Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Ortodoksem nie jestem, ale powiem - razem z nowym scenariuszem otwieraj nowe karty. W ten sposób spokojnie je poznasz i ograsz zanim pula urośnie do nieogarnialnych rozmiarów. Tym bardziej w początkowych cyklach, które nie wymagają aż tak bardzo klejenia talii pod scenariusz i pozwalają się trochę pobawić wszystkimi zabawkami.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
Grając chronologicznie ma swoje plusy:
1) Jest trudniej (dla mnie to plus, bo gra jest świetną łamigłówką i poza kilkoma scenariuszami, da się przejść wszystko na maks 5 podejść)
2) Nie przytłacza Cię właśnie liczba kart na start (a na prawdę może przytłoczyć.. to jest dużo kart, a jak ktoś nie jest super deck builderem to serio będzie się zastanawiał.. i nawet netbuidling może nie być komfortowoy przy eksperymentowaniu), jak pokazywałem tę grę to zawsze 'progression series'. I za każdym razem (ok dwie osoby wciągnąłem w to) zadziałało. Od drugiego scenariusza już sami budowali talię (pierwsze podejścia do pierwszego scenariusza to było zawsze 'a to będzie dobre?' i bez żadnego netbuildingu i nie musiałem im składać przed grą i do tego widziałem że robili to z wielką przyjemnością.
3) Niektóre karty stają się bezużyteczne po tym jak pojawiają się nowe, jakby zupgradowane. Może się okazać że niektórych nigdy się nie użyje bo się od razu ma te lepsze.

Sam mam dwa cykle pełne nie rozpakowane, bo zatrzymałem się na Numenor gdzieś, albo na hobbicie drugim - bo to ten sam czas releasów był, ale to w kwestii braku czasu na karcianki niestety jak i AH też cierpi :( Bo wszedłem w grę też jakoś równo z AH releasem.
I tak, są minusy tego podejścia - Escape from Dol Guldur czy granie baaardzo trudnych standalone questów (jeszcze zależy od liczby osób, akurat Escape from Dol Guldur nawet na 2 CSach i dwóch graczach wydaje mi się łatwy, ale to może też już znajomość tego questa od deski, do deski, bo solo podchodziłem do tego kilkadziesiąt razy) może mocno zniechęcić.

No a minus tego podejścia to że się jakoś człowiek sztucznie ogranicza fanaberią, a posiada dużo więcej ;p ale mnie ta fanaberia akurat samą przyjemność sprawia i o dziwo ułatwia granie - a konkretnie składanie talii ze scenariusza na scenariusz co jest połową tej gry według mnie.

Ja jeszcze walnąłem sobie "advancing series" - żeby używać zawsze nowego bohatera z paczki - co często przy solo podejściu nie miało sensu, bo czasem bohater jest antypatternem na scenariusz.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

To ja tylko uzupełnię do mojej wypowiedzi. W domyśle pisałem, czego nie zaznaczyłem, o wprowadzaniu kart z całego cyklu, niekoniecznie z całej gry. Słuszna jest uwaga, że liczba wzorów może przytłoczyć. Za to cykl często zawiera w różnych paczkach karty ze sobą doskonale współpracujące, więc nie widzę powodu, żeby czekać na ich zgranie do momentu "ukazania się" kolejnego scenariusza.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Pytanie do osób kupujących na Miniatures Market: jak jest z kosztami przesyłki? Opłaca się tam złożyć jakieś większe zamówienia? Głównie interesują mnie dodatki do "naszej" gry.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Małe pudełka się opłaca i to nawet po klika w jednym zamówieniu. Duże dodatki są przeważnie droższe przy obecnych kursach walut. Trzeba wszystko sprawdzać i przeliczać przy zamawianiu.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Zastanawiam się nawet czy nie wymieszać wersji językowych, bo o pewnych dodatkach z pierwszego cyklu PL można już zapomnieć...

A tak na marginesie - mógłby ktoś polecić dobry segregator z wkładkami do tej gry? Taki, który pomieści 3 kopie zakoszulkowanej karty w jednym slocie?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

Koszty zależą od wagi więc dodanie zwiększa nieco postage. Nie ma innego sposobu niż eksperymenty na koszyku i dojście do interesującego nas poziomu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

warlock pisze: 17 paź 2018, 19:13 Zastanawiam się nawet czy nie wymieszać wersji językowych, bo o pewnych dodatkach z pierwszego cyklu PL można już zapomnieć...

A tak na marginesie - mógłby ktoś polecić dobry segregator z wkładkami do tej gry? Taki, który pomieści 3 kopie zakoszulkowanej karty w jednym slocie?

Ultrapro silver dają radę. Są jeszcze grubsze Platinum ale dopłacać 30% więcej imho bez sensu.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Niby 30% to dużo ale najlepiej kupić w tym temacie od razu paczkę 100szt, więc przy Platinum to koszt ok 75zl + wysyłka, same koszulki wydają się niezniszczalne, wejdzie nawet 6 kart do przegródki, ale tego nie polecam. Jeśli ktoś wdepnął w to LCG i wydał już xxxx złotówek, albo wyda dopiero tylko jeszcze o tym nie wie ;) to go te 30% tutaj nic nie uratuje :) Osobiście dokonałem wyboru w sklepie, pomacałem zwykłe, pomacałem Platinum i już nie miałem żadnych wątpliwości co brać :)

warlock pisze: 17 paź 2018, 09:54
Spoiler:
Co to za dodatkowe "liczniki", oryginalne z naklejką czy inny patent? :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Oryginalne z naklejką ;). Stwierdziłem, że jakoś zagospodaruję liczniki z drugiej podstawki ;). Złożyłem je odwrotnie i wydrukowałem proste podpisy.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

warlock pisze: 18 paź 2018, 08:49 Oryginalne z naklejką ;). Stwierdziłem, że jakoś zagospodaruję liczniki z drugiej podstawki ;). Złożyłem je odwrotnie i wydrukowałem proste podpisy.
U, a granie na 4 ręce? :P
Ale pomysł genialny, używam w sumie kostek, czasem kilku bo te duże K za łatwo się przewracają.. ale to jest dobry patent na użycie tych liczników z ... trzeciej podstawki :P Pozwól że skradnę bo się mega podoba, przede wszystkim właśnie się przydaje przy grze na kilka rąk, bo człowiek zaczyna się gubić szybko.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

warlock pisze: 18 paź 2018, 08:49 Oryginalne z naklejką ;). Stwierdziłem, że jakoś zagospodaruję liczniki z drugiej podstawki ;). Złożyłem je odwrotnie i wydrukowałem proste podpisy.
Genialne! Podzielisz się plikiem do druku? :D
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Kurczę, jedyne pliki jakie mam zachowane to takie specyficzne PDFy - całość strony jest przycięta do wielkości naklejki, także przy wydruku trzeba zaznaczyć "faktyczny rozmiar". Jak ktoś da radę to wrzucić do bardziej przyjaznego do wydruku formatu to nie krępujcie się :).

https://docdro.id/UZYdoJ0
https://docdro.id/YFwtC9l
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

warlock pisze: 17 paź 2018, 19:13 Zastanawiam się nawet czy nie wymieszać wersji językowych, bo o pewnych dodatkach z pierwszego cyklu PL można już zapomnieć...

A tak na marginesie - mógłby ktoś polecić dobry segregator z wkładkami do tej gry? Taki, który pomieści 3 kopie zakoszulkowanej karty w jednym slocie?
Z mojego doświadczenia:
Ja mam 4 kolorowe segregatory na każdą ze sfer plus biały na karty neutralne. Używam koszulek Ultra Pro Silver. 3 karty na jedno miejsce, ale odszedłem od wkładania kart gracza w koszulkach ponieważ szkoda koszulek. Siadając do gry koszulkuje karty, których używam. Jest to bardziej ekonomiczne dla mnie.

Na stałe mam zakoszulkowane karty przeciwności, które trzymam w skrzynce :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Panowie, czy jest sens inwestować w sagi od dodatku Droga Mrocznieje z pominięciem Czarnych Jeźdźców? Czy ciągłość fabularna jest tu kluczowa i mija się to z celem?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Na upartego można zainwestować, ale ciągłość tutaj jest kluczowa jeśli zależy Ci na fabule.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

Czy sądzicie, że w sklepach pojawi się kiedyś jeszcze druga część sagi Hobbita?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Odpowiedź Galakty z 3 września:
Spoiler:
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Dobra, chyba odpuszczę Sagę póki co...

A skoro małe paczki mają być w systemie Druku na Żądanie, to chyba uzupełnię braki w cyklu Cienie Mrocznej Puszczy właśnie o te uzupełnienia... Szkoda tylko, że jakość kart będzie inna. Ale chyba lepiej mieć gorszą jakość, niż nie mieć tego wcale... Bo ceny używek są kosmiczne :(. Echhhhh wchodzenie w LCGa z takim opóźnieniem to masakra ;).
Ostatnio zmieniony 23 paź 2018, 11:56 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

dzięki - czyli wyłącznie rynek wtórny :(...
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: eltadziko »

warlock pisze: 23 paź 2018, 11:29 Panowie, czy jest sens inwestować w sagi od dodatku Droga Mrocznieje z pominięciem Czarnych Jeźdźców? Czy ciągłość fabularna jest tu kluczowa i mija się to z celem?
Według mnie jest sens. Co prawda jest prowadzana kampania poprzez te wszystkie dodatki, ale raczej nie powinno być problemu z rozpoczęciem jej od pewnego punktu dopiero. A co najważniejsze masz w tych dodatkach sporo kart graczy, które są naprawdę dobre i możesz je wykorzystywać w innych scenariuszach. Np. w "Droga mrocznieje" masz bohatera Gandalfa, który posiada naprawdę unikalną mechanikę ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

warlock pisze: 23 paź 2018, 11:56 Dobra, chyba odpuszczę Sagę póki co...

A skoro małe paczki mają być w systemie Druku na Żądanie, to chyba uzupełnię braki w cyklu Cienie Mrocznej Puszczy właśnie o te uzupełnienia... Szkoda tylko, że jakość kart będzie inna. Ale chyba lepiej mieć gorszą jakość, niż nie mieć tego wcale... Bo ceny używek są kosmiczne :(. Echhhhh wchodzenie w LCGa z takim opóźnieniem to masakra ;).

no ja na szczęście mam podstawkę + pierwszy cykl+ khazad doom+ drugi cykl + hobbit 1... brakuje mi tylko tej drugiego części do w miarę zamkniętej całości... wszelkie inne sagi i dodatki odpuszczam...


ostatecznie pozostałoby wmieszanie angielskiej wersji ... wolałbym uniknąć, ale cóż...
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: eltadziko »

rastula pisze: 23 paź 2018, 12:01
warlock pisze: 23 paź 2018, 11:56 Dobra, chyba odpuszczę Sagę póki co...

A skoro małe paczki mają być w systemie Druku na Żądanie, to chyba uzupełnię braki w cyklu Cienie Mrocznej Puszczy właśnie o te uzupełnienia... Szkoda tylko, że jakość kart będzie inna. Ale chyba lepiej mieć gorszą jakość, niż nie mieć tego wcale... Bo ceny używek są kosmiczne :(. Echhhhh wchodzenie w LCGa z takim opóźnieniem to masakra ;).

no ja na szczęście mam podstawkę + pierwszy cykl+ khazad doom+ drugi cykl + hobbit 1... brakuje mi tylko tej drugiego części do w miarę zamkniętej całości... wszelkie inne sagi i dodatki odpuszczam...


ostatecznie pozostałoby wmieszanie angielskiej wersji ... wolałbym uniknąć, ale cóż...
Czemu się tak ograniczać tylko do początkowych dodatków? ;) Zwłaszcza, że kolejne wprowadzają coraz to ciekawsze scenariusze i dodatkowe archetypy. Z tych dodatków co masz, to praktycznie jest tylko archetyp krasnoludów, większość orłów i trochę Rohanu. A gdzie Gondor, Pogranicza, Noldor, Silvan, Dunedainowie, Entowie i najnowsi Dale? :P Zwłaszcza jak patrzę na spoilery z najnowszego dodatku i cyklu, to wydaje mi się bardzo ciekawy, bo wraca do starych archetypów, np. są bardzo fajne nowe orły.
warlock pisze: 23 paź 2018, 11:56A skoro małe paczki mają być w systemie Druku na Żądanie, to chyba uzupełnię braki w cyklu Cienie Mrocznej Puszczy właśnie o te uzupełnienia... Szkoda tylko, że jakość kart będzie inna. Ale chyba lepiej mieć gorszą jakość, niż nie mieć tego wcale... Bo ceny używek są kosmiczne :(. Echhhhh wchodzenie w LCGa z takim opóźnieniem to masakra ;).
Niestety jeśli masz zamiar kupować dalsze dodatki, to i tak by Cię czekał ten druk na żądanie... Od czwartego cyklu te dodatki są tylko w takim wydaniu.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Czy jakość kart jest w miarę zadowalająca? Talię gracza (50 kart, którymi gram) i tak zamierzam trzymać w koszulkach z czarnym tyłem, także tu nie będzie problemu. Gorzej z talią spotkań (bo te karty trzymam bez koszulek) - karty z DnŻ będą się tu mocno odróżniać. Pytanie, na ile to przeszkadza w grze.

Kupiłbym chętnie używane Polowanie na Golluma, ale aukcje sięgają 200 zł, a to naprawdę grube przegięcie :). Dlatego kusi mnie ta opcja DnŻ...
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: kamron6 »

Z tą jakością różnie, choć z czasem było lepiej, jest lekko inny odcień tych kart na rewersach + obrazki mają gorszą paletę barw i są lekko bardziej "rozmazane", ale w części DNŻ w ogóle tego nie widać. Ja jednak po prostu bym wziął po angielsku, jeśli jest taka możliwość.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ