Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Wolałbym mieć dwa pierwsze cykle (wraz z Khazad Dum) niż skakać po deluxach ;).
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomuch »

Warto kupić którąś ze środkowych części Sagi, nie posiadając poprzednich? Mam na myśli np. Krainę Cienia/Górę Ognia/Płomień Zachodu. Czy lepiej jednak pójść w dalsze deluxy (Zaginione Królestwo, Szara Przystań), skoro mam wszystkie poprzednie (Khazad-dum, Spadkobiercy Numenoru, Głos Isengardu)?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Ja bym kupował każde duże pudło gdybym nie dołączył do systemu od początku. Każdy delux czy część Sagi jest samodzielnym elementem gry, która nie wymaga posiadania wcześniejszych dodatków. Jedynym problemem może być poziom trudności. Gdyby ktoś po coresecie chciał kupić choćby Spadkobierców Numenoru to bym szczerze odradzał ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

tomuch pisze: 12 gru 2020, 06:39 Warto kupić którąś ze środkowych części Sagi, nie posiadając poprzednich? Mam na myśli np. Krainę Cienia/Górę Ognia/Płomień Zachodu. Czy lepiej jednak pójść w dalsze deluxy (Zaginione Królestwo, Szara Przystań), skoro mam wszystkie poprzednie (Khazad-dum, Spadkobiercy Numenoru, Głos Isengardu)?
Zależy co oczekujesz od boxa. Jesli głównie chodzi Ci o bohaterówi i karty graczy to tak, warto. W sadze są mocne karty graczy. Bo misjii z kampanii nie zaczniesz bez poprzednich części (znaczy możesz zagrać tak z doskoku scenariusz, ale może sie okazać za ciężki).

Jesli jednak scenariusze sa również ważne, to leć z deluxe.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: nienazwany »

RUNner pisze: 12 gru 2020, 08:40 Ja bym kupował każde duże pudło gdybym nie dołączył do systemu od początku.
Szewa pisze: 12 gru 2020, 08:52 Zależy co oczekujesz od boxa.
A które dodatki to taki prawdziwy "must have"? To znaczy, gdybyście mieli wybrać podstawkę i powiedzmy ze 3 najlepsze dodatki, takie najbardziej klimatyczne i dające możliwie jak największą regrywalność?
Znalazłem np. na jednym blogu informację, że jako taki "mały zestaw" dobrze sprawdza się Khazad dum + Czatownik i Kamienne podstawy ziemi (niestety u nas już chyba nie do dostania).

Mam właśnie core set i nie chcę wchodzić w kompletowanie całych zestawów, tylko chciałbym dobrać kilka elementów z klimatycznymi scenariuszami, w które da się zagrać bez przejmowania się ciągłością fabularną/wydawniczą.

Jeszcze jedno pytanie - czy mając core i powiedzmy 1-2 deluxy jest sens wchodzić w dodatki PoD, szczególnie te w klimatach Bombadila?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

nienazwany pisze: 31 gru 2020, 01:02
A które dodatki to taki prawdziwy "must have"? To znaczy, gdybyście mieli wybrać podstawkę i powiedzmy ze 3 najlepsze dodatki, takie najbardziej klimatyczne i dające możliwie jak największą regrywalność?
Znalazłem np. na jednym blogu informację, że jako taki "mały zestaw" dobrze sprawdza się Khazad dum + Czatownik i Kamienne podstawy ziemi (niestety u nas już chyba nie do dostania).

Mam właśnie core set i nie chcę wchodzić w kompletowanie całych zestawów, tylko chciałbym dobrać kilka elementów z klimatycznymi scenariuszami, w które da się zagrać bez przejmowania się ciągłością fabularną/wydawniczą.

Jeszcze jedno pytanie - czy mając core i powiedzmy 1-2 deluxy jest sens wchodzić w dodatki PoD, szczególnie te w klimatach Bombadila?
Gdybym mógł mieć tylko 3 dodatki, to kupiłbym deluxe Khazad-Dum, mały dodatek Kamienne podstawy ziemi oraz deluxe Spadkobiercy Numenoru.
Ogólnie te dwa czyli Dwarrowdelff oraz Przeciwko Cieniowi to moim zdaniem dwa najlepsze cykle :D

PoD?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: nienazwany »

Dzięki!
A cykl Przeciw cieniowi nie będzie za trudny, mając tylko Khazad dum?

Print on Demand (dnż) - te małe dodatki typu Mgła na kurhanach :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

nienazwany pisze: 31 gru 2020, 08:56 Dzięki!
A cykl Przeciw cieniowi nie będzie za trudny, mając tylko Khazad dum?
Scenariusze ze Spadkobierców Numenoru będą diabelnie trudne (i to frustrująco). Sam cykl jest świetny, ale początek jest baaardzo wymagający
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Ja zaczynałem Przeciwko Cieniowi mając ten cykl oraz KhazadDum i dałem sobie radę :D
tzn. parę porażek było, ale za każdym razem wiedziałem co muszę w talii zmienić.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: nienazwany »

warlock pisze: 31 gru 2020, 09:25 Scenariusze ze Spadkobierców Numenoru będą diabelnie trudne (i to frustrująco). Sam cykl jest świetny, ale początek jest baaardzo wymagający
To które zestawy najbardziej warto mieć, żeby przejście przez SN było wymagające, ale nie dobijające? ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

nienazwany pisze: 31 gru 2020, 09:48
warlock pisze: 31 gru 2020, 09:25 Scenariusze ze Spadkobierców Numenoru będą diabelnie trudne (i to frustrująco). Sam cykl jest świetny, ale początek jest baaardzo wymagający
To które zestawy najbardziej warto mieć, żeby przejście przez SN było wymagające, ale nie dobijające? ;)
Spadkobiercy Numenoru solo są dla mnie trudni/wymagający zawsze, niezależnie od puli kart jaką się ma ;). Natomiast sam powiązany cykl Przeciwko Cieniowi jest naprawdę przyjemny ;).

Nie powiem Ci jakie paczki mieć, bo ja nigdy nie patrzyłem na tę grę pod takim kątem (tzn. co kupić, żeby mieć dobre karty). Kupowałem chronologicznie i grałem ;).
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: nienazwany »

warlock pisze: 31 gru 2020, 09:53 Nie powiem Ci jakie paczki mieć, bo ja nigdy nie patrzyłem na tę grę pod takim kątem (tzn. co kupić, żeby mieć dobre karty). Kupowałem chronologicznie i grałem ;).
Dla mnie najważniejszy jest klimat i scenariusze, a karty tylko pod tym względem, żeby dało się normalnie grać :)

To w takim razie, gdybyś mógł wybrać tylko kilka (3-5) dodatków do podstawki, to które byś dzisiaj wziął? ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Khazad-Dum i cykl Dwarrowdelf ;).
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Xisertus »

Które dodatki byście polecali dla początkującego gracza (powiedzmy 3-4, żeby poziom trudności nie zabijał od razu)??
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Nie wiem jak z dostępnością, ale z pierwszego cyklu:
Polowanie na Golluma
Wzgórza Emyn Muil
Martwe Bagna

Z drugiego:
Mroki Morii
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: nienazwany »

RUNner pisze: 31 gru 2020, 13:26
Wzgórza Emyn Muil
Martwe Bagna
Widziałem sporo komentarzy, że to jedne ze słabszych/mało regrywalnych scenariuszy. Prawda to?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Moim zdaniem pierwszy cykl czyli Mrocznej puszczy można olać, bo scenariusze sa slabe.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

...ale z drugiej strony mają mnóstwo uniwersalnych i świetnych kart graczy: sferowe pieśni (które tak naprawdę pozwalają na ogromną swobodę przy budowie talii), orły, wszystkie dodatki dunedainów, kilku znakomitych bohaterów, Fast Hitch, Gildor z Haldirem czy rewelacyjne niebieskie karty Rohanu. To są karty, które są użyteczne przez wszystkie cykle ;). Czy da się bez nich grać? Pewnie, ale nie wyobrażam sobie już bez nich gry ;).

Conflict at the Carrock jest bardzo ciekawym questem, szczególnie dla kogoś, kto lubi tzw. walki z bossami ;). A Journey to Rhosgobel też jest spoko (ma dość unikalny klimat) ;). Zgadzam się, że całościowo jakość scenariuszy jest tu wyraźnie niższa niż w takim Dwarrowdelf. Ale z drugiej strony grałem w nie mając małe doświadczenie z tą grą i bardzo doceniam je za prostotę ;).

Graliśmy wiele questów z pierwszego cyklu z Koszmarnymi Taliami i muszę przyznać, że robią się dużo ciekawsze. I nie chodzi tu nawet o to, że są trudniejsze (bo są), ale o to, że to swoiste "łatki" - twórcy wrócili do nich po latach i uwypuklili mechanicznie wszystko to, co było w nich ciekawe, a co nie do końca dobrze działało w oryginale ;). To co rzuca się w oczy w pierwszym cyklu co rzutuje negatywnie na jakość pewnych scenariuszy to bardzo duże talie przeciwności (a duża talia to nieprzewidywalnosć efektów i czasem te przygody toczą się w dziwny sposób). ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

nienazwany pisze: 31 gru 2020, 14:22
RUNner pisze: 31 gru 2020, 13:26
Wzgórza Emyn Muil
Martwe Bagna
Widziałem sporo komentarzy, że to jedne ze słabszych/mało regrywalnych scenariuszy. Prawda to?
Są łatwe do przejścia i dlatego mało regrywalne. Gra solowa musi być wyzwaniem.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2020, 16:10 przez RUNner, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: nienazwany »

RUNner pisze: 31 gru 2020, 15:47 Chciałeś żeby było łatwo...
To chyba nie ja, sprawdź nicki ;)
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: olsszak »

warlock pisze: 31 gru 2020, 14:58
Graliśmy wiele questów z pierwszego cyklu z Koszmarnymi Taliami i muszę przyznać, że robią się dużo ciekawsze. I nie chodzi tu nawet o to, że są trudniejsze (bo są), ale o to, że to swoiste "łatki" - twórcy wrócili do nich po latach i uwypuklili mechanicznie wszystko to, co było w nich ciekawe, a co nie do końca dobrze działało w oryginale ;). To co rzuca się w oczy w pierwszym cyklu co rzutuje negatywnie na jakość pewnych scenariuszy to bardzo duże talie przeciwności (a duża talia to nieprzewidywalnosć efektów i czasem te przygody toczą się w dziwny sposób). ;)
Teraz mnie zaciekawiłeś. Do tej pory nie rozważałem zakupu talii koszmarnych, bo majac tak duzo gier na pewno nie ogram Władcy tak aby mi sie znudził, ale Powiedz prosze, ktore dodatki Twoim zdaniem absolutnie wymagają zakupu koszmarnej talii ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Ja nie mam pierwszego cyklu, nie odczuwałem z tego powodu braków przy budowie talii ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Xisertus
Posty: 72
Rejestracja: 11 gru 2020, 13:07
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Xisertus »

W sklepach jest tylko zestaw podstawowy z tego co wymieniliście. Na stronie Galakty nie ma nic o dodruku tych przygód...
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 565 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ayaram »

nienazwany pisze:Widziałem sporo komentarzy, że to jedne ze słabszych/mało regrywalnych scenariuszy. Prawda to?
Prawda. 3 scenariusze z tego cyklu znalazły by się w moim top 5 najgorszych przygód i widać w nich do bólu, że twórcy dopiero zaczynali się bawić w lcgi. A 2 z nich to także jedne z 3 scenariuszy, których w ogóle nigdy nie wyciągam z pudełka przy graniu solo.

Podróż do Rhosgobel - Wymusza granie kart, które nie są w żadnej innej sytuacji potrzebne. Tylko komu by się chciało składać deck specjalnie pod tak badziewny quest?
Wzgórza Emyn Muil - już był spacerkiem przy początkach kolekcji. A przy pechu się ciągnie i ciągnie i ciągnie i ciągnie...
Powrót do mrocznej puszczy - Najgorszy quest pod solo w całej grze. Mnóstwo mechanik zwyczajnie nie działa/słabo działa w solo, przez co quest się robi strasznie trudny na solo, przy czym na trudność niczego nie wynagradza, bo dalej to nieciekawy scenariusz.

Aczkolwiek jak sobie odpuścimy to brak pieśni boli, bo strasznie dużo decków można z nimi wymyślić, które bez nich by zwyczajnie nie działały...
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Jeśli chodzi o scenariusze to zgadzam się z przedmówcami - obiektywnie pierwszy cykl jest całościowo średni ;).
ODPOWIEDZ