Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Odi »

Obrazek

Opis polskiego wydawcy
Spoiler:
FFG zwariowało....

Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Mam wrażenie, że powoli wyprztykują się z pomysłów i w przyszłych latach będą generalnie odcinać kupony od tego, co wydali w dwóch ostatnich latach (WH:I, Battles of Westeros, LotR LCG, Civilization....)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: SeeM »

Spokojnie - Cywilizacji jeszcze nie ma, a tu już o odcinaniu kuponów. Zresztą wydali tyle gier w ciągu ostatnich dwóch lat i tyle dodatków, że w swojej zwykłej formie i z zapleczem finansowym mogą wydawać grę co miesiąc.

Wspomniane przez ciebie gry są zupełnie od siebie inne. A mają jeszcze inny klasowo repertuar - Death Angel, Runewars, Dust Tactics...
+ (BGG)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Jacek_PL »

Ale zaraz, gra kooperacyjna WTF :!: Jak dla mnie pomysł bardzo oryginalny, jeszcze nie spotkałem się z kooperacyjną karcianką "kolekcjonerską" (przyjmijmy że format LCG ma jednak wiele wspólnego z CCG czy TCG). Przyznam że jestem zaintrygowany, teraz czekam na jakieś konkrety.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: pan_satyros »

Dopiero co zainwestowałem w Inwazje, a tu kolejne LCG, do tego w moim ulubionym obok "Młotka" uniwersum. Nic tylko czekać na przecieki o mechanice.
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: rhcorvin »

a ja kupiłem (tzn. jeszcze nie mam oczywiście) polską whi i więcej nie mam zamiaru. Poprostu wyszedłem sobie z założenia że nie będę zbierał żadnej karcianki nigdy więcej, ale jako że ta gra mi się podoba i chcę w nią pograć to czemu nie kupić tylko podstawki. Miałem już oryginalną grałem i jakoś nie skusiłem się na dodatki. Poza tym wolę sobie kupić inną planszówkę niż poszerzać w nieskończoność tą jedną.
rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
Chaber
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2010, 08:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Chaber »

Witam,
łoj nie lubię gier kooperacyjnych, aczkolwiek to oznacza że pewno będzie można grać samemu, co już jest ciekawe, bo małżonkę zagonić do gry to można się pochlastać :) Może na core seta się skuszę.

Pozdrawiam
Piter
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: michaelius »

Przez chwile sie cieszylem bo przypomniala mi sie karcianka MEtW (ta przedfilmowa) , ale widze ze to bedzie cos nowego.
Za to bardzo ciekawie zapowiada sie inny z nowych projektow czyli przygodowka w swiecie Martina.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Ink »

Jakoś trudno mi sobie wybrazić kolekcjonerskiego cooperativa.

W mojej świadomości w kolekcjonerce (wiem, LCG, ale sprowadza się do tego samego - z czasem coraz bardziej tuningujemy swoje talie w kierunku większej efektywności) rosnącej skuteczności talii mogą przeciwstawić się coraz lepsze talie przeciwników, albo talie specjalnie skonstruowane do kontrowania danego typu talii.

Jeżeli przeciwnik będzie stały i nierosnący w siłę, w jaki sposób przeciwstawi się "optymalnym" deckom? Czy gra aby nie skończy się w momencie zbudowania "dobrej" talii?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Mustafa »

Wygląda na to że może być podobne do Lotr TCG , tam też była kooperacja , raz na kolejkę byłeś złym , potem byłeś dobrym i tak sobie biegałeś po krainach , choć widzą 40 na ikonce trochę to dziwi, ale reszta by pasowała , zresztą system kosztów by się w Polsce przyjął , bo jest taki sam jak w Strangholdzie.
Ja jestem zainteresowany.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Chaber
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2010, 08:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Chaber »

Czyli jednym słowem czekamy na instrukcję i zobaczymy jak chłopaki z FFG poradzą sobie z tym problemem.
Tu dla tych którzy by chcieli troszeczkę więcej zobaczyć:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 129&esem=1

Pozdrawiam
Piter
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

michaelius pisze:Za to bardzo ciekawie zapowiada sie inny z nowych projektow czyli przygodowka w swiecie Martina.
Jest gdzieś informacja na ten temat?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: janekbossko »

no wlasnie nic pewnego. Prototyp pokazywali i tyle...wzmianki byly juz nawet 2 lata temu a na bgg cal yczas jedn ozdjecie z planszy w wersji pre alpha
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Mustafa »

Chaber pisze:Czyli jednym słowem czekamy na instrukcję i zobaczymy jak chłopaki z FFG poradzą sobie z tym problemem.
Tu dla tych którzy by chcieli troszeczkę więcej zobaczyć:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 129&esem=1

Pozdrawiam
Piter
Aragorn wygląda jak Amerykański twardziel :) Mam nadzieje, że będzie lepsza od I. , bo ta ostatnia nie była zbyt rewelacyjna, ktoś zna jakąś datę premiery przyszły rok czy może teraz na Essen ?
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: janekbossko »

FFG ma Essen w d... oni wydaje gry kiedy chca i jak chca a moga sobie na to pozwolic.
Mozemy ewentualnie sie do Konieczki odezwac i powolac na jego korzenie moze zdradzi jakies tajemnice :lol:
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

Head to our description page to learn more, and this fall, unite to combat the growing evil!
Czyli już niedługo.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Witold Janik »

Ink pisze:Jeżeli przeciwnik będzie stały i nierosnący w siłę, w jaki sposób przeciwstawi się "optymalnym" deckom? Czy gra aby nie skończy się w momencie zbudowania "dobrej" talii?
Na pewno nie. Też się nad tym chwilę zastanawiałem. Podejrzewam, że w packu będą karty i dla graczy i dla gry. My sobie możemy wrzucić takie czy śmakie karty a gra dostaje swoje. Może coś takiego.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Kretilla »

Ink pisze: Jeżeli przeciwnik będzie stały i nierosnący w siłę, w jaki sposób przeciwstawi się "optymalnym" deckom? Czy gra aby nie skończy się w momencie zbudowania "dobrej" talii?
A może będzie tak, że każdy kolejny dodatek będzie wprowadzał nowe zadania - coraz silniejsze. Aby je pokonać będziesz musiał swoją talię dopakowywać nowymi kartami i dostosowywać pod nie, w zależności co będzie potrzebne. Coś jak na przykład raid packi do WoW TCG (być może również sprzedawane w oddzielnych zestawach).

Obawiam się jednak że w takim przypadku gra będzie "living" dopóki będziesz kupował kolejne dodatki i pokonywał kolejne przeszkody, bo w przeciwnym wypadku powtarzalność może szybko spowodować że bez dodatków gra będzie DCG ("Dead card game").
maly
Posty: 33
Rejestracja: 02 cze 2009, 09:54

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: maly »

Tutaj znajdziecie troszkę zbiorczych informacji jakie do tej pory udało się ludziom ustalić.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Mustafa »

maly pisze:Tutaj znajdziecie troszkę zbiorczych informacji jakie do tej pory udało się ludziom ustalić.
Z tego co tam można wyczytać, to rzeczywiści może się nieźle zapowiadać, starając się odpowiedzieć na pytania, które toczą się na tamtym forum, istnieje duża szansa na to, że Questy będą wymagały współpracy obu drużyn zaś za odmowę , przyjęcie , zdradę ,itp będą odpowiednie bonusy ,które pomagają nam iść do przodu.
Oczywiście to są czyste rozważania z mojej strony.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Chaber
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2010, 08:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Chaber »

Witam,
Kilka słów z Gen Conu od autora Corey Konieczka (wygląda jak amisz ;) i przez parę sekund można zobaczyć rozrywkę.
http://www.youtube.com/watch?v=FDD8bIdSspc
Gdzieś w okolicy 2:40

Pozdrawiam
Piter
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: zephyr »

jeśli tworzenie decku przeciwko któremu się gra będzie w miarę elastycznie to nie powino być problemu z elastycznoscią - zawsze można dorzucić kilka trudniejszych misji jeśli poprzednie są za proste
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

Termin ze strony FFG - winter.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Olbmar
Posty: 9
Rejestracja: 16 sie 2010, 10:51
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Olbmar »

Na razie numer jeden na liście moich zakupów. Zapowiada się ciekawa gra w jednym z moich ulubionych światów.Dla mnie duży plus to to, że będzie można grać samemu bo ostatnio mam problem z ekipą do gier :( ,a i może zona da się na mówić na cooperativa bardziej niż na pozostałe karcianki, gdzie gramy przeciwko sobie :) Czekam z zainteresowaniem i zbieram kaskę do skarbonki, nie wiem, czy na dodatki,ale na podstawkę na pewno:)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Wallenstein »

Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Lord of the Rings LCG - A Cooperative Card Game

Post autor: Mustafa »

Z tego co wyczytałem rozgrywka ma być prowadzona ( czas od 20 do 40 min ), na zasadzie drużyny ma pewne zadania, ma być przystosowana dla 1-2 osobowego składu( z możliwością grania w 3 i 4 osoby po dokupieniu dodatkowego egzemplarza) , gdzie wszyscy gracze będą walczyć ze :
złymi potworami , zdarzeniami , itp sami posiadając uzbrojoną drużynę oraz karty na ręce, w podstawce ma się pojawić od 12 do 16 postaci z Xsiązki , z tym że na stole może tylko leżeć np. jeden Gandalf, a nie dwóch w rozgrywce wieloosobowej.
Obecnie prace trwają nad balansem tzn trudność rozgrywki oraz nad systemem turniejowym , który prawdopodobnie będzie rozgrywany w parach i toczyć się będzie walka, o to która drużyna szybciej pokona przeciwności losu.
Informacje dotyczące turnieju mogą ulec zmianie , wiadomo że już w planach są tzw chapter paki posiadające w sobie nowych bohaterów , przedmioty i zdarzenia , zarówno z złej jasnej jak i ciemnej strony.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
ODPOWIEDZ