Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 963
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Moonday »

Z tego co słyszałem to raczej połowa przyszłego roku.
Niech będzie nawet przyszłe lato, poczekam, bo wywieranie presji na wydawców do szybkiego wydawania gier jest zwyczajnie szkodliwe. Kto chciałby dostać niedopracowany półprodukt, szybko wydany, ale pełen błędów? Wystarczy spojrzeć na rynek gier komputerowych. W przypadku planszówek naprawianie ewentualnych błędów jest bardziej problematyczne. Czasem przed zakupem kolejnej gry zastanawiam się, czy nie lepiej poczekać na dodruk, bo z góry zakładam, że tytuł prawdopodobnie będzie do poprawki (szczególnie w przypadku jednego wydawcy). Sherlock zapowiada się świetnie, coś jak podróż do świata rodem z powieści. Gra na pewno nie straci na atrakcyjności jak dłużej na nią poczekamy, bo to w końcu planszówka.
michalw
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2015, 16:58

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: michalw »

W moim wypadku 3 godziny to zdecydowanie za dużo. Zazwyczaj kończymy po około 2. Ale, tak jak pisali poprzednicy, to raczej nie jest gra, w której zwraca się uwagę na to, ile trwa. Nie jest też chyba najlepsza na jedną z pozycji podczas grania. Ja polecam zarezerwować sobie wieczór, kupić wino/piwo i grać ze świadomością, że niczego tego dnia już więcej robić nie trzeba.
Posiadam rabat w wysokości 3% do sklepu TropemGier.pl
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Rune »

Moonday pisze:
Z tego co słyszałem to raczej połowa przyszłego roku.
Niech będzie nawet przyszłe lato, poczekam, bo wywieranie presji na wydawców do szybkiego wydawania gier jest zwyczajnie szkodliwe. Kto chciałby dostać niedopracowany półprodukt, szybko wydany, ale pełen błędów? Wystarczy spojrzeć na rynek gier komputerowych. W przypadku planszówek naprawianie ewentualnych błędów jest bardziej problematyczne. Czasem przed zakupem kolejnej gry zastanawiam się, czy nie lepiej poczekać na dodruk, bo z góry zakładam, że tytuł prawdopodobnie będzie do poprawki (szczególnie w przypadku jednego wydawcy). Sherlock zapowiada się świetnie, coś jak podróż do świata rodem z powieści. Gra na pewno nie straci na atrakcyjności jak dłużej na nią poczekamy, bo to w końcu planszówka.
Ale tu nie chodzi o wywieranie presji. Jeśli wydawnictwo samo pierwotnie wskazuje jakiś termin, to ja rozumiem, że jest to data poprzedzona analizą, podparta wiedzą i doświadczeniem, a nie na zasadzie tak mi się widzi [emoji4]

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Rafal_Kruczek »

Rune pisze:
Rafal_Kruczek pisze:
TOMI pisze: Ile trwa rozgrywka w 1 scenariusz ?
-Przeczytanie wstępu kilka minut
-Rozgrywka tyle czasu ile chcecie - gra sie kończy gdy gracz(e) maja pewność że są w stanie odpowiedzieć na pytania związane ze zbrodnia.
- przeczytanie i odpowiedzi na pytania - kilka(naście) minut
- przeczytanie rozwiązania i własciwych odpowiedzi kilka minut
W sumie około 1,5 -3h przyz czym warto zostawić sobie przynajmniej 0,5h na zakończenie - czasami ustalenie wspólnego rozwiazanie jest trudne - moze sie zdarzyć "votum separatum" jeden gracz ma inne zdamnie na temat któregos pytania.
To nie jest gra w którą warto grać w pośpiechu patrząc na zegarek.
Fuck! 3h?! Jeżu, a ja tak zacierałęm łapy na to pudło.

Wysłane za pośrednictwem jednookiej papugi.
Po angielsku grało się troszeczkę dłużej ponieważ czasami wychodziły jakueś trudniejsze słowa wyrażenie lub idiomy. Ale nie sama szybkość czytania stanowi o tempie rozgrywki. Podstawą sytuacją po uzyskaniu nowych informacji jest ewaluacja sytuacji. Jakie nowe fakty świadkowie miejsca?. Czy poprzednio sformułowane hippotzey się potwierdzają? Gdzie udać się w kolejnym kroku? Czy przypadkiem w gazecie sprzed 2 spraw nie było wspniane więcej o tym wypadku? Itp. Itd? I najważniejsze pytanie czy już wszystko wiemy..?
Tak jak już było pisane najlepiej zarezerwować sobie wieczór i ewentualnie przygotować jakieś wypełniacze czasu. Ale najlepiej takie które nie będą przeszkodą w rozważaniach co mogliśmy zrobić lepiej. Albo kto to jest X i skąd mogliśmy się o tym dowiedzieć...itp.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1097
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 522 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Harun »

Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: TOMI »

Czy coś wiadomo już o polskim wydaniu ? Jest szansa na tegoroczną gwiazdkę czy raczej temat umarł !?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Munchhausen »

TOMI pisze:Czy coś wiadomo już o polskim wydaniu ? Jest szansa na tegoroczną gwiazdkę czy raczej temat umarł !?
Rebel w swoim temacie wydawniczym podał, że nie dostali materiałów na czas i w związku z tym premiera przesunie się na pierwszy kwartał 2017. Także w Boże Narodzenie nie pograsz.
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: pkajak »

Uuu orientacyjna cena nowej edycji w wersji angielskiej sporo wyższa od oryginalnego SHCD. Ciekawe jak będzie z wydaniem PL. https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Sherl ... tures/7200
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Munchhausen »

pkajak pisze:Uuu orientacyjna cena nowej edycji w wersji angielskiej sporo wyższa od oryginalnego SHCD. Ciekawe jak będzie z wydaniem PL. https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Sherl ... tures/7200
Wiedziałem, że będzie wyższa, ale to już trochę przesada... Niestety Asmodee ma taką pozycję, że będzie stopniowo zwiększać próg bólu i podnosić ceny.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6454
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 585 times
Been thanked: 942 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Odi »

Ano przesada. Co najmniej 60-70 zł drożej od poprzedniej edycji.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: TOMI »

Hmmm sporo ...... zakładając, że w grze nie ma figurek i miliona żetonów. W polskiej wersji pewnie będzie jeszcze drożej bo doliczą tłumaczenie i prawa autorskie.
Niestety planszowe hobby robi się coraz droższe ale ....... i tak kupię ;)
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: kmd7 »

A ja jednak przy takiej cenie polskiej wersji mocno się zastanowię przed zakupem, mimo, że to pozycja nr 1 mojej tegorocznej listy zakupowej.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: rattkin »

Normalna cena, kto się spodziewał innej przy takiej grze? Ja swojego SHCD kupowałem bodaj za 180 pln.
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Elemele »

TOMI pisze:Hmmm sporo ...... zakładając, że w grze nie ma figurek i miliona żetonów.
Gdyby kupować gry na wagę, to byłby to argument.
Tylko, że wtedy każda gra zamiast pionków zawierałaby chyba ołowiane pionki ;)
W większości przypadków płacimy za świetne pomysły, w Sherlocku dodatkowo za dobrego tłumacza i zespół korektorów. Bo to gra z gatunku, że najmniejsza wtopa językowa jest w stanie zepsuć całkowicie grę.
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: pkajak »

rattkin pisze:Normalna cena, kto się spodziewał innej przy takiej grze? Ja swojego SHCD kupowałem bodaj za 180 pln.
Ja spodziewałem się czegoś zbliżonego do pierwszej część, którą kupowałem za 130-140 zł. Dlatego uważam, że aktualnej cenie jest bliżej do wysokiej niż normalnej.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: kmd7 »

rattkin pisze:Normalna cena, kto się spodziewał innej przy takiej grze? Ja swojego SHCD kupowałem bodaj za 180 pln.
Dlatego nie napisałem, że nie kupię, tylko mocno się zastanowię. Bo z drugiej strony patrząc w grze jest 10 zagadek. A jeśli tak, to na cenę można spojrzeć inaczej - przepłaciłem za komplet TIME STORIES PL :D (tak, wiem, to trochę inna gra).
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Bary »

Elemele pisze:w Sherlocku dodatkowo za dobrego tłumacza i zespół korektorów. Bo to gra z gatunku, że najmniejsza wtopa językowa jest w stanie zepsuć całkowicie grę.
No właśnie. Cena jest akceptowalna, ale jedynie w momencie jak nie będzie żadnej poważnej wtopy, która uniemożliwiałaby rozgrywkę. Dlatego cieszę się, że Rebel nie spieszy się z wydaniem tytułu, tylko cały czas ogarnia tłumaczenie. Zresztą, to przecież 10 scenariuszy, grania przynajmniej kilkukrotnie więcej niż w TS. Jedyne, czego dalej nie ogarniam, to czemu najpierw wychodzą dodatkowe sprawy, a dopiero później podstawka.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Deem »

Bary pisze:Jedyne, czego dalej nie ogarniam, to czemu najpierw wychodzą dodatkowe sprawy, a dopiero później podstawka.
Tak naprawdę z punktu widzenia graczy, nie ma raczej większej różnicy, w którą część zagramy najpierw. Z punktu widzenia wydawnictwa nowy produkt ma szansę sprzedać się lepiej niż reprint starego, więc zgaduję, że warto zacząć od tego co przyniesie większy zastrzyk gotówki. Plus kwestia Kuby Rozpruwacza może okazać się dodatkowym wabikiem dla tych, którym sam Sherlock Holmes nie wystarczy.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Bary »

Deem pisze:
Bary pisze:Jedyne, czego dalej nie ogarniam, to czemu najpierw wychodzą dodatkowe sprawy, a dopiero później podstawka.
Tak naprawdę z punktu widzenia graczy, nie ma raczej większej różnicy, w którą część zagramy najpierw. Z punktu widzenia wydawnictwa nowy produkt ma szansę sprzedać się lepiej niż reprint starego, więc zgaduję, że warto zacząć od tego co przyniesie większy zastrzyk gotówki. Plus kwestia Kuby Rozpruwacza może okazać się dodatkowym wabikiem dla tych, którym sam Sherlock Holmes nie wystarczy.
Dobrze to ująłeś! Faktycznie, takie postępowanie wydaje się być uzasadnione. Oby tylko były fajne figurki Kuby i Sherlocka, które zrekompensują czekanie... :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: rastula »

Hej - ale dlaczego wysnuwać wnioski co do ceny na podstawie przedsprzedaży w Planszostrefie. Po pierwsze ceny jest za wydanie angielskie , nowe , bez rabatów w sklepie, który nie konkuruje na rynku cenami. Odejmijcie od tej ceny maksymalny rabat z PS ( 16%) i realna SCD za wydanie PL to będzie 159 PLN a w sklepie po rabatach za 120 ... moim zdaniem warto.
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: pkajak »

rastula pisze:Hej - ale dlaczego wysnuwać wnioski co do ceny na podstawie przedsprzedaży w Planszostrefie. Po pierwsze ceny jest za wydanie angielskie , nowe , bez rabatów w sklepie, który nie konkuruje na rynku cenami. Odejmijcie od tej ceny maksymalny rabat z PS ( 16%) i realna SCD za wydanie PL to będzie 159 PLN a w sklepie po rabatach za 120 ... moim zdaniem warto.
Choćby dlatego, że w tej samej Planszostrefa cena pierwszej części to 140zł, również w wersji angielskiej i bez rabatów, więc są to wartości, które jak najbardziej można porównywać. Jednocześnie wiedząc, że wydania PL są zazwyczaj tańsze niż oryginalne, mamy jakiś tam punkt odniesienia. Ciekawi mnie, czy w właśnie w świetle nakładu pracy związanej z tłumaczeniem cena PL też będzie wyraźnie niższa. Za 120 warto, za 170 niekoniecznie.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: crsunik »

160 za angielską też dobrze :) Biorę!
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Michałku »

A będzie rzeczywiście polska wersja? Bo nie wiem czy brać od razu czy czekać jeszcze ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: Muad'Dib »

Michałku pisze:A będzie rzeczywiście polska wersja? Bo nie wiem czy brać od razu czy czekać jeszcze ;)
Będzie, nawet zamieniłem dwa słowa na temat z kimś z Rebela na Zjavie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective

Post autor: kinioo »

Muad'Dib pisze:
Michałku pisze:A będzie rzeczywiście polska wersja? Bo nie wiem czy brać od razu czy czekać jeszcze ;)
Będzie, nawet zamieniłem dwa słowa na temat z kimś z Rebela na Zjavie.

...a wiadomo kiedy ??
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ