Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Markus pisze: 31 sie 2019, 15:54 ...zaczyna się kombinowanie z DnŻ (drożej i niższa jakość).
To jest słabe w tym modelu wydawniczym
To jest raczej przypadłość polskiej wersji językowej. Angielskie dodatki były dodrukowane w normalnym trybie, choć na niektóre trzeba było czekać rok czy dwa.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: stary gracz »

Markus pisze: 31 sie 2019, 15:54
Liczył ktoś ile pieniędzy pochłonęła ta gra przez te 9 lat? 4500 pln?
Wersja PL
Podstawka + dodatki 3500
Felowship + Gen Con 610
Koszmarne talie 1100

Razem ok 5200 za samą grę dodając do tego koszulki, albumy pudełka to do 6000 dobijemy.
Kolejny cykl około 500
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sarseth »

Pytanie, jak długo będą dodruki?
Brakuje mi:
Nighmares decks:19
Adventure decks:9
PoD:3
Starter Set - ale nie wiem czy mi zależy na nim jak na reszcie.
Ale mnie zestresowali teraz na kupno tego
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Neoptolemos »

Nie wiem, czy to oznacza na 100% całkowite zamknięcie. Np. w Grze o Tron karcianej również kończą aktualny tryb wydawniczy (cykle + boxy), ale ma wyjść jeszcze co najmniej 1 dodatek - w tym miesiącu mają ogłosić, w jakiej formie.

Aczkolwiek myślę, że gra wyeksplorowała już większość Śródziemia i zamknięcie jej wraz z końcem cyklu Zemsty Mordoru będzie ładnym pożegnaniem. Choć ja dopiero zabieram się za Przebudzenie Angmaru :D
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Gra jest na tyle na rynku i ma tyle dodatków, że może śmiało odejść na emeryturę.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: maqzaq »

Ciekawe czy bedzie jakaś informacja z FFG jak to wpłynie na dodruki? Czesc osob jest w połowie zbierania a widzę na forach ze są osoby które chcą dopiero wejść.

Ciekawe czy wejdą na kickstartera z „All in” :D .... ale to już rozważania i gdybania....
SoloPlayer
Faramir_z_Ithilien
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 21:00
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Faramir_z_Ithilien »

Nareście doczekałem się końca. To dla mnie najlepsza nowina związaną z grami planszowymi/karcianymi. Widząc koniec wszytko nabiera sensu. Oczywiście teraz zacznie się nerwówka aby wszystko kupić w miarę dobrej cenie przed ukończeniem wydawania gry. To będzie szaleństwo. Już dziś wieczorem przystępuje do opracowania planu. Mam też nadzieję, że po zaprzestaniu druku gra trochej zdrożeje bo przy tej ilości kasy jakie pochłonęła zacząłem traktować to jako inwestycje. Pewnego dnia odsprzedam mój sssssskarb...
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Po bliższym przyjrzeniu się tematowi wygląda na to, że gra nie będzie zamknięta. Po zakończeniu najnowszego cyklu będzie przerwa, a później będzie zmiana ... i tu nie wiadomo właśnie co się zmieni. Z wypowiedzi wynika, iż zmieni się najprawdopodobniej format dodatków. Jakbym miał obstawiać to albo to będą same małe paczki np. po 60 kart co miesiąc albo duże deluxy np. raz na kwartał. Jest też szansa, że wydadzą nowego core bardziej kompatybilnego z nowym formatem wydawniczym po to żeby nowym graczom łatwiej było zacząć przygodę.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Szewa »

Na Amazon.de czarni Jeźdźcy w cenie 29 euro z przesyłką.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: rattkin »

Czy ktoś wie, gdzie w PL można kupić "nowy" angielski coreset (mniejsze pudełko, zaktualizowana instrukcja)?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Tak się zastanawiam, robiłem mały research w sieci ale bez skutku. Czy na ten rok planowany jest Fellowship Event 2019?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 280
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 297 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psborsuk »

Gdzies mi mignelo, ze bedzie powrot do Morii (chyba, ze to mial byc GenCon).
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

psborsuk pisze: 19 wrz 2019, 12:04 Gdzies mi mignelo, ze bedzie powrot do Morii (chyba, ze to mial byc GenCon).
Tak, znalazłem, to się odnosi do Gen Con 2019, scenariusz The Mines of Moria. Dzięki temu uzupełniłem braki w wiedzy ale nie zmienia to faktu, że chyba do tej pory nie ogłoszono Fellowship Event 2019, co by znaczyło, że się nie odbędzie?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: inzkulozik »

Wątek na oficjalnym forum też bez konkretów
https://community.fantasyflightgames.co ... vent-2019/
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

1. Caleb Grace na GenCon potwierdził, że będzie Fellowship 2019
2. w Instrukcji do The Mines of Moria jest informacja, że karty są zgodne z zestawem Escape from Khazad-dum

Sam czekam niecierpliwie :)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: inzkulozik »

Zapisywał się ktoś na Fellowshipa w Krakowie lub Katowicach ? :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

A była gdziekolwiek informacja? Do tej pory na nią nie trafiłem, mimo że starałem się śledzić temat.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: inzkulozik »

Na polskiej grupie LOTR-a na FB w trybie "za 5 dwunasta" jedna osoba (pracownik Galakty?) wrzucił temat kilka dni temu jakos - deadline był dzisiaj do 12
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Jak już będzie wiadomo co tak naprawdę jest w zestawie Fellowship - to najprawdopodobniej będę miał czym się podzielić - zarówno w wersji ENG jak i PL (o ile Galakta będzie robić tłumaczenie).
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

Zły jestem, kupowałem wszystkie GNK a potem Fellowship Event, pilotowałem (już od dwóch miesięcy) stronę Galakty, strony sklepów gdzie zawsze zamawiałem i cisza, jakby zrobiono z tego jakąś tajemnicę. A potem nagle się dowiaduję, że było krótkie okno, które mnie ominęło :(
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

Nie wiem czy wszyscy aktywnie śledzą forum Galakty więc wrzucam dość obszerne podsumowanie obecnego planu i przyszłości polskiej edycji zamieszczone prze rodzimego wydawcę:
Robimy dodruk podstawki a to oznacza, że nie zamykamy się na tę serię. To jest najważniejsza informacja. Gra według nas zasługuje na to, aby nowi gracze mogli ją poznać.


Podsumowanie zbiórki DNZ

Musicie sobie zdawać sprawę, że mimo iż jest to DNZ to i tak obowiązują nas minima produkcyjne. Są mniejsze niż normalny druk, ale są. Są także znacznie droższe co oznacza, że jak nam pozostają na magazynie to przynoszą konkretne straty.


Aktualne zamówienia DNZ

- pierwszy cykl, cóż… słabo, dużo poniżej minimum produkcyjnego, ale wydamy te dodatki, bo inaczej ciężko byłoby wprowadzić kogoś nowego. Mamy nadzieję, że reszta sprzeda się w ciągu dłuższego czasu przy okazji podstawki.

- Cykl Haradimów – Jest w miarę ok. Oznacza to, że nie pozostanie nam w magazynie zbyt dużo.

- Samodzielne scenariusze- bardzo słabo. Ponownie musimy zamówić znacznie więcej, niż zamówień, aby się pojawiły w sprzedaży.

- Talie koszmarów – całkowita porażka. Teraz zostało ich zamówionych po 1-3 szt.

Mamy na magazynie około 16 dodatków koszmarnych talii, gdzie sprzedaż wyniosła po około 40 szt w ciągu ponad 2,5 roku. A musieliśmy zamówić dużo więcej.

Podsumowując. Nie ma więcej niż maksymalnie 40 kolekcjonerów, którzy mają całość serii i to są najwierniejsi fani.


Teraz co w przyszłości:

- Talie koszmarów – tutaj naprawdę sprawa jest beznadziejna na chwilę obecną, bo jak sami rozumiecie nie możemy się pakować w nowe talie mając wiele produktów tego typu, których nie możemy sprzedać od dawien dawna. I które tylko przyniosły nam stratę.

- normalne dodruki dużych/małych dodatków – Nie planujemy. Zawsze zamawialiśmy każdego dodatku minimalne ilości i sprzedawały się przez bardzo długi czas. Zrobienie jeszcze raz druku oznaczałoby wyłącznie ogromne straty. Zrobiliśmy 3 lata temu dodruk dwóch najbardziej poszukiwanych dodatków Khazad –dum i Spadkobiercy Numenoru i sprawdziliśmy, jak to wygląda. Dodatkowo teraz są większe minima produkcyjne, które nie pozwalają nam o tym nawet myśleć.

- Druk brakującego dużego dodatku – będziemy się nad tym zastanawiać, jak będzie taka możliwość i o ile minima produkcyjne będą dla nas do przyjęcia. Być może pomyślimy wtedy o jakiś zapisach na ten dodatek i sprawdzimy zainteresowanie.

- Nowe scenariusze DNZ – Tutaj teoretycznie są największe szanse. Ale tym razem zaczniemy raczej wcześniej zapisy na taki dodatek i jeśli zbierze określona ilość chętnych dopiero wtedy dojdzie do skutku jego wydanie. Po prostu im dłuższa seria tym mniej chętnych na kolejne dodatki. Nie jestem wstanie podać jednak żadnych terminów.

DNZ- w chwili obecnej jeśli chodzi o dodruki czy druki nowych związanych z WP LCG to wchodzą w raczej wyłącznie rzeczy, które będziemy mogli wydrukować w tym systemie.


Podsumowanie

Można powiedzieć, że z punku biznesowego seria powinna być dawno zamknięta. Mimo to kontynuujemy tę serię, tak jak możemy, pozwala nam czas, możliwości finansowe itp. Ale proszę pamiętać, że mówimy o takich małych ilościach, że nie ciężko tutaj mówić o jakimś zysku i jednak wydawnictwo musi o tym pamiętać. W chwili obecnej to jedynie tłumacz na tym zarabia :)

W przypadku Władcy Pierścieni LCG mamy jeszcze ten dodatkowy kłopot, że odpadła nam osoba, która robiła tłumaczenia do tej pory. Być może też jakaś grupa fanów chciałaby nam pomóc w tłumaczeniu czy też sprawdzaniu tłumaczeń do tej serii. To być może przyspieszyłoby sprawę scenariuszy.
Innymi słowy talie koszmarów odpadają. Dodruki dużych pudeł mają jakąś szansę, kolejne cykle mają sporą szansę. Imo ważny jest też komunikat o chęci przyjęcia pomocy w tłumaczeniu. Może ktoś z graczy będzie czuł się na siłach, żeby wspomóc rozwój WP w Polsce.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 280
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 297 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psborsuk »

Muad'Dib pisze: 18 paź 2019, 13:26 Zły jestem, kupowałem wszystkie GNK a potem Fellowship Event, pilotowałem (już od dwóch miesięcy) stronę Galakty, strony sklepów gdzie zawsze zamawiałem i cisza, jakby zrobiono z tego jakąś tajemnicę. A potem nagle się dowiaduję, że było krótkie okno, które mnie ominęło :(
Dzis zamowilem wersje eng w Trzech Trolach. Warunek byl taki, ze dzis musza wyslac zamowienie.
Świt Rebelii... ]:->
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: LordMongo »

@Bary A z tym wspieraniem rozwoju, to mieli na myśli odpłatnie czy dla idei?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Muad'Dib »

psborsuk pisze: 21 paź 2019, 11:03 (...)
Dzis zamowilem wersje eng w Trzech Trolach. Warunek byl taki, ze dzis musza wyslac zamowienie.
Wpadłem na to w piątek i zadzwoniłem ;) Ale może koniec offtopu bo zaraz admini wytną parę postów i utworzą temat "Władca Pierścieni LCG - Fellowship Event 2019". Swoją drogą gdzieś mi mignęło, że to ma być dopiero w lipcu 2020.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Bary »

LordMongo pisze: 21 paź 2019, 11:11 @Bary A z tym wspieraniem rozwoju, to mieli na myśli odpłatnie czy dla idei?
Ze sposobu ujęcia tej kwestii wynika, że raczej dla idei. Ale można podpytać u wydawcy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ