Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: yadyam »

Jako totalny świeżak chciałbym zadać pytanie, które zapewne wyda się Wam głupie. Chciałem pograć w WP LCG, ale tylko cykl Saga. W tym celu kupiłem podstawkę i wszystkich 8 dodatków do sagi(łącznie z Hobbitem, bez DnŻ). Czy aby to wszystko ograć w miarę sensownie będę potrzebował jeszcze jednego core seta, czy wystarczy to, co mam? Raczej będę grał sam...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Nie wiem, co masz na myśli, pisząc "ograć w miarę sensownie", ale skoro grę już kupiłeś to radzę spróbować z tym, co masz. Druga podstawka ułatwi grę, ale jeśli będzie ci dobrze szło na jednej to nie będziesz czuł przymusu kupna następnej.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

yadyam pisze: 16 sie 2018, 10:21 Jako totalny świeżak chciałbym zadać pytanie, które zapewne wyda się Wam głupie. Chciałem pograć w WP LCG, ale tylko cykl Saga. W tym celu kupiłem podstawkę i wszystkich 8 dodatków do sagi(łącznie z Hobbitem, bez DnŻ). Czy aby to wszystko ograć w miarę sensownie będę potrzebował jeszcze jednego core seta, czy wystarczy to, co mam? Raczej będę grał sam...
Saga jest podobno dość trudna, więc możesz odczuć nie tyle brak kolejnej podstawki co kart z dodatków, które chronologicznie wyszły wcześniej. Zresztą, druga/kolejna podstawka z drugiej ręki w bardzo dobrym stanie to i tak znikomy wydatek biorąc pod uwagę to ile już wydałeś ;)
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: yadyam »

W miarę sensownie znaczy nie podciąć sobie żył po 28. porażce z rzędu na pierwszym scenariuszu spowodowanej zbyt małą liczbą kart do stworzenia talii... Ja jestem z "tych drugich" (AH LCG) i tam nie wyobrażam sobie nawet możliwości nie posiadania drugiego coreseta
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

yadyam pisze: 16 sie 2018, 10:21 Jako totalny świeżak chciałbym zadać pytanie, które zapewne wyda się Wam głupie. Chciałem pograć w WP LCG, ale tylko cykl Saga. W tym celu kupiłem podstawkę i wszystkich 8 dodatków do sagi(łącznie z Hobbitem, bez DnŻ). Czy aby to wszystko ograć w miarę sensownie będę potrzebował jeszcze jednego core seta, czy wystarczy to, co mam? Raczej będę grał sam...
Najlepiej po prostu zacząć grać tym co masz, a później się zobaczy. Masz dosyć dużo kart dla graczy w tych dodatkach i na pewno da się z tego złożyć nieźle działające talie. Drugi coreset warto kupić, ale najlepiej upolować używkę za świetną cenę. Jeśli masz taką okazję to się nie zastanawiaj.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ArnhemHorror »

RUNner pisze: 16 sie 2018, 13:23
yadyam pisze: 16 sie 2018, 10:21 Jako totalny świeżak chciałbym zadać pytanie, które zapewne wyda się Wam głupie. Chciałem pograć w WP LCG, ale tylko cykl Saga. W tym celu kupiłem podstawkę i wszystkich 8 dodatków do sagi(łącznie z Hobbitem, bez DnŻ). Czy aby to wszystko ograć w miarę sensownie będę potrzebował jeszcze jednego core seta, czy wystarczy to, co mam? Raczej będę grał sam...
Najlepiej po prostu zacząć grać tym co masz, a później się zobaczy. Masz dosyć dużo kart dla graczy w tych dodatkach i na pewno da się z tego złożyć nieźle działające talie. Drugi coreset warto kupić, ale najlepiej upolować używkę za świetną cenę. Jeśli masz taką okazję to się nie zastanawiaj.
Co więcej, w instrukcjach dodatków Sagi, są już podane gotowe talie korzystające z danego dodatku oraz jednego core setu, co może pomóc na początku.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 399
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: piechotak »

Scenariusze z Czarnych Jeźdźców da się przejść solo kartami z jednej podstawki i dodatku. Polecam najpierw zagrać przykładową talią z instrukcji i później ją modyfikować pod konkretną przygodę. W pozostałe dodatki nie grałem, ale podobno im dalej tym trudniej.
Endrju87
Posty: 82
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Endrju87 »

Siema,
Niedawno zakupiłem podstawkę WP Lcg i złapałem bakcyla, tylko, że nie wiem co dalej kupić? Zaznaczam, że głownie gram solo i wazniejsze dla mnie są nowe scenariusze a nie drugi core set. Jakie polecacie dodatki kupić w pierwszej kolejności? (wiem, że z niektórymi jest ciężko o dostępność). Poradzicie coś nowicjuszowi?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

Bym polecił chyba zacząć od deluxu i cyklu związanego z Khazad Dum. Fajny uniwersalny cykl. Nie wiem za to jak z dostępnością.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

Endrju87 pisze: 25 sie 2018, 14:54 Siema,
Niedawno zakupiłem podstawkę WP Lcg i złapałem bakcyla, tylko, że nie wiem co dalej kupić? Zaznaczam, że głownie gram solo i wazniejsze dla mnie są nowe scenariusze a nie drugi core set. Jakie polecacie dodatki kupić w pierwszej kolejności? (wiem, że z niektórymi jest ciężko o dostępność). Poradzicie coś nowicjuszowi?
Ja rozumiem, że szukanie na forum wymaga pewnego wysiłku, ale do diaska ile można pytać o to samo w tym wątku ?

Pojawia się średnio co pare stron. Zamiast zaśmiecać wątek włączmy myślenie...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: PawelWAW »

Jak myślicie czy jest szansa na 2 edycję WP?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

PawelWAW pisze: 27 sie 2018, 00:22 Jak myślicie czy jest szansa na 2 edycję WP?
Mam nadzieję, że nie ma.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Nie zanosi się na to. Gdyby miała być, to pewnie już dawno by była. Po co naprawiać coś, co dobrze działa?
W sumie to tą szumnie zapowiadaną, elektroniczną odsłonę gry można potraktować jako 2-gą edycję.
Z drugiej strony, wypuszczają nową wersję "Arkham Horror", więc ręki sobie uciąć nie dam. :)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Jeśli mają licencję to będą ciśnąć. Co prawda jest spora szansa na to żę Rhovanion to ostani cykl - był fajny boxik, odnowili CSa i teraz ultra fajny fellowship event. Digital living card game wychodzi dziś lub jutro w EA.
Ot zwieńczenie serii możę to być. Ale też zawsze pojawiało się info - że koniec i nic się nie działo.
Z drugiej strony bardzo dużo ma teraz lotr lcg w upcoming "waiting for reprint" i nie kojarzę by kiedykolwiek aż tak dużo części to miało i się nie ruszyło.. ale kto wie. Jeśli zakończą lotra to na pewno coś innego będą chcieli z tej licencji ciągnać karcianego. I oby coop =) Pewno na fellowshipie coś może się pojawi.
Rebel 6% (trójmiasto)
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: PawelWAW »

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie do WP LCG:
1. Z tego co rozumiem to galakta nie wydaje już kolejnych dodatków i nie robi dodruków, jedynie w Druku na Żądanie?
2. O co chodzi z tą wersją Limited Collector's Edition. To jest klucz do steama, ale też karty do grania dla 2 graczy (nowa wersja podstawowego pudełka czy co)? To na PC jest jakieś płatne za dostęp czy tylko mikropłatności?
3. O co chodzi z różnicami między zwykłymi kartami w pudełkach w sprzedaży od tych z DnŻ, czy są one znaczące?
... Jeśli zakończą lotra to na pewno coś innego będą chcieli z tej licencji ciągnać karcianego. I oby coop =) Pewno na fellowshipie coś może się pojawi.
O co tu chodzi, co to ten Fellowship? :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

PawelWAW pisze: 27 sie 2018, 09:42 Mam jeszcze kilka pytań odnośnie do WP LCG:
1. Z tego co rozumiem to galakta nie wydaje już kolejnych dodatków i nie robi dodruków, jedynie w Druku na Żądanie?
Tylko deluxy (duże dodatki) jeszcze wychodzą w normalnym druku. Małe dodatki tylko w trybie DnŻ.
PawelWAW pisze: 27 sie 2018, 09:42 3. O co chodzi z różnicami między zwykłymi kartami w pudełkach w sprzedaży od tych z DnŻ, czy są one znaczące?
Co człowiek, to inna opinia. Moim zdaniem różnice są wyraźne, ale zacierają się po zakoszulkowaniu kart. Z mniej irytujących cech, karty DnŻ jakoś dziwnie śmierdzą :) Na pewno nie jest to zapach klasycznej farby drukarskiej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

PawelWAW pisze: 27 sie 2018, 09:42 2. O co chodzi z tą wersją Limited Collector's Edition. To jest klucz do steama, ale też karty do grania dla 2 graczy (nowa wersja podstawowego pudełka czy co)? To na PC jest jakieś płatne za dostęp czy tylko mikropłatności?
To jest taki wabik dla kolekcjonerów i dla osób które chcą grać w appce ale nie mają co zrobić z 100$ : )
Ogólnie ma to być grywalny zestaw ale co dokładnie będzie w środku to się dopiero okaże. Na pewno mają być niepublikowane do tej pory scenariusze i bohaterowie ale jest zapowiedź, że pojawi się to później i będzie dostępne dla ogółu graczy.
Mają tam być jakieś dodatki do wersji PC pewnie typu dodatkowa ikonka do avatara, może jakieś płatne karty.
Ogólnie nie polecam (chyba że jesteś kolekcjonerem albo masz wolne 100$ w kieszeni).
RUNner pisze: 27 sie 2018, 09:44
PawelWAW pisze: 27 sie 2018, 09:42 3. O co chodzi z różnicami między zwykłymi kartami w pudełkach w sprzedaży od tych z DnŻ, czy są one znaczące?
Co człowiek, to inna opinia. Moim zdaniem różnice są wyraźne, ale zacierają się po zakoszulkowaniu kart. Z mniej irytujących cech, karty DnŻ jakoś dziwnie śmierdzą :) Na pewno nie jest to zapach klasycznej farby drukarskiej.
Mam scenariusz Siege of Annuminas w 3 kopiach (do epic game). Pierwszą kupiłem jakiś czas temu, dwa kolejne ostatnio. Te dwa mają inny odcień. Są wyraźnie bledsze przez co grafiki wydają się być mniej wyraźne.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 10:11 przez c08mk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Też mam takie odczucia. W ogóle, to wygląda to na druk w niższej rozdzielczości.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

PawelWAW pisze: 27 sie 2018, 09:42 2. O co chodzi z tą wersją Limited Collector's Edition. To jest klucz do steama, ale też karty do grania dla 2 graczy (nowa wersja podstawowego pudełka czy co)? To na PC jest jakieś płatne za dostęp czy tylko mikropłatności?
... Jeśli zakończą lotra to na pewno coś innego będą chcieli z tej licencji ciągnać karcianego. I oby coop =) Pewno na fellowshipie coś może się pojawi.
O co tu chodzi, co to ten Fellowship? :D
Dwie talie bodajze złożone. Wszystkie karty graczy mają inny design (imho lepszy, bo więcej graifki widać, a mnie tekstu ale to rzecz gustów) - dwa questy. Jeden co się pojawi wkrótce lub isę pojawił, drugi który może nigdzie indziej nie być dostępny (OCTGN heh). Mata i zestaw klucz na PC - na steamie wart 49$. Early access będzie tylko dla tych co kupili pakiet lub własnie tego boxa (jutro od 18 zaczyna się EA), a potem gra ma być darmowa. Ale żęby zdobywać karty do talii będziesz musiał grać, czasem nawet dużo grać, albo kupić. Ale jako że to coop jest, nie można chyba mieć zbyt dużych pretensji o ten tryb. No i co jakiś czas będą paczki nowych questów - jak w LCG i je kupisz za kasę lub wyfarmisz.

Fellowship to event organizowany przez FFG jak się nie mylę - bo nie znam szczegółów kto organizuje to. Ale jest to event gdzie wychodzi specjalny nowy quest i ludzie grają sobie na nim, do Polski chyba też zagląda czasem. Ale nigdy nie brałem udziału.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sebs »

Byłby ktos tak dobry i zeskanował mi instrukcje dla cyklu Dwarrowdelf w jezyku polskim?
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: cinek966 »

Miał ktoś już przyjemność korzystania z tej planszy? Jakie są wasze opinie? Bo jestem bardzo ciekawy:)
więcej info o niej tutaj: https://allegro.pl/wladca-pierscieni-lc ... 44538.html

Obrazek
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: costi »

Materiał bannerowy, więc będzie trudna do rozprostowania po wyjęciu z tuby.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: cinek966 »

costi pisze: 30 sie 2018, 14:13 Materiał bannerowy, więc będzie trudna do rozprostowania po wyjęciu z tuby.
O nie, akurat od nich planszę są zrobienie na takim materiale że nie widzę żadnych problemów z ich rozkładaniem po wyjęciu z tuby/woreczka. Jak coś się jakimś cudem odkształci to wystarczy poczekać chwile aż samo się wyprostuje a w razie potrzeby można nawet żelazkiem sobie wyprasować:D
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zaan84 »

Trochę pewnie przyburżużę ale jak już wydawać kasę na matę to tylko z materiału takiego jak podkładki do myszy. Wygodne, przyjemne w obcowaniu rozkładają się na płasko. Lepiej dołożyć parę dych, testowałem rożne materiały i ten nie ma sobie równych.

Edit: Neopren, chyba
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

Podoba mi się projekt, ale "baner" mnie trochę odrzuca...no ale mają tylko to w ofercie chyba.

Znacie jakieś alternatywy?
ODPOWIEDZ