Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: inzkulozik »

LordRegis pisze: 04 lut 2019, 20:03 Chciałbym się jeszcze tylko upewnić, czy po Core Secie można spokojnie iść w dodatki, czy drugi core jest bardzo wskazany? Bo chętnie mogę wydać kasę na nowe scenariusze i karty, ale dawać ok 140 zł za duplikaty tego samego, co już się ma, jakoś mi się nie widzi.
140 to chyba razem za drugi i trzeci CS. Jeśli chodzi o podstawki to nowych nie ma sensu kupować, bez problemu znajdziesz je prędzej czy później na rynku wtórnym w bardzo dobrym stanie, nie ma się co z tym zakupem śpieszyć.
arqueek pisze: 05 lut 2019, 01:05 Pytanie zapewne przewinęło się wielokrotnie, ale czytanie 100 stron tematu byłoby nieco męczące osobiście karty gracza trzymam w segregatorach, karty misji natomiast w pudełku z cora. Doszedłem jednak w swojej kolekcji do takiego momentu, że pudełko to stało się za małe, a jeszcze właśnie leci do mnie cały cykl haradu. Nie odpowiada mi też trzymanie ich w pudełkach z dodatków - dążę właśnie do tego, żeby się ich pozbyć, wolę mieć wszystko w jednym miejscu jak rozwiazaliscie ten problem?
Szukaj inspiracji tutaj https://boardgamegeek.com/boardgame/774 ... ame/images
Podstawowe opcje są takie:
- segregatory
- pudełka z samej gry
- pudełka BCW (takie białe)
- drewno czyli kuferki, skrzynie, itp..

Ale tak na prawdę dużo zależy od tego ja wygląda u Ciebie budowanie talii, czy wchodzisz na ringsdb.com i tam się bawisz kartami, czy jednak robisz to bez Internetu i bez kompa. To jest najważniejsza kwestia, którą musisz mieć jasno określoną przed wyborem rozwiązania na składowanie kart, bo albo potrzebujesz mieć karty tylko odpowiednio posegregowane do wyciągania, albo potrzebujesz mieć możliwość ich hurtowego przekładania z miejsca na miejsce, przeglądania, itp..
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1174
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 269 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: siepu »

Grałem, spodobało się, chciałbym wejść w system. Jak? Widzę do kupienia tylko podstawkę, niektóre duże dodatki i szachownicę małych z różnych form druku a chciałbym po prostu kupić ze dwa pierwsze cykle (pierwszy przeszedłem ale karty pewnie się przydają) a potem dokupywać kolejne. Czekać aż ktoś na forum będzie sprzedawał? Albo po prostu zamówić z zagranicy - jeśli tak, to skąd?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

siepu pisze: 05 lut 2019, 14:52 Grałem, spodobało się, chciałbym wejść w system. Jak? Widzę do kupienia tylko podstawkę, niektóre duże dodatki i szachownicę małych z różnych form druku a chciałbym po prostu kupić ze dwa pierwsze cykle (pierwszy przeszedłem ale karty pewnie się przydają) a potem dokupywać kolejne. Czekać aż ktoś na forum będzie sprzedawał? Albo po prostu zamówić z zagranicy - jeśli tak, to skąd?
Cały internet niestety na zewnątrz, mi się udało wczoraj zamówić ze Spelshop Wilds of Rhovanion bo nigdzie w Europie nie mogłem tego znaleźć już, ale tam się udało.. i jeszcze kilka małych paczek co nie miałem. Mimo że pewno nei zagram w to za szybko, bo nie cierpię przeskakiwać częściami, ale wiem że z tą grą nie mam co czekać i lepiej zbierać na zapas :P Jest mega ciężko, nie ukrywam. FFG ponoć robi teraz w końcu dodruki i dostarcza powoli.. także ręka na pulsie i kilka sklepów z UK i kilku innych państw polecam sprawdzać. W Polsce nie wiem gdzie mogłyby się pojawić, już nie raz, nie dwa pisałem do kilku lepszych sklepów i zawsze prawie nic nie wiedzą o dostawach od FFG do Europy. Także przepływ informacji jest straszny..
Na złość w US i Canadzie mają często więcej, np miniature market ale.. shipping wtedy, eh. A szkoda tylko dla samych niby nightmarów..
Rebel 6% (trójmiasto)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Sarseth pisze: 05 lut 2019, 15:04 Na złość w US i Canadzie mają często więcej, np miniature market ale.. shipping wtedy, eh. A szkoda tylko dla samych niby nightmarów..
Przesyłka za małe paczki i druk na żądanie nie wychodzi tak źle z miniaturemarket. Pełny koszt zamówienia nawet taniej niż u nas. Duże dodatki pudełkowe niestety już wychodzą drożej razem z kosztem przesyłki.
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: arqueek »

c08mk pisze: 05 lut 2019, 16:04
Sarseth pisze: 05 lut 2019, 15:04 Na złość w US i Canadzie mają często więcej, np miniature market ale.. shipping wtedy, eh. A szkoda tylko dla samych niby nightmarów..
Przesyłka za małe paczki i druk na żądanie nie wychodzi tak źle z miniaturemarket. Pełny koszt zamówienia nawet taniej niż u nas. Duże dodatki pudełkowe niestety już wychodzą drożej razem z kosztem przesyłki.
A wiesz może jak sprawa wygląda z celnikami? Ile się czeka na zamówienie? Nie zamawiałem stamtąd jeszcze nigdy, i to mnie trochę martwi.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rastula »

arqueek pisze: 05 lut 2019, 17:43
c08mk pisze: 05 lut 2019, 16:04
Sarseth pisze: 05 lut 2019, 15:04 Na złość w US i Canadzie mają często więcej, np miniature market ale.. shipping wtedy, eh. A szkoda tylko dla samych niby nightmarów..
Przesyłka za małe paczki i druk na żądanie nie wychodzi tak źle z miniaturemarket. Pełny koszt zamówienia nawet taniej niż u nas. Duże dodatki pudełkowe niestety już wychodzą drożej razem z kosztem przesyłki.
A wiesz może jak sprawa wygląda z celnikami? Ile się czeka na zamówienie? Nie zamawiałem stamtąd jeszcze nigdy, i to mnie trochę martwi.
Paczki od MM do mnie przychodziły ze Szwecji więc cena sklepowa była ostateczna.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

arqueek pisze: 05 lut 2019, 17:43 A wiesz może jak sprawa wygląda z celnikami? Ile się czeka na zamówienie? Nie zamawiałem stamtąd jeszcze nigdy, i to mnie trochę martwi.
Na razie nikt nic dodatkowo nie naliczył. Przeważnie po 2-6 tygodniach przychodziły paczki oczywiście od momentu gdy sprzedawca miał już dodatki na stanie. Ważne to, że przy rezygnacji z zamówienia (jeżeli nie zostało wysłane) miniaturemarket pobiera sobie prowizję kilka procent i całości kwoty się nie odzyska. Małe dodatki do LotR czy DnŻ warto tam zamawiać jeżeli nie ma alternatywy w kraju.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

Potwierdzam powyższe. Paczka dochodzi po 4-6 tygodniach z MM, zawsze biorę najtańsza opcje wysylki.
Czy ktoś wie gdzie można kupić dodatek The Mumakil?
SoloPlayer
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Coś mnie natknęło z powrotem na Władce i pozwoliłem sobie zerknąć na BGG... nie grałem w niego poważnej od 3 lat! :shock: Więc postanowiłem zacząć się bawić od nowa. Wywaliłem wszystkie karty i zaczynam przygodę stopniowo dodając kolejne dodatki. No... prawie uczciwie. Jako, że mam tylko pojedyńczego CSa, a braki kilku kart na tym etapie jest mocno odczuwalny, to zwyczajowo dodaje sobie na dzień dobry karty gracza z Czarnych Jedźców, by trochę ułatwić i osłodzić życie ;) Czemu akurat Czarni Jeźdźcy? Bo tak robiłem jak zaczynałem grać, i bo hobbity pasują jak ulał do Dunhere, a to moja ulubiona postać w grze. Tym razem gram sobie do pierwszego zwyciestwa, wcześniej sobie grałem każdy quest w BO5, ale ciągnęło się to latami i odpuściłem sobie granie zanim przeszedłem wszystko, a mam tylko 2,5 cykla + 4 dodatki z sagi :D Gram oczywiście na jedną rękę, bo nie znoszę grania na 2 ręce w gry solo. Dla zainteresowanych opis zmagań z CSem w spoilerach:

Deck:
Spoiler:
Przygoda:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Ja ostatnio dzięki znajomemu znów siadłem do LotR i strasznie mnie wciągnęło, świetna gra!

Od razu zapytam co się dzieje, gdy na karcie lokacji, która znajduje się w obszarze przeciwności położymy ilość żetonów podróży wymaganej do jej ukończenia? Czy ta karta odpada automatycznie? A może odpada dopiero kiedy przeniesiemy ją w czasie fazy podróży do lokacji do której będziemy podróżować?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Niko
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2016, 06:43
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Niko »

Odpada natychmiast (faq 1.18) Usuwanie z gry zbadanych obszarów:
Karta obszaru jest odrzucana z gry natychmiast,
w dowolnym momencie, kiedy liczba znajdujących się na
niej żetonów wyprawy jest równa jej wartości wyprawy
– niezależnie od tego, czy obszar jest aktywny czy nie.
Awatar użytkownika
xINGRAMx
Posty: 209
Rejestracja: 23 gru 2018, 21:49
Has thanked: 1 time

LOTR Władca Pierścieni LCG DODATKI

Post autor: xINGRAMx »

Witam
Kupuję LOTR LCG i zastanawiam się jak bardzo ma znaczenie w jakiej kolejności rozgrywa się kolejne kręgi dodatków. Niestety 2 najstarsze kręgi są trudne do zdobycia i zastanawiam się jak dużo stracę zaczynając gdzieś dalej. Czy poszczególne dodatki i kręgi łączą się w jedną całość czy wszystko to oddzielne historie, które można rozgrywać oddzielnie bez żadnych konsekwencji?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: LOTR Władca Pierścieni LCG DODATKI

Post autor: Goldberg »

A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Czolem

Jak myślicie, czy warto teraz dokupowac dodatki z cyklu Dwarrowdelf czy można się jeszcze wstrzymać? Coraz szybciej znikają że sklepów...
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

Sam sobie odpowiedziałeś :)

Jeżeli zależy ci na nowych ze sklepu, to nie ma nad czym się zastanawiać, bo dużo ryzykujesz.
Natomiast jeżeli dopuszczasz możliwość zakupu używanych, to możesz czekać.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: arqueek »

Właśnie doszła do mnie paczka z MM.
Niestety, cło zostało normalnie naliczone ;)
Za zamówienie o wartości 38,28$ zapłaciłem aż 20,07 euro cła.
Ktoś miał podobne problemy?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Wszystko kwestia tego jak urząd celny to zakwalifikował. Ja kupowałem przez prawie 10 lat CCG z USA i nigdy nie zapłaciłem cła, co najwyżej VAT.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Wygląda na nadgorliwość celnika, bo paczki do wartości 150zł (czy coś koło tego) mogą puszczać bez naliczania cła (i przeważnie tak robią). Na trackingu ostatnio pokazuje mi, że paczki idą przez Szwecję co w zasadzie powinno eliminować naliczanie cła u nas w kraju.
Zła wiadomość jest taka, że teraz mogą jeszcze naliczyć vat jak już wpadłeś w ręce systemu : /
Ostatnio zmieniony 28 lut 2019, 12:18 przez c08mk, łącznie zmieniany 1 raz.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Jacek_PL »

arqueek pisze: 27 lut 2019, 13:27 Za zamówienie o wartości 38,28$ zapłaciłem aż 20,07 euro cła.
A tak dokładnie to co było w paczce, bo na zabawki z USA cła chyba nadal nie ma, więc powinien być tylko VAT 23%, więc trochę duża ta opłata. Chyba że miałeś drogą przesyłkę bo VAT nalicza się także od kosztów przesyłki.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

arqueek pisze: 27 lut 2019, 13:27 Właśnie doszła do mnie paczka z MM.
Niestety, cło zostało normalnie naliczone ;)
Za zamówienie o wartości 38,28$ zapłaciłem aż 20,07 euro cła.
Ktoś miał podobne problemy?
Nawet mnie nie strasz :(
Czekam na trzy paczki od nich.
Jedna za 59$, druga za 46$, trzecia za 6$ (trzy, bo pechowo stock uzupełniali, a nei chciałem nic unikać) - omijając koszty wysyłki, bo za nie pewno wyszło też z 30$ razem.

Mogłem się obudzić z tą grą jak wyszła ;P a teraz człowiek jak ten chomik, byle nie było problemu jakby skończyli dodruki lub zmniejszyli jeszcze bardziej ich liczbę na rok..
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: inzkulozik »

Na naście paczek z MM tylko jedna szła mi przez UC ale bez konsekwencji. Paczki są zwolnione z VAT bodaj do 22 euro, a cła nie powinni naliczać. Przynajmniej przy edycji kolekcjonerskiej prosto z FFG go nie dostałem.
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: arqueek »

No to widzę, że nieźle się do mnie dopierdzielili ;)
Zamówiłem Flame of the West i City od annuminas. Jak pisałem, wartość paczki wynosiła 38 dolarów. Kolejne 14 dolarów zapłaciłem za przesyłkę, ci daje 52 dolary. A holenderski urząd celny doliczył jeszcze 20 euro. Cóż, finalnie cena podskoczyła do zdecydowanie zbyt wielkich rozmiarów, tak więc to raczej pierwsze i ostatnie zamówienie niestety ;) z tego co widzę, jako jedyny miałem takie problemy - zawsze wydawało mi się, że prawo celne w całej UE działa tak samo, jak widać jednak nie do końca tak jest.
W związku z obecną sytuacją, wysyłam maila z pytaniem do urzędu celnego, ażeby dokładnie mi wyjaśnili jak to działa.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: awawa »

Jeśli chodzi o zwolnienia z VAT'u przy sprowadzaniu z zagranicy gier czy innych rzeczy to nie ma u nas żadnego bezpiecznego limitu - teoretycznie mogą nawet zrobić odprawę celną, doliczyć VAT i ew. cło przy np: długopisie za 1$ choć ze względów tylko praktycznych najczęściej tego nie robią. Niestety zwracają szczególną uwagę na większe gabarytowo paczki nawet jeśli zawartość nie jest jakoś szczególna dlatego z grami to jest ruletka. Do tego oczywiście dochodzi koszt takiej obsługi co często jest nawet droższe od połączonych sił VAT+cło więc taka operacja zawsze fiskusowi się opłaci ;) Paczki przesyłane przez firmy kurierskie maja 99.99% szans na oclenie przy wejściu do EU dla każdej zadeklarowanej wartości - biznes to biznes, one mają własne agencje celne i cisną nawet lepiej niż państwo. Jaką firmą wysłali te gry?
Granie na Bemowie
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: olsszak »

Nie ma cła na planszowki. Moga doliczyć Ci VAT, wtedy zarowno od zakupu, jak i od kosztu wysyłki.

W sumie ciekawe z tym MM, bo do mnie praktycznie wszystko od nich idzie przez Szwecję. Odpukać bez VAT.

Zeby nie bylo tak kolorowo to VAT zapłaciłem od zamowienia Paizo i niestety od polamera...

Do Vatu dochodzi koszt odprawy celnej. Przy Paizo była to Poczta Polska wiec 8,5 zl, ale przy Polamer 130 zl...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Fredi
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2019, 22:22

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Fredi »

Cześć,

Zamierzam niedługo rozpocząć swoją przygodę z lotr lcg. Nie miałem okazji jeszcze zagrać w grę ale po oglądnięciu paru filmów na youtube i przeczytaniu recenzji wydaje się, że to rodzaj gry który powinien mi się spodobać. Dodatkowo podoba mi się świat w którym jest osadzona. Moja główna obawa przed zamówieniem gry polega na tym, że nie wiem w którą wersje językowa lepiej inwestować. Koszt dodatków do jedna sprawa ale widzę, że bardzo ważną kwestia może być dostępność dodatków.

Macie jakieś rady w tej kwestii ?
ODPOWIEDZ