Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: inzkulozik »

Może Galakta już nie ma praw do wydawania najnowszych rozszerzeń? A druga opcja to pewnie z Rhovanionem się z dziesięć razy zastanawiali... I leży po sklepach.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Neoptolemos »

A Rhovanion faktycznie leży po sklepach? Bo jak tak, to faktycznie ciężko się dziwić decyzji Galakty.
Ja dopiero co uzupełniłem większość sagi (ale jeszcze bez ostatnich dwoch pudeł) i cykl Twórcy Pierścienia, mam zamiar je przejść niedługo i teraz pytanie: czy Galakta planuje druk bądź dodruk DnŻ następnych cykli? Tak jak przejrzałem karty, cykl Ścigacza Snów i ten po pudle Rhovanionu wydają się być bardzo fajne.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: preshiq »

Cykl Haradu potwierdzili ze będzie w DNŻ. Co do cyklu Rhovanionu to jeszcze nie wiadomo, ale chciałbym go bardZiej niż Harad (Dale, smoki, Samotna Góra i takie tam 😁). Cykl Mordoru pewnie nie, jak nie wydadzą dużego pudla niestety 😥
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

Marrr84 pisze: 06 kwie 2019, 23:22 Ja akurat nie miałem żadnego problemu z dołączeniem do grupy... Jakiś rok temu to bylo... Moze potem sie to jakoś posypało..
Ciebie obgadywaliśmy na privie. ;)
Marrr84 pisze: Cykl Haradu potwierdzili ze będzie w DNŻ. Co do cyklu Rhovanionu to jeszcze nie wiadomo, ale chciałbym go bardZiej niż Harad (Dale, smoki, Samotna Góra i takie tam 😁). Cykl Mordoru pewnie nie, jak nie wydadzą dużego pudla niestety 😥
Imo cykl Rhovanionu jeszcze pociągną i na tym the end, chyba że jakiś większy zryw nadejdzie (serial Amazona?). Cykl Mordoru raczej odpada- najprawdopodobniej wydawnictwo musi wejść w deluxe cyklu, żeby w ogóle móc działać w małych paczkach.
alpha pisze: 05 kwie 2019, 21:20 To wersje PL i ENG różnią się między sobą wizualnie?
Nie licząc DNŻ niczym się nie różnią poza językiem. Są drukowane w tej samej jakości w tych samych drukarniach przez FFG.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Neoptolemos »

Bary pisze: 08 kwie 2019, 09:41 Imo cykl Rhovanionu jeszcze pociągną i na tym the end, chyba że jakiś większy zryw nadejdzie (serial Amazona?). Cykl Mordoru raczej odpada- najprawdopodobniej wydawnictwo musi wejść w deluxe cyklu, żeby w ogóle móc działać w małych paczkach.
Na ten cykl jeszcze liczę (i dodruk poprzednich, bo z dostępnością średnio). Cykl Mordoru na 100% odpada, jeśli nie będzie deluxe, bo w sumie po co...
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

alpha pisze: 05 kwie 2019, 21:20
Zack pisze: 04 kwie 2019, 13:55 Brakujące dodatki mam po angielsku i brak waloru estetycznego jestem w stanie jakoś przeżyć
To wersje PL i ENG różnią się między sobą wizualnie?
Zack pisze: 05 kwie 2019, 22:43 Tak, literki układają się w inny język.
Śmiechom nie było końca...

Nie miałem w rękach wydań WP LCG w wersji ENG, więc nie mam pojęcia czy to się czymś różni wizualnie od wersji PL, i czy jakieś walory estetyczne są inne.
Gdyby tam była inna czcionka (lub znaki spoza alfabetu łacińskiego, np. chiński, japoński, arabski, rosyjski, tajski, itp.), albo drukarnia drukowałaby inaczej wersję PL od ENG, to OK.
Inny język to nie jest walor estetyczny.

Zobacz jak bez żadnych uszczypliwości odpowiedział kolega Bary:
Bary pisze: 08 kwie 2019, 09:41
alpha pisze: 05 kwie 2019, 21:20 To wersje PL i ENG różnią się między sobą wizualnie?
Nie licząc DNŻ niczym się nie różnią poza językiem. Są drukowane w tej samej jakości w tych samych drukarniach przez FFG.
Kolego Bary: dzięki za wyjaśnienie :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Wieża Babel i pomieszanie języków ... Polscy wydawcy nakładają na nas biblijne kary.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Katia »

Rhovanion może i leży, ale warto pamiętać, że po drodze był dnż i część ludzi skupiła się na nim.
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1531
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 561 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

To FFG zamierza to dalej kontynuować bez końca? To powoli zaczyna się rodzić pytanie: czy solo/kooperacyjna karcianka nie potrzebuje aby czegoś w rodzaju rotacji? Przecież w CCG rotację nie tylko dla balansu się robi.

Zresztą od powstania trochę latek już minęło i trudno nie mieć wrażenia, że można jeszcze mechanikę sporo usprawnić. Może dobrym krokiem było, by zrobić reset serii, doszlifować ciupkę mechanikę i wystartować od nowa np. wrzucając przygody do 1wszej ery?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Gatherey »

Ayaram pisze: 08 kwie 2019, 12:53 To FFG zamierza to dalej kontynuować bez końca? To powoli zaczyna się rodzić pytanie: czy solo/kooperacyjna karcianka nie potrzebuje aby czegoś w rodzaju rotacji? Przecież w CCG rotację nie tylko dla balansu się robi.
Chyba nie grałeś turniejowo w żadne CCG, bo zupełnie nie rozumiesz idei rotacji.
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Robuzz »

Sarseth pisze: 03 kwie 2019, 10:09 czeskiego svet-deskovych-her
Mam nadzieję, że zapytanie będzie wystarczająco w temacie - zrobiłem właśnie tam zakupy i dostałem info, że nie da się zapłacić kartą kredytową. Dobrze rozumiem, że powiniennem sobie wyciągnąć taką kwotę w EUR do zapłaty za pobraniem?
I will learn to breathe water.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Robuzz pisze: 08 kwie 2019, 16:19
Sarseth pisze: 03 kwie 2019, 10:09 czeskiego svet-deskovych-her
Mam nadzieję, że zapytanie będzie wystarczająco w temacie - zrobiłem właśnie tam zakupy i dostałem info, że nie da się zapłacić kartą kredytową. Dobrze rozumiem, że powiniennem sobie wyciągnąć taką kwotę w EUR do zapłaty za pobraniem?
Tez mnie to ciekawi, bo nadal czekam od nich na dwa deluxy co jeszcze do nich ida. Takze przede mna wszystko, a dwie sagi i dwa deluxy zamowilem. Spodziewam sie platnosci karta na poczcie poprostu i automatycznej jakiejs konwersji po slabym kursie.. ale moze i eur da sie przyniesc?
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

Gatherey pisze: 08 kwie 2019, 12:58
Ayaram pisze: 08 kwie 2019, 12:53 To FFG zamierza to dalej kontynuować bez końca? To powoli zaczyna się rodzić pytanie: czy solo/kooperacyjna karcianka nie potrzebuje aby czegoś w rodzaju rotacji? Przecież w CCG rotację nie tylko dla balansu się robi.
Chyba nie grałeś turniejowo w żadne CCG, bo zupełnie nie rozumiesz idei rotacji.
Dokładnie odwrotnie.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Zack »

alpha pisze: 08 kwie 2019, 11:38 Śmiechom nie było końca...
Dla usprawiedliwienia dodam tylko, że myślałem że Twoje pytanie było ironiczne, stąd sam wybrałem taki styl odpowiedzi. Ot taki żarcik, bez złych zamiarów :) Jeśli chodzi o zmysł estetyki to nie chcę wchodzić w obszar dyskusji wymagający przerzucania się definicjami słownikowymi, więc powiem tylko, że to raczej sprawa bardzo subiektywna i dla każdego może oznaczać coś innego. Połączenie słowa pisanego w dwóch różnych językach może u niektórych zaburzać poczucie piękna i artystycznej formy :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Zack pisze: 08 kwie 2019, 20:25Połączenie słowa pisanego w dwóch różnych językach może u niektórych zaburzać poczucie piękna i artystycznej formy :)
Idealne podsumowanie ale maybe ktoś niekoniecznie w to belive. Dla mnie łącznie two languages w jednej game jest nie do przyjęcia in any form.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

Zack pisze: 08 kwie 2019, 20:25
Spoiler:
OK, nic się nie stało :) Myślałem, że jest jakaś różnica.

Co do łączenia 2 różnych języków też mi to nie pasuje. Jednak w tym przypadku lepszym chyba wyjściem jest dokupienie brakujących dodatków w wersji ENG, niż sprzedawanie wszystkiego co się już ma wersji PL i kupowanie wszystkiego od nowa w wersji ENG.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Katia »

Sarseth pisze: 08 kwie 2019, 16:35
Spoiler:


Z tego, co wiem, to poczta przelicza kwotę na złotówki.

Też wolałabym mieć wszystko w jednym języku. Najlepiej po polsku, bo to jednak język, który znam najlepiej. Ale z braku laku wolę już mieszać i jeśli najnowszy dodatek nie wyjdzie po polsku, kupię po angielsku.
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: inzkulozik »

Katia pisze: 08 kwie 2019, 12:09 Rhovanion może i leży, ale warto pamiętać, że po drodze był dnż i część ludzi skupiła się na nim.
Tylko zwróć uwagę ile trzeba wydać monet aby mieć całą kolekcję. Także sugerowanie, że "stówka" więcej na kolejne pudełko to dla części ludzi problem jest tylko dodatkowym gwoździem do trumny na rodzimym rynku. Dla mnie jest oczywiste, że narzekać na Galaktę powinni raczej tylko ci, którzy mają komplet. A reszta? Jazda do sklepów. To jest LCG i nikt tego nie będzie ciągnął jeśli sami fundujemy sobie raptem kilka pudełeczek raz na rok.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4630
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Tylko z tego się robi błędne koło - gra się sprzedaje coraz gorzej, bo ludzie rezygnują z zakupu z uwagi na fakt, że wiele starych dodatków jest niedostępnych, bo są niedodrukowywane, bo gra sprzedaje się coraz gorzej... ;). Ciekawi mnie ile osób weszłoby w SAGĘ i o ile skoczyłaby sprzedaż tych pudeł, gdyby Czarni Jeźdźcy (a teraz i Droga Mrocznieje) byli dostępni. Albo generalnie ile osób zdecydowałoby się dać WP szansę, gdyby pierwszy cykl był dostępny w całości. Nie zdziwiłbym się, gdyby wielu potencjalnych kupców kierowało się myśleniem na zasadzie "nie zacznę od Khazad Dum i Dwarrowdelf, bo nie lubię mieć wybrakowanej kolekcji, a pierwszy cykl jest niedostępny, więc odpuszczę to w ogóle".

No cóż, będzie trzeba na pudle zmienić nazwę LCG na Dead Card Game :D.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: preshiq »

warlock pisze: 09 kwie 2019, 12:55 Ciekawi mnie ile osób weszłoby w SAGĘ i o ile skoczyłaby sprzedaż tych pudeł, gdyby Czarni Jeźdźcy (a teraz i Droga Mrocznieje) byli dostępni. Albo generalnie ile osób zdecydowałoby się dać WP szansę, gdyby pierwszy cykl był dostępny w całości.
W pełni sie zgadzam, Pierwszy cykl oraz Hobbity i Czarni Jeźdźcy to wg mnie kluczowe produkty do wciagnięcia nowych osób.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Katia »

@inzkulozik
Tylko że nie każdy żyje tylko "Władca...". :D
Ale rzeczywiście większym problemem może być niekompletność zestawu. Sama się zastanawiałam, czy wchodzić w grę.
3trolle - 6%
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

warlock pisze: 09 kwie 2019, 12:55Nie zdziwiłbym się, gdyby wielu potencjalnych kupców kierowało się myśleniem na zasadzie "nie zacznę od Khazad Dum i Dwarrowdelf, bo nie lubię mieć wybrakowanej kolekcji, a pierwszy cykl jest niedostępny, więc odpuszczę to w ogóle".
Nie jestem potencjalnym klientem tego produktu, ale takie rzeczy zawsze mnie zniechecaja do wchodzenia do gry. Nawet jak to nie ma sensu ;) Chcialem wejsc w Marvel Legendary (tutaj bylem potencjalnym), ale widze ze stare dodatki juz nie istnieja w sprzedazy, wiec .. podziekowalem. Do LotRa mam akurat cierpliwosc i nakupowalem dodatkow na kilka lat gry, bo nie nadazam ogrywac patrzac ze jeszcze AH wychodzi i sporo innych fajnych gier jest. Ale wydaje mi sie lekko, ze tak jak CSa tak i pierwsze dodatki powinny byc (razem z saga) drukowane w wiekszym nakladzie niz liczba chetnych jest na dany moment, wlasnie przez to co mowisz, ze generalnie takie elementy bardziej zachecaja, niz .. wejde w gre, o, dodatek numer 40 jest dostepny, jasne wchodze bez kumania o co codzi? No nie.. albo potenchalny klient zacznie grzebac i sie skuma ze potrzebuje deluxa numer X i wtedy decyzja czy chce zaczynac od tego czy nie, albo rezygnuje od razu patrzac na to, ze pierwszy dodatek co kupil przypadkiem jest niegrywalny bo nie ma duzego boxa.. bo przeciez by dokupil sobie, tylko nie ma go od 4 miesiecy nigdzie w sklepach, a na amazonie np chodzi po potrojnej cenie.
Niestety.. jedyne z czego sie ciesze, ze portfel jakos mi pozwala wydawac na te gre kilka stow miesiecznie by zbierac to wszystko i sie nie przejmowac kiedys w przyszlosci.. Gdyby tak nie bylo, to dawno motywacja pewno by mi padla w zbieraniu tej gry z jej dostepem..
Rebel 6% (trójmiasto)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: alpha »

Sytuacja jest o tyle niewesoła dla początkujących w WP LCG PL, że nie wiadomo co zrobić jeżeli gotówka jest problemem.

Na prośbę osób o słabym sercu wrzucam poniższe wyliczenia w spoiler. Uwaga, można tego nie wytrzymać psychicznie, więc ostrzegam przed zaglądaniem 8)
Spoiler:
I teraz pytanie: od czego zacząć zakupy żeby komuś to nie zniknęło zanim skompletuje całą kolekcję? :lol:
Chcesz w to wejść, ale już na starcie masz świadomość, że spóźniłeś się kilka lat :evil:

Myślę, że sporo osób nawet nie wie/wiedziało o tej grze, więc nie wchodziła w to. Ja np. nie wiedziałem, a obudziłem się za późno.
Może mi się uda nadrobić, bo nie zostało mi zbyt dużo.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2019, 21:31 przez alpha, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Spoiler:
Dla mojego zdrowia proszę skasuj ten post xD https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0 jak patrzę na to co mam i Twoje wyliczenia :P Tak się nie robi bez wrzucania tego w spoiler.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2019, 06:17 przez Sarseth, łącznie zmieniany 1 raz.
Rebel 6% (trójmiasto)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Sarseth pisze: 09 kwie 2019, 18:31 Dla mojego zdrowia proszę skasuj ten post xD https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0 jak patrzę na to co mam i Twoje wyliczenia :P Tak się nie robi bez wrzucania tego w spoiler.
Ale to przecież jest inwestycja. Normalnie ta kasa by przepadła. Atak zawsze można sprzedać kolekcję za pół ceny jak życie da w kość : )
Spoiler:
ODPOWIEDZ