Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: kaimada »

Odi pisze: 23 sty 2019, 22:48 Ponowię pytanie: czy posiadacz gry musi drukować mapkę i inne, czy wystarczy tylko księgę sprawy?
Gazeta na bank jest dedykowana, więc wydrukować musisz. Masz tam też spis informatorów. Mapy jeszcze nie widziałem w samej grze, choć wydaje mi się że to może być Whitechapel. Rozwiązania też będziesz potrzebował, ale tego raczej nie ma sensu drukowac.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: detrytusek »

Mapy są dwie. Jedna do kampanii (zoom), a druga do reszty czyli 6-ciu spraw.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6451
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 583 times
Been thanked: 936 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Odi »

Dzięki.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Bary »

piton pisze: 23 sty 2019, 19:53 Jak patrzę na całość to już by się chciało mieć następne części na półce, bo dobrze by to wyglądało obok tego fantastycznego pudła ;)
Dzięki Rebelu! (dawajcie więcej :D )
Jeśli dobrze pamiętam, to Rebel już zapowiedział, że kolejnych części nie będzie po polsku wydawał, bo strasznie dużo pracy nad tym tytułem. Ale może liczba sprzedanych kopii spowoduje zmianę decyzji.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: detrytusek »

E tam kiedyś i tej mieli nie wydawać :P
Psst..Musimy zrobić jakąś akcję, żeby Im się wydawało, że nas są setki, tysiące, milio...

Hasło: Pawiany wchodzą na ściany
Odzew: Żyrafy wchodzą do szafy

Psst...może jednak nie w tym topicu :P
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Munchhausen »

Pisali, że roboty nad tytułem było tyle, że wyłącznie fantastyczna sprzedaż może ich przekonać do wydania kolejnych części, bo w czasie potrzebnym na ogarnięcie Sherlocka mogą wypuścić kilka mniejszych tytułów. Dlatego Sherlocka zwyczajnie warto polecać: dzielić się wrażeniami z rozgrywki na facebooku, pstrykać fotki na instagrama, wspominać w rozmowach ze znajomymi etc. W moim odczuciu Detektyw Doradczy to idealny tytuł do wciągania ludzi w hobby - Sherlock Holmes to marka sama w sobie, a mechanika gry jest banalna i doskonale współgra z jej tematyką. Nie mówiąc już o sprytnym patencie z gazetami :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Blue »

No i dali demko, więc każdy może sobie druknąć, nawet nieplanszówkowy, a potem się może przekona, chociaż w tych czasach to wydruki nie są aż tak potrzebne i pewnie drukarek może być u Kowalskich nawet mniej niż kiedyś.

No i cena ponad 100zł pewnie skutecznie może blokować laików na naszym rynku, detektywa, czy kroniki zbrodni się dostanie poniżej stówki.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Sir_Yaro »

Ciekawe kiedy pojawi sie lista błędów do gry... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Bary »

Munchhausen pisze: 24 sty 2019, 10:05 W moim odczuciu Detektyw Doradczy to idealny tytuł do wciągania ludzi w hobby - Sherlock Holmes to marka sama w sobie, a mechanika gry jest banalna i doskonale współgra z jej tematyką. Nie mówiąc już o sprytnym patencie z gazetami :)
Hmm, nie jestem przekonany, czy akurat to jest dobry tytuł na wciąganie ludzi w hobby. Rozgrywka dopiero przede mną, więc wiele jeszcze może się zmienić, ale po zaznajomieniu się z zasadami i licznymi opiniami wyrobiłem sobie obraz tej gry, jako produktu specyficznego. Pozycji, do której trzeba podchodzić świadomie. Zresztą już same gazety, o których wspominasz, były kilkukrotnie wypunktowywane, jako element w pierwszej chwili ciekawy, ale po kilku scenariuszach nieco przytłaczający przez ogrom informacji do przeanalizowania (jeśli dobrze rozumiem, to wszystkie poprzednie gazety w kolejnych misjach dalej są "w grze" i także je trzeba na nowo sprawdzać pod kątem poszlak). Reasumując taka gra może wciągnąć w hobby specyficznego odbiorcę, który lubi rozrywkę nastawioną na głęboką analizę.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 486
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 932 times
Been thanked: 204 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Bary pisze: 24 sty 2019, 10:42 [...] Zresztą już same gazety, o których wspominasz, były kilkukrotnie wypunktowywane, jako element w pierwszej chwili ciekawy, ale po kilku scenariuszach nieco przytłaczający przez ogrom informacji do przeanalizowania (jeśli dobrze rozumiem, to wszystkie poprzednie gazety w kolejnych misjach dalej są "w grze" i także je trzeba na nowo sprawdzać pod kątem poszlak). Reasumując taka gra może wciągnąć w hobby specyficznego odbiorcę, który lubi rozrywkę nastawioną na głęboką analizę.
To niestety jest pewnym problemem drugiej części gry (Carlton House). Są sprawy, do których poprawnego rozwiązania istotna jest znajomość jakiegoś faktu wyciągniętego z wzmianki w gazecie sprzed kilku spraw, oraz jego poprawne połączenie z bieżącymi wydarzeniami.

Nie ma takich przypadków wiele, ale jest to jednak odczuwalne i dość uciążliwe, jeśli nie gra się regularnie, a robi dłuższe przerwy między sprawami.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

No to klops bo grając w demo prawie wszystkie informacje z gazety łączyły się ze sprawą.
Czyli rozwiązując 6 sprawę będzie trzeba zaangażować jedną osobę która będzie tylko wertować gazety, bieżącą i te wstecz :shock:
A jak ktoś będzie chciał zacząć zabawę od 6 sprawy (wiem że bez sensu ale z drugiej strony dlaczego by nie?) to na dzień dobry ma sporo lektury :shock:
Mam tylko nadzieję że ten diabeł nie będzie taki straszny jak go malują :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: detrytusek »

Dlatego trzeba zacząć od sprawy nr 5 i mieć jedną gazetę. W kolejnych sprawach coś tam w głowie zostaje.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6451
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 583 times
Been thanked: 936 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Odi »

No przecież na tym własnie polega zabawa w SHCD :) Wertowanie gazet i próba połączenia informacji, to sama przyjemność i doskonały patent. Gdy mamy do dyspozycji 1-2 numery, łączenie jest stosunkowo proste. Zabawa zaczyna się przy większej ich liczbie... :)

Może jeszcze w uzupełnieniu dodam króciutkie porównanie Detektywa z SHCD. Detektyw rysuje przed graczem drzewko możliwości, które z poziomu na poziom coraz bardziej się rozgałęzia, a trudność polega na wyborze odpowiedniej ścieżki/ścieżek i optymalnym dla rozwiązania sprawy gospodarowaniem zasobami (czas i żetony). SHCD nie rysuje graczowi drzewka - przeciwnie: w każdym momencie mamy do WSZYSTKICH miejsc/postaci, a są ich setki czy nawet tysiące (choć oczywiście tylko nieliczne - w stosunku do wszystkich dostępnych - mają w danej sprawie coś do powiedzenia). Sztuką jest zbudowanie własnego drzewka na podstawie samodzielnie odnalezionych powiązań, czerpanych z analizy informacji prasowych w powiązaniu z zeznaniami indagowanych postaci.
macivs1
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2018, 15:24

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: macivs1 »

Munchhausen pisze: 24 sty 2019, 10:05 Pisali, że roboty nad tytułem było tyle, że wyłącznie fantastyczna sprzedaż może ich przekonać do wydania kolejnych części, bo w czasie potrzebnym na ogarnięcie Sherlocka mogą wypuścić kilka mniejszych tytułów. Dlatego Sherlocka zwyczajnie warto polecać: dzielić się wrażeniami z rozgrywki na facebooku, pstrykać fotki na instagrama, wspominać w rozmowach ze znajomymi etc. W moim odczuciu Detektyw Doradczy to idealny tytuł do wciągania ludzi w hobby - Sherlock Holmes to marka sama w sobie, a mechanika gry jest banalna i doskonale współgra z jej tematyką. Nie mówiąc już o sprytnym patencie z gazetami :)
Niech nie gadają, bez przesady. Jako wydawnictwo powinni wydawać też inne tytuły niż dobble. Jak w każdym biznesie koszt wytworzenia poszczególnych produktów może być inny, tak samo jak marża. I doskonale to rozumiem, ale wydawanie gier z Top100 BGG powinni być chyba mierzone nie tylko marżą jednostkową, a także prestiżem. Ja już dziś mogę robić przedpłatę na kolejne 2 części i nie muszę ich mieć w tym roku. Niech cyrklują na grudzień 2020, albo styczeń 2021.

W każdym razie życzę Rebelowi wysokiej sprzedaży i mam nadzieję, że każdą kolejną część będzie łatwiej wydawać, ze względu na znajomość specyfiki problemu :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6451
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 583 times
Been thanked: 936 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Odi »

Problem w tym, że wydawnictwa nie podpisują z pracownikami umów na zasadzie: 2000 w PLN na konto, reszta w prestiżu ;)

Też bym chciał, żeby wyszły po polsku kolejne części, bo gra jest świetna, ale wyobrażam sobie ogrom pracy nad tą produkcją. Czyli nie tylko tłumaczenie, nie tylko stylizacja jezykowa, ale tez wielokrotne i żmudne sprawdzanie sieci wzajemnych powiązań między poszczególnymi fragmentami spraw i tekstów w prasie. Nie mówiąc już o książce adresowej i mapie... Zauważcie, że nie ustrzegł się błędów utrudniających rozwiązanie sprawy także Detektyw, a tu jest jeszcze więcej pułapek dla wydawnictwa, bo tu nie ma wprost podanej ścieżki dalszego działania (np. pogadaj z kimś tam 131), tylko czytelnik samodzielnie, z niuansów i kontekstow, na się domyślić z kim porozmawiać.

Ja się Rebelowi nie dziwię, bo w wydawnictwie wszyscy mają pewnie Sherlocka serdecznie dość :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wow! Solidne wykonanie. Nie spodziewałem się że te karteluszki będą ważyć tyle co gra planszowa.
Czepne się jednej rzeczy: fajnie by było gdyby mapa była w formie głównej planszy czyli z tektury plus znaczniki do zaznaczania na mapie (tu morderstwo, tu świadek, tu ofiara była ostatnio widziana itd.). Wiem, wiem, wiem...
Generalnie mega pozytyw :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: tomuch »

Porównałem elementy scenariusza demonstracyjnego z tym, co znajdziemy w pudełku. Na wszelki wypadek ukryję wszystko.
Spoiler:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jestem po samotnej rozgrywce sprawy nr. 1, ta z Kubą R.
Sromotna porażka, nie było co liczyć :(
Tu naprawdę trzeba się napocić żeby cokolwiek wykminić...
Grałem jakieś 3 godziny. Mimo wszystko jest to ciekawa, dedukcyjna przygoda.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: probbi »

Przeszedłem wczoraj z żoną scenariusz demonstracyjny. Bardzo nam się podobało, faktycznie trochę za proste sie wydawało, ale mam jedno zastrzeżenie.
Spoiler:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: detrytusek »

No właśnie czy to nie jest problem, że pytań nie znamy na początku? Skąd mam wiedzieć kiedy przestać kopać?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

probbi pisze: 25 sty 2019, 08:24 Przeszedłem wczoraj z żoną scenariusz demonstracyjny. Bardzo nam się podobało, faktycznie trochę za proste sie wydawało, ale mam jedno zastrzeżenie.
Spoiler:
Trzeba się nastawić na to że takich zastrzeżeń będzie więcej.
I jedna ważna sprawa: scenariusz demonstracyjny to pikuś.
I jeszcze jedno: trzeba zaczynać od oczywistych oczywistości, czyli w pierwszej kolejności: szpital, kostnica, posterunek policji, miejsce zbrodni, świadkowie a dopiero potem reszta tropów.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Olgierdd »

detrytusek pisze: 25 sty 2019, 09:21 No właśnie czy to nie jest problem, że pytań nie znamy na początku? Skąd mam wiedzieć kiedy przestać kopać?
Właśnie w tym cały urok i immersja w wykreowany świat. W rzeczywistości też nikt by Tobie nie powiedział "no, dobrze się spisałeś, możesz już przestać", więc to też fajny sprawdzian pewności siebie :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Breżniew »

Olgierdd pisze: 25 sty 2019, 09:34 Właśnie w tym cały urok i immersja w wykreowany świat. W rzeczywistości też nikt by Tobie nie powiedział "no, dobrze się spisałeś, możesz już przestać", więc to też fajny sprawdzian pewności siebie :)
Czy w SH:CD jest jakiś mechanizm upływu czasu, czy kopie się i analizuje dopóki właśnie nie uzna się, że sprawa jest rozwiązana i można przejść do testu?
Nie grałem nigdy w żadną grę tego typu, ale zakładam, że ewentualne zeznania świadków, NPC itp zmieniają się w miarę postępu w sprawie?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

detrytusek pisze: 25 sty 2019, 09:21 No właśnie czy to nie jest problem, że pytań nie znamy na początku? Skąd mam wiedzieć kiedy przestać kopać?
Sęk w tym że sam musisz się domyślić i ustalić co jest ważne i istotne dla sprawy, a że są różne gusta i guściki to tych tropów i domysłów może być wiele a niestety nie można wszystkiego sprawdzić. A jak już się przekonałem z pytań z 1 zeszytu, potrafią one być baaaardzo precyzyjne, wręcz aptekarskie.
Nie ma co liczyć na pytania w stylu gdzie mieszkała ofiara albo ile miała lat, raczej trzeba się przygotować na pytania w stylu na którą nogę utykał morderca.
No i są jeszcze pytania poboczne dotyczące np. osób z drugiego planu.
Więc... ogólnie jest niezła rozpierducha umysłowa.. :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Breżniew pisze: 25 sty 2019, 09:41
Olgierdd pisze: 25 sty 2019, 09:34 Właśnie w tym cały urok i immersja w wykreowany świat. W rzeczywistości też nikt by Tobie nie powiedział "no, dobrze się spisałeś, możesz już przestać", więc to też fajny sprawdzian pewności siebie :)
Czy w SH:CD jest jakiś mechanizm upływu czasu, czy kopie się i analizuje dopóki właśnie nie uzna się, że sprawa jest rozwiązana i można przejść do testu?
Nie grałem nigdy w żadną grę tego typu, ale zakładam, że ewentualne zeznania świadków, NPC itp zmieniają się w miarę postępu w sprawie?
Za upływ czasu robią miejsca które sprawdzasz. Np. Sherlock Holmes rozwiązał sprawę po sprawdzeniu 8 a ty po 10, więc o 2 więcej niż Sherlock, więc 2x5=10 i masz 10 punktów w plecy. Więc nie ma opcji że wszystko sprawdzisz.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ