Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

inzkulozik pisze: 16 kwie 2018, 14:31 Zamiast narzekać uzupełniajcie braki o dodatki, które można normalnie kupić. Jakoś wątpliwe aby wszyscy, którzy się wypowiadają mieli skompletowane wszystko, czy się mylę ? :)
Mam wszystko co się ukazało PL z wyjątkiem talii koszmarnych, które mnie nie interesują :) I tak brak czasu ogrywać to co mam hehe

Swoją drogą, a propos koszmarnych talii to które Wazzym zdaniem scenariusze wymagają ich tak czy siak, bez względu na ilość zagranych w nie partii ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: carlos »

Zack pisze: 16 kwie 2018, 14:34 ... Ale z drugiej strony popyt jest, co widać gołym okiem. Poważne wydawnictwo nie pozostawiło by fanów tak na lodzie gdyby nie blokowały ich względny prawne/kontraktowe
Zawsze mnie trochę bawi jak ktoś pisze o popycie w przypadku WP LCG. :) To, że na forum rozmawia o dodatku kilka osób nie oznacza, że popyt jest nie wiadomo jak duży. Nawet gdybyśmy optymistycznie założyli, że oprócz osób z forum czy grupy FB zainteresowanych jest 100 osób zakupem jakiegoś dodatku to i tak druk musiałby być zapewne dziesięciokrotnie wyższy. I co wydawca miałby zrobić z 900 sztukami jakiegoś dodatku biorąc pod uwagę iż realnie (a może i nazbyt optymistycznie) należałoby przyjąć sprzedaż zapewne kilku/kilkunastu sztuk miesięcznie? Zdajesz sobie sprawę ile czasu sprzedają się małe dodatki, które aktualnie można jeszcze znaleźć w sklepach? Powoli kończą się dodatki z pierwszego(!!) cyklu. A co z pozostałymi? Aktualny druk sprzedaje się już kilka lat i w zasadzie końca nie widać.

Przy całej sympatii do WP LCG (mam i gram) to niestety trzeba sobie zdać sprawę, że polska edycja w zasadzie umarła. Jeśli ktoś jest zainteresowany to trzeba po prostu w tej chwili już iść w wersję angielską.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

carlos pisze: 16 kwie 2018, 16:50
Zack pisze: 16 kwie 2018, 14:34 ... Ale z drugiej strony popyt jest, co widać gołym okiem. Poważne wydawnictwo nie pozostawiło by fanów tak na lodzie gdyby nie blokowały ich względny prawne/kontraktowe
Zawsze mnie trochę bawi jak ktoś pisze o popycie w przypadku WP LCG. :) To, że na forum rozmawia o dodatku kilka osób nie oznacza, że popyt jest nie wiadomo jak duży. Nawet gdybyśmy optymistycznie założyli, że oprócz osób z forum czy grupy FB zainteresowanych jest 100 osób zakupem jakiegoś dodatku to i tak druk musiałby być zapewne dziesięciokrotnie wyższy. I co wydawca miałby zrobić z 900 sztukami jakiegoś dodatku biorąc pod uwagę iż realnie (a może i nazbyt optymistycznie) należałoby przyjąć sprzedaż zapewne kilku/kilkunastu sztuk miesięcznie? Zdajesz sobie sprawę ile czasu sprzedają się małe dodatki, które aktualnie można jeszcze znaleźć w sklepach? Powoli kończą się dodatki z pierwszego(!!) cyklu. A co z pozostałymi? Aktualny druk sprzedaje się już kilka lat i w zasadzie końca nie widać.

Przy całej sympatii do WP LCG (mam i gram) to niestety trzeba sobie zdać sprawę, że polska edycja w zasadzie umarła. Jeśli ktoś jest zainteresowany to trzeba po prostu w tej chwili już iść w wersję angielską.
Poważne wydawnictwo jakim jest Galakta powinno zadbać o dodruki gier, które wyszły zaledwie kilka lat temu. Albo o zakomunikowanie, dlaczego taki dodruk się nie odbędzie. Twoja profesjonalna analiza biznesowa rynku nie ma najmniejszego znaczenia, jeśli nakład się wyczerpał i znajdzie się jakiś graniczny procent chetnych, znaczy że popyt jest i należy zrobić dodruk. To, że sprzedaż nakładu trwa kilka lat jest wpisane w specyfikę tego rynku. Takie są fakty i tak powinny działać poważne wydawnictwa, jakim jest Galakta. Zadaniem wydawnictwa jest zakomunikować kiedy ewentualnie taki dodruk będzie im się opłacał. A obecnie komunikat jest "nie będzie dodruku bo nie".

Przykład - Rebel Na początku 2018 pisał, że dodruków dodatków do Time Stories nie będzie. Zobaczyli po kilku miesiącach, że używane dodatki mają cenę 200% oryginalnej i zmienili zdanie i dodruk jednak będzie. A te dodatki wcale nie schodzą częściej od Władcy. Taki ekspert od biznesu i logistyki jak Ty powinien to zrozumieć.

Drugi przykład - Portal Games w regularnych vlogach mówi, które gry przestają im się opłacać bo jest za mało chętnych i które przestają dodrukowywać.

Stąd, mając Galaktę za poważne wydawnictwo, wnioskuję że nie mają problemów ani z popytem na grę, ani z komunikacją, tylko raczej problemy prawne, które nie pozwalają im na szersze pole działania.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: carlos »

Zack pisze: 16 kwie 2018, 17:14 Poważne wydawnictwo jakim jest Galakta powinno zadbać o dodruki gier, które wyszły zaledwie kilka lat temu. Twoja profesjonalna analiza biznesowa rynku nie ma najmniejszego znaczenia. Jeśli nakład się wyczerpał i znajdzie się choćby jeden chętny, znaczy że popyt jest i należy zrobić dodruk.
Proszę napisz mi, że żartujesz. Może zostań wydawcą i wydrukuj 1000szt. dodatków żeby się sprzedał jeden z nich. Trudno mi to w ogóle komentować.
Zack pisze: 16 kwie 2018, 17:14 Takie są fakty i tak powinny działać poważne wydawnictwa, jakim jest Galakta. Zadaniem wydawnictwa jest zakomunikować kiedy ewentualnie taki dodruk będzie im się opłacał. A obecnie komunikat jest "nie będzie dodruku bo nie".
Przykład - Rebel Na początku 2018 pisał, że dodruków dodatków do Time Stories nie będzie. Zobaczyli po kilku miesiącach, że używane dodatki mają cenę 200% oryginalnej i zmienili zdanie i dodruk jednak będzie. A te dodatki wcale nie schodzą częściej od Władcy. Nawet taki ekspert od biznesu i logistyki jak Ty powinien to zrozumieć.
Podajesz za przykład Rebela, więc podam Ci kilka przykładów:
1. Brak ostatniego dodatku do Tash-Kalar. Ja jestem na niego chętny... Jest popyt, więc powinien być druk. Czy będzie?
2. Dodatek do Troyes - j.w.
3. Dodatki do Pięciu Klanów - j.w. (chociaż mnie one nie interesują, ale zainteresowanie na pewno jakieś jest).
4. Unlock - j.w.
5. W przypadku Time Stories stwierdzili po prostu, że nadal mogą na tym zarobić. Proste.

I na szybko przykład dotyczący Portalu... Pokaż mi informację, że nie będą wydawać dodatków do Heroes of Normandie. Wszyscy wiedzą, że nie będą mimo iż jakieś zainteresowanie na pewno by było.

Mógłbym tak dłużej, tylko po co? Dotyczy to wielu wydawnictw w Polsce i nie krytykuję ich. Wydawnictwo, aby istnieć musi zarabiać, a przez to kalkulować czy coś się opłaca czy nie. Tylko tyle i aż tyle.
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gajus21 »

Mam takie pytanie czy ktoś posiada spis wszystkich dodatków jakie wyszły w Polsce? Z podziałem na duże/małe/ koszmarne talie? Próbowałem to znaleźć ale niestety nie udało mi się.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

1.Podstawka
*Cykl Cienie Mrocznej Puszczy*
-Polowanie na Golluma
-Starcie u Stóp Samotnej Skały
-Podróż do Rhosgobel
-Wzgórza Emyn Muil
-Martwe Bagna
-Powrót do Mrocznej Puszczy
2.Khazad-Dum
*Cykl Dwarrowdelf*
-Brama Czerwonego Rogu
-Droga do Rivendell
-Czatownik
-Mroki Morii
-Kamienne Podstawy Ziemi
-Cień i Płomień
3.Hobbit - Górą i dołem - Saga Hobbit
4.Hobbit - Na progu - Saga Hobbit
5.Spadkobiercy Numenoru
*Cykl Przeciwko Cieniowi*
-Obawy Namiestnika
-Las Drudan
-Spotkanie przy Amon Din
-Atak na Osgiliath
-Krew Gondoru
-Dolina Morgul
6.Czarni Jeźdźcy - Saga WP
7.Droga Mrocznieje - Saga WP
8.Głos Isengardu
*Cykl Twórca Pierścienia*
-Dunlandzka Pułapka
-Trzy Próby
-Kłopoty w Tharbadzie
-Nin-in-Eiliph
-Sekret Celebrimbrora
-Rogata Korona
9.Zaginione Królestwo
*Cykl Przebudzenie Angmaru*
-Pustkowia Eriadoru
-Ucieczka z Góry Gram
-Wrzosowiska Etten
-Sekrety Rhudauru
-Bitwa o Carn Dum
-Królestwo Grozy
10.Zdrada Sarumana - Saga WP
11.Kraina Cienia - Saga WP
12.Szara Przystań
13.Płomień Zachodu - Saga WP
14.Góra Ognia - Saga WP
15.Piaski Haradu
16.Dzicz Rhovanionu - w druku

Koszmarne talie od pkt. 1 do 6 włącznie, razem z cyklami między nimi.

Mrok na Osgiliath - Gen Con 2011
Bitwa o Miasto na Jeziorze - Gen Con 2012
Kamień Erech - Gen Con 2013
Stary Las (saga WP) - Fellowship Event 2014
Mgła na Kurchanach (saga WP) - Gen Con 2014
Morderstwo Pod Rozbrykanym Kucykiem - Fellowship Event 2015
Oblężenie Annuminas - Fellowship Event 2016
Atak na Dol Guldur - Gen Con 2017

Tytuły wypunktowane to duże pudełka, z myślnikami to małe dodatki.
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gajus21 »

Dziękuję bardzo za wyczerpujący spis nie sądziłem że komuś będzie się chciało to zrobić, myślałem że taki spis gdzieś krąży po głębiach internetu.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

Nie ma problemu, ja spis robię na bieżąco, żeby nie pogubić się co już mam, co zostało wydane po polsku a co po angielsku.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: maqzaq »

SoloPlayer
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

No i super. Już dopisuję.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

Hej! Gdzie polecacie zdobycie jakiejś ładnej maty do lotra? Te z eventów fellowship w sumie tak średnio mi się podobają, chciałem wydrukować tę: https://boardgamegeek.com/filepage/1382 ... er-playmat ale niestety nie znalazłem w Polsce sklepu, który produkowalby maty tego rozmiaru. Najlepiej gdyby była to jedna duża mata na grę 2 osobową
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Wybierz sobie jakąś matę na miniaturemarket.com - paczki idą przez Szwecję, jakby co... :) na restock dużej maty czekałem ok 2 tygodnie
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zorak »

A na playmaty.pl pytales ? Mi zrobili nawet 60x90 z wlasna grafika a pisali ze i wieksze moga.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

Zorak pisze: 09 maja 2018, 07:57 A na playmaty.pl pytales ? Mi zrobili nawet 60x90 z wlasna grafika a pisali ze i wieksze moga.
Pytałem chyba w playmats.pl, spróbuję jeszcze w playmaty.pl. A podzielilbyś się może tym wzorem 60x90? :)

Jeśli chodzi o miniaturę market to chyba dość dużo wyjdzie na wysyłkę, może ktoś by się skusił na zamówienie zbiorowe.. Ta oficjalna mata FFG z mapą Śródziemia wygląda bardzo fajnie
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Zack pisze: 09 maja 2018, 09:35Jeśli chodzi o miniaturę market to chyba dość dużo wyjdzie na wysyłkę, może ktoś by się skusił na zamówienie zbiorowe.. Ta oficjalna mata FFG z mapą Śródziemia wygląda bardzo fajnie
Za dużą matę coś $10-11, grupowo nie opłaca się zamawiać bo korzyść jest niewielka, chyba że co najwyżej z jednego miasta
Terry
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:09
Lokalizacja: Żywiec
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Terry »

Zack pisze: 09 maja 2018, 09:35 Jeśli chodzi o miniaturę market to chyba dość dużo wyjdzie na wysyłkę, może ktoś by się skusił na zamówienie zbiorowe.. Ta oficjalna mata FFG z mapą Śródziemia wygląda bardzo fajnie
W wątku sklepu planszosfera.pl było pytanie o te maty, także możliwe że będą u nich dostępne (choć troche od tego czasu już mineło i z tego co patrzyłem nie ma ich jeszcze w ofercie):
Planszostrefa.PL pisze: 21 mar 2018, 21:33
tomb pisze:FFG wprowadziło do sprzedaży maty dedykowane Władcy Pierścieni LCG. Czy macie w planach ich sprowadzenie (zwłaszcza tej największej)?
tak, mamy takie plany
zdzichu221
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2018, 10:57
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: zdzichu221 »

Jest może już to w ofercie bo bardzo mnie to ciekawi
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zorak »

Zack pisze: 09 maja 2018, 09:35
Zorak pisze: 09 maja 2018, 07:57 A na playmaty.pl pytales ? Mi zrobili nawet 60x90 z wlasna grafika a pisali ze i wieksze moga.
Pytałem chyba w playmats.pl, spróbuję jeszcze w playmaty.pl. A podzielilbyś się może tym wzorem 60x90? :)

Jeśli chodzi o miniaturę market to chyba dość dużo wyjdzie na wysyłkę, może ktoś by się skusił na zamówienie zbiorowe.. Ta oficjalna mata FFG z mapą Śródziemia wygląda bardzo fajnie
Na zamowienie mailowo z nimi pisalem cos kolo 150 placilem - wzor nie zwiazany z lotren wiec ci sie pewnie nie przyda :-p
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Właśnie odkryłem Rules Reference na stronie FFG. Fajny remake instrukcji stylizowany na te z nowo wychodzących gier.
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Siemlac »

Takie pytanie troszkę z innej beczki.
Czy kombinując bazując na podstawce (ewentualnie mam jeszcze khazad-dum) jestem w stanie zbudować jakąś rozsądną talię na Pyrkonowy event?
Jestem kompletną lamą jeśli chodzi o LOTR LCG, ale zdecydowałem się spróbować swoich sił w evencie i muszę trochę potrenować, bo mało czasu zostało :D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Pyrkonowy event chyba jest oparty na fanowskim scenariuszu, o trudność trzeba by dopytać twórców, są mocno aktywni na facebooku (a może są i tu?). Myślę, że z podstawki da się złożyć coś na tyle dobrego, żeby pograć przyjemnie. Problem może być taki, że część kart będzie kolidować z taliami innych graczy. Celowałbym w Aragorna z Namiestnikiem Gondoru, Eleanorę i Eowinę. Z Kazad-Dum uderzyłbym w krasnoludy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Pyrkonowe scenariusze są zwykle tak dobierane, żeby były dość trudne. Moim zdaniem nie masz najmniejszych szans z podstawką, niestety, chyba że coś w tym roku się zmieniło.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 18:02 przez rattkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Przy tak ogromnej puli kart, nie ma szans na łatwy scenariusz, bo to by nie stanowiło wyzwania dla graczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Siemlac »

No to kiszka... trzeba się nastawić na powrót na tarczy :)
Szybki wpierdziel i może zdążę na kwalifikacje w SR :)
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

Idź na żywioł :D
Tutaj coś do inspiracji:
http://ringsdb.com/decklist/view/951/ba ... re-set-1.0
Trzeba by jeszcze dodać 7 kart z khazad dum żeby dobić do 50
ODPOWIEDZ