Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: detrytusek »

Palmer pisze: 31 sty 2019, 11:15 Czy do gry przydadzą się jakieś dodatkowe znaczniki do oznaczania odwiedzonych lokacji itp. ? Bo nie wiem czy nie domówić przy okazji zamówienia czegoś w klimacie.
Nie. Lokacji odwiedzisz tyle, że i tak nie będziesz wiedział, który znacznik za co odpowiada. Plus i tak musisz sobie robić notatki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Bary »

thorgal83 pisze: 31 sty 2019, 10:44 ...ale w tym momencie się czuję trochę tak jakby Rebel mi powiedział: ciesz się i kupuj póki możesz, bo w sumie to teraz żałujemy, że to wydaliśmy i drugi raz tego błędu nie będzie.
A może polscy gracze zamiast się martwić powinni odpowiedzieć: "ok, to my Wam zafundujemy taką sprzedaż i będziemy tak marudzić, że zmienicie zdanie". :) Zawsze też pozostaje wspieraczka.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6438
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 563 times
Been thanked: 926 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Odi »

thorgal83 pisze: 31 sty 2019, 11:15 Oczywiście to ich decyzja o nie wydawaniu dodatków i mają do tego całkowite prawo. Ale tłumaczenie tego ilością włożone pracy jest co najmniej dziwne, żeby nie powiedzieć śmieszne.
Nie widzę w tym niczego śmiesznego.
Jeśli w okresie czasu X firma jest w stanie zrobić jedną grę A (i zarobić na niej 50 000 - po odliczeniu poniesionych kosztów rzeczywistych), a w tym samym okresie czasu da radę zrobić 4 gry B, C, D i E, z których każda przyniesie 50-100 000), to rachunek jest tutaj prosty.
Prace edytorskie nad SHCD trwały 2 lata. To akurat tyle czasu, żeby sprawna ekipa przygotowała do wydania przynajmniej 4 gry w tym samym przedziale cenowym.

A co do projektów growych - nie wszystko da się przewidzieć przed startem projektu. Zresztą nie tylko w branży gier...
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: detrytusek »

Generalnie się zgadzam tylko takie jedno małe dopowiedzenie. Gdyby od początku zaangażowali takie siły ilościowo/jakościowe jak to finalnie było konieczne to gra by wyszła dużo wcześniej. Teraz by nie popełnili już tego błędu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6438
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 563 times
Been thanked: 926 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Odi »

Ale ile sił/zasobów było finalnie konieczne, to się finalnie dowiedzieli w trakcie projektu ;)
Zobaczcie sami, jak my tu oceniamy SHCD: no wystarczy tylko przetłumaczyć księgi spraw i gotowe.

Otóż nie. To dopiero początek.

Pamiętajcie, że swego czasu funkcjonowała na rynku edycja z gigantycznymi błędami: od spraw począwszy, na mapie i adresach skończywszy.
thorgal83

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: thorgal83 »

Nie widzę w tym niczego śmiesznego.
Jeśli w okresie czasu X firma jest w stanie zrobić jedną grę A (i zarobić na niej 50 000 - po odliczeniu poniesionych kosztów rzeczywistych), a w tym samym okresie czasu da radę zrobić 4 gry B, C, D i E, z których każda przyniesie 50-100 000), to rachunek jest tutaj prosty.
Jeżeli rachunek jest taki prosty to może w ogóle nie opłaca się wydawać większych gier, bo w tym czasie wyda się x mniejszych przy mniejszym nakładzie sił? I naprawdę myślisz, że one wszystkie generują takie same zyski? Bo tak właśnie napisałeś w przykładzie. Oczywiście teraz demonizuję, ale jeżeli rachunek jest tak prosty (a jednak nie zawsze tak jest), to Rebel musiał dobrze zdawać sobie z tego sprawę, a nie teraz "płakać", że mogli zrobić inaczej. Dlatego to jest śmieszne, bo to trochę wygląda tak jakby rzucili się na Sherlocka bez przemyślenia opłacalności tematu.
A co do projektów growych - nie wszystko da się przewidzieć przed startem projektu. Zresztą nie tylko w branży gier...
Oczywista oczywistość. Ale nikt mi nie wmówi, że komuś tak się rozminęły plany z rzeczywistością. Tak wielka rozbieżność świadczy o ewidentnym błędzie w planowaniu.

Tak czy tak, wychodzi na to, że Rebel trochę się przeliczył. Szkoda, bo choć bardzo cieszę się na Sherlocka, to miałem nadzieję na komplet tej serii.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2019, 12:52 przez thorgal83, łącznie zmieniany 1 raz.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: kmd7 »

Cóż, pozostaje żałować, że nie wyjdą inne sprawy. A może jednak?
Tym bardziej muszę zacząć dawkować sobie to, co mi pozostało. Wczoraj skończyliśmy sprawę 6, na wszystkie pytania odpowiedzieliśmy poprawnie, ilość odwiedzonych wątków pominę milczeniem, zdobyliśmy 60 pkt ;). Sherlock pod tym względem przypomina skrzyżowanie prestidigitatora i wróżki - od razu wybiera właściwą opcję z kilku możliwych :D. Tym niemniej bawiliśmy się świetnie - ten moment, kiedy w głowie zaświtała myśl:
Spoiler:
wart jest poświęconego grze czasu. Nawet pomimo błędu, który jak mniemam, znalazł się w tym scenariuszu.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6438
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 563 times
Been thanked: 926 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Odi »

Jeżeli rachunek jest taki prosty to może w ogóle nie opłaca się wydawać większych gier, bo w tym czasie wyda się x mniejszych przy mniejszym nakładzie sił?
No nie, bo zyski generują hity, niezależne od ich wielkości. Dobble jest małe, i jest hitem. Ale już kamienie w kieszenie - nie. Choćby nie wiem jak bardzo zalać rynek Kamieniami w kieszeniach, zapewne nie zrobią one takiego wyniku finansowego, jaki zrobi Rebelowi Nemesis. Do tego dochodzi konieczność dywersyfikacji portfolio.
I naprawdę myślisz, że one wszystkie generują takie same zyski?
Jasne, że nie. Ale akurat w tym przykładzie miałem na myśli gry o podobnych prognozach sprzedażowych i segmencie rynku.

To tylko uproszczony do granic przykład :)

Pamiętajcie też o tym, że jak wynik sprzedażowy będzie ponad oczekiwania (a przecież może być, bo ludzie mogą szukać czegoś "po Detektywie"), to pewnie Rebel rozważy wejście w kolejną część.
Nawet jeśli nie, to pozostają fanowskie scenariusze, które - jestem przekonany - powstaną :)

Ok, z mojej strony koniec off topu.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: FortArt »

detrytusek pisze: 31 sty 2019, 11:19
Palmer pisze: 31 sty 2019, 11:15 Czy do gry przydadzą się jakieś dodatkowe znaczniki do oznaczania odwiedzonych lokacji itp. ? Bo nie wiem czy nie domówić przy okazji zamówienia czegoś w klimacie.
Nie. Lokacji odwiedzisz tyle, że i tak nie będziesz wiedział, który znacznik za co odpowiada. Plus i tak musisz sobie robić notatki.
Zaraz. A punktacja nie zależy aby od liczby odwiedzonych lokacji? To nie notuje się tego nigdzie?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: kmd7 »

Notuje, notuje. Bez notatek nie wyobrażam sobie tej gry. Notatek, schematów i różnych zależności po sesji mamy dosyć sporo.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: detrytusek »

FortArt pisze: 31 sty 2019, 14:55
detrytusek pisze: 31 sty 2019, 11:19
Palmer pisze: 31 sty 2019, 11:15 Czy do gry przydadzą się jakieś dodatkowe znaczniki do oznaczania odwiedzonych lokacji itp. ? Bo nie wiem czy nie domówić przy okazji zamówienia czegoś w klimacie.
Nie. Lokacji odwiedzisz tyle, że i tak nie będziesz wiedział, który znacznik za co odpowiada. Plus i tak musisz sobie robić notatki.
Zaraz. A punktacja nie zależy aby od liczby odwiedzonych lokacji? To nie notuje się tego nigdzie?
Przecież napisałem, że musisz sobie robić notatki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Antioch Seleucyda »

A czy Rebel się wypowiedział w sprawie ? Może Odi jesteś czarnowidzem, i faktycznie Rebel wyda dodatki, czy to oficjalne czy też nie oficjalne.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6438
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 563 times
Been thanked: 926 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Odi »

No właśnie jestem czarnowidzem, bo się gdzieś REBEL wypowiedział
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Marketingowy strzał w stopę/kolano z deklarowaniem nie wydawania kolejnych części.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: seki »

thorgal83 pisze: 31 sty 2019, 11:15
Oczywiście to ich decyzja o nie wydawaniu dodatków i mają do tego całkowite prawo. Ale tłumaczenie tego ilością włożone pracy jest co najmniej dziwne, żeby nie powiedzieć śmieszne.
Ale do tej gry przecież nie ma dodatków. Inne gry z serii są innymi grami. Ciesz się i bądź wdzięczny że chociaż jedną część ci przetłumaczyli.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: esztfke »

Za mną w końcu pierwsza (a raczej piąta) sprawa. Już po 1 scenariuszu widzę, że ta gra mi o wiele bardziej pasuje niż detektyw. Przede wszystkim jest genialna w swojej prostocie jeśli chodzi o zasady i obsługę gry, do tego możliwość odwiedzania lokacji w dowolnej kolejności.
co do 5 sprawy:
Spoiler:
thorgal83

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: thorgal83 »

Ale do tej gry przecież nie ma dodatków. Inne gry z serii są innymi grami.
Nazywaj to jak chcesz - dodatkami, innymi grami z tej samej serii - to tylko semantyka, ale i tak mówimy o tym samym.
Ciesz się i bądź wdzięczny że chociaż jedną część ci przetłumaczyli.
Może jeszcze na kolana mam upaść, że taką łaskę mi zrobili? Napiszę to jeszcze raz - BARDZO cieszę się z wydanego Sherlocka i mam zamiar delektować się każdą sprawą w nim zawartą. Ale to nie znaczy, że nie mogę czuć złości, że dostanę tylko jeden produkt z tej doskonałej serii.

Dobra, tak samo jak Odi ja również kończę ten offtop i chętnie przeczytam wrażenia kolejnych osób z rozgrywek.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: seki »

W momencie gdy ktoś nie odróżnia dodatku od innej gry to dalsza dyskusja na ten temat traci sens. Dziwne, że burzysz się o inne Sherlocki a nie piszesz nic o tłumaczeniu innych detektywistycznych gier. Idąc Twoim torem rozumowania Rebel powinien ci je wszystkie przetłumaczyć. Masz pretensje jakby Rebel ci coś zabrał a przecież oni ci umozliwili zagrać w te grę zależną językowo w momencie gdy jak sądzę Twój język obcy jest niewystarczająco dobry by pograć w tego typu gry. A Ty zamiast się cieszyć masz absurdalne pretensje. "Dasz palec a weźmie całą rękę".
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Bary »

Antioch Seleucyda pisze: 31 sty 2019, 20:09 Marketingowy strzał w stopę/kolano z deklarowaniem nie wydawania kolejnych części.
Być może ze względów marketingowych lepiej byłoby wodzić klienta za nos i dopiero za pół roku ogłosić tego typu sprawę. Wydaje mi się jednak, ze wieszanie na Rebelu psów za uczciwość, to jednak dość zaskakująca postawa. Jasne, fajnie byłoby, jakby padła deklaracja, że wydadzą wszystkie części. Na razie jest podejście asekuracyjne. Zamiast jednak narzekać, może warto grę promować. Z Time Stories też miało nic nie być i pozytywna postawa ludzi sprawiła, że możemy się cieszyć tym cyklem po polsku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Bary - zgadzam się że brawo za uczciwośc dla Rebela. Szkoda tylko że ze słów Odiego który sugeruje że WIE, wynika że szans nie ma. Ja liczę na to że są, bo i mi i dziewczynie gra bardzo się podoba.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: seki »

Ja również kojarzę słowa Rebela odnośnie braku innych części. Nie jest to info z kuluarów. Takie było stanowisko Rebela w wątku dotyczącym planów wydawniczych.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: Blue »

Odi pisze: 31 sty 2019, 13:23 No nie, bo zyski generują hity, niezależne od ich wielkości. Dobble jest małe, i jest hitem. Ale już kamienie w kieszenie - nie. Choćby nie wiem jak bardzo zalać rynek Kamieniami w kieszeniach, zapewne nie zrobią one takiego wyniku finansowego, jaki zrobi Rebelowi Nemesis. Do tego dochodzi konieczność dywersyfikacji portfolio.
Nemesis to wielka droga gra dla geeków, szczerze wątpię, żeby zarobiło więcej niż to tanie Dobble.


Co do reszty dyskusji, sam nie kupuję praktycznie dodatków, więc kompletnie nie rozumiem tej wojny, że albo się decydujesz na związek tłukąc coś nawet jak Cię to ściąga finansowo w dół, albo spadaj. Straszna roszczeniowość w tym. Piszecie tak jakby podstawki nie były kompletnymi produktami. Tu ofc jest dyskusja o czymś co jest zupełnym stand-alone, więc jeszcze inaczej, ale nawet w przypadku dodatków do innych gier - sorry nie sprzedaje się to trudno, takie jest życie, firma ma w pierwszej kolejności zarabiać i się utrzymać na rynku, a nie wydawać kolejny dodatek, wiedząc że poprzedni i podstawka zalega na magazynach i jest wtopą finansową, żeby zrobić dobrze kilku malkontentom. I tak fajną praktyką jest, że jak wchodzą z produktem po czasie, to często od razu leci wydanie podstawki z dodatkami.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: FortArt »

1. Pod jaką nazwą w BGG jest scenariusz demo?
2. Demo:
Spoiler:
I ja nie wiem czemu uważacie, że wodzi jak po sznurku skoro utknąć się da :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: vegathedog »

Wczoraj rozegraliśmy z małżonką scenariusz demo i muszę napisać, że wcale nie było tak źle jak niektórzy tutaj piszą.Napiszę więcej, było bardzo fajnie. Oboje byliśmy zaangażowani w rozkminę od początku do końca i czuliśmy klimat brudnego XIXw Londynu. Nie było łatwo, ale też poznawaliśmy mechanikę, więc to co jest super i mi się ogromnie podoba to to, że to jest sandbox i że można chodzić gdzie się chce, a to dopiero odkryliśmy w trakcie scenariusza, że możemy zajrzeć pod dowolny numerek. Jak nie ma paragrafu pod danym numerem to nic nie znajdziemy i tylko tracimy czas. Mogę sobie tylko wyobrazić jak rozbudowane, skomplikowane i zagmatwane scenariusze znajdują się w dużym pudle. Ja się skuszę na pudło. Małżonka jest zagorzałą fanką wszelkiego rodzaju kryminałów, a mi strasznie podoba się odczytywanie historii na głos, wcielając się w różne postaci, co dodaje jeszcze klimatu w trakcie gry.Mechanika jest tak banalna, że aż dziw bierze, że tak mało jest gier tego typu. Po rozwiązaniu wszystkich scenariuszy można pudło odsprzedać z niewielką stratą pozostawiając za sobą dużo ponad 30h fantastycznej zabawy i można grać w zasadzie wszędzie. Nawet przy wkładaniu naczyń do zmywarki.

W moim przypadku nie uważam, żeby Rebel strzelił sobie w stopę, scenariusz demo spełnił moje oczekiwania i zachęcił do kupna gry, bo wiem że to był tylko swego rodzaju trailer i w sumie nie wiem czego wszyscy oczekują od demo wersji. To jest podobnie jak na PS4. Ściągasz demo, grasz 10min i koniec i co? Albo ci się podobało i bierzesz, albo się nie podobało i nie bierzesz. Producent gry nie strzela sobie w stopę, tylko reklamuje produkt i jeżeli trafia w czyjś gust to właśnie o to chodzi. Masz natomiast świadomość, że grałeś tylko w kawalątek.

W mojej ocenie to demo bardziej mnie przekonuje do zakupu pełnej gry, niż gdybym w nie nie zagrał.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Sherlock Holmes Consulting Detective (S. Goldberg, G. Grady, R. Edwards, J. Ropert, ...)

Post autor: detrytusek »

kmd7 pisze: 28 sty 2019, 14:34
A już sam początek szóstej
Spoiler:
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ