Dune (Bill Eberle, Jack Kittredge, Peter Olotka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Oto co mam:
http://rapidshare.com/files/13334363/duneparts.rar
Żetony postaci zrobione przez folko.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

jak tam ida prace nad diuna sa jakies postepy
bo jakos cicho od dluzszego czasu
mwka
Posty: 55
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:00
Lokalizacja: Wrocław

pomoc

Post autor: mwka »

Witam
Może mógłbym jakoś pomóc?
Diune bardzo lubię a od października będę mieć więcej czasu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Re: Dune

Post autor: sowacz »

Dawno tu nikt nie pisał.
Mam taką prośbę, czy mógłby ktoś wrzucić na serw znowu polską instrukcję i te żetony postaci przez was przygotowane?
Bo stare linki już nie działają. Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Dune

Post autor: Senaszel »

Informuje ze na stronie bgg użytkownik Domhnall101 wrzucil wszystkie pliki potrzebne do wykonania wlasnego dune'a - w zmienionej przepieknej szacie graficznej, ktora wykonal samemu...
Wingmakers
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Dune

Post autor: Don Simon »

Senaszel pisze:Informuje ze na stronie bgg użytkownik Domhnall101 wrzucil wszystkie pliki potrzebne do wykonania wlasnego dune'a - w zmienionej przepieknej szacie graficznej, ktora wykonal samemu...
A te pliki mozna znalezc tu:
http://www.boardgamegeek.com/files/boar ... omhnall101

Kto by sie podjal wykonania gry? Ja moze sprobuje, ale plastycznie jestem zero.

Nie ma zadnych wiesci o wydaniu nowej wersji?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Re: Dune

Post autor: sowacz »

Ja właśnie noszę się z zamiarem wykonania Diuny dla siebie. Mam nadzieję już za tydzień (po sesji) sobie w nią pograć.

Chcę wykorzystać tą planszę: http://www.boardgamegeek.com/image/253741 uważam, że jest najlepsza. Będę próbował ją wykonać, żeby była 4 częściowa, łączenia chyba materiałem zrobię. Ta mapa ma wymiary 80x80 cm ! Super wielka! Nie wiem jeszcze czy będę ją drukował na swojej drukarce i sklejał ze sobą kartki A4 czy też pójdę do drukarni i wydrukuje jednolitą za około 50 zł. Wydruk planuję zalaminować i nakleić na piankową planszę.

Karty takie: http://www.boardgamegeek.com/image/253734
http://www.boardgamegeek.com/image/253735

Mieszkam w Rumi k/Gdyni w razie, jakby ktoś chciał pograć :P

Na linku podanym przez Don Simona niestety nie mogłem się doszukać polskiej instrukcji.
emilos pisze:Witam.
Kiedyś na własny użytek przetłumaczyłem instrukcję i karty graczy. Jeśli komuś się przyda, to proszę bardzo :) :
http://rapidshare.com/files/12813645/dune.rar
Pozdrawiam
Link niestety nie działa. Ponawiam pytanie: Ma ktoś może je na dysku jeszcze?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: Dune

Post autor: cezner »

Własnie odkryłem, że mam instrukcję (i nie tylko) po polsku.
Podaj maila to Ci podesle.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dune

Post autor: gigi »

od jakiegos dluzszego czasu tez przymierzam sie do zrobienia dune
ale po zabawie z puerto rico w domowym zaciszu raczej pojde do jakiegos punktu na miescie i to wszystko wydrukuje
z tego co sie orientuje koszt druku cyfrowego jednej strony a4 w kolorze kosztuje cos ok 2,50-3,00 zl
zmierzam zrobic ta wersje:
http://boardgamegeek.com/file/info/22201
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Dune

Post autor: Piotro »

To ja też poproszę instrukcję.
Na szczęście na uczelni mogę wydrukować sobie mapę do wymiaru A0 w pełnym kolorze w cenie 5zł, więc chyba będzie Diua jak malowana...
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dune

Post autor: steady »

Piotro pisze:Na szczęście na uczelni mogę wydrukować sobie mapę do wymiaru A0 w pełnym kolorze w cenie 5zł, więc chyba będzie Diua jak malowana...
Ja tez chce, ja tez chce!

W ogole to dostalem od goldenturkey z bgg wzory kart do Diuny, jeżeli ktoś chętny, proszę adres mailowy na PW:)
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dune

Post autor: gigi »

Piotro pisze:To ja też poproszę instrukcję.
Na szczęście na uczelni mogę wydrukować sobie mapę do wymiaru A0 w pełnym kolorze w cenie 5zł, więc chyba będzie Diua jak malowana...
tylko pozniej trzeba mniec taka wielka plansze gdzie trzymac :twisted:
moim zdaniem ta wersja postaci jest najbardziej klimatyczna i jakos najbardziej mi sie podoba :lol:
http://www.sorvan.com/games/dune/
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Dune

Post autor: Don Simon »

gigi pisze: moim zdaniem ta wersja postaci jest najbardziej klimatyczna i jakos najbardziej mi sie podoba :lol:
http://www.sorvan.com/games/dune/
A patrzyles na te wersje ze zdjeciami? Podawalem w linku wyzej... Chyba ladniejsza...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dune

Post autor: gigi »

Don Simon pisze:
A patrzyles na te wersje ze zdjeciami? Podawalem w linku wyzej... Chyba ladniejsza...

Pozdrawiam
Szymon
masz racje sa fajne tylko i te twoje jak i te moja ktore pokazywalem maja jedna wade sa okraglego ksztaltu i ciezko jest wtedy prosto wszystko wyciac
a w linku ktory pokazalem na poczatku postaci sa w ksztalcie piecio-katow foremnych
pozdr krzysiek
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Dune

Post autor: Don Simon »

gigi pisze: masz racje sa fajne tylko i te twoje jak i te moja ktore pokazywalem maja jedna wade sa okraglego ksztaltu i ciezko jest wtedy prosto wszystko wyciac
a w linku ktory pokazalem na poczatku postaci sa w ksztalcie piecio-katow foremnych
To co jest ladniejsze - ladne karty i zetony lekko niedokladnie wyciete, czy gorsze karty i zetone, ale dokladnie wyciete? :-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dune

Post autor: mst »

Don Simon pisze:
gigi pisze: masz racje sa fajne tylko i te twoje jak i te moja ktore pokazywalem maja jedna wade sa okraglego ksztaltu i ciezko jest wtedy prosto wszystko wyciac
a w linku ktory pokazalem na poczatku postaci sa w ksztalcie piecio-katow foremnych
To co jest ladniejsze - ladne karty i zetony lekko niedokladnie wyciete, czy gorsze karty i zetone, ale dokladnie wyciete? :-)
A Wy znowu o tej Neuroshimie :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Re: Dune

Post autor: sowacz »

Piotro pisze:Na szczęście na uczelni mogę wydrukować sobie mapę do wymiaru A0 w pełnym kolorze w cenie 5zł, więc chyba będzie Diua jak malowana...
:shock: :shock: :shock:

Jutro jadę na uczelnię sprawdzić cennik :shock: W drukarni mi powiedzieli 50 zł netto...

Wrzucam to co dostałem od ceznera (jeszcze raz wielkie dzięki): wszystko in PL
http://www.speedyshare.com/611946149.html
Instrukcja, pomocnicze karty gracza i dyski liderów po Polsku! :D

Nadal obstaję przy tej planszy: http://www.boardgamegeek.com/image/213720
Największa, no i chyba najlepsze połączenie efektywności i użyteczności :P
A co do tego, że się może nie mieścić w pokoju, to trzeba ją zrobić tak jak plansza w Risku. Więcej przy tym pracy, ale i więcej satysfakcji :P
Za tydzień wrzucę zdjęcia swojego zestawu (właśnie sobie ustaliłem dead line :P )

EDIT: zmieniłem link, tamten serwis jest jakiś skopany
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 19:12 przez sowacz, łącznie zmieniany 1 raz.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dune

Post autor: cannehal »

Możesz jeszcze raz wrzucić tego zipa? Bo coś nieprawidłowo chyba jest. Plik ma rozmiar 0.

Dzięki
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Re: Dune

Post autor: sowacz »

Byłem wczoraj na uczelni podpytać o cenę wydruku....zażyczyli sobie 45 zł..
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Re: Dune

Post autor: sowacz »

Ok, napisałem, że w środę pokażę zdjęcia mojej Diuny no to pokażę, tylko niekoniecznie jest to środa :P

Obrazek

Pionki wykonałem ze znalezionych w Castoramie zatyczek do dziur po sękach
Karty wydrukowałem na normalnych kartkach, wyciąłem i włożyłem w koszulki, razem z jakimiś cienkimi kartami od magica do usztywnienia.
Krążki, znaczniki pogody, znacznik burzy, przyprawę, combat wheel'e nakleiłem na sztywny brystol.
Pod planszę użyłem 3mm tektury znalezionej w sklepie dla plastyków.
Samą grafikę do planszy wydrukowałem na kartkach A4 na swojej drukarce. Z 80x80 wyszło mi 90x90 cm :P

Ogólnie to dużo czasu trzeba w to wtopić, pewnie cały dzień.
Kasy też trochę poszło, ale satysfakcja z gry bezcenna :P
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Dune

Post autor: Don Simon »

sowacz pisze:Kasy też trochę poszło, ale satysfakcja z gry bezcenna :P
No wlasnie - moglbys troche wrazen z rozgrywki napisac?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Re: Dune

Post autor: sowacz »

Wczoraj urządziliśmy sobie wieczorek z Diuną razem z sześcioma osobami (wciąż nie mogę uwierzyć, że udało się aż tyle ludzi zebrać). Dwóch z tych ludzi wcześniej wciągnąłem w planszówki Cytadelą, z jednym grałem wcześniej w fasolki, żeby wprowadzić go trochę w gry, jedna dziewczyna, która na monopoly poprzestała karierę graczki, no i kumpel, który kiedyś, dawno temu grał w magię i miecz, no i jest zapalonym fanem Diuny, podobnie jak ja :)

Tłumaczenie zasad jak zawsze najgorsze :P ponad pół godziny zajęło zanim zaczęliśmy grać, początek był powolny, ale z upływem czasu, każdy poznawał swoją frakcję, no i gra zaczęła nabierać kolorów :P Po 3 rundzie gra się skończyła zwycięstwem sojuszu Bene Gesserit & Imperator (wbrew pozorom te 3 rundy trwały grubo ponad godzinę). Od razu chcieliśmy zacząć grać następną partię :P W sumie spędziliśmy 5 godzinek nad planszą. Mnie się super podobało, fasolkowemu graczowi, chyba niezbyt, ale za bardzo nawet nie próbował się wczuć w klimat gry. Pozostali raczej ciepło przyjęli tytuł.

Teraz żałuję, że nie zaczęliśmy grać w opcjonalne zasady (nie dodatki). Bo podobno wtedy to gra jest najlepsza, ale jeszcze będzie na to czas i na pewno jeszcze wiele dni nad planszą spędzę :P

EDIT:
Aha, w czasie gry pojawiły się pewne pytania odnośnie zasad, których nie do końca potrafiłem rozstrzygnąć.
- w czasie licytacji danej karty, jak jakiś gracz spasuje, to może czy nie może podbijać ceny, jak znowu przyjdzie jego kolejka?
- czy Imperator płaci bankowi za karty treachery, czy płaci sobie?
- kto zaczyna licytację, fazę ruchu, jak dwaj gracze są w tej samej odległości od znacznika burzy?
- no i jeżeli w czsie walki jest remis to zwycięża agresor, ale wydaje mi się trochę głupie ustalanie agresora na podstawie odległości od znacznika burzy, czy nie lepiej by było po prostu ustalić, kto wszedł ostatni na dane terytorium i jego ogłosić agresorem?
- po użyciu Karty Family Atomics, po wybuchu nuklearnym i zaznaczeniu pola skażonego, czy można na nie wchodzić pionkami?

EDIT2: właśnie dostałem info od fasolkowego, że mu się podobało :P
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune

Post autor: Jacek_PL »

Mam pytanko odnośnie drukowania planszy - czy jest gdzieś dostępny plik z takim podziałem na A4, czy też sam się jakoś z tym bawiłeś, bo planszę taką jaka jest na fotce to tylko w postaci PDF znalazłem, a to właśnie nie bardzo wiem jak podzielić na mniejsze części.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 771
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 25 times

Re: Dune

Post autor: sowacz »

Hehe. Z tą planszą było najwięcej roboty... Najpierw chciałem wydrukować to prosto z PDFu, jako plakat, czyli kazałem kompowi podzielić to na 5x5 kartek A4. Kliknąłem ok i komp zaczął rozwiązywać tą zagadkę o.O po pół godzinie mu się to udało dopiero... no ale zaczynam drukować i po 5 kartkach wydrukowanych drukarka zaczęła wypluwać białe kartki. Po paru takich nieudanych próbach postanowiłem przekonwertować plik z planszą znalezionym programikiem z PDF na jpg, po czym pociąłem to ręcznie w programie splitz. Jak chcesz to wrzucam podzieloną mapę w plikach jpg, ale osrzegam wyszła mi trochę większa niż w oryginale, 90x90 cm.

http://www.speedyshare.com/519187230.html
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune

Post autor: Jacek_PL »

Przeczytałem instrukcję i odkryłem pewną niepokojącą rzecz - nie wiem czy akurat dobrze to zinterpretowałem, ale grę można wygrać w kilka osób na raz. Chodzi o zwycięstwo aliansu, z zasad wynika, że alians może spełnić warunki zwycięstwa takie jak jeden gracz (czyli kontrolować 3 strongholdy). Nie wczytywałem się jeszcze dokładnie w zaawansowane reguły, czy specjalne "moce" poszczególnych frakcji i w związku z tym mam pytanko - czy rozszerzone zasady także dopuszczają zwycięstwo aliansu ?
ODPOWIEDZ