorianie zrobieni na "odwal się".

Martwi brak nowych mechanik. Kardasjanie dawali karty eksploracji, które przyspieszały pierwszy kontakt, a Ferengi świetny pomysł na sojuszników.

Awatar użytkownika
Bludgeon
Użytkownik wspierający

Post autor: Bludgeon » 09 wrz 2019, 18:57

Zastanawiam się jak w ogóle grać vulcanami jeśli każda kolonizacja kosztuje 1 ASC. Mam się w 3 turze zredukować do zera czy co? I co dalej?

Awatar użytkownika
Gambit
Użytkownik wspierający
Has thanked: 37 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Post autor: Gambit » 10 wrz 2019, 08:23

Bludgeon pisze:
09 wrz 2019, 18:57
Zastanawiam się jak w ogóle grać vulcanami jeśli każda kolonizacja kosztuje 1 ASC. Mam się w 3 turze zredukować do zera czy co? I co dalej?
Ale zauważ jak oni kolonizują. Dowolną odkrytą planetę, gdziekolwiek na mapie, bez konieczności wysyłania tam statków. OK, koszt jest spory i trzeba dobrze zarządzać zasobami, ale moim zdaniem wygląda to mega ciekawie.

Awatar użytkownika
kaimada
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Post autor: kaimada » 10 wrz 2019, 11:54

Gambit pisze:
10 wrz 2019, 08:23
Bludgeon pisze:
09 wrz 2019, 18:57
Ale zauważ jak oni kolonizują. Dowolną odkrytą planetę, gdziekolwiek na mapie, bez konieczności wysyłania tam statków. OK, koszt jest spory i trzeba dobrze zarządzać zasobami, ale moim zdaniem wygląda to mega ciekawie.
Oni na pewno polegają na systemie ambasadorów. Ich technologie muszą być z tym skorelowane.

Nanking

Post autor: Nanking » 10 wrz 2019, 20:53

kaimada --> a dla mnie Andorianie są ciekawi, a Cardassian zrobieni a odwal. Rzecz gustu.

Awatar użytkownika
Bludgeon
Użytkownik wspierający

Post autor: Bludgeon » 11 wrz 2019, 13:14

Gambit pisze:
10 wrz 2019, 08:23
Wiem że nie tracą statku ale to odejmuje koszt 1produkcji i 2-3 rozkazów, a dopłacasz 4 kultury więc masakryczna podwyżka.
Wiem też że mogą gdzie chcą na planszy ale to ich mega wystawia na atak.
Nanking pisze:
10 wrz 2019, 20:53
kaimada --> a dla mnie Andorianie są ciekawi, a Cardassian zrobieni a odwal. Rzecz gustu.
Dokładnie rzecz gustu, bo cardassianie to moja ulubiona frakcja :)
kaimada pisze:
10 wrz 2019, 11:54
Oni na pewno polegają na systemie ambasadorów. Ich technologie muszą być z tym skorelowane.
Ale przez pierwszych kilka tur ich nie masz jeszcze.

ODPOWIEDZ