Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ceville »

uday pisze:Nawet powiem więcej: jakby namiestnik kosztował 2, ale dawał tylko 1 zasób to też bym go grał. Prawdopodobnie nadal 3x ^^
Moim zdaniem ta karta właśnie jest za mocna i to bez względu na ilość osób. Powinna chociaż wchodzić do gry wyczerpana, żeby nie dawała zasobów w tej samej rundzie.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Nawet jakby kosztował 3, wchodził wyczerpany i dawał tylko 1/rundę, to i tak bym go pewnie grał :)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

uday pisze:Nawet jakby kosztował 3, wchodził wyczerpany i dawał tylko 1/rundę, to i tak bym go pewnie grał :)
Na wszelki wypadek nie pisz tego na stronie FFG, bo mogą podłapać ten pomysł : )
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

c08mk pisze:
uday pisze:Nawet jakby kosztował 3, wchodził wyczerpany i dawał tylko 1/rundę, to i tak bym go pewnie grał :)
Na wszelki wypadek nie pisz tego na stronie FFG, bo mogą podłapać ten pomysł : )
Prawda jest taka, że jak komuś nie pasuje to i tak dalej może grać po swojemu. Ja w rozgrywkach solo raczej nic nie zmienię :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Karh »

olsszak pisze:
c08mk pisze:
uday pisze:Nawet jakby kosztował 3, wchodził wyczerpany i dawał tylko 1/rundę, to i tak bym go pewnie grał :)
Na wszelki wypadek nie pisz tego na stronie FFG, bo mogą podłapać ten pomysł : )
Prawda jest taka, że jak komuś nie pasuje to i tak dalej może grać po swojemu. Ja w rozgrywkach solo raczej nic nie zmienię :)

No, żeby nie było za trudno proponuję by Namiestnik generował 4 zasoby na turę, a co mi tam i jeszcze dodatkowy draw! ;)
I was born too late
And I'll never be like you
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Karh pisze: No, żeby nie było za trudno proponuję by Namiestnik generował 4 zasoby na turę, a co mi tam i jeszcze dodatkowy draw! ;)
Nie do końca czaję Twój przytyk. Uważam ten nerf za niezasadny a rozgrywka solo jest ogólnie i tak dużo bardziej wymagająca niż 2-3-4. I każdą zmianę zasad dla kart przyjmuję z pełną otwartością, jeśli ktoś ma coś sensownego jako wytłumaczenie takiej, a nie innej zmiany. Tutaj tego BRAK.


p.s. Nie potrzebuję, aby namiestnik generował 4 zasoby na turę, ale cieszę się, że podzieliłeś się z nami wszystkimi Twoim sposobem na ogarnianie sytuacji w grze ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Karh »

Niestosowanie się do errat jest wg mnie słabe.(Co do tego, że każdy może sobie grać jak chce) Tak samo jak namiestnik od 5 lat jest za dobrą kartą. Tylko tyle.
I was born too late
And I'll never be like you
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Karh pisze:Niestosowanie się do errat jest wg mnie słabe.(Co do tego, że każdy może sobie grać jak chce) Tak samo jak namiestnik od 5 lat jest za dobrą kartą. Tylko tyle.

Masz prawo do własnego zdania. Natomiast ja mam prawo wyrazić swoją opinię o danej erracie. Historia zapewne by wykazała, że nie każda zmiana była dobra. Zastosowanie dla Rogu tej erraty sprawia, że do gier solo czyli mojej głównej przygody z Władcą tą kartę mógłbym po prostu wyrzucić.

I już nie zaśmiecam wątku. Niech każdy pozostanie przy swoim.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Skąd w ogóle biorą się zmiany we Władku? Skoro nie ma sceny turniejowej, to skąd twórcy biorą informacje o przegięciach? Wierzę, że decyzje podejmują na podstawie jakichś konsultacji/dyskusji z graczami, a nie tylko z własnych partii i własnego przekonania.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Erraty muszą być i dobrze, że są. Jak ktoś się nie chce stosować, jego sprawa, ale wtedy gra w inną grę niż wszyscy. Erraty są potrzebne ze względu na questy poprzednie jak i questy przyszłe, bowiem wpływają na design space. Nie są tworzone po to, żeby graczy wk*wić, tylko po to, żeby móc wydawać kolejne ciekawe przygody w nowych pakach.

FFG ma cały świat testerów LOTR i ściąga informacje z wielu miejsc.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

No dobrze Panowie, ale co jeśli Errata dopasowuje kartę pdo rozgrywkę wielooosobową czyt. 2+ a z kolei sprawia, że dana karta w wersji solo jest praktycznie nie do używania?
Bo ja nie mam problemu z erratą i inne stosuje bez zająknięć. Natomiast tutaj przy mojej przewadze gry solo trochę jednak mi przeszkadza praktycznie uwalenie karty.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

tomb pisze:Skąd w ogóle biorą się zmiany we Władku? Skoro nie ma sceny turniejowej, to skąd twórcy biorą informacje o przegięciach? Wierzę, że decyzje podejmują na podstawie jakichś konsultacji/dyskusji z graczami, a nie tylko z własnych partii i własnego przekonania.
Niektóre rzeczy wychodzą naturalnie. przy cardpoolu z samego Core Seta Róg Gondoru był bardzo fajną i nieźle zbalansowaną kartą. Później doszło coraz więcej postaci o koszcie 1 i coraz więcej efektów wejdź do gry/wyjdź z gry i Róg stawał się coraz mocniejszy. Teraz w ogóle na elfy jest pomysł, żeby skakały często z ręki na stół i w w drugą stronę. FFG poczuło, że to już za dużo i znerfiło. Takie rzeczy zwyczajnie widać i wielkiej filozofii w tym nie ma.

Jak ktoś chce grać po swojemu to jego prywatna sprawa. Przecież i tak jest mnóstwo mniejszych i większych zasad ogólnych, czy to na kartach które ludzie potrafią odrobinkę różnie interpretować. Ale jakby ktoś mi się przysiadł do stołu np. na Fellowship Event, to bym nalegał na granie zgodnie z erratą.

@olsszak dlaczego uważasz, że jest niegrywalna solo? IMO wciąż warto ją wrzucić do talii przynajmniej w 1 kopii. Kosztuje Cię to 1 zasób, który najprawdopodobniej się zwróci. Ba! Najprawdopodobniej kilku zginie, a może i bohater, więc w ciągu całej gry wyjdziesz na tej karcie na plus z zasobami.
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

uday pisze:
@olsszak dlaczego uważasz, że jest niegrywalna solo? IMO wciąż warto ją wrzucić do talii przynajmniej w 1 kopii. Kosztuje Cię to 1 zasób, który najprawdopodobniej się zwróci. Ba! Najprawdopodobniej kilku zginie, a może i bohater, więc w ciągu całej gry wyjdziesz na tej karcie na plus z zasobami.
Pewnie z niegrywalnością to za mocno słowo. Lepsze było jednak użyte przez wojo - bodajże mocno sytuacyjna czy coś :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Z "mocno sytuacyjna" też się nie zgadzam. Czekam więc na argumenty przeciwko uwzględnieniu tej karty w talii solo.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Moim zdaniem FAQ powinno się bezwzględnie stosować, jeśli używamy pełnej puli kart dostępnych w momencie ogłoszenia najnowszej edycji dokumentu oraz gdy piszemy o swoich rozgrywkach publicznie.
Nikt nie może nam zabronić używać Przewodnika Lorien lub Beravory bez limitu, jeśli korzystamy z samej podstawki, bo na początku te karty nie miały ograniczeń. Ale jeśli talie budujemy z aktualnej bazy kart to od dziś Róg Gondoru działa zgodnie z FAQ. Przecież z jakiegoś powodu został obcięty.

Niestety jeśli karta w pewnych układach traci bardziej, to trzeba się z tym pogodzić. Przecież są karty z zasady nieprzydatne solo i nic na to nie można poradzić.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Nie ma rady, trzeba zacisnąć zęby i grać z poprawkami. Irytują mnie wszelkie erraty ale rozumiem twórców, bo tak jak napisał Uday, w bazie kart jest obecnie multum takich, które zbyt dużo by wyciągały z "Rogu Gondoru". Szkoda tylko że polskie karty nie są chyba drukowane z korektami, przynajmniej ja na takie trafiam :D
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
gocho
Posty: 173
Rejestracja: 10 wrz 2009, 14:19
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: gocho »

Szkoda tylko że polskie karty nie są chyba drukowane z korektami, przynajmniej ja na takie trafiam
Może dlatego, że zostały wydrukowane
dawno, dawno temu gdzieś w odległej galakt(yce)
i dodruków nie ma
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ale zestawu podstawowego i deluxów też dotyczy ta teoria? Nie są na bieżąco drukowane?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Najnowsze deluxy są drukowane na bieżąco. Khazad-Dum dostępny w sprzedaży to pewnie wciąż pierwszy druk i drugiego nie ma się co spodziewać. Podstawka była przedrukowywana, ale nie mam pojęcia, czy poprawiali tam karty/instrukcję pod względem literówek/erraty. Obstawiam, że nie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Spadkobiercy Numenoru też chyba nie są drukowani bo niedawno kupiłem nową sztukę i nie było korekt. Ale to nic nie znaczy bo mogłem trafić na pierwszą edycję i raczej na pewno tak było.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ramar »

Wracając do tematu podstawki, w tym roku ma być dodruk - tak więc można liczyć, że pojawią się wszystkie poprawki na kartach z podstawki. Źródło: strona galakty, na samym dole.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: neutrino »

Ilu sprzymierzeńców zazwyczaj wrzucacie do 50 kartowej talii? Wiem, że to zależy, ale budując talię pewnie jakieś granice macie wytyczone.
Pytam, bo mam wrażenie (graniczące z przekonaniem), że za dużo wrzucam do talii fajnych eventów/dodatków i nieraz nie mogę kompletnie sprzymierzeńca dociągnąć. I się męczę (czyt: dostaję lanie).
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: TTR_1983 »

ramar pisze:Wracając do tematu podstawki, w tym roku ma być dodruk - tak więc można liczyć, że pojawią się wszystkie poprawki na kartach z podstawki. Źródło: strona galakty, na samym dole.
yyy możesz napisać na których kartach są błędy w podstawce?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Ja staram się mieć około 25-30 sprzymierzeńców, ale to też zależy od scenariusza. Gdy na ręce startowej mam tylko 1 sprzymierzeńca to zwykle dobieram nową. A jeśli już zdecyduję się grać z jednym to zazwyczaj jest bardzo ciężko i kończę partię porażką.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Późniejsze druki podstawki miały naniesione poprawki, ale nie zauważyłem, by jakiś deluxe miał dodruk. Może Khazad-dum?
neutrino pisze:Ilu sprzymierzeńców zazwyczaj wrzucacie do 50 kartowej talii?
Minimum połowę, najczęściej kilku więcej.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ