Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Wiem, że ten wątek ma ponad 150 podstron ale była w nim wiele razy poruszana kwestia przechowywania kart. Jeśli chodzi o mnie, to miałem kilka koncepcji. Ostatecznie wszystko trafiło do zwykłych segregatorów (mam ich chyba z 15 o rozmiarze 40mm). Jak wkładki koszulki Ultra Pro Platinum. W każdą przegródkę wkładam 1 kartę w koszulce FFG. Wiem, wiem, koszty dosyć spore, ale na chorobę kolekcjonerską ciężko znaleźć skuteczne lekarstwo.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Assur »

Karty graczy trzymam w pudełku po core secie. Miałem plastikowy organizer po jakimś pudełku z L5R CCG (battle of kyuden tonbo chyba) który zajmuje jakieś 70% pudełka do core setu i mieści karty z podstawki, sagi i bodajże pierwszych czterech cykli. Kolejne karty graczy siedzą już po bokach organizera.
Warto wchodzić dopiero w LOTR LCG ? Jak to jest z dostępnością dodatków, zależy mi głównie na grze solo i coopie w maks 2 osoby
Jak przedmówca napisał o zakup wszystkiego w wersji PL może być już ciężko, ale nie jest to niezbędne. Nadal dostępnych dodatków jest tyle, że starczy na wiele godzin zabawy (np. dostępne jest wszystko z cyklu Khazad-Dum/Dwarrowdelf gdzie są świetne karty graczy i wszystko ze Spadkobierców Numenoru/Przeciwko Cieniowi gdzie są fajne, choć trudne, przygody). Jedynie z sagą może być większy problem - hobbit i czarni jeźdźcy mają wyczerpane nakłady i trzebaby polować na używane.
chudy9708
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2017, 21:24

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: chudy9708 »

A jak to jest z core setem 1 pudełko starczy czy trzeba kupić 2 na początek? I jeszcze jedno na początku lepiej starać się uzbierać jakiś cały cykl czy może duże rozszerzenie?
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Na sam początek zaopatrz się w core set i sprawdź czy gra Ci faktycznie pasuje. Z własnego doświadczenie mogę powiedzieć, że 2x core set to max (a zarazem wydaje się to liczbą optymalną, jeżeli założymy, iż sama myśl o porxowaniu wywołuje u Ciebie uczucie odrazy:), gdyż kart "jedynek" nie wkładasz do decku więcej jak dwie sztuki.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ArnhemHorror »

LordMongo pisze:Na sam początek zaopatrz się w core set i sprawdź czy gra Ci faktycznie pasuje. Z własnego doświadczenie mogę powiedzieć, że 2x core set to max (a zarazem wydaje się to liczbą optymalną, jeżeli założymy, iż sama myśl o porxowaniu wywołuje u Ciebie uczucie odrazy:), gdyż kart "jedynek" nie wkładasz do decku więcej jak dwie sztuki.
Taki Dwarven Tomb jest w niektórych taliach niezbędny w komplecie... Zgodzę się jednak, że 2x core set to max dla zwykłych graczy. Tylko raz zdarzyło mi się użyć proxa, a drugą podstawkę dokupiłem dopiero po jakimś czasie, kiedy znalazłem używkę w dobrej cenie, głównie żeby wymienić zużyte pudełko :)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

wilecki pisze:Taki Dwarven Tomb jest w niektórych taliach niezbędny w komplecie... Zgodzę się jednak, że 2x core set to max dla zwykłych graczy. Tylko raz zdarzyło mi się użyć proxa, a drugą podstawkę dokupiłem dopiero po jakimś czasie, kiedy znalazłem używkę w dobrej cenie, głównie żeby wymienić zużyte pudełko :)
Oj zależy od talii :P Dwarven Tomb mimo że jest jedna kopia per CS, bardziej ubolewam za brakującym Unexpected Courage. Hero z kilkoma attachmentami i z trzema akcjami na rundę. Odwagę prawie zawsze proxuje, Dwarvena jeszcze czasem, zależy czy jest co zbierać z discardu. Ale już 3 CS jest w drodze, za bardzo lubię tę grę by proxować, a i pudło sie przyda i dodatkowe resource tokeny... czasem ich zabraknie, nawet mając dwa CSy (chyba że zgubiłem już tyle tych tokenów, ale nie sądzę)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Ja cały czas jadę na proxach niektórych kart :) Szczególnie, że gdy grając w dwie osoby gdzie pokrywają się kolory talii po prostu brakuje jednostek do dodania. Czasem nawet 3 kopie jakiejś karty to za mało ;) ale z drugiej strony nie dajmy się zwariować. Kup jedną, pograj, sam ocenisz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Sam mam 3 coresety, ale to totalny zbytek. Dwa w zupełności wystarczą, zwłaszcza gdy ktoś posiada całą pulę dodatków. Jak na rynku był tylko pierwszy cykl, to dodatkowa podstawka robiła różnicę. Teraz spokojnie można to zrekompensować innymi kartami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

Witam.

Czy "Ruiny Belegostu" były wydane w języku polskim?
Z tego co się orientuję były grane na Gen Conie 2015 ale czy Galakta rozsyłała wersję PL do sklepów na takiej zasadzie jak przy okazji innych eventów?
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Assur »

Nie były.
maqzaq
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2017, 19:10
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: maqzaq »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ol-guldur/

Ciekawe kiedy bedzie można kupić u nas?
SoloPlayer
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Kiedy czy w ogóle? :)
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

Witam.

Atak na Dol Guldur był do zdobycia z okazji eventu. Trzeba zapytać w sklepie z WP czy organizuje taki event i zapisać się.
Otrzymuje się wtedy talię przygody, matę i kartę promocyjną bohatera.

Teraz trzeba czekać na DnŻ i pewnie wtedy będzie.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Ale FFG daje teraz możliwość nabycia Ataku na Dol Guldur luzem, natomiast zapisy na event to już chyba musztarda po obiedzie
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: stary gracz »

Atak na Dol Guldur będzie albo i nie w DnŻ. Nie wiem czy z bonusowym bohaterem. O macie nie wspomnę.

Trzeba wypatrywać kolejnego eventu i się zapisywać. Na DnŻ też warto się zapisać bo później są poszukiwania po sklepach, forach itp.
sliskipl
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2017, 11:31
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sliskipl »

Cześć,

nagrywam z dziewczyną nasze zmagania z grą. Jeżeli kogo interesuje oglądanie rozgrywki dwóch graczy to zapraszam do zapoznanie się z tematem:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 24&t=54868
chudy9708
Posty: 7
Rejestracja: 26 lip 2017, 21:24

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: chudy9708 »

Jak myślicie jest jakaś szansa że bedzię 2 edycja Władcy tak jak było z Grą o Tron ?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

chudy9708 pisze:Jak myślicie jest jakaś szansa że bedzię 2 edycja Władcy tak jak było z Grą o Tron ?
Kiedyś być może. Przez najbliższe lata raczej nie, jakby chcieli to by połączyli to z premierą WP w wersji online.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Pojawiła się możliwość zamówienia fajnych kart i mat :) więcej informacji:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0410953213
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Bary »

inzkulozik pisze:Pojawiła się możliwość zamówienia fajnych kart i mat :) więcej informacji:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0410953213
Także FFG dodało kilka ciekawych propozycji.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Bary pisze:Także FFG dodało kilka ciekawych propozycji.
Jakby ktoś widział dostępne gdzieś w EU albo miał sprawdzony kanał przerzutowy to chętnie bym się zapoznał ;)
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kozz84 »

kamron6 pisze:
chudy9708 pisze:Jak myślicie jest jakaś szansa że bedzię 2 edycja Władcy tak jak było z Grą o Tron ?
Kiedyś być może. Przez najbliższe lata raczej nie, jakby chcieli to by połączyli to z premierą WP w wersji online.
Prędzej doczekamy się lcg w świecie Runebound niż drugiej edycji WP.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Też macie takie trudności ze zbudowaniem dobrej, działającej talii? Ja nie wiem jak to jest w tej grze, ale budowanie decka zwyczajnie mnie przerasta... Sam dobór bohaterów gdzie musimy nie tylko patrzeć na ich koszt by nie przegiąć, ale też na umiejętności by miało to sens, rolę jaką kto przyjmie (atak, wyprawa, obrona, inne) to jeszcze kolor "many" jaki będzie generować. A gdzie tam dobór reszty kart tak by talia nie była za droga i dało się nią sensownie grać i przetrwać pierwsze rundy...
Najgorsze w tym jest to, że ciężko sobie wyobrazić jak potoczy się partia, czego będzie brakować, a gdzie się przesadziło po całej linii. Czy mam dostatecznie obrońców? Albo Woli do podróżowania? czy nie produkuję za mało many tego koloru posiadając przy tym za drogie karty? A jak sobie poradzę z tym wrogiem? Itd.

Bardzo często zdarzało mi się, że talie, które składałem (deckbuilderem z ringsdb.com) okazywały się totalnym gniotem, gdzie nic nie działało :)
Jakoś w innych karciankach, w które grałem miałem dużo własnych pomysłów na talię, było to prostsze i dawało radę. Tutaj, pomimo ok. 150 lub więcej partii (cholera wie) dalej czuję się totalnym laikiem.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Pastorkris pisze:Też macie takie trudności ze zbudowaniem dobrej, działającej talii? Ja nie wiem jak to jest w tej grze, ale budowanie decka zwyczajnie mnie przerasta... Sam dobór bohaterów gdzie musimy nie tylko patrzeć na ich koszt by nie przegiąć, ale też na umiejętności by miało to sens, rolę jaką kto przyjmie (atak, wyprawa, obrona, inne) to jeszcze kolor "many" jaki będzie generować. A gdzie tam dobór reszty kart tak by talia nie była za droga i dało się nią sensownie grać i przetrwać pierwsze rundy...
Najgorsze w tym jest to, że ciężko sobie wyobrazić jak potoczy się partia, czego będzie brakować, a gdzie się przesadziło po całej linii. Czy mam dostatecznie obrońców? Albo Woli do podróżowania? czy nie produkuję za mało many tego koloru posiadając przy tym za drogie karty? A jak sobie poradzę z tym wrogiem? Itd.

Bardzo często zdarzało mi się, że talie, które składałem (deckbuilderem z ringsdb.com) okazywały się totalnym gniotem, gdzie nic nie działało :)
Jakoś w innych karciankach, w które grałem miałem dużo własnych pomysłów na talię, było to prostsze i dawało radę. Tutaj, pomimo ok. 150 lub więcej partii (cholera wie) dalej czuję się totalnym laikiem.
To w tej grze lubię :D Że nawet jak ogarnąłeś poprzednie scenariusze, masz jakieś tricki które umiesz wykorzystać, otwierasz nowy scenariusz i .. nauka od nowa. Nie spoczywasz na laurach. Co to by była za gra, gdzie taką samą talią możesz wszystko przejść i tylko od szczęścia by zależało [dlatego rosnący poziom trudnośći jest dla mnie mega fajny] ;) Sporo nadal zależy jak gra się solo w sumie i progression series, bo brak np dobrych kart na ten scenariusz.. ale spokojnie można minimalizować w jakiś sposób to :) Ot teraz męczę Heirs of Numenor drugi scenariusz właśnie, żadne poprzednie znane mi sposoby nie dadzą rady tutaj. Często pomaga spojrzenie na kilka deckow innych ludzi, do tego słucham sobie starych podcastów Cardboard of the Rings, discord i blogi i jakoś tak człowiek powoli ogarnia, ale nadal czuję się totalnym laikiem ^^ To uczucie zostaje, chyba że wracamy do scenariuszy ogranych wiele razy, Conflict at the Carrock, kiedyś uznawany za trudny, teraz jest nudny, nawet z użyciem kart na tamten moment, ale wystarczy dodać nightmare i zabawa jest. Liczba elementów jest spora do ogarnięcia, to też daje według mnie plusy tylko ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

U mnie najczęściej po pierwszej porażce w scenariuszu wiem co źle działało i "naprawiam" deck. Oczywiście czasem wyjdzie jakiś losowy troll w trzech kopiach pod rząd i na to ciężko cokolwiek poradzić : )
ODPOWIEDZ