Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

@c08mk @Szewa @rattkin @warlock

Niestety na żadne z Waszych pytań Caleb nie może odpowiedzieć z powodu braku akceptacji ze strony marketingu. Przykro mi, dziś w nocy dostałem taką odpowiedź.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Muad'Dib pisze: 03 kwie 2019, 14:37 @c08mk @Szewa @rattkin @warlock

Niestety na żadne z Waszych pytań Caleb nie może odpowiedzieć z powodu braku akceptacji ze strony marketingu. Przykro mi, dziś w nocy dostałem taką odpowiedź.
Brak odpowiedzi też też jest odpowiedzią (zwłaszcza jeżeli cenzura nie pozwala na wypowiedź w temacie).
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Muad'Dib pisze: 03 kwie 2019, 14:37 @c08mk @Szewa @rattkin @warlock

Niestety na żadne z Waszych pytań Caleb nie może odpowiedzieć z powodu braku akceptacji ze strony marketingu. Przykro mi, dziś w nocy dostałem taką odpowiedź.
Z lenia i wygody dla wszystkich, jest szansa na zestawienie w jednym zbiorczym miejscu tych pytan?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Sarseth pisze: 03 kwie 2019, 14:56 Z lenia i wygody dla wszystkich, jest szansa na zestawienie w jednym zbiorczym miejscu tych pytan?
Z lenia i wygody dla wszystkich są dosłownie 2 strony wcześniej, post pod postem ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

Muad'Dib pisze: 03 kwie 2019, 14:37 @c08mk @Szewa @rattkin @warlock

Niestety na żadne z Waszych pytań Caleb nie może odpowiedzieć z powodu braku akceptacji ze strony marketingu. Przykro mi, dziś w nocy dostałem taką odpowiedź.
Cóż, niczego innego się nie spodziewałem. Niestety, w rozmowach z designerami w FFG to już lepiej o pogodzie pogadać, przynajmniej będzie jakaś wymiana myśli.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Muad'Dib pisze: 03 kwie 2019, 14:59
Sarseth pisze: 03 kwie 2019, 14:56 Z lenia i wygody dla wszystkich, jest szansa na zestawienie w jednym zbiorczym miejscu tych pytan?
Z lenia i wygody dla wszystkich są dosłownie 2 strony wcześniej, post pod postem ;)
Znalazlem, ale dzieki. Wydaje mi sie poprostu latwo skopiowac maila z pytaniami, niz teraz kazdy z przegladajacych cofa po stronie i klika ctrl+f. Ale moze tylko ja lubie ulatwiac innym zycie ;)

Pytania polaczone:
Spoiler:
Niestety nie odpowiada to temu co zostalo wyslane do FFG, bo o to tak naprawde mi chodzilo.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Sarseth pisze: 03 kwie 2019, 15:09 Niestety nie odpowiada to temu co zostalo wyslane do FFG, bo o to tak naprawde mi chodzilo.
Nie rozumiem o co chodzi?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Muad'Dib pisze: 03 kwie 2019, 15:13
Sarseth pisze: 03 kwie 2019, 15:09 Niestety nie odpowiada to temu co zostalo wyslane do FFG, bo o to tak naprawde mi chodzilo.
Nie rozumiem o co chodzi?
Jestem ciekaw poprostu jakie konkretne pytania dostalo FFG, chyba ze one byly przekazane na kartce do Caleba i tyle miales do nich dostep. FFG wiem ze sa leniwi i wykrecaja sie do pytan jak juz pierwsze pytanie im nie pasuje niestety. Raczej nie dostali pytan 1:1 te z forum, bo chociazby jezyk zmieniony, chociaz nie chodzi mi o tlumaczenie tego, tylko z ciekawosci co zotalo wybrane z pytan i czy rzeczywiscie sie wykrecaja od nawet tych mniej powaznych czy dostali poprostu tylko te mocne pytania o przyszlosc gry, ktore mialyby pewno wplyw jakis na sprzedaze gry i dlatego taka odpowiedz dali na wszystko ;) Chcialem zweryfikowac lenistwo FFG.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Listę wysłanych pytań ograniczyłem do tych, na które liczyłem, że możemy dostać odpowiedź. To było oczywiste, że nie odpowie na pytanie jaki będzie następny cykl czy jaka jest przyszłość gry. Dałem mu pytania, na które liczyłem, że będzie mógł odpowiedź. Do tego jeszcze poszła weryfikacja czy to na jakiegoś bloga czy podcast, uzupełniłem info, że na forum.

Oto lista zagadnień, która poszła, być może przekład nie był w 100% idealny ale myślę, że to nie to mogłoby być tutaj problem. Oczywiście, że można to tłumaczyć lenistwem marketingu, na pewno nie samego Caleb'a, która mnie informował jak przebiega procesowanie pytań :) Uściślając pytania dostał sam Caleb, nie jakiś John Smith odpowiadający masowo.
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Muad'Dib pisze: 03 kwie 2019, 15:37Oczywiście, że można to tłumaczyć lenistwem marketingu, na pewno nie samego Caleb'a, która mnie informował jak przebiega procesowanie pytań :) Uściślając pytania dostał sam Caleb, nie jakiś John Smith odpowiadający masowo.
Nah, Caleb do leniwych nie nalezy, to wiem :) Do tego zawsze odpowiada pomocnie itp jesli chodzi o jakies zagwozdki zwiazana z zasadami, chociaz zdazylo mi sie tylko mailowac z nim raz, bo w necie krazyla popularna odpowiedz na trzeci scenariusz Khazad Dum, mimo ze wydawala mi sie ona niepoprawna - jak okazalo sie slusznie, chociaz nadal uwazam ze mogla by tam sie pojawic jakas poprawka w FAQ odnosnie tego.
Dzieki za rozwiniecie!
Rebel 6% (trójmiasto)
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zack »

Bary pisze: 03 kwie 2019, 10:06
Freshus pisze: 03 kwie 2019, 09:49 Wytłumaczy ktoś kompletnemu laikowy jak najlepiej zacząć w te karty :D? Z czym jest problem w PL (oprócz tego, że prawie ze wszystkim) i jak stoi sytuacja za granicą? Dostanę po angielsku wszystko, czy za oceanem też już nie puszczają dodruków?
Ja bym obecnie szedł w angielską wersję. Jest więcej zabawy z zamawianiem, bo trzeba ciągnąc pewnie rzeczy z za granicy, ale z drugiej strony FFG będzie pewnie jeszcze nie raz robiło dodruki brakujących części, a z Galaktą jest ciężko. Już w tej chwili wyszły ze sprzedaży 4 deluxy, a zanim dozbierasz do tych dostępnych, to one też pewnie znikną. Chyba, że mieszanie wersji Ci nie straszne.
Tak dla kontrastu to najpopularniejszy dodatek deluxe "Khazad Dum" po angielsku jest aktualnie OOP i używany chodzi po cenie co najmniej 2x wyższej niż rynkowa (rynkowa około $25). Natomiast po polsku ten dodatek można kupić wszędzie nawet za 50 zł tutaj na forum.

Więc jeśli @Freshus wchodzisz w LOTR LCG i liczysz na ciągłość w kupowaniu kolejnych dodatków chronologicznie to będzie problem w obu wersjach, zarówno polskiej jak i angielskiej. Po polsku jest naprawdę cała masa dodatków dostępnych na naszym rynku w bardzo dobrych cenach, tylko problem jest taki że nie będą chronologicznie i nie wiadomo kiedy i czy będzie dodruk brakujących tytułów. Ale na dobrą sprawę w wersji angielskiej jest podobnie.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

Zack pisze: 03 kwie 2019, 19:47 Tak dla kontrastu to najpopularniejszy dodatek deluxe "Khazad Dum" po angielsku jest aktualnie OOP i używany chodzi po cenie co najmniej 2x wyższej niż rynkowa (rynkowa około $25). Natomiast po polsku ten dodatek można kupić wszędzie nawet za 50 zł tutaj na forum.Więc jeśli @Freshus wchodzisz w LOTR LCG i liczysz na ciągłość w kupowaniu kolejnych dodatków chronologicznie to będzie problem w obu wersjach, zarówno polskiej jak i angielskiej. Po polsku jest naprawdę cała masa dodatków dostępnych na naszym rynku w bardzo dobrych cenach, tylko problem jest taki że nie będą chronologicznie i nie wiadomo kiedy i czy będzie dodruk brakujących tytułów. Ale na dobrą sprawę w wersji angielskiej jest podobnie.
No nie do końca jest tak, że jesteśmy skazani na angielską używkę do Khazad w dwukrotnej cenie. Pierwszy deluxe po angielsku można sobie zamówić za 30 euro, chociażby tutaj. Info w sklepie wskazuje, że dodruk nastąpi. FFG dodrukowuje brakujące zestawy do Władcy i dla kupca to jest kwestia poczekania kilku miesięcy. Można przeżyć lub w najgorszym wypadku zapłacić dwukrotność ceny, jak czas gra dużą rolę. Z kolei polskich Czarnych Jeźdźców sam osobiście z pocałowaniem ręki wezmę za dwukrotność ceny (180 zł). Znajdź mi tylko taką ofertę, to masz u mnie piwo! :) Galakta jasno powiedziała, że dodruków nie będzie, chyba że kiedyś, w nieokreślonej przyszłości, zmieni zdanie (co jest skrajnie mało prawdopodobne). To, że i tak wiele dodatków już jest na rynku, to dla mnie w tym przypadku lekko niezrozumiały argument (który zresztą w zeszłym miesiącu podała sama Galakta, jako jeden z powodów braku dodruków). Raz, że przecież argumentujesz z perspektywy ciągłości kupowania. Dwa- co potencjalnemu hobbyście po 4 pozostałych częściach sagi, jak nie ma pierwszej i drugiej? Nie zgodzę się więc, że sytuacja polskiej i angielskiej wersji jest taka sama. Tak, w obydwu wersjach brakuje pewnych dodatków w sprzedaży. Posiadacze angielskiej mogą być niemal pewni, że dodruk otrzymają. Posiadacze polskiej niemal pewni, że go NIE otrzymają.

btw. Inna sprawa to małe zestawy w DNŻ. Płacisz za taki +-15 zł więcej niż w przypadku odpowiednika angielskiego i w zamian dostajesz słabszą jakość kart (choć tutaj muszę uczciwie przyznać, że nie jest tak źle, oceniam je na 10-15% gorsze, niż zwykły druk).

Aha i żeby była jasność. To nie jest tak, że generalnie uważam polskie wydania gier za nietrafione. Bynajmniej, sam staram się zazwyczaj kupować zlokalizowane tytuły ze względu na cały szereg pozytywnych aspektów. Nie uważam też, żeby Galakta w kwestii WP LCG żle potraktowała graczy- świetnie, że zdecydowali się na wydanie tego LCG i było też z ich strony wiele akcji mających na celu pójście na kompromis i przedłużenie życia polskiej wersji, która po tylu latach wciąż jest wydawana! Jednakże w obecnym momencie dość długiego życia tego produktu i biorąc pod uwagę perspektywy uważam, że dla osoby zaczynającej przygodę z tą karcianką sensowniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wejście w angielską wersję.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zack »

@Bary ja się zgadzam ze wszystkim co piszesz. Chodzi mi tylko o to, że z czystym sumieniem niestety nie można polecić wersji angielskiej, bo też ma swoje problemy. Oczywiście perspektywicznie jest "bezpieczniejsza", tak jak piszesz, bo dodruk pewnie będzie "kiedyś tam". Ale czytam komentarze Amerykanów, którzy od 2 lat czekają na dodruk Dwarrowdelf, który u nas jest po taniości. Taka tylko ciekawostka.

Według mnie najrozsądniej to mieszać wersje polską i angielską, tak żeby tylko brakujące dodatki kupować po angielsku. To moje prywatne zdanie, rozumiem że dla wielu nie do zaakceptowania :) Ja w ten sposób wspieram polską edycję jak mogę i wychodzi dużo taniej. Brakujące dodatki mam po angielsku i brak waloru estetycznego jestem w stanie jakoś przeżyć

Z kupowaniem angielskich to błędne koło. Polecić nowym graczom polskiej wersji z czystym sumieniem nie można bo nie wiadomo czy będzie dodruk. Z drugiej strony jak wejdziesz w angielską to przyczyniasz się do tego że dodruku nie będzie.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

Nie no jasne, że wejście w wersję angielską też będzie miało negatywne aspekty. Po prostu bilans korzyści i strat wychodzi mi tutaj lepiej.
Zack pisze: 04 kwie 2019, 13:55 Według mnie najrozsądniej to mieszać wersje polską i angielską, tak żeby tylko brakujące dodatki kupować po angielsku. To moje prywatne zdanie, rozumiem że dla wielu nie do zaakceptowania :) Ja w ten sposób wspieram polską edycję jak mogę i wychodzi dużo taniej. Brakujące dodatki mam po angielsku i brak waloru estetycznego jestem w stanie jakoś przeżyć
Takie podejście faktycznie byłoby skuteczne jeśli chce się zmaksymalizować możliwość zakupu wszystkich dodatków, ale obarczone jest problemem mieszania wersji, którego wiele osób nie przeboleje. No, ale zawsze można w ten sposób tymczasowo łatać braki (zarówno zbierając angielską, jak i polską wersję), a w międzyczasie polować na język docelowy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

Zack pisze: 04 kwie 2019, 13:55 Brakujące dodatki mam po angielsku i brak waloru estetycznego jestem w stanie jakoś przeżyć
To wersje PL i ENG różnią się między sobą wizualnie?
Zack pisze: 04 kwie 2019, 13:55 Z kupowaniem angielskich to błędne koło. Polecić nowym graczom polskiej wersji z czystym sumieniem nie można bo nie wiadomo czy będzie dodruk. Z drugiej strony jak wejdziesz w angielską to przyczyniasz się do tego że dodruku nie będzie.
A jest w ogóle szansa, że Galakta coś dodrukuje? Czy to nie jest tak, że porzucili WP LCG PL? W sensie DnŻ jeszcze idzie, ale to nie jest normalny dodruk. Ostatnio chyba pisali, że np. Koszmarnych Talii DnŻ już więcej nie będzie. Zostają tylko małe dodatki w systemie DnŻ.

A tak swoją drogą, to czy Galakta kiedykolwiek wydrukowała jakiś duży dodatek w systemie DnŻ, czy do tej pory jednak każdy duży dodatek był wydawany w normalnym druku? Jak nazywa się ten normalny druk: druk offsetowy?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zack »

Tak, literki układają się w inny język.
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: cCAMILOOo »

Zakupiłem ostatnio Cykl Twórcy Pierścienia i powiem tak że jakość druku wg mnie jest super więc dziwię się że ktoś mógłby narzekać. Ale niestety jedna paczka odbiega od tego(trzy próby) -karty są matowe i słabszej rozdzielczości. Wygląda na to że z innego rzutu druku na żądanie... Miał ktoś kiedyś taki problem? Myślicie że dałoby się to wymienić?I z innej beczki ciekawe czy galakta wyda najnowszy dodatek bo zapowiada się arcyciekawie😎 Pozdrawiam
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 267
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 266 times
Been thanked: 108 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: preshiq »

Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zack »

Marrr84 pisze: 06 kwie 2019, 09:41 Podobno nie wyda niestety.
https://m.facebook.com/groups/736036963 ... p_activity
Czy do tej grupy trzeba napisać jakieś specjalne podanie z prośbą o dołączenie? :) Kiedyś wysłałem prośbę ale chyba zostałem zignorowany.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Zack pisze: 06 kwie 2019, 13:55 Czy do tej grupy trzeba napisać jakieś specjalne podanie z prośbą o dołączenie? :) Kiedyś wysłałem prośbę ale chyba zostałem zignorowany.
Dobrze że jest publiczna z zamkniętym wstępem - eh. Dobrze że admini pilnują czy są jacyś nowi ludzie chętni do wejścia. Fajnie że ma sens trzymanie tej grupy tam publicznej i przez to zmniejszanie jej aktywności, bo ważne by ktoś kto nie był w grupie widział co się dzieje - makes sense.. not. Mieli zrobić głosowanie czy chcemy publiczną czy prywatną.. ale "demokratycznie" admini uznali że jednak nie będzie głosowania. Z jednej strony PAK robi coś dla tej gry - pyrkon, maty itp, gdzie według mnie sam fan page szkodzi.. ja wiem że nie jest to tak nowa gra jak Arkham Horror i nie będzie imało tak samo aktywnej grupy FB tam jak na FB od Arkham Horror ale chociaż trochę większą aktywność niż ma?.. w AH mamy analizy kart, zbieranie się ludzi na granie, dywagowanie o przyszłości gier (ok, dobra też jest.. jak się pojawi news od FFG, jakby nie było to by znaczyło że grupa ma liczbę osób zero..).. tutaj jest każdy sobie obcy.. no cóż.. jakbym miał lekko rzec, to trochę się PAK przyczynia również do zmniejszenia szansny na rośnięcie liczby graczy, bo: większa swoboda w wyrażaniu swojego zdania -> większa aktywność -> więcej ludzi zainteresowanych -> pasywni też się odezwą -> więcej chcą grać -> więcej graczy..
Ale ważne by pokazać to jak ktoś czasem zapyta o zasadę i mieć to publiczne ;) https://www.facebook.com/groups/7360369 ... 194735257/
"Po prostu nie będziemy zmieniać czegoś, co jeszcze jako tako działa i działało od lat." - piękne podsumowanie podejścia "jako tako działa" - z takim podejściem nigdy daleko się nie zachodzi. Ale to tylko FB, a ja się wyżalam na forum - ;) przepraszam za offtop.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Katia »

Też nie rozumiem tego, że grupa jest otwarta. I że w sumie pytali o zdanie, a później to zdanie olali.
Fajnie, że coś się dzieje, ale jednak środowisko chyba jednak zdecydowanie idzie w tryb solo. Choć niektórzy umawiają się w PW na jakieś spotkania, ale to chyba tylko w Warszawie.

A niektóre działania Galakty to dla mnie zagadki dziesięciolecia. :D Może i mają nieco biznesowej racji, ale z drugiej strony ludzie nadal chcą wchodzić w grę, kupują dostępne dodatki, zamawiają wersje angielskojęzyczne. Ciekawe, ile osób rezygnuje przez politykę Galakty niedodrukowywania niedostępnych dużych dodatków?
3trolle - 6%
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zack »

No przyznam, że mnie polityka grupy na FB nie zachęciła do jakiejkolwiek integracji z innymi graczami :) Mam z kim grać w domu, ale pomyślałem sobie że może poznam nowych graczy, może jakąś ciekawą dyskusję uda się zainicjować, przyczynić się do popularyzacji WP LCG. No ale jak wysłałem prośbę o dołączenie na FB i wiadomość na priv do admina to nie doczekałem się odpowiedzi. Co ciekawe, grupa nawet zniknęła na chwilę w ogóle z moich wyników wyszukiwania na FB, a jak próbowałem wejść tam przez link to wyświetlało mi się, że nie mam dostępu do oglądania tej grupy. No to doszedłem do wniosku, że trudno, nic na siłę. Uznałem, że widocznie środowisko WP LCG jest zadowolone z obecnej popularności gry w Polsce i nowi członkowie nie są potrzebni :P
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

Chwila... Zawsze żyłem w przekonaniu, że swoją popularność WP zawdzięcza temu, że właśnie nie trzeba się z nikim integrować :twisted:
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zack »

Ayaram pisze: 06 kwie 2019, 21:18 Chwila... Zawsze żyłem w przekonaniu, że swoją popularność WP zawdzięcza temu, że właśnie nie trzeba się z nikim integrować :twisted:
A przed kim wtedy pochwalisz się swoją talią? :)

Jedyne zastrzeżenie jakie mam przy "starych" grach jak WP LCG, to że kiedy ktoś nowy się jara, że przeszedł jakiś scenariusz albo złożył jakąś fajną talię, to zazwyczaj wyskakuje kilku weteranów, którzy od razu takiego żółtodzioba przywołują do porządku. Bo przecież to co on osiągnął/odkrył to już każdy odkrył 5 lat temu :twisted:
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 267
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 266 times
Been thanked: 108 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: preshiq »

Ja akurat nie miałem żadnego problemu z dołączeniem do grupy... Jakiś rok temu to bylo... Moze potem sie to jakoś posypało..
ODPOWIEDZ