Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Pojawił się Pierwszy Janusz Biznesu https://allegro.pl/wladca-pierscieni-lc ... 96076.html
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Golfang »

inzkulozik pisze: 05 lis 2018, 18:47 Pojawił się Pierwszy Janusz Biznesu https://allegro.pl/wladca-pierscieni-lc ... 96076.html
ta mata to nie podkładka pod myszkę? przynajmniej tej wielkości?
----------------
10% flamberg.com.pl
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

Trochę tak. Tylko ze dwa razy większa. Ale tak, taka szmacianka gumowa.

A tak w ogóle to z tym scenariuszem to pomieszali coś. Jest w dwa razy większym blisterze. Kart chyba też trochę więcej. Jakość jak z CS tylko bardziej śliski i... inny tył kart, bez rameczki. Poprzedni "Atak na Osgiliath"(?) dodruk był bardzo fajnej jakości, ale to to diametralnie coś innego. Ciekawe jakie będzie DNŻ.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Zdjęcie cieszy mnie z jednego powodu - języka na macie. Strasznie mnie uwiera fakt, że mając całą kolekcję po angielsku, jestem skazany na Fellowship po polsku. O ile scenariusz jeszcze za rok-dwa mogę wymienić to maty już nie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Muad'Dib pisze: 06 lis 2018, 00:10 Zdjęcie cieszy mnie z jednego powodu - języka na macie. Strasznie mnie uwiera fakt, że mając całą kolekcję po angielsku, jestem skazany na Fellowship po polsku. O ile scenariusz jeszcze za rok-dwa mogę wymienić to maty już nie.
Ale język na macie jest po angielsku, a same karty pewnie będą do kupienia na spokojnie później
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Tak, ale kupując przez ostatnie 2-3 lata byłem zmuszony kupować matę z polskim napisem. Inaczej w ogóle bym jej nie miał albo musiałbym wydać całe złoto Smauga na jakimś krasnoludzkim targu.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

Muad'Dib pisze: 06 lis 2018, 08:30 Tak, ale kupując przez ostatnie 2-3 lata byłem zmuszony kupować matę z polskim napisem. Inaczej w ogóle bym jej nie miał albo musiałbym wydać całe złoto Smauga na jakimś krasnoludzkim targu.
Już się przyzwyczaiłem do tego ;p w Arkham tak mam, poza Countless Horror i w lotrze tak mam, poza drukowaną z BGG https://boardgamegeek.com/filepage/1056 ... ap-playmat
Ale to są maty tylko dla kart przeciwności, każdy gracz jeszcze zazwyczaj ma swoją matę i te mam już rzeczywiście po polsku z różnych eventów ;p
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2312
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 562 times
Been thanked: 896 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Galatolol »

Kogoś może to zainteresuje: na gołej pojedynczej podstawce rozegrałem (solo) 20 partii (nie licząc pięciu dawniej). Więcej już bym nie miał ochoty, bo dwie pierwsze misje mam już w miarę opanowane, a trzecia wydaje mi się nieosiągalna (gram "normalnie", tj. na jedną rękę). Na szczęście dodatki są w drodze (w sumie daję się ponieść szaleństwu i kupuję takie paczki, jakie akurat są dostępne w sklepie, nie wiem niemal nic o zawartości - zrobiłem sobie boostery :) A deluksy dobieram do nich)

Najwięcej grałem bazując na tej talii: https://boardgamegeek.com/thread/110885 ... -single-co
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Pierwsza przygoda to bardziej tutorial niż prawdziwe wyzwanie. Jedyna sensowna przygoda dla solowego gracza to Podróż w dół Anduiny, bo jak wiadomo Ucieczka z Dol Guldur ma za wysoki poziom trudności na tym etapie kolekcji. Do PwdA często wracam, bo to kapitalnie zaprojektowany scenariusz. Pamiętam, że miałem ogromną frajdę jak przeszedłem go mono Taktyką, talią opartą na Orłach. No ale wtedy miałem już dwa pierwsze cykle i na pewno pierwszego Hobbita.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2312
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 562 times
Been thanked: 896 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Galatolol »

RUNner pisze: 09 lis 2018, 07:50 Pierwsza przygoda to bardziej tutorial niż prawdziwe wyzwanie.
Tutorial czy nie, też mi trochę napsuła krwi na początku :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

Pierwsza przygoda jest o tyle ciekawa, że świetnie pokazuje progress w budowaniu talii i rozumieniu mechaniki.
Pamiętam swoje pierwsze rozgrywki, gdy stwierdziłem, że tego się nie da przejść bez dodatków i odpuściłem granie na kilka tygodni.
A kilka rozgrywek później gdy skuteczność przechodzenia była 100%, to uczucie "jaki ja byłem głupi i jak mało wiedziałem" ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Galatolol pisze: 09 lis 2018, 09:37
RUNner pisze: 09 lis 2018, 07:50 Pierwsza przygoda to bardziej tutorial niż prawdziwe wyzwanie.
Tutorial czy nie, też mi trochę napsuła krwi na początku :)
Bo w WP żadnej przygody nie wolno lekceważyć. Czasem fatalny układ kart lub zła decyzja gracza potrafią położyć partię.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: margrabius »

Ja na podstawce mam ograne 30 i jeszcze trochę pewnie pogram bo scenariusze ninjadrorg są do ogrania. Jak ktoś lubi, gdy gra go zamiata zawsze może spróbować z nekromantą:)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Na stronie FFG pojawiła się ciekawa, moim zdaniem, wariacja rozegrania pierwszego scenariusza Czarny Jeźdźców. Podano tam konkretną tematyczną talię (niestety nie wszystkie karty wyszły po polsku, ale można podmieniać) i specjalne warunki rozgrywania przygody.

Nie jest to pomysł zupełnie nowy, bo decki tematyczne powstawały od początku gry. Mnie podoba się to, że twórcy niejako oficjalnie zwracają uwagę graczy, że w LotRa można bawić się nie tylko składając decki z całej dostępnej puli wzorów lub ograniczając się tylko do chronologii ukazywania się dodatków, ale że Władek to gra dość elastyczna i warto zaszaleć przy rozgrywaniu partii, nakładając na Siebie własne wymogi.

Oby zapowiadana seria podobnych pomysłów nie skończyła się na tym jednym wpisie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Dzięki uprzejmości DragonEye Świat Gier oraz Kostka Cafe udało się zorganizować w Krakowie tegoroczną edycję wydarzenia Fellowship :)
Oprócz scenariusza z Leśnego Królestwa, który padł po 3 godzinach, rozprawiliśmy się bez zająknięcia z przygodami z podstawki, Przeprawą przez Mroczną Puszczę i z Ucieczką z Dol Guldur :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

tomb pisze: 10 lis 2018, 11:07 Na stronie FFG pojawiła się ciekawa, moim zdaniem, wariacja rozegrania pierwszego scenariusza Czarny Jeźdźców. Podano tam konkretną tematyczną talię (niestety nie wszystkie karty wyszły po polsku, ale można podmieniać) i specjalne warunki rozgrywania przygody.

Nie jest to pomysł zupełnie nowy, bo decki tematyczne powstawały od początku gry. Mnie podoba się to, że twórcy niejako oficjalnie zwracają uwagę graczy, że w LotRa można bawić się nie tylko składając decki z całej dostępnej puli wzorów lub ograniczając się tylko do chronologii ukazywania się dodatków, ale że Władek to gra dość elastyczna i warto zaszaleć przy rozgrywaniu partii, nakładając na Siebie własne wymogi.

Oby zapowiadana seria podobnych pomysłów nie skończyła się na tym jednym wpisie.
Co oznacza stwierdzenie na początku, że powinno się to grać w trybie kampanii ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

olsszak pisze: 11 lis 2018, 19:36 Co oznacza stwierdzenie na początku, że powinno się to grać w trybie kampanii ?
Dodatki z serii Saga, począwszy od Czarnych Jeźdźców, z których pochodzi proponowana tu do rozegrania przygoda, dają możliwość rozegrania scenariuszy w cyklu kampanijnym. Związane są z tym dodatkowe zasady, w tym karty warunków startowych (tu karta do scenariusza A Shadow of the Past).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sol »

inzkulozik pisze: 11 lis 2018, 17:12 Oprócz scenariusza z Leśnego Królestwa, który padł po 3 godzinach, rozprawiliśmy się bez zająknięcia z przygodami z podstawki, Przeprawą przez Mroczną Puszczę i z Ucieczką z Dol Guldur :D
Widać czterech to już drużyna :) Jak oceniacie dodatek?


Odnośnie kampanii to tylko dodam, że niektóre DNŻ uzupełniają Sagę, bodaj Stary Las.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Sol pisze: 12 lis 2018, 14:31Jak oceniacie dodatek?
Trochę kart znanych z podstawki, sam scenariusz ma dużą regrywalność z uwagi na wiele wariantów dla 2 i 3 etapu. Teraz widzę, że chyba o czymś zapomnieliśmy przy 3 etapie, ale raczej i tak by padło :)
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Katia »

3trolle - 6%
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: helloween85 »

Katia pisze: 14 lis 2018, 16:33 Galakta rozpoczyna wysyłkę DnŻ.
http://galakta.pl/rozpoczynamy-wysylke- ... a-zadanie/
Chyba trochę się spóźnili z tą informacją bo do mnie już wczoraj kurier przyjechał :wink:
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: helloween85 »

Usiadłem przed chwilą pierwszy raz do scenariusza Atak na Osgiliath i odczuwam po nim pewien niesmak...

Grałem Elrondem, Eowynią i niebieskim Glofrindelem, na ręku miałem Radę Elronda więc zbiłem sobie od razu poziom zagrożenia do 24.
Na starcie do strefy przeciwności wrzuciłem Zachodnią bramę i Falange haradrimów.

1 tura:
Do wyprawy przydzieliłem tylko Eowynię, z talii wyskakuje karta "Walki uliczne", wyczerpuję Glorfindela by nad obszarem który wyszedł przejąc kontrolę. Podróżuję na Zachodnią bramę, Falangę Haradrimów zostawiam w strefie przeciwności.

2 tura:
Na rękę dobieram Światło Valinoru, zagrywam je na Glorfindela. Do wyprawy przydzielam Eowynię i Glorfindela. Z talii wychodzi jakiś podstęp który anuluję "Sprawdzianem woli". Wystarcza to by zbadać aktywny obszar i przejąć nad nim kontrolę. W zwarcie ze mną wchodzi Falanga Haradrimów ale Elrond bez problemu się broni. Na koniec tury kontroluje wszystkie obszary "Osgiliath", koniec.

Czy możecie mi powiedzieć czy miałem jakieś nieprawdopodobne szczęście, że tak mi się ten scenariusz ułożył, czy może coś nie doczytałem w regułach i źle ten scenariusz rozegrałem? Chyba jeszcze nigdy nie udało mi się przejść scenariusza w 2 kolejki, a ten ma jeszcze poziom trudności 8...
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

To proste, usuń z talii wszystkie karty które są młodsze od tego scenariusza czyli zagraj kartami z podstawki i pierwszej połowy pierwszego cyklu.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Trolliszcze »

Ale ten scenariusz jest z połowy trzeciego cyklu...
@helloween85
Nie znam scenariusza, ale według tej stronki jest to przypadłość tego scenariusza w solo - rzeczywiście może się zdarzyć, że przy korzystnym układzie wygrywa się w pierwszej/drugiej rundzie. Wnioskuję z tego, że dla jednej osoby on jest po prostu źle zbalansowany.
LordMongo
Posty: 134
Rejestracja: 10 lis 2009, 16:18
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: LordMongo »

Podstawowym błędem, jaki popełniłeś już na starcie, było użycie niebieskiego Glorfindela. Ten bohater został zaprojektowany z myślą o ludziach, którzy nie potrafią grać w tę grę.

[Niniejszy wpis proszę traktować z lekkim przymrużeniem oka :wink: ]
ODPOWIEDZ