Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

MrAtrion pisze: 25 sty 2020, 21:40
vikingowa pisze: 25 sty 2020, 20:28
litk pisze: 25 sty 2020, 13:04 Co myślicie o podstawkach eraptora do organizowania obszaru gry badacza? Czy ilość miejsca na karty i żetony w tej podstawce zwykle wystarcza podczas gry?
Obrazek
Posiadam 4 i są świetne! Bardzo pomagają w bajzlu na stole i są całkiem ładne. Ja polecam.
Kiedyś mówiłaś, że na takie rzeczy to szkoda kasy i lepiej za to jakiś dodatek kupić :D
To trochę creepy przytaczać tutaj coś co powiedziałam w prywatnej wiadomości😒
No comment....

Jednak jeżeli potrzebujesz wytłumaczenia to dostałam je za free ze sklepu. Ha!
Ostatnio zmieniony 25 sty 2020, 23:42 przez vikingowa, łącznie zmieniany 2 razy.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Organizery właśnie kupiłem, jak dojdą i przetestuje to dam znać. Z opisu wynika że obsługują karty w koszulkach. Co do przechowywania gry to mam kufer. Nie wyobrażam sobie trzymać tego wszystkiego w pudłach w workach. Chyba bym zwariował przy rozkładaniu i składaniu. Teraz wyjmuje organizer z żetonami i gotowe.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Najemnik »

Co do organizerów badaczy to osobiście podejrzewam, że będą zajmować więcej miejsca na stole, niż zazwyczaj zajmują rzeczy danego badacza. No i (na pierwszy rzut oka) czy wyjmowanie żetonów ulepszeń nie jest problematyczne? (np. u Aktorki albo przy częstym wchodzeniu żetonów osłabienia może to być denerwujące)
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Przyznam szczerze, że mało nie zajmują ale jak uzbieram pokaźną ilość kart to jednak widzę różnicę w organizacji. Najbardziej jak gram 4 postaciami :D

Nie ma żadnego problemu z wyjmowaniem żetonów ulepszeń.
MrAtrion
Posty: 647
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Hmm... Te górne postawione na sztorc zajmą mniej miejsca na stole...
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: uyco »

Paskuder pisze: 26 sty 2020, 00:19 Organizery właśnie kupiłem, jak dojdą i przetestuje to dam znać.
a gdzie są dostępne? ja mam niestety tylko jeden i chętnie dokupiłbym jeszcze.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: akahoshi »

Zrobiłem sobie coś podobnego i... nie używam.
Obrazek
Jednak wygodniej mi jest gdy kary leżą płasko na stole.
Poza tym zbyt dużo miejsca zajmuje.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ted »

Mam te z raptora i nie wyobrażam sobie gry bez nich. Jest dużo większy porządek.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

uyco pisze: 28 sty 2020, 11:30
Paskuder pisze: 26 sty 2020, 00:19 Organizery właśnie kupiłem, jak dojdą i przetestuje to dam znać.
a gdzie są dostępne? ja mam niestety tylko jeden i chętnie dokupiłbym jeszcze.
Wyszukaj sobie sklep onyx, są dystrybutorem raptora.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
MrAtrion
Posty: 647
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

ted pisze: 28 sty 2020, 13:29 Mam te z raptora i nie wyobrażam sobie gry bez nich. Jest dużo większy porządek.
Te co litk podesłał fotkę?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

0box projektują właśnie nowa planszetkę postaci do EH. Poczekajmy :) Jeżeli będzie drewniana i w klimacie ich planszetki z "Posiadłości..." ( a będzie :) ) to sądzę, że warto się nie spieszyć jeszcze.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ted »

MrAtrion pisze: 29 sty 2020, 00:25
ted pisze: 28 sty 2020, 13:29 Mam te z raptora i nie wyobrażam sobie gry bez nich. Jest dużo większy porządek.
Te co litk podesłał fotkę?
dokładnie tak.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

0box projektują właśnie nowa planszetkę postaci do EH.
Gdzie, kto pokaż.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

litk pisze: 29 sty 2020, 15:41
0box projektują właśnie nowa planszetkę postaci do EH.
Gdzie, kto pokaż.
"Projektują" to czas przyszły, dajmy im chwilę :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 857
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 292 times
Been thanked: 283 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

Ja do organizacji gry wykorzystałem 2 organizery od firmy MacAllister zakupione w Castoramie. Wizualnie szału nie ma ale kosztowało mnie to około 20 ziko łącznie za większy i mniejszy organizer. Resztę upchnąłem w 2 pudełkach po małych dodatkach i jakoś to bangla. Organizery może i fajna rzecz, ale jak na razie gram na 2 badaczy i jakoś ogarniam wszystko. Jakie są w ogóle ceny takiego organizera do postaci?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: litk »

"Projektują" to czas przyszły, dajmy im chwilę :)
Ale kto? Jest jakaś strona z ofertami innych rzeczy, jaki to producent czy coś. Co to jest 0box? Nazwa firmy, ksywa czy co?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

litk pisze: 29 sty 2020, 18:00
"Projektują" to czas przyszły, dajmy im chwilę :)
Ale kto? Jest jakaś strona z ofertami innych rzeczy, jaki to producent czy coś. Co to jest 0box? Nazwa firmy, ksywa czy co?
Wystarczy wrzucić w google, pierwszy wynik daje bezposredni link:

https://0box.pl/

Tutaj ich planszetka o której pisałem kilka postów wcześniej, pewnie ich do EH będzie w podobnym standardzie:

https://0box.pl/produkt/organizer-plans ... zalenstwo/
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Powiem szczerze, że mi się podobają. Te do Posiadłości całkiem fajne i w miarę oszczędne powierzchniowo. Będę śledzić😎
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

vikingowa pisze: 29 sty 2020, 20:21 Powiem szczerze, że mi się podobają. Te do Posiadłości całkiem fajne i w miarę oszczędne powierzchniowo. Będę śledzić😎
Bardzo pomysłowe i mieszczą karty uzbierane nawet przy długich scenariuszach. Nic nie musi leżeć obok i zajmować sporo miejsca, tutaj "stoją" i w razie czego nawet podniesienie/wyciągnięcie jest ekspresowe. Poza tym jak dla mnie są ładne i trzymają klimat, a jak wiemy to najwazniejsze jest ;p
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
grahnar
Posty: 2
Rejestracja: 07 cze 2015, 19:26

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: grahnar »

Niejako wywołany do tablicy jestem :D planszetki do Eldritch Horror mam zaprojektowane już. Postaramy się zrobić prototyp do końca tygodnia, aczkolwiek czasu nam brakuje na wszystko bo przygotowujemy towar na Pyrkon. Gdybyście mieli jakieś potrzeby co do takich elementów do plansz to piszcie proszę. Ja niestety swój egzemplarz Eldritch wymieniłem.
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

Czołem. Sorki, że wcinam się w dyskusję o planszetkach i innych akcesoriach, ale chciałbym zapytać o inny temat, mianowicie dodatki do gry. Podstawkę posiadam już bardzo długo (praktycznie od premiery), ale nie kupowałem na bieżąco żadnych żadnych dodatków, dzieląc swój czas i pieniądze na inne gry i hobby. Teraz Eldritch przeżywa u mnie w domu drugą młodość i zacząłem myśleć o rozbudowaniu swojej kolekcji. Po obejrzeniu kilku recenzji i wątków na forach, gdzie wszyscy jednogłośnie polecają Zaginioną Wiedzę jako pierwszy dodatek, kupiłem ją i rzeczywiście spełnia swoją rolę jako uzupełnienie podstawowej gry - grubość większości talii znacznie się powiększyła, co cieszy bo niektóre karty pojawiały się niekiedy w paru rozgrywkach z rzędu.

Natomiast moje pytanie - co dalej? Jaką kolejność dodatków polecacie? Mój wstępny pomysł to kupienie wszystkich "małych" dodatków w kolejności wydawania, potem jednego z "dużych" (bo dodatkowych planszy i tak nie można łączyć). Czy to dobry pomysł? Najbardziej zależy mi na dobrym stosunku contentu do ceny, bo nie ukrywam, że ceny tych dodatków są dość wysokie, jak na fakt, że są to tylko dodatki a nie pełne wersje gry.

Jeśli tak, który z dużych dodatków jest waszym zdaniem najciekawszy?

I ostatnie pytanie - jak zapatrujecie się na grę z wprowadzoną akcją skupienia bez posiadania odpowiednich dodatków (tylko podstawa + ZW)? Do oznaczania tego można użyć innych żetonów np. plugastwa, pytanie czy nie wpływa to negatywnie na balans gry.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Skupienie możesz wprowadzić spokojnie jako homerule nic nie zaburzy.
Co do dodatków polecam właśnie wszystkie małe a później duże. Duże w zależności jaki klimat ci pasuje ale maski spokojnie sobie odpuść na sam koniec. Jak starożytny Egipt i klimat Indiany to pod piramidami jak majaki senne to krainy itp.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Matek173 »

Hmmm, no dobra, w takim razie będę się tego trzymał i kolejny dodatek to będą Tajemnicze Ruiny. Chociaż mam trochę wątpliwości co do Miast w Gruzach, że mechanika niszczenia miast trochę negatywnie wpłynie na balans bez kompletu wcześniejszych (dużych i małych) dodatków.

Wracając do dużych dodatków - co z Górami Szaleństwa? Pominąłeś je specjalnie bo są najmniej ciekawe?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Nie, pominąłem bo nie do końca wiem jaki tam jest klimat a poza tym ten dodatek jako jedyny z dużych miał dodruk więc nie będzie problemu z dostępnością.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
MrAtrion
Posty: 647
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Każdy mały dodatek dodaje rzeczy, które nie psują balansu gry. Najczęściej polecany jest właśnie ten Miasta w Gruzach ze względu na najwięcej nowych i ciekawych aspektów (mechanika zniszczenia głównie i karty z nią związane), ale nie ma go nigdzie teraz. Ja mam Carcossę i Tajemnicze Ruiny i w sumie żaden nie psuje balansu, a każdy dodaje coś fajnego (takie poboczne mini-przygody dające bonusy różne). :)
ODPOWIEDZ