Magnum Sal (Marcin Krupiński, Filip Miłuński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Bea »

cyberowca pisze:Zastanawiam się nad kupnem Magnum Sal do grania głównie w dwie osoby, czy jest sens? Zastanawiam się między tą grą a Pretorem.
Magntm Sal dobrze chodzi na 2 osoby ale zyskuje przy większej liczbie. Pretora miałam i sprzedałam. Dla mnie był trochę nudny.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Magnum Sal

Post autor: mig »

Bea pisze:
cyberowca pisze:Zastanawiam się nad kupnem Magnum Sal do grania głównie w dwie osoby, czy jest sens? Zastanawiam się między tą grą a Pretorem.
Magntm Sal dobrze chodzi na 2 osoby ale zyskuje przy większej liczbie. Pretora miałam i sprzedałam. Dla mnie był trochę nudny.
+1
Nie każdemu oczywiście MS do gustu przypadnie, ale imho to znacznie lepsza gra niż Pretor.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Magnum Sal

Post autor: cyberowca »

No i chyba przychylam się do Magnum Sal, mam nadzieję że się nie zawiodę.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Kin@a »

Ja również zamierzam nabyć Magnum Sal (2 edycję wraz z dodatkiem) i mam pytanie: Czy na pudełku jest wyraźnie zaznaczone, że to druga edycja? Wziąć tylko wydania z roku 2015?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: yosz »

z 2014 :)

Wydaje mi się że pierwszego wydania już nie znajdziesz w sklepach tak czy inaczej.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Kin@a »

Dzięki.
Wezmę je od Rebela bo mam najbliżej.

robert-wg pisze:
Filippos pisze:Ja nic nie wiem o jakiejś niechęci Wieliczki do współpracy. :shock: O ile się nie mylę wydawca nie zdecydował się po prostu w ogóle na nawiązywanie takiej współpracy.
Zwróciliśmy się z ofertą do Wieliczki podjęcia współpracy, objęcia patronatu na grą, gadżetów promocyjnych na Essen, itp. - niestety bez odpowiedzi.

Szkoda.
Uwielbiam Wieliczkę (zresztą dlatego muszę nabyć tę grę) i fajnie by było, gdyby na terenie Kopalni ją sprzedawano, jak to się robi z Wielkim Skarbem od Polskich Gier Planszowych.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Magnum Sal

Post autor: adam_k27 »

Kin@a pisze:Dzięki.
Wezmę je od Rebela bo mam najbliżej.

robert-wg pisze:
Filippos pisze:Ja nic nie wiem o jakiejś niechęci Wieliczki do współpracy. :shock: O ile się nie mylę wydawca nie zdecydował się po prostu w ogóle na nawiązywanie takiej współpracy.
Zwróciliśmy się z ofertą do Wieliczki podjęcia współpracy, objęcia patronatu na grą, gadżetów promocyjnych na Essen, itp. - niestety bez odpowiedzi.

Szkoda.
Uwielbiam Wieliczkę (zresztą dlatego muszę nabyć tę grę) i fajnie by było, gdyby na terenie Kopalni ją sprzedawano, jak to się robi z Wielkim Skarbem od Polskich Gier Planszowych.
A ja byłem parę lat temu z synami na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce i pamiętam że w sklepiku obok wejścia do kopalni widziałem właśnie Magnum Sal do kupienia.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Kin@a »

Ja byłam w te wakacje i wszędzie widziałam tylko II edycję (dwujęzyczną) Wielkiego Skarbu w co prawda okazyjnej cenie bo 38zł (ja wolę jednak polskojęzyczną I edycję).
Widnieje na niej nawet logo Kopalni i w instrukcji są dane adresowe, więc widać gra jest traktowana jako promocja Wieliczki.

Magnum Sal nigdzie nie było, nawet wspomniałam o niej w rozmowie z pracownikiem sklepu internetowego.
Wychodzi na to, że wydawca gry powinien zabiegać o możliwość jej zbytu na terenie Kopalni, tym bardziej, że w zasadzie te gry nie są dla siebie konkurencyjne.
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Magnum Sal

Post autor: vigdis »

Cześć,
czy ktoś byłby tak miły i zeskanował/zrobił ładne zdjęcie karty "kieratu" z dodatku Muria? Na razie ogrywamy podstawkę, ale chcielibyśmy zrobić takiego małego "print and playa" żeby sprawdzić to sympatyczne narzędzie. Negatywna interakcja najważniejsza :mrgreen:
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Kin@a »

Bea pisze:A jakie koszulki pasują na karty?
Na niektóre kafelki idealnie pasują koszulki od Carcassonne.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: FortArt »

Nie rozumiem czemu ma służyć limit 7 narzędzi na turę. Zagrałem w wariancie wszystko wchodzi na stos od razu i w moim przekonaniu czyni to narzędzia bardziej użytecznymi i przyspiesza grę.

No bo po kiego grzyba kupować taki np czerpak w III rundzie jak użyjemy go raz, wart jest średnio najwyżej tyle ile za niego zapłacimy, a trzeba akcję na to zmarnować? Przecież za tę jedną akcję i tak tę wodę można wywalić.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Miszon »

Można go też kupić po to, by na koniec dostać więcej kasy za liczbę posiadanych narzędzi.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: FortArt »

Miszon pisze: 19 kwie 2018, 02:08 Można go też kupić po to, by na koniec dostać więcej kasy za liczbę posiadanych narzędzi.
Ile więcej? 0d 0 do 6. Przy koszcie 3-5.

Próbuję zrozumieć o co chodziło autorom gry z tym limitowaniem narzędzi. I chyba tylko o to by ewentualnie pomocnik nie zarobił zbyt dużo.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Miszon »

Mogło też chodzić o to, by tygodnie nie różniły się zbytnio od siebie. Ludzie by w pierwszym tygodniu kupowali narzędzia, a ograniczali wydobycie. To jeszcze bardziej "zawiesiłoby" grę w pierwszej fazie. I tak czasem jest taka sytuacja, że w trzecim tygodniu nikt nie kopie już soli, tylko wszyscy ruszają na Kraków, sprzedać to co mają, za to w pierwszym tygodniu nie ma chętnych realizować zamówienia.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Kin@a »

Czy jest szansa na wznowienie wydania tej gry?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Leser »

Kin@a pisze: 30 lip 2020, 02:46 Czy jest szansa na wznowienie wydania tej gry?
Gra jest niezmiennie dostępna w powiązanej z wydawnictwem sieci sklepów Graal. O planach ponownego jej wypuszczenia na szeroki rynek nic mi nie wiadomo (ale to oczywiście nie znaczy, że takich planów nie ma, warto by było zapytać u źródła).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Kin@a »

Leser pisze: 30 lip 2020, 23:48 Gra jest niezmiennie dostępna w powiązanej z wydawnictwem sieci sklepów Graal.
Nie znam tej sieci, może warto udostępnić grę do sprzedaży w innych sklepach?
Mam drugie wydanie (z dodatkiem Muria), bardzo lubię te grę i chciałam sprezentować ale nigdzie nie mogłam znaleźć, nawet Ceneo i iszop jej nie pokazywał.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Magnum Sal (Marcin Krupiński, Filip Miłuński)

Post autor: Leser »

To sieć stacjonarnych sklepów w Warszawie, mają też sklep internetowy. I-szop mi pokazuje, że Magnum Sal ma na stanie jeszcze sklep Teraz Gry z Poznania oraz Gamiko z Warszawy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: yosz »

Kin@a pisze: 31 lip 2020, 00:23 bardzo lubię te grę i chciałam sprezentować ale nigdzie nie mogłam znaleźć, nawet Ceneo i iszop jej nie pokazywał.
A dziękuję bardzo :) Tak jak napisał Leser - gra dostępna jest przez sklep internetowy Graala: https://sklep-graal.pl/pl/p/Zestaw-Magn ... Muria/1972
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Coen »

yosz pisze: 31 lip 2020, 11:01
Kin@a pisze: 31 lip 2020, 00:23 bardzo lubię te grę i chciałam sprezentować ale nigdzie nie mogłam znaleźć, nawet Ceneo i iszop jej nie pokazywał.
A dziękuję bardzo :) Tak jak napisał Leser - gra dostępna jest przez sklep internetowy Graala: https://sklep-graal.pl/pl/p/Zestaw-Magn ... Muria/1972
Dopiero po przesłuchaniu Twojego podcastu dowiedziałem się, że jesteś współautorem tej gry. Kojarzyłem ją tylko z Filipem, przepraszam ;)
Bardzo fajna gra, była u mnie w kolekcji przez jakiś czas, potem zrobiła miejsce dla innych.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: yosz »

Coen pisze: 31 lip 2020, 11:18 Dopiero po przesłuchaniu Twojego podcastu dowiedziałem się, że jesteś współautorem tej gry. Kojarzyłem ją tylko z Filipem, przepraszam ;)
Nie ma za co :) Filip z naszej dwójki jest zdecydowanie Projektantem, a ja co najwyżej projektancikiem :) No i nie mam żadnej gry wydanej, którą zrobiłem sam więc nic dziwnego. Filip zasługuje na wszelkie uznanie :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Leser »

yosz pisze: 31 lip 2020, 11:41 Nie ma za co :) Filip z naszej dwójki jest zdecydowanie Projektantem, a ja co najwyżej projektancikiem :)
Oj przesadzasz z tą skromnością ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Stephan
Posty: 186
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 68 times
Been thanked: 44 times

Re: Magnum Sal (Marcin Krupiński, Filip Miłuński)

Post autor: Stephan »

Hej, czemu poznałem tę grę dopiero teraz? Grzecznie pytam! MS z miejsca zdobyło nasze serducha i nawet żona kazała kupić Murię. Cud!
Przy tej okazji chciałem zapytać Yosza: jak daleko zaawansowane były prace nad drugim rozszerzeniem? Widziałem filmik z Essen, gdzie tajemniczo wskazujesz ścieżkę wiodącą gdzieś poza prawą krawędź planszy jako motyw drugiego dodatku (analogicznie jak rynna z solanką z lewej). Były jakieś konkretne pomysły?
ahroun21
Posty: 41
Rejestracja: 07 sie 2018, 13:05
Has thanked: 25 times
Been thanked: 5 times

Re: Magnum Sal (Marcin Krupiński, Filip Miłuński)

Post autor: ahroun21 »

Czy w 5 osób można grać w podstawkę czy jednak w tym składzie zalecana jest gra tylko z dodatkiem? :)
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal (Marcin Krupiński, Filip Miłuński)

Post autor: vincentblack »

ahroun21 pisze: 22 sty 2021, 00:08 Czy w 5 osób można grać w podstawkę czy jednak w tym składzie zalecana jest gra tylko z dodatkiem? :)
Podstawka nie ma elementów dla 5go gracza, one pojawiają się dopiero z Murią.
ODPOWIEDZ