Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Gra ktoś w cyfrową wersję LotRa? Zastanawiam czy bez kupowania kart w ogóle warto zaczynać.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Jaką cyfrową wersja LotRa?
https://store.steampowered.com/app/5095 ... Card_Game/
to jeszcze nie wyszło. Ale jak wyjdzie to pewno biorę pakiet od zaraz ;)
A jak mówisz o OCTGN to grywam jasne (ale tutaj nie zalecam grania bez posiadania fizycznej kopii bo jest to nie fair wobec wydawcy lekko mówiąc)
Rebel 6% (trójmiasto)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

O cyfrową wersję od FFG mi chodzi : ) Pamiętam, że temat pojawił się jakiś czas temu i ciekawi mnie czy i jak to działa. Może nawet bym spróbował ale wiem, że ani grosza bym nie wydał biorąc pod uwagę coraz częstsze utraty licencji przez FFG.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Raczej utrata licencji tutaj nam nie grozi skoro FFG rozpoczęło wypuszczać nowy cykl, co prawda zajmie im to w tym tempie chyba z 1,5-2 lata, ale to szczegół :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Licencje są przyznawane osobno na różne "nośniki". Utrata przez FFG licencji na Lotr nie koniecznie oznacza utratę jej przez FF Interactive na cyfrowe wydanie.
Niemniej liczę, że przynajmniej ta licencja się zachowa dłużej, żebyśmy zdążyli w końcu otrzymać brakujące polskie cykle w DnŻ :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Wydaje mi się, że FFG nie traci licencji bo im ją zabrano, tylko decyduje się jej nie przedłużać. A decydują pewnie o tym względy finansowe. Np Netrunner zauważalnie tracił na popularności a w przypadku LOTR-a wciąż widzę nowych graczy. I raczej by nie brnęli w wersji online gdyby nie mieli pewności, że mają ją na lata. W innym przypadku rozwijanie tego projektu by nie miało sensu.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

c08mk pisze: 14 cze 2018, 09:33 O cyfrową wersję od FFG mi chodzi : ) Pamiętam, że temat pojawił się jakiś czas temu i ciekawi mnie czy i jak to działa. Może nawet bym spróbował ale wiem, że ani grosza bym nie wydał biorąc pod uwagę coraz częstsze utraty licencji przez FFG.
Od FF Interactive, czyli ten link ze steama co podawałem wyżej. To jak widziałeś, Q2 niby. Co tydzień robią streama na twitchu z gameplaya testowego, widzę bo na discordzie co tydzień wznawia się dyskusja na kanale poświęconym właśnei digitalowi. A potem 5 dni ciszy :D
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Sarseth pisze: 14 cze 2018, 12:38 Od FF Interactive, czyli ten link ze steama co podawałem wyżej. To jak widziałeś, Q2 niby. Co tydzień robią streama na twitchu z gameplaya testowego, widzę bo na discordzie co tydzień wznawia się dyskusja na kanale poświęconym właśnei digitalowi. A potem 5 dni ciszy :D
Zaprosisz nas do discorda ? :)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

inzkulozik pisze: 14 cze 2018, 13:06Zaprosisz nas do discorda ? :)
Discord od Cardboard of the Rings (eng): https://discord.me/cotr chyba działa, bo nie ma generowania invitów, ale z googla chyba dobrze mnie kieruje na incognito
Rebel 6% (trójmiasto)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Sarseth pisze: 14 cze 2018, 12:38 Od FF Interactive, czyli ten link ze steama co podawałem wyżej. To jak widziałeś, Q2 niby. Co tydzień robią streama na twitchu z gameplaya testowego, widzę bo na discordzie co tydzień wznawia się dyskusja na kanale poświęconym właśnei digitalowi. A potem 5 dni ciszy :D
Dzięki. Myślałem, że gra już dawno ruszyła pełną parą : )
Muad'Dib pisze: 14 cze 2018, 12:15 Wydaje mi się, że FFG nie traci licencji bo im ją zabrano, tylko decyduje się jej nie przedłużać. A decydują pewnie o tym względy finansowe. Np Netrunner zauważalnie tracił na popularności a w przypadku LOTR-a wciąż widzę nowych graczy. I raczej by nie brnęli w wersji online gdyby nie mieli pewności, że mają ją na lata. W innym przypadku rozwijanie tego projektu by nie miało sensu.
Ja jestem pewien, że mają licencję na lata. Pytanie tylko co potem? Na razie, z mojej perspektywy, wygląda to tak, że licencji nie przedłużają jak im się to nie opłaca tudzież z innych powodów. Wtedy nagle wszystko znika, włącznie z instrukcjami ze strony FFG. Gdyby za parę lat cyfrowemu LotRowi nie przedlużyli licencji to może się okazać, że kasa wydana na elektroniczne karty do gry w zasadzie wyparowała.
Stąd interesuje mnie czy da się grać bez kupowania czegokolwiek w appce. Ale skoro na razie appka jest w fazie testów to pytanie pozostaje na przyszłość.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Na FB pojawiło się ciekawe info
https://www.facebook.com/groups/7360369 ... 669060176/

Ktoś chętny z Krakowa?
kasiul3k
Posty: 97
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kasiul3k »

Czy używacie jakiś separatorów do kart? Przekładam karty do pudełka i chciałam rozdzielić karty spotkań z poszczególnych dodatków. :)
kaspian
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2014, 19:41

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kaspian »

Widzieliście tego wilkołaka z Dziczy ? Z tego co pamiętam to wilkołaki u Tolkiena chodziły na czterech nogach i wyglądem przypominały po prostu duże wilki. Ilustrator powinien choć trochę być zapoznany z tematem. Ale i tak się cieszę, że pojawia się coraz więcej kart i scenariuszy nawiązujących do Pierwszej Ery i Silmarillionu.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

kasiul3k pisze: 16 cze 2018, 17:33 Czy używacie jakiś separatorów do kart? Przekładam karty do pudełka i chciałam rozdzielić karty spotkań z poszczególnych dodatków. :)
Przerzuciłem się na segregatory ;) ale poniżej masz link do kopalnii plików, pionowe, poziomie, wedle uznania, zwróć tylko uwagę na to aby były w miarę aktualne/aktualizowane

https://boardgamegeek.com/boardgame/774 ... game/files
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

inzkulozik pisze: 17 cze 2018, 23:19
kasiul3k pisze: 16 cze 2018, 17:33 Czy używacie jakiś separatorów do kart? Przekładam karty do pudełka i chciałam rozdzielić karty spotkań z poszczególnych dodatków. :)
Przerzuciłem się na segregatory ;) ale poniżej masz link do kopalnii plików, pionowe, poziomie, wedle uznania, zwróć tylko uwagę na to aby były w miarę aktualne/aktualizowane

https://boardgamegeek.com/boardgame/774 ... game/files
Jakieś konkretne segregatory/koszulki polecasz?
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Zack pisze: 17 cze 2018, 23:23 Jakieś konkretne segregatory/koszulki polecasz?
Koszulki Ultra Pro platinum, wchodzi 6 kart (gołych) do 1 przegródki, potrzeba niecałą setkę koszulek aby zmieścić wszystkie karty gracza. Teraz zastanawiałbym się jeszcze nad czarnymi Dragonami z wsuwaniem bocznym.
Natomiast segregatory to byle co z marketu, tzw. teczka skrzydłowa 3,5 cm (chyba z 4,5 byłoby lepsze) z mechanizmem 2-ringowym, jedna taka teczka na sferę, na neutralne karty raczej nie potrzeba osobnej bo to jest póki co ok 8 stron kart

Spoiler:
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Również ich używam i dają radę. Bez problemu jedna przegroda mieści 3 karty w koszulkach Ultra Pro - Standard Pro Fit (wg. mnie najlepsze koszulki do LCG jeśli chcesz trzymać wszystko w koszulkach).
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: margrabius »

Ja postawilem na organizer Geek Mod do LCG i koszulki. Ładnie wszystko mam posegregowane i jest jeszcze miejsce na złożone talie. Do głownego pudła weszła podstawka i 2 cykle.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

inzkulozik pisze: 17 cze 2018, 23:55
Zack pisze: 17 cze 2018, 23:23 Jakieś konkretne segregatory/koszulki polecasz?
Koszulki Ultra Pro platinum, wchodzi 6 kart (gołych) do 1 przegródki, potrzeba niecałą setkę koszulek aby zmieścić wszystkie karty gracza. Teraz zastanawiałbym się jeszcze nad czarnymi Dragonami z wsuwaniem bocznym.
Natomiast segregatory to byle co z marketu, tzw. teczka skrzydłowa 3,5 cm (chyba z 4,5 byłoby lepsze) z mechanizmem 2-ringowym, jedna taka teczka na sferę, na neutralne karty raczej nie potrzeba osobnej bo to jest póki co ok 8 stron kart

Spoiler:
A te koszulki zawsze mają tyle dziurek co na twoim zdjęciu? Bo z tego co widzę na zdjęciach w necie to te koszulki mają jakieś dedykowane 3 dziurki do segregatorów Ultra Pro, a żeby pasowały do takich z marketu to trzeba samemu dodatkowo dziurkować?

Edit: a dobra, już widzę. Te z serii Secure albo Side-Load mają chyba 3 dziury na te 3 ringi dedykowane Ultra Pro. Standardowe z serii Silver i Platinum mają po 11 dziurek uniwersalnie
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

Taka ciekawostka:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... k-again-1/

Ciekawe czy tak będzie wyglądać nowy design kart przy nowych dodrukach...
Obrazek
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Prawie na pewno nie. To taki one-time promo thing, typowy dla FFG.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

To raczej wygląda na promki zachęcające dotychczasowych graczy do wersji appkowej.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

c08mk pisze: 21 cze 2018, 21:33 To raczej wygląda na promki zachęcające dotychczasowych graczy do wersji appkowej.
Czy ja wiem... Chyba nietrafiony marketing w takim razie. Starzy gracze raczej nie będą zainteresowani nowym designem kart, który pasuje do poprzedniego jak pięść do nosa. Ogólnie mi się bardziej podoba ten "otwarty" układ graficzny, ale głupio by było mieć w tali trochę nowego i trochę starego.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trolliszcze »

Ale to nie jest jakiś nowy wymysł - promki FFG od zawsze tak wyglądają (inny układ graficzny, więcej miejsca poświęconego na art itd.). Mam takie np. do CoC LCG - zdaje się, że pierwszego LCG, jakie w ogóle wydali.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Ok, który sklep w Polsce to zamówi? :) I tak digital miałem kupować i tak, a do tego mata (brak mi kilku do kompletu) i promki.
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ