Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune

Post autor: as.nielo »

Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune

Post autor: Muad »

Hm spóźniłem się z tym postem jakieś.. 2-3 lata chyba :)

W każdym razie mam tez swoją wersję PnP i chętnie opiszę jak ja to zrobiłem. Wiele osób nas na pewno nie jest a Diuna jest tego warta jednak ^^

Ja z kolei posiadam wersję Scotta Evertsa - która wg mnie jest ciekawsza i bardziej mroczna. Illya ma dość bajkowe klimaty a i z plikami wtedy miałem problemy. Natomiast do Scotta napisałem i bez problemu dostałem wszystko co dał rade odkopać. W prawdzie udostępnił wszystkie pliki a także wersję do tłumaczeń, ale ja chciałem by mi wrzucił wszystko co jeszcze ma, bo chciałbym coś od siebie dorobić na podstawie tego co udało mu się stworzyć - aż tak dobrym grafikiem nie jestem by skopiować jego charakter. Także mam wersję Scotta Evertsa, wszystkie karty przetlumaczyłem na język polski a także dorobiłem kilka swoich kart. Co do elementów, nie było wtedy za wiele do zmontowania, dlatego też u mnie znacznikami wojsk są małe kostki o ściance 5mm. Udalo mi się skompletować kolory także wyglądają super.

Instrukcji nie tłumaczyłem, a i też trzeba było obrać pewną terminologię by było to spójne i w miarę zrozumiałe dla graczy. Natomiast zrobiłem karty graczy - teraz już chyba 4 wersja. Bo te parawaniki z samym tekstem były bardzo odstraszające. Oczywiście karty graczy jak i cała reszta przygotowana już po pewne zasady z gry.

Tak prezentuje się mój egzemplarz:
Spoiler:
Mapę mam wydrukowaną na płótnie, które znakomicie się sprawdza. Pudełka to zwykłe drewno i z perspektywy czasu bardzo dobrze pasują do skrytości swojej zawartości podczas gry jak i bez problemu mogę przygotować każdą frakcję z jej elementami. W prototypie mam tez siódmą frakcję, którą skleiłem z dwóch pomysłów na BGG - Bene Tleilaxu. Jeszcze nie testowana, ale zobaczymy - na pewno jedynie jako siódmy gracz.

Grałem już kilka razy, w 4, 5 i 6 osób. Na 6 oczywiście najlepiej. Wszystkim zawsze się podobało, mimo iż o Diunie nigdy nic nie wiedzieli :)

Może kogoś bardziej zaciekawi wątek i tutaj zawita. Pliki powinienem jeszcze mieć choć chaos jest w nich na pewno.
Jeżeli ktoś chciałbym zagrać w granicach Trójmiasta to zawsze możemy spróbować zebrać grupę :)
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Dune

Post autor: Fojtu »

Ja bym był bardzo chętny na pliki kart graczy. Faktem jest, że ilość zasad na malutkich zasłonkach jest trochę absurdalna :)
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Dune

Post autor: feniks_ciapek »

Wygląda super. Jakby były dostępne pliki, to ja się piszę.
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dune

Post autor: wlodzio007 »

Ja tez ja tez poprosze!
mrozy16
Posty: 291
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Dune

Post autor: mrozy16 »

I ja! A może jakiś wspólny druk?
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Dune

Post autor: Fojtu »

Jakby co to ja chciałem tylko pliki kart pomocy graczy, nie całość. Swój egzemplarz już mam :)
zibist
Posty: 26
Rejestracja: 27 mar 2014, 13:34
Has thanked: 6 times

Re: Dune

Post autor: zibist »

Jeżeli są dostępne to również poproszę pliki.
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: Dune

Post autor: michaldz1 »

Również byłoby mi miło gdybym otrzymał pliki.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune

Post autor: Muad »

łoa nie spodziewałem się takiego odzewu (dobrze by było gdyby w ciągu miesiąca ktoś by odpisał..)

Przejrzałem pliki, jest tam trochę chaosu i plików śmieciowych. Wykaraskam najpierw te najważniejsze, oryginalne od Scotta a później będę dodawał resztę, którą obrobiłem czy po części przerobiłem. Wszystko mam na dysku także nic nie zgubiło się. Wrzucę jak tylko będę miał możliwość.

Póki co daje link do moich Kart Frakcji: (wersja chyba już czwarta)
i czcionki:
Jeżeli coś nie będzie śmigać to dajcie znać. Resztę pewnie będę musiał na dropboxa zrzucić. Całość moich plików na których pracowałem to ponad 5 GB..

Co ważne, korzystałem z programu CorelDraw 12. Wiem, nie jest to obecnie najpopularniejszy program graficzny, większość korzysta z Adobe (ja tylko połowicznie). Ale myślę, że to nie spowoduje wysypania się plików - jakby co mam też PDFy do druku. Ja też przygotowując pliki do druku wiele się nauczyłem, i to czasem po fakcie. Także pewnie będzie trzeba przerobić cześć wzorów gdyż mogą się okazać kłopotliwe czy mało ekonomiczne. Na pewno będą pytania co do niektórych sformułowań czy oznaczeń graficznych, ale to bez problemu piszcie.

Najważniejszego czego nie mam w swoje Diunie, to karty 1-20 służące do walk. Stwierdziłem, że szkoda mi czasu i miejsca na ogarnianie tego więc używam kostek k20 :)
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Dune

Post autor: Fojtu »

Wydaje mi się, że nie musisz wrzucać plików od Scotta, no chyba że robiłeś jakieś zmiany
Pliki Scott'a:
https://boardgamegeek.com/article/5515858#5515858

Sam drukowałem z tych plików i drukarnia nie miała żadnego problemu. Są super wygodne bo to gotowe pdfy, idziesz do drukarni i tylko tłumaczysz że dwustronnie i układają sobie strony jak trzeba.
Ja akurat wydrukowałem sobie inną wersję planszy, chyba też gdzieś można znaleźć w tym temacie.

Uprzedzam, że są też tam pliki zawierające dodatki, ja przypadkowo grałem pierwsze 2 gry razem z kartami z dodatku co niepotrzebnie rozrzedza pulę - nie polecam. Do tego w pliku z liderami z podstawki jest też przywódca frakcji z 10 siły - jest chyba z dodatku i nie polecam z nim grać.
Część rzeczy nie jest w ogóle potrzebna jak się chce zaoszczędzić trochę na druku - np deck dla bene geserit do predykcji - można po prostu zapisać na kartce, albo combat wheel (chociaż ja zrobiłem swoje).
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Dune

Post autor: Muad »

Powinny być 2 wersje tej planszy. Od Scotta dostałem kilka więcej plików, chociaż nie pamiętam czy było tam coś istotnego. No ja przetłumaczyłem karty na PL, chociaż czcionkę nie wybrałem najlepszą - przyznaję się. Tak możesz dać od razu do druku, z tym że Scott na wzorach wrzucał po 6 kart, a na formacie A4 spokojnie zmieści się 8, co może trochę zmniejszyć koszta :) Po prostu sporo niepotrzebnych ścinków jest.

Racja, też zagrałem w dodatkami - są zbędne a nawet psują całą grę. Używam dodatkowych liderów jako podkładki pod przyprawę, którą dany graczy otrzymał od innych w danej turze i jako inicjatywę (nie miałem żetonów wtedy).

Ja jedynie dla siebie dodrukowałem więcej kart wybuchu przyprawy. Mam zwykły deck, deck +1 i deck -1. Wole grać na większą losowość pojawiania się przyprawy, niż wiedząc, że jak już raz w danym miejscu się pojawi to do końca gry dane pole już jest nieistotne. Nie ma to aż tak dużo wpływu na grę jednak zwiększa zróżnicowanie pod tym względem.
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Dune

Post autor: feniks_ciapek »

Dzięki!
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: Dune

Post autor: michaldz1 »

dzięki :)
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Dune

Post autor: anoptichtys »

Gale Force Nine zakupił prawa do Dune i można się spodziewać gier w tym uniwersum.

Źródło: http://flamesofwar.com/Portals/0/all_im ... elease.pdf

Dla mnie jedna z ważniejszych serii sf, dlatego jak nic nie zepsują to można się spodziewać co najmniej dobrych gier, bo uniwersum jest bardzo pojemne :D
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Dune

Post autor: Deem »

anoptichtys pisze: 16 sie 2018, 12:59 Gale Force Nine zakupił prawa do Dune i można się spodziewać gier w tym uniwersum.

Źródło: http://flamesofwar.com/Portals/0/all_im ... elease.pdf

Dla mnie jedna z ważniejszych serii sf, dlatego jak nic nie zepsują to można się spodziewać co najmniej dobrych gier, bo uniwersum jest bardzo pojemne :D
Cieszy przede wszystkim informacja, że będą współpracować z firmamy 3rd party (m.in. z Modiphiusem), bo do samego GF9 mam bardzo ograniczone zaufanie. Żadna ich gra, z którą miałem styczność (Spartacus, SoA, Star Trek) nie jest zbyt dobra mechanicznie, a bronią się głównie dobrym odwzorowaniem klimatu.

Trzymam mocno kciuki, bo najlepsze seria książek w historii zasługuje na dobre gry 😁
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
CLavish
Posty: 102
Rejestracja: 02 wrz 2016, 09:55

Re: Dune

Post autor: CLavish »

Ten temat już od długiego czasu czekał na relunch. Stare wersje planszówki wciąż żyją dzięki pnp, ale przy dzisiejszym ruchu na rynku planszówek da się z tego wycisnąć dużo więcej. Dune to chyba pierwsze sf, z jakim miałem kontakt. Chyba pora odświeżyć lekturę... ;)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Dune

Post autor: mauserem »

No cóż, temat robi się powoli gorący, a to dzięki zapowiedzianej na dwa filmy ekranizacji w reżyserii Denisa Villeneuve'a.
W świecie gier video też już zapowiedziano produkcję.
W sumie ruch w planszówkach jakoś specjalnie nie dziwi, tak jak nie dziwi, że to GF9 zgarnęło licencyjna pulę.
Gier zapowiadanych jest więcej. Do tego zaanonsowano kooperację z Modiphius.
Niektóre gry mają jedynie korzystać z bogatego uniwersum, inne mają ściśle bazować na produkcji filmowej.

"...The first official Dune game to come out of this partnership will be a tabletop RPG, and it’s set to come out in late 2019. No word yet what it will be about or what parts of the franchise it will cover, but we do know it’s a collaboration with Modiphius, the team behind Star Trek Adventures and Tales From the Loop. Gale Force Nine’s CEO said it’s the first of many tabletop games they’re looking to produce over the next several years. So buckle your sandworm seatbelts..."
Więcej można poczytać na io9
A tutaj list przewodni do umowy licencyjnej (pdf)

GF9 to gwarant solidnych produkcji, więc czekam cierpliwie i ze sporym zainteresowaniem
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Dune

Post autor: Lets_Grajmy »

W oczekiwaniu na film trzeba będzie zagrać :)
Spoiler:
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: playerator »

Piękna robota. Pliki są gdzieś dostępne? Mam tylko karty. A tu zasłonki graczy, koła walki, pudło... :)


edit: @strategie_pl - jeszcze raz bardzo dziękuję (moderacja usunęła posta z podziękowaniem)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2019, 02:48 przez playerator, łącznie zmieniany 1 raz.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Lets_Grajmy »

playerator pisze: 02 mar 2019, 20:19 Piękna robota. Pliki są gdzieś dostępne? Mam tylko karty. A tu zasłonki graczy, koła walki, pudło... :)
https://drive.google.com/open?id=1kSCcN ... NjM1tZoCxF
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: KonradT »

https://therewillbe.games/news-new-and- ... force-nine
W sierpniu Gale Force Nine ogłosiło zdobycie licencji na gry w świecie Duny. Jednak miały być to tylko nowe gry. Teraz ogłoszono, że będzie kolejna edycja klasycznej Duny.
Nesmeer

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Nesmeer »

KonradT pisze: 14 mar 2019, 22:56 Teraz ogłoszono, że będzie kolejna edycja klasycznej Duny.
Na te wiadomosc czekalem od momentu przejecia praw do uniwersum. Dzieki za link! Dopelnieniem marzen bylaby polska wersja jezykowa 8)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: mauserem »

KonradT pisze: 14 mar 2019, 22:56 https://therewillbe.games/news-new-and- ... force-nine
W sierpniu Gale Force Nine ogłosiło zdobycie licencji na gry w świecie Duny. Jednak miały być to tylko nowe gry. Teraz ogłoszono, że będzie kolejna edycja klasycznej Duny.
bo z nowości najbardziej lubimy te, które już znamy :mrgreen:

sensowny ruch, wpisujący się z resztą w ogólny, rynkowy trend przywracania/"reanimowania" starych, sprawdzonych tytułów (vide - działalność "Restoration Games" i choćby ich Down Force/Bolidy) - po co ryzykować w "developowanie" nowych pomysłów, gdzie nikt nie da gwarancji, że "chwyci", kiedy do dyspozycji są pomysły, które już pokazały swój potencjał, zaliczyły chwałę, tylko nikt ich nie pamięta, a jeśli pamięta to tym lepiej - siła nostalgii to marketingowa "wunderwaffe". :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Post autor: Lets_Grajmy »

KonradT pisze: 14 mar 2019, 22:56 https://therewillbe.games/news-new-and- ... force-nine
W sierpniu Gale Force Nine ogłosiło zdobycie licencji na gry w świecie Duny. Jednak miały być to tylko nowe gry. Teraz ogłoszono, że będzie kolejna edycja klasycznej Duny.
Wątpię jednak by była to dokładnie ta sama gra pod względem mechaniki. Ona jest skonstruowana tak by oddać ducha i klimat książki, które są raczej skomplikowane i z wieloma zależnościami.
Dla dzisiejszego gracza raczej uproszczą rozgrwkę, inaczej sprzedaż może nie być zadowalająca.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
ODPOWIEDZ