Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

O, sideboard z kartami pod konkretny scenariusz brzmi jak plan :D.

Uwielbiam grać z kartami z Ducha i szczerze mówiąc strasznie mi brakuje tej sfery w obecnej talii :). Ale szkoda mi miejsca na pieśni...
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: arqueek »

Generalnie, ułożyłem niemal kropka w kropkę bardzo podobna talie. Polecam Ci poeksperymentować z druga wersja Gandalfa, tym, który nie znika pod koniec tury, a zwiększa poziom zagrożenia. Wykorzystałem go w talii z braku kart "standardowego", ale w sumie efekt przeszedł moje oczekiwania ;)

Nie pamiętam rowniez nazwy, ale warto wrzucić również orła, który wskrzesza bohaterów. Nie raz i nie dwa uratował mi tyłek.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Polecam Ci poeksperymentować z druga wersja Gandalfa, tym, który nie znika pod koniec tury
Nie mam niestety sagi Hobbita :(
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: pavel »

Wspominał już ktoś o tym na forum:
https://www.youtube.com/watch?v=1BMWs9O2Nj4
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: LordMongo »

Tak, wystarczy cofnąć się o kilka stron.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

https://twitter.com/FFGames/status/1085203880680529920

Dodruk angielski w walentynki.. w końcu!
Rebel 6% (trójmiasto)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Pochwale się nowym setupem do gry ;) Dzięki koledzy na fanpagu FB, wysłał mi swój link do instrukcji jak zrobić fajne żetonki, to pobawiłem się i mam.
Instrukcja gdyby co tego kolegi: https://boardgamegeek.com/article/30381090
co prawda do klejenia pomiędzy drukiem a kabuszonem, użyłem kleju akrylowego, a na tył żetonów dałem filc i tam już użyłem tego kleju 'Magic Glue" i dobrze trzyma :)
Spoiler:
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
LordRegis
Posty: 29
Rejestracja: 01 gru 2014, 11:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: LordRegis »

Cześć, trzy pytania mam:
- czy kupując sama podstawkę da się fajnie pograć w dwie osoby, czy okaże się, że niezbędne są dodatki?

- czy dobrze się w to gra w dwie osoby, czy raczej solo? Dodam, że oboje uwielbiamy klimat Śródziemia i mamy już jako takie rozeznanie w planszowkach i karciankach

- jakie dodatki warto kupić w pierwszej kolejności?

Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: donmakaron »

LordRegis pisze: 04 lut 2019, 10:49 Cześć, trzy pytania mam: [...]
Podstawka nadaje się do grania w dwie osoby, spokojnie starczy na kilkadziesiąt partii. Pierwszy scenariusz jest bardzo prosty, drugi średnio trudny, a trzeci bardzo trudny. Dodatki nie są niezbędne, ale praktyka pokazuje, że szybko będziecie chcieli je kupić ;)

WP LCG gra się rewelacyjnie w dwie osoby. To jest królowa gier kooperacyjnych i wymaga jedynie trochę zaangażowanie w budowanie talii.

Ja polecam kupować w kolejności wydawniczej, ale część pierwszych dodatków jest bardzo trudno dostępna, więc może nie jest to najlepsza droga...
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Jools »

A takie problemy po graniu z dwoma podstawkami i dwoma pierwszymi cyklami (2x core, 2x deluxe, 10x adventure pack).

TLDR: niektóre karty są tak z dupy niezbalansowane że nie było sensu dalej grać, bo każdy scenariusz albo był na 1-strzała albo 1-podejście rozpoznawcze a kolejne już na przejście.

Info z Reddita.
[Core/Mirkwood/Dwarrowdelf] Elrohil/Elladan/Aragorn + Spirit/Lore support = too easy?
u/Joolsov
I do own Core/Mirkwood/Dwarrowdelf cycles and have played mostly all (up to deluxe box scenarios) and with these two decks as below its guite not-so-hard.

Decks:

1 • Elrohir/Elaldan/Aragon - superb STANDing team, multiple defense/attacks, Aragon on quest all time, eyeryone is standing all the time due to their abilites and OP Steward of Gondor. These twins are insane in numbers of battles they can make (any errata to reactions limit??)

Elron/Glorfinndel/Eleanor - Team of guest (Asfaloth + LoV) and cancel-any-bad-things (shadow/when reveal/treachery
cancels), supported with massiye dobule heals (Elrond).

Its too optimized to me (just all good/op cards). So im up to to put them down and try something new. But with such not so big card pool i have right now I can make maybe only Eagle and Dwarf deck.

Im not sure that cards like this works as intended:

- Light of Valinor - very cheap standing tool,

- Steward of Gondor - 2 res every turn? this is WAY too broken

- Asfaloth - resolving ANY area by ANY time? too strong for most scenarios

- Test of Will/Eleanora - game shouldn't give option to shutdown scenario specific mechanics; bad things SHOULD have happen, its part of scenario

Am I missing errata?
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: LordMongo »

Ad. 1) Jak w przypadku reszty gier lcg - jedna podstawka to takie demo, ot żeby zapoznać graczy z mechaniką gry. Na rozpoznanie wystarczy jedna, jak gra podejdzie, to zakup drugiego core'a będzie niezbędny - zwłaszcza gdy mówimy o grze we dwoje.
Ad. 2) Dobrze się gra tak i tak, bo to w ogóle dobra gra jest. Są scenariusze, które lepiej chodzą solo, są takie, co lepiej wypadają w multi. Jest też kilka kart gracza (w dodatkach), jakie działają tylko w rozgrywkach multi.
Ad. 3) Pytanie o kolejność kupowania powraca jak bumerang. Najlepiej jest robić zakupy w kolejności, w jakiej rozszerzenia były wydawane. Można wtedy śledzić rozwój mechanik w grze. Rozumiem jednak, że istotną kwestią jest też dostępność. Najlepiej robić zakupy cyklami - duże pudełko + 6 małych. Wtedy mamy spójność zarówno tematyczną jak i mechaniczną.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 270 times
Been thanked: 111 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: preshiq »

Cześć,

Ad.1. Tak, da sie zbudować znośne talie dla 2 graczy, z tym że raczej nie 50-kartowe (ok. 35 kart w talii). Można trochę pokombinować z budowaniem talii. Dodatków bedziesz potrzebował bardziej pod kątem nowych scenariuszy, bo w Core set tylko drugi scenariusz jest bardzo dobry (pierwszy za łatwy, trzeci mega trudny i losowy).
Ad.2. Wg mnie na 2 osoby (lub solo na 2 ręce) działa najlepiej. A jak lubicie klimat Tolkiena to w ogóle miodzio 😁 .
Ad.3. Tu jest dużo możliwości, ale myślę że najlepiej zacząć od 2 pierwszych cykli (bardzo dobre karty i w miarę fajne scenariusze - szczególnie polecam pod kątem scenariuszy Starcie u stóp samotnej skały, Khazad dum, Czatownik, Kamienne podstawy ziemii ) lub sagi Hobbita / sagi Władcy (ciekawe i mega tematyczne scenariusze).

Generalnie jak lubicie Tolkiena i karcianki to kupuj i nie zastanawiał sie 😁.
Awatar użytkownika
rolv
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rolv »

LordRegis pisze: 04 lut 2019, 10:49 Cześć, trzy pytania mam:
Da się jak najbardziej, jeżeli zależy Ci na drugim Core Secie, to co jakiś czas wpadają na FB i OLX w okolicach 70 - 80 zł. Grałem we dwie osoby jednym Core Setem i też był super fun (przynajmniej dla fanów Władcy :) )

Też ostatnio zacząłem i tak jak wcześniej było wspomniane, lepiej zbierać od tego, co najciężej znaleźć ;) Ponoć Khazad Dum jest naprawdę spoko.

Jeżeli z kolei kolejność nie jest tak ważna dla Ciebie a okazje, to teraz na muve jest bodajże Droga Mrocznieje za 79 zł, to całkiem niezła cena. Pytałem ostatnio Galakty jak z dodrukiem Czarnych Jeźdźców i czy coś im nie zalega, ale powiedzieli, że nie ma. FFG teoretycznie planuje dodruk starych dodatków, ale jedyne co jest napisane na ich stronie to "Awaiting Reprint"... Chyba, że ktoś ma szerszą wiedzę na ten temat :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Ktoś pisał, że na luty jest przewidywany duży dodruk. Ja czekam jak na zbawienie, przegapiłem ponad rok temu ostatni dodatek z Sagi, Mountain of Fire i szperam w necie i szperam. Daleko mi do dojścia z graniem do tego etapu ale wolę nie obudzić się z ręką w nocniku, że gra skończona i już nie będzie dodruków a ja zostanę z brakami.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ravn »

Te dodruki to beda tylko po angielsku, czy po polsku tez? Bo bym Jezdzcow i Hobbita chetnie przygarnal.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Ravn pisze: 04 lut 2019, 16:53 Te dodruki to beda tylko po angielsku, czy po polsku tez? Bo bym Jezdzcow i Hobbita chetnie przygarnal.
Angielsku, FFG dodrukowuje.
Jestem ciekaw czy jakiś sklep w ogóle w Polsce to ściągnie ;/ i czy przy okazji trochę nightmare decków wjedzie, chociaż do Europy
Rebel 6% (trójmiasto)
Syndelis
Posty: 122
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Syndelis »

Forum galakty, dziś:
"Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie są planowane żadne dodruki niedostępnych pozycji z tej serii. "
Chętnie pomogę:
Rebel - 5 %
3Trolle - 7 %
Awatar użytkownika
LordRegis
Posty: 29
Rejestracja: 01 gru 2014, 11:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: LordRegis »

bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Grę będę wkrótce zamawiał :)

Chciałbym się jeszcze tylko upewnić, czy po Core Secie można spokojnie iść w dodatki, czy drugi core jest bardzo wskazany? Bo chętnie mogę wydać kasę na nowe scenariusze i karty, ale dawać ok 140 zł za duplikaty tego samego, co już się ma, jakoś mi się nie widzi.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

LordRegis pisze: 04 lut 2019, 20:03 bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Grę będę wkrótce zamawiał :)

Chciałbym się jeszcze tylko upewnić, czy po Core Secie można spokojnie iść w dodatki, czy drugi core jest bardzo wskazany? Bo chętnie mogę wydać kasę na nowe scenariusze i karty, ale dawać ok 140 zł za duplikaty tego samego, co już się ma, jakoś mi się nie widzi.
Według mnie, najlepszą poradą jest: sam se sprawdź. I to bez zgryźliwości :P Są ludzie co lubią grać na jednym CS w AH:LCG, w LotR:LCG, to coop jest, więc luz. Ja sam zagrałem w obie gry, i do AH mam dwa CSy, a do LotRa mam trzy CSy.. bo jeszcze kilka kart zostanie Ci do uzupełnienia w trzech kopiach, a proxowanie było brzydkie wizualnie ;) Ale to moja opinia, bo lubię Unexpected Courage bardzo. A do tego, grając w czwórkę czy 4ręcznie, to przynajmniej zrobię 4x48talie na mono. Fanaberia, wiem.
Dlatego, weź jeden CS, pograj i zobaczysz co będziesz wolał.
Z AH miałem łatwiej, bo nie było jeszcze dodatków jak wystartowałem z drugim CSem, a do LotRa uznałem że wezmę drugi też, skoro do AH wziąłem dwa (LotRa zacząłem 2 tygodnie po tym jak odkryłem AH).

Ale jak najbardziej dobrą drogą jest też iście od razu w dodatki ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

Sarseth pisze: 04 lut 2019, 20:17 (...) dobrą drogą jest też iście od razu w dodatki ;)
Lepiej pójście :wink:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: ceville »

LordRegis pisze: 04 lut 2019, 20:03 bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Grę będę wkrótce zamawiał :)

Chciałbym się jeszcze tylko upewnić, czy po Core Secie można spokojnie iść w dodatki, czy drugi core jest bardzo wskazany? Bo chętnie mogę wydać kasę na nowe scenariusze i karty, ale dawać ok 140 zł za duplikaty tego samego, co już się ma, jakoś mi się nie widzi.
Ja zdecydowanie bym szedł w dodatki. W AH LCG jest fajna sytuacja że po kupnie dwóch podstawek masz komplet kart, w WP LCG niestety tak nie jest. Za jedną podstawkę będziesz miał dwa dodatki, albo 3 małe nawet jak się postarasz, to da Ci więcej możliwości konstruowania talii + wielu nowych bohaterów przede wszystkim.
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: arqueek »

A ja od ponad roku już ogrywam maniakalnie coraz to kolejne dodatki na jednym core secie. Bywają niedogodności związane z brakiem jakiejś karty, ale hej, bez przesady. Po dwóch cyklach kart jest taka masa, że zawsze znajdzie się możliwość obejścia tego w jakiś sprytny sposób. Miejsce na kreatywność w tworzeniu talii ;) osobiście, nawet nie myślę o dokupowaniu drugiego core seta, choć początkowo miałem taki zamiar.

Pytanie zapewne przewinęło się wielokrotnie, ale czytanie 100 stron tematu byłoby nieco męczące :wink: osobiście karty gracza trzymam w segregatorach, karty misji natomiast w pudełku z cora. Doszedłem jednak w swojej kolekcji do takiego momentu, że pudełko to stało się za małe, a jeszcze właśnie leci do mnie cały cykl haradu. Nie odpowiada mi też trzymanie ich w pudełkach z dodatków - dążę właśnie do tego, żeby się ich pozbyć, wolę mieć wszystko w jednym miejscu :) jak rozwiazaliscie ten problem?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Zgodzę się. Mówimy o grze, która ma 8 cykli i dodatkowo 8 dużych pudełek z sagi. To kiedy kupić ten core set? Na początku? Zakup czego innego da nam dużo więcej (szczególnie jeśli chodzi o fun). Jak już będziemy mieć wszystko? Ale po co? :D

Jak dla mnie więcej core setów tylko dla osób które chcą się bawić w koszmarne talie, albo mają totalnie nie wyczerpany budżet na gry.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rastula »

Wg duzego rankingu na forum bgg, nie pomnę adresu, ze wszystkich gier LCG LOTR jest wymieniony jako najmniej potrzebujący dodatkowych coreboxów. O ile w innych 2-3 CB to mus, tutaj jest to absolutnie zbędne (poza wyjątkowymi indywidualnymi sytuacjami)...oczywiscie nikt bogatemu nie zabroni...
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Osobiście z perspektywy czasu brakuje mi osobiście tylko tak naprawdę 4 kart, które fajnie było by mieć w 3 kopiach (sneak attack, steward of gondor, hanamrth riversong i quick strike). Ale w czym to tak naprawdę przeszkadza? Mamy trochę trudniej w grze, gdzie przygody i tak się robią coraz łatwiejsze wraz z powiększaniem kolekcji.

Ja tam traktuje, jakby te karty dostały (zasłużonego) nerfa i miały dopisek "limit 2 na deck" :mrgreen:
ODPOWIEDZ