Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SmaugP
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2013, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SmaugP »

Ja właśnie coraz bardziej się skłaniam do zakupu. W sumie dawno już we Władcę nie grałem, może to właśnie okazja aby wrócić do tego LCGa, a przynajmniej rozegrać parę nowych przygód z dodatku.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Wchodzimy w ostatni tydzień akcji. Kto jeszcze się waha niech da się przekonać :) i Road Darkness będzie w wersji PL!

1. Przypominam jeszcze raz o konkursie! Mam bardzo mało zgłoszeń w stosunku do liczby deklaracji zakupu także szanse na wygrane są bardzo duże (w tej chwili 100%:)). Zaktualizowany regulamin i lista nagród jest TUTAJ

Dodatkowe wyjaśnienie. Jeżeli ktoś nie ma paragonu to i tak proszę się zgłosić: zaakceptuję min. zrzut ekranu z historii zakupów w sklepie jako potwierdzenie zakupu. W całym tym potwierdzeniu chodzi tylko aby wykluczyć oszustów, a nie utrudnić Wam wzięcie udziału. Jeżeli są jakieś wątpliwości - pytajcie.

2. Liczba deklaracji zakupionych Czarnych Jeźdźców:
- forum gry planszowe.pl: 16
- forum galakta: 14

3. Teksty:
- Wstęp do Czarnych Jeźdźców będzie dzisiaj. Będziecie mogli poczytać co dodatek wprowadza i zobaczyć kilkanaście kart.
- Na dniach powinien pojawić się wprowadzenie do gry (głównie linki do ważnych tekstów) autorstwa Rune
- Mam też nadzieję na tekst o tworzeniu autorskich kart i o tym co już powstało (PAK do WP:LCG)
- Jest szansa na wywiad z Mariuszem Gandzelem rysującym min. do WP:LCG (wywiad będzie prawie na pewno tylko pytanie czy zdążymy do końca akcji)

4. Taki mały przegląd stanów magazynowych CJ sklepów:

Jest na stanie (zachęcam do czyszczenia stanu sklepów żeby musieli domówić :) )
http://www.grabaty.pl/ - 1 sztuka
http://www.mistrzgry.com/ - 5 sztuk
http://3trolle.pl/ - 2 sztuki (wczoraj 4)
http://tropemgier.pl/ - 2 sztuki
http://www.am76.pl/ - 1 sztuka

xjoy, morgard, planszosfera - jest na stanie, ilość nieznana

Brak (jeżeli to zamówicie u nich to napewno będą musieli sprowadzić z Galakty):
http://www.rebel.pl/ - 0 (wczoraj 1 była na stanie, dzisiaj czas oczekiwania wzrósł do 14 dni)
http://gamiko.pl/ (wczoraj mieli conajmniej 1)
http://casualgaming.pl/
http://sklepogr.pl/
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Yavi »

Jeśli dzisiaj dotrze do mnie przesyłka to postaram się na bloga wrzucić jakiś unboxing ze zdjęciami kart, może ktoś niezdecydowany się jeszcze przekona jak zobaczy ładne grafiki :P
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Fleschu »

Na Polterze już jakiś czas temu (dokładniej w grudniu) ukazała się recenzja Czarnych Jeźdźców. :wink:
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Yavi »

Fleschu pisze:Na Polterze już jakiś czas temu (dokładniej w grudniu) ukazała się recenzja Czarnych Jeźdźców. :wink:
Wiem, wiem, wykorzystałem ją do przekonania narzeczonej do zakupu gry :D
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Ja wczoraj zagrałem pierwszy scenariusz i muszę powiedzieć że Hobbity są niesamowicie mocne, zwłaszcza w tym scenariuszu aczkolwiek przyznam się że kusi mnie sprawdzenie ich w innych okolicznościach.

Zagrałem talią proponowaną w instrukcji, która powiem szczerze na papierze wyglądała tak sobie (jest złożona z podstawki + CJ) ale byłem w szoku jak jest skuteczna. Nie dość że całkiem dobrze radzi sobie w wyprawie (chociaż bez Frodo byłoby gorzej) to potrafi wybronić ataki Nazguli a nawet ich skutecznie ubić (ja musiałem zmierzyć się chyba z 3).

O swoich doświadczeniach z przygodami postaram się napisać jeszcze przed końcem akcji. Na razie pojawił się jednak rzut okiem na CJ: LINK
Yavi pisze:Jeśli dzisiaj dotrze do mnie przesyłka to postaram się na bloga wrzucić jakiś unboxing ze zdjęciami kart, może ktoś niezdecydowany się jeszcze przekona jak zobaczy ładne grafiki :P
Super by było bo jak widać w powyższym tekście moje zdolności robienia zdjęć są dość słabe :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

Czy przygody z dużych osobnych dodatków, jak Hobbit i obecnie gorący Czarni Jeźdźcy, mają jakieś szczególne zasady dotyczące budowania talii i wykorzystanych bohaterów? Nigdy się tymi dodatkami nie interesowałem i nie wiem czy instrukcja np. nie zaleca rozgrywania przygód z Hobbita drużyną noldorów ;)
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Olgierdd pisze:Czy przygody z dużych osobnych dodatków, jak Hobbit i obecnie gorący Czarni Jeźdźcy, mają jakieś szczególne zasady dotyczące budowania talii i wykorzystanych bohaterów? Nigdy się tymi dodatkami nie interesowałem i nie wiem czy instrukcja np. nie zaleca rozgrywania przygód z Hobbita drużyną noldorów ;)
Nie ma specjalnych zasad budowania tali - poza tym że w obu sagach gracze dostają dodatkowego bohatera (odpowiednio Bilbo/Frodo) i (malutką) pulę kart dla nich, które mogą użyć w swoich taliach. Ogólnie nie ma więc przeciwwskazań na zagrywanie się w "co by było gdyby drużyna Noldorów eskortowała Frodo".

W hobbicie są dwie "tematyczne" talie polecane przez autorów (ale to nic więcej niż sugestia). W CJ jest też przykładowa zawartość tali (tym razem solo) z samymi hobbitami jako bohaterami. Natomiast powiedziałbym, że karty graczy znajdujące się w danym dodatku dość dobrze się sprawują w konfrontacji z jego scenariuszami choć na szczęście nie tylko (np. wiele kart z hobbita trafiło na stałe do moich talli, którymi mierzyłem się z "Przeciwko Cieniowi".
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

wojo pisze:Ja wczoraj zagrałem pierwszy scenariusz i muszę powiedzieć że Hobbity są niesamowicie mocne, zwłaszcza w tym scenariuszu aczkolwiek przyznam się że kusi mnie sprawdzenie ich w innych okolicznościach.

Zagrałem talią proponowaną w instrukcji, która powiem szczerze na papierze wyglądała tak sobie (jest złożona z podstawki + CJ) ale byłem w szoku jak jest skuteczna. Nie dość że całkiem dobrze radzi sobie w wyprawie (chociaż bez Frodo byłoby gorzej) to potrafi wybronić ataki Nazguli a nawet ich skutecznie ubić (ja musiałem zmierzyć się chyba z 3).
Wygrałeś?

Ja mam tę talię złożoną o tygodnia i chciałem po kolei zacząć (tryb łatwy -> tryb normalny - > własna talia, a potem kolejny scenariusz), ale trafiło na tydzień, gdy siedzę w pracy od rana do wieczora, więc ani zagrać, ani coś skrobnąć. Ale dopinguję akcję całym sercem.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

TomB pisze:Wygrałeś?
Tak. Wynik 139 pkt - powiedziałbym nawet, że nie było trudno chociaż fajna mechanika w drugim etapie (utrudniająca ukrywanie się za każdego sprzymierzeńca) spowodowała, że kilka razy ukrycie się było na granicy. Jedna porażka mogła być bolesna bo Nazgul czekał tylko aby moc wejść w zwarcie i zaatakować, a więcej porażek mogło mnie pogrzebać. W każdym razie powiedziałbym, że spokojnie grać od razu w trybie normalnym jak ktoś ma już spore doświadczenie przy WP:LCG.

Na marginesie dodam tylko że wydaje się że scenariusz będzie dużo trudniejszy w więcej osób (min. przez mechanikę opresji tj. gracz odkrywający kartę przeciwności z tym słowem kluczowym musi sam sobie poradzić z jej efektami).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
SmaugP
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2013, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SmaugP »

Nie jestem wielkim miłosnikiem składania własnych decków, więc informacja o gotowych propozycjach w dodatku bardzo mnie cieszy. Niestety posiadam tylko kilka małych dodatków, z pierwszego cyklu, więc nie wiem jak to wygląda w tych większych. W takim razie, czy w innych dużych dodatkach też są tego typu propozycje?

Piszecie, że w Jeźdźcach są aż 2 listy decków. Czy składają się one z innych kart i można obydwa użyć w grze na 2 graczy, czy współdzielą karty i można grać tylko jednym z nich?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

To muszę przyznać, że chyba jesteś dość nietypowym przypadkiem. Składanie własnego decku to dla mnie największa frajda gier karcianych. Potrafiłem myśleć godzinami nad taliami pod jakieś trudne przygody, aż mi się głowa gotowała! :D
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
SmaugP
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2013, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SmaugP »

Ja tego nie lubię. Może przez małą ilość czasu. Wolę wyjąć talię lub żetony z pudełka i zacząć grać. Dlatego spodobał mi się HEX i Summoner Wars, bo tam nie trzeba budowania własnych decków. W miarę ciekawie rozwiązano to w Star Wars LCG, bo tam składało się talię z całych grup kart. Chociaż nie będę ukrywał, że w pewnym momencie brakowało mi tam bardziej rozbudowanego mechanizmu. Mam nadzieję, że się za bardzo z offtopickiem nie zapędziłem ;) Władcę bardzo lubię za różne przygody, które są bardzo klimatyczne. Wole mieć gotowy deck i po prostu rozegrać nim kolejną przygodę. Niestety zdaję sobie sprawę, że przez to moc talii jest ograniczona i niektóre przygody trudniej przejść, mimo wszystko najbardziej by mnie bawiło, gdyby małe dodatki nie zawierały dodatkowych kart dla bohaterów, tylko same przygody, za to czasami pojawiałyby się gotowe talie lub tak jak w Jeźdźcach listy do ich zbudowania ;)

Wiem, że jestem w mniejszości, jednak wolę przeznaczyć wolny czas na inne rzeczy, niż siedzenie nad klaserem i kombinowanie. Wolę go przeznaczyć np. na granie w planszę lub na konsoli.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Andy »

SmaugP pisze:Piszecie, że w Jeźdźcach są aż 2 listy decków.
Ja tam w instrukcji do CzJ widzę jedną talię, złożoną z kart z podstawki i tego dodatku.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
SmaugP
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2013, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SmaugP »

Andy pisze:
SmaugP pisze:Piszecie, że w Jeźdźcach są aż 2 listy decków.
Ja tam w instrukcji do CzJ widzę jedną talię, złożoną z kart z podstawki i tego dodatku.
Źle przeczytałem. Dwie są chyba w Hobbicie.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Andy »

Zgadza się, w każdym Hobbicie są po dwie, w sumie cztery.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Tak - w hobbicie są dwie talie, mające dobrze współdziałać na dwie osoby. W CJ jest tylko jedna talia do gry solo. Chociaż dla osób nie lubiących składania talii, pokusiłbym się o sparowanie jej z pre-konstruowaną talią ducha z podstawki, w której zamieniłbym Eleonrę z hobbitem ducha z tego dodatku i dorzucił do talli wszystkie karty ducha (czyli fajki i wydarzenie do nich :)) z tego dodatku. Ma to szansę zadziałać, choć ta druga talia będzie bardzo podatna na ataki Nazguli, więc trzeba będzie ostrożnie grać.

Dodatki Saga (hobbit i CJ) to jedyne dodatki, mające propozycje talli w instrukcji.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Andy »

wojo pisze:Dodatki Saga (hobbit i CJ) to jedyne dodatki, mające propozycje talli w instrukcji.
To chyba standard w grach LCG FFG, w każdym razie w ANR proponowane talie są też tylko w dużych rozszerzeniach. Nie wiem jak jest w innych rozszerzeniach WP.

Ale to łatwo sprawdzić w instrukcjach: http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 129&esem=4
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krokodiler »

Wojo, dobrze, że piszesz, że ta przykładowa talia dobrze działa. Może będzie okazja sprawdzić w weekend :D
Ja miałem inną wątpliwość dotyczącą CzJ, taką raczej klimatyczną: klimatycznie idealnie byłoby wyruszyć Samem, Merrym i Pippinem. Zdziwiła mnie przynależność Pippina do Sfery Wiedzy, a jakoś nie wyobrażałem sobie wyruszenia na wyprawę z Grubasem Bolgerem ;) Sferę Ducha uważam za kluczową przy budowie talii, ale jak widać może udać się bez niej.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Dla WP jest trochę inaczej bo zwykłe duże dodatki nie zawierają talii. Tylko rozszerzenia Sagi czyli 2xHobbit + CJ z tych co wyszły.

Natomiast jeżeli ktoś się zaopatrzy w standardowy duży dodatek (Khazad-Dum, Spadkobierców czy Głos Isengardu) to nie dostanie takiej propozycji talli.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

krokodiler pisze:Wojo, dobrze, że piszesz, że ta przykładowa talia dobrze działa. Może będzie okazja sprawdzić w weekend :D
Ja miałem inną wątpliwość dotyczącą CzJ, taką raczej klimatyczną: klimatycznie idealnie byłoby wyruszyć Samem, Merrym i Pippinem. Zdziwiła mnie przynależność Pippina do Sfery Wiedzy, a jakoś nie wyobrażałem sobie wyruszenia na wyprawę z Grubasem Bolgerem ;) Sferę Ducha uważam za kluczową przy budowie talii, ale jak widać może udać się bez niej.
To też było moje zaskoczenie, że bez ducha w tym scenariuszu można dać sobie radę (bo w podstawkę granie bez ducha solo to była trudna sprawa). Kilka powodów, dla których duch nie jest tu aż tak kluczowy solo:
- Fordo/pierścień mają możliwość "anulowania" (zamienienia) karty wyciągniętej z talii przeciwności
- Sam ma w pewnym sensie "wbudowaną" nieoczekiwaną odwagę
- Karty cienia są dość łagodne
- Przy jednej osobie lokacje nie są tak groźne więc nie trzeba efektów, które dokładają żetony postępów do nich.
- Bardzo niskie zagrożenie początkowe sprawia że jego obniżanie nie jest zbyt istotne
A te rzeczy w dużej części zwykle były domeną kart ducha.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Yavi »

http://planszowki.blogspot.com/2014/05/ ... zdzcy.html

Pierwsze wrażenia po wypakowaniu gry, przejrzeniu kart i zerknięciu do instrukcji.

e:
"Czarni Jeźdźcy" naturalnie.
Awatar użytkownika
SmaugP
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2013, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: SmaugP »

Czarni Jeźdźcy zakupieni w Xjoy.pl :D
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Yavi pisze:http://planszowki.blogspot.com/2014/05/ ... zdzcy.html

Pierwsze wrażenia po wypakowaniu gry, przejrzeniu kart i zerknięciu do instrukcji.

e:
"Czarni Jeźdźcy" naturalnie.
No w mordę! Pierwszy raz nie jestem zadowolony, że tyle mogłem zobaczyć przed zdjęciem folii z własnego pudełka :evil: Mój egzemplarz zakupiony w ramach akcji czeka spokojnie na swoją kolej ;)

Tak, jak pisał gdzieś powyżej kolega wojo, dzisiaj poszła pierwsza część recenzji CJ spod jego pióra. Tekst znajdziecie pod tym linkiem.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Gambit »

Co prawda, to ostatni tydzień akcji, ale Gildia tez poinformowała czytelników. Przepraszam, że tak późno.
ODPOWIEDZ