Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ravn »

Tak, omijaj wersje pl z daleka.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Trolliszcze »

Serio? Dostępność dodatków PL jest w tej chwili dużo lepsza, niż EN. Wiem, bo jeszcze do niedawna zbierałem - brak dodatków do większości cykli i niekończące oczekiwanie na dodruki... Po polsku jest na dzień dzisiejszy znacznie lepsza dostępność. TEORETYCZNIE z EN powinno być lepiej w przyszłości, bo teoretycznie kiedyś dodrukują, ale kiedy... jedna wielka niewiadoma.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zack »

Trolliszcze pisze: 01 mar 2019, 23:30 Serio? Dostępność dodatków PL jest w tej chwili dużo lepsza, niż EN. Wiem, bo jeszcze do niedawna zbierałem - brak dodatków do większości cykli i niekończące oczekiwanie na dodruki... Po polsku jest na dzień dzisiejszy znacznie lepsza dostępność. TEORETYCZNIE z EN powinno być lepiej w przyszłości, bo teoretycznie kiedyś dodrukują, ale kiedy... jedna wielka niewiadoma.
Też uważam, że lepiej PL niż EN i nie ma co panikować... Nie wiadomo jak długo FFG będzie wspierać LOTR LCG bo to gra z 2011, w sumie dość stara. Nie ma wcale gwarancji, że EN będzie dodrukowywania regularnie... Miesiąc temu był dodruk wersji EN, na który gracze czekali kilka lat. Myślę, że @Fredi musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy jesteś zbieraczem i chcesz 100% wszystko kupić co kiedykolwiek wyszło do tej gry - jeśli tak to wersja PL odpada bo niektóre rzadsze dodatki nigdy nie zostały przetłumaczone na polski. Jeśli nie zależy Ci na zbieraniu to jest cała masa polskich dodatków w sklepach oraz używanych na forum i olx, w bardzo dobrych cenach. Ja osobiście chcę po prostu pograć w LOTR LCG i cieszyć się grą, to nie potrzebuję kupować dodatków w chronologicznej kolejności i mieć absolutnie wszystkiego skompletowanego. Dodatków wyszło tak dużo, że można grać z pominięciem tych, które się wyprzedały i tak będziesz miał zabawy na lata. A poza tym można mieszać wersje PL z EN i kilka kart po angielsku w talii naprawdę nie robi różnicy.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

Wracając do tematu cła i VAT

Dzisiaj i w styczniu odebrałem paczki z MM i nic nie doliczono. Zamówienie na 2 i 3 małe dodatki.

Dzisiaj dolecialo tez zamówienie z FFG i doliczono 78 zł Vatu + 20 zł opłaty (6 dodatkow z cyklu Haradu) ...ale nie wiem jakiej bo nie mam tego w papierach a żonka odbierala
SoloPlayer
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

W ramach dzielenia się doliczonymi opłatami - w zeszłym roku zamówiłem w MM maty do LOTR LCG - odebrałem w styczniu - doliczono mi VAT...
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Sarseth pisze: 27 lut 2019, 18:34 Nawet mnie nie strasz :(
Czekam na trzy paczki od nich.
Jedna za 59$, druga za 46$, trzecia za 6$ (trzy, bo pechowo stock uzupełniali, a nei chciałem nic unikać) - omijając koszty wysyłki, bo za nie pewno wyszło też z 30$ razem.

Mogłem się obudzić z tą grą jak wyszła ;P a teraz człowiek jak ten chomik, byle nie było problemu jakby skończyli dodruki lub zmniejszyli jeszcze bardziej ich liczbę na rok..
Pierwsza paczka odebrana, nie było opłaty.
Zamawiałem Fedexem, tym najtańszym, co potem poczta polska przejmuje. Czekałem mniej niż miesiąc, bo luty skrócony, a zamawiałem właśnie 7 lutego. Także czas też przyzwoity ;)
Przepraszam za może spam, ale niestety polskie sklepy nie wiem czemu nie umieją tego zamówić, więc chyba warto dla chętnych wspomnieć, a trochę strachu jest na tej opłacie.
Druga przesyłka z MM (sprawdziłem i kiedyś już zamawiałem.. ale to ponad rok temu i nie pamięałem) i znowu było ok. Jeszcze dwie idą, więc zobaczymy..
Rebel 6% (trójmiasto)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Sarseth pisze: 07 mar 2019, 20:49 Przepraszam za może spam, ale niestety polskie sklepy nie wiem czemu nie umieją tego zamówić, więc chyba warto dla chętnych wspomnieć, a trochę strachu jest na tej opłacie.
W zasadzie nie jest to spam bo dostępność dodatków do LotRa spadła, a jest to gra kolekcjonerska i rozmowa na temat źródeł pozyskiwania kolejnych dodatków nie powinna nikogo razić (oczywiście dopóki nie zdominuje tematu).
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Odbiegając od tematu przesyłek. Własnie jestem na zjeździe fanów MECCG i LOTR LCG gdzie przybył Caleb Grace, aktualnie odpowiedzialny za rozwój gry. Jakieś pytania? Poza podstawowym - o przyszłość gry, myślę że nie raczej nie może na nie odpowiedzieć ale będę go ciągnął za język :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: arqueek »

Sarseth pisze: 07 mar 2019, 20:49 Druga przesyłka z MM (sprawdziłem i kiedyś już zamawiałem.. ale to ponad rok temu i nie pamięałem) i znowu było ok. Jeszcze dwie idą, więc zobaczymy..
Do mnie też doszła właśnie druga przesyłka. Jak głupi, złożyłem 2 zamówienia w niedługo odstępie czasu. Dziś dostałem już awizo z informacją, że paczka została oclona i czeka na odbiór :mrgreen: tym razem kwota zamówienia większą, blisko 100 dolarów. Już się boje dopłaty :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

Muad'Dib pisze: 07 mar 2019, 21:34 Odbiegając od tematu przesyłek. Własnie jestem na zjeździe fanów MECCG i LOTR LCG gdzie przybył Caleb Grace, aktualnie odpowiedzialny za rozwój gry. Jakieś pytania? Poza podstawowym - o przyszłość gry, myślę że nie raczej nie może na nie odpowiedzieć ale będę go ciągnął za język :)
- O przyszłość gry :)
- Jak na ową wpływa to przedswięzięcie z uproszczoną wersją online?
- Gdyby miał siadać z Nate'em teraz od nowa i zrobić LOTR od zera, jakie pomysły wziął by z wersji online? Jakie z Arkham Horror LCG?
- Jakie miejsca (lorewise) chciałby jeszcze "odwiedzić"?
- Czy nie ma już efektu "zmęczenia materiału" w grze, w której pula kart tylko rośnie i rośnie, a nie ma żadnych rotacji?
- Czy coś wejdzie na miejsce Sag?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Zapytaj czy uważa, czy mega silne karty z podstawki w stylu Steward of Gondor czy A Test of Will ograniczyły im przestrzeń designerską w przyszłych dodatkach i czy gdyby mogli, to zaprojektowali by te karty inaczej po to, żeby otworzyć sobie tę przestrzeń na potrzeby tworzenia mniej silnych, ale bardziej różnorodnych kart. Ma nadzieję, że wiesz o co chodzi :D.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

Na to akurat ja mogę odpowiedzieć, bo to żadna tajemnica - podstawki do gier LCG FFG robi specjalnie w taki sposób, żeby zawierały silne i definiujące grę karty. Daje to kopa tym, którzy zostają tylko z podstawką, ale także sprawiają, że karty z podstawki są wciąż "relevant" długo w przód w cyklu życia gry, co a) utwierdza graczy w przekonaniu, że niekoniecznie muszą kupować (wszystkie) dodatki, b) istotnie zwiększa sprzedaż podstawki, a to na podstawce się głównie zarabia. Łatwo natomiast zaprojektować questa "hejtującego" daną mechanikę, np. dociąg, zbieranie zasobów, czy cancellowanie treachery/shadow.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Muad'Dib pisze: 07 mar 2019, 21:34 Odbiegając od tematu przesyłek. Własnie jestem na zjeździe fanów MECCG i LOTR LCG gdzie przybył Caleb Grace, aktualnie odpowiedzialny za rozwój gry. Jakieś pytania? Poza podstawowym - o przyszłość gry, myślę że nie raczej nie może na nie odpowiedzieć ale będę go ciągnął za język :)
Czemu jest tyłu Aragornow? :wink:
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: inzkulozik »

Muad'Dib pisze: 07 mar 2019, 21:34 Odbiegając od tematu przesyłek. Własnie jestem na zjeździe fanów MECCG i LOTR LCG gdzie przybył Caleb Grace, aktualnie odpowiedzialny za rozwój gry. Jakieś pytania? Poza podstawowym - o przyszłość gry, myślę że nie raczej nie może na nie odpowiedzieć ale będę go ciągnął za język :)
Czy będzie przynajmniej jeszcze jeden "delux" z cyklem
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Czy będzie można grać czarnymi charakterami np. w formie dodatku lub alternatywnego settingu kompatybilnego z LotR. Przykładowo Saruman z Gollumem i Grimą (który może być z aktualnego LotRa) idą na quest w którym się pojawiają Aragorny, Elrondy, itp., które chcą przeszkodzić antybohaterom w ich niecnym queście.
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: LordMongo »

Odebrałem dziś przesyłkę z MM (dwa ostatnie dodatki sagi). Obyło się, na szczęście, bez dodatkowych opłat.
Cieszy mnie, że udało mi się załapać na dodruk Mountain of Doom, który wyprzedał się w ciągu dwóch dni - w sklepie FFG znowu ma status "Out of print". Niepokojące jest jednak to, że model sprzedażowy coraz bardziej zaczyna tu przypominać CCG, którego LCG miało stanowić zaprzeczenie. Sporo dodatków jest niedostępnych, po pojawieniu się dodruków sprzedają się one niemal "na pniu", aby później krążyć po rynku wtórnym w absurdalnych cenach (ostatnio wyłowiłem na ebayu ostatni dodatek sagi za 150$!). Pozostaje mieć nadzieję, że FFG dostosuje swoją strategię wydawniczą do zapotrzebowania. A jest ono całkiem spore. Cóż zrobić skoro każdy lotrowiec najwyraźniej ma w sobie coś ze Smauga.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Chciałbym zapytać które cykle jakie talię wspierają. Mam Dwarrowdelf i mega bostuje to krasnoludy, a jak z innymi cyklami?
Gdzie mogę spotkać wzmocnienia dla Gondor i Rohanu? CYKL Przeciwko cieniowi?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

Szewa pisze: 11 mar 2019, 14:31 Chciałbym zapytać które cykle jakie talię wspierają. Mam Dwarrowdelf i mega bostuje to krasnoludy, a jak z innymi cyklami?
Gdzie mogę spotkać wzmocnienia dla Gondor i Rohanu? CYKL Przeciwko cieniowi?
Tutaj znajdziesz kompleksowe info.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Bary pisze: 11 mar 2019, 15:07
Szewa pisze: 11 mar 2019, 14:31 Chciałbym zapytać które cykle jakie talię wspierają. Mam Dwarrowdelf i mega bostuje to krasnoludy, a jak z innymi cyklami?
Gdzie mogę spotkać wzmocnienia dla Gondor i Rohanu? CYKL Przeciwko cieniowi?
Tutaj znajdziesz kompleksowe info.
Dziękuję ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 835 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Neoptolemos »

Potrzebuję wsparcia moralnego...
Zacząłem cykl Przeciwko Cieniowi i żeby było tematycznie, zbudowałem talię Gondor/Prowincje z bohaterami Boromir, Książe Imrahil i Hirluin, wszyscy z przywództwa. Taką chyba dosyć standardową, komplet postaci z Prowincji, trochę Gondorczyków, Faramir, Lord Morthondy etc.
Zacząłem Obawy Namiestnika, poziom 5...

...i za cholerę nie mogę tego przejść! Cały wieczór probuję i ledwo dwa razy w ogóle doszedłem do ostatniego etapu :/ Albo mi znika cała faza wyprawy, albo giną od ręki wszyscy sprzymierzeńcy, albo 2/3 bohaterow dostaje dodatek podnoszący poziom zagrożenia za kucnięcie i wstanie i kompletnie nie mogę się przebić :/ a jak do tego wchodzi spisek, to już w ogóle bez szans. Nawet jak mi nie giną wszyscy sojusznicy i podróż się posuwa do przodu, to albo nie pojawiają się obszary do eksplorowania i przegrywam przez szalejący licznik zagrożenia, albo dostaję serią 4 mrocznych fal i dobranoc. Jaka jest szansa, że popełniam gdzieś prosty błąd? Przeszedłem całą kampanię Hobbita, wszystkie poprzednie przygody, w tym parę naprawdę trudnych (np. Bitwę o Miasto na Jeziorze) i ŻADEN nie był nawet w połowie tak wkurwiający, jak ten... Są tu jakieś "często popełniane błędy"? Np. może wszyscy wrogowie powinni być od razu w talii półświatka, a nie tylko ci z boxa...

Edit: tak sobie liczę, że żeby przejść 2 pierwsze etapy, musze zbadać 8 obszarów, czyli w IDEALNYM układzie 4 tury w etapie pierwszym i 4 w drugim. Do tego z dużą szansą, że w drugim etapie pojawi się karta która podnosi poziom zagrożenia o dodatkowe 2 punkty na turę... która zostaje do końca, czyli wciąż przy perfekcyjnym rozegraniu zostawia mnie z zagrożeniem 40+ po drugim etapie i de facto zostawia 2 tury na 3 etap. W IDEALNYM układzie. Coś tu jest niehalo i nie wiem co...

Edit 2: o matko, zrobiłem drobne poprawki i LEDWO przeszedłem, tylko dzięki temu, że szybko znalazłem 3 wskazówki i użyłem ich w 2 etapie. A i tak skończyłem na 49... wciąż mi się wydaje, że czegoś nie dostrzegam.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: donmakaron »

Z tego co pamiętam, to tam trzeba mieć milion woli na wyprawę i umieć sobie radzić z pojedynczymi mocnymi wrogami (Finty, Gandalfy z zaskoczenia, Beorn, czerwony Beregond). Graliśmy na dwa decki i raczej się to przechodziło. Warto też mieć jakieś karty obniżające zagrożenie i sztuczki na przechodzenie miejscówek ze strefy przeciwności, bo potrafią się tam zakisić w dużych ilościach. Duże znaczenie ma też podstęp kończący natychmiastowo etap wyprawy bez rozpatrywania wyprawy, który czasem potrafi wręcz uratować pierwsze tury, kiedy nie mamy woli i zagrożenie winduje jak szalone. No i trzeba mieć jak się bronić przed A Knife in the Back, zarówno when revealed jak i shadow.

No i nie chcę spoilerować, ale ten cykl jest pieruńsko trudny i jeśli Obawy Namiestnika cię frustrują, rozważ ominięcie Lasu Druadan, bo to jest aburdalnie trudny scenariusz, który wypiera z gry całą przyjemność ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: warlock »

Mi właśnie trochę odchodzi chęć na kompletowanie reszty tego cyklu ;). Mam Spadkobierców i Obawy Namiestnika (jeszcze nie grałem w tę konkretną przygodę) i questy są naprawdę ciężkie i to w takim niezbyt przyjemnym wydaniu - mam wrażenie, że były projektowane na zasadzie "co, myślicie, że macie wypracowane schematy grania i potraficie zbudować kosmicznie mocne talie? To złamiemy wszystkie schematy i uczcie się na nowo". I jak ktoś nie grał miliarda partii w LotRa, tylko przechodzi sobie wszystkie cykle po kolei to ten przeskok przychodzi dość szybko ;). No i jak patrzę na karty jakie są w adventure packach tego cyklu to jakiegoś wielkiego szału tam chyba nie ma, wiele z nich premiuje talie monosferowe, a ja zawsze wolę grać mieszanymi (a w każdym razie mając sagę + dwa pierwsze cykle niekoniecznie czuję, że potrzebuję tych kart). Jeśli kupię całość to z kolekcjonerskiego obowiązku, żeby mieć kompletny cykl i może kiedyś do niego dojrzeję ;). Ekipa z Grey Company Podcast nazwała spadkobierców takim "low pointem" serii i zastanawiam się, ile w tym jest racji. Sagi mają fantastyczny stosunek trudności przygód do funu płynącego z rozgrywki. ;) A i sam cykl Dwarrowdelf uważam za naprawdę świetny.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: inzkulozik »

Wydaje mi się, że Obawy Namiestnika łatwiej się gra na dwóch graczy (dwie ręce), natomiast Las Druadan i kolejny Spotkanie przy Amon Din odwrotnie, łatwiej 1 gracz/solo. U mnie męczarnie skończyły się jak zrobiłem sobie talię w oparciu o wszystkie karty Prowincji z tego cyklu https://ringsdb.com/decklist/view/11511/outlands-1.0
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: warlock »

Tylko Outlandsy to mi się wydają takie samograje na zasadzie "wystaw wszystko byle szybciej". Niewątpliwie mega potężna cecha, ale bez miejsca na jakąś większą kreatywność - szczerze mówiąc nigdy nie miałem ochoty robić takiej talii... ;). Fajnie się tym gra w praktyce?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Sarseth »

Kiedyś jak rozmawiałem z kimś z Cardboard of the Rings, że ten cykl daje w kość, ale jak wejdą Outlandsy to generalnie gra na solo staje się dużo prostsza w wielu miejscach, właśnie dzięki tym kartom, nie wiem, nie potwierdzam.. ostatnie co skończyłem w swoim progression series to Numenor deluxe. A to czeka w szafce jeszcze, ale kusisz strasznie ;) I chyba szybko wrócę do tego, pamiętam satysfakcje przejścia Escape from Dol Guldur na samych CSach solo po 20 paru razach xDD
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ