K2 (Adam Kałuża)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: K2

Post autor: Coen »

Stół założyłem z ograniczeniem dla grupy FORUM gry planszowe
http://pl.boardgamearena.com/#!table?table=17255162
Rozgrywka turowa.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: K2

Post autor: Wertigo »

Możecie mnie dodać do grupy? Nick taki jak na forum
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: K2

Post autor: tomuch »

Przy okazji proszę o dopisanie mnie do grupy.
To ile osób mamy? Chyba akurat 5, więc pełen skład będzie.

Którą planszę / pogodę wybieramy?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: K2

Post autor: lukwych »

Ja też proszę o dopisanie - nick lukwych
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: K2

Post autor: tomuch »

Czyli 6 osób. Może poczekamy jeszcze chwilę i jakąś ligę zaczniemy? ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: K2

Post autor: DarkSide »

Chętnie bym się przyłączył, ale nie jestem zapisany do grupy na BGA :( (nick na BGA: Inkwizytor)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: K2

Post autor: Coen »

No to może inaczej - założyłem wątek w rozgrywkach ligowych :D
Potwierdźcie tam swój udział, może ktoś jeszcze dołączy i wtedy mógłbym rozpisać rozgrywki :)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 49&t=39268
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: K2

Post autor: TV3 »

Widzę, że obecnie do kupienia jest "nowa edycja", cokolwiek to znaczy. Widzę też, że dużo osób narzeka na pojawiające się wątpliwości, których instrukcja nie wyjaśnia. Czy wspomniana "nowa wersja" coś poprawiła na tym polu? Czy może jest jakiś zsumowany FAQ, zawierający niejasności?

I druga rzecz - jak to jest z tą regrywalnością? Niektórych, jak piszą, dopada znużenie po iluś tam partiach, powodowane tym samym, stałym ciągiem wykonywanych działań.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: K2

Post autor: misioooo »

Ja mam tę grę (z dodatkiem Broad Peek) od kilku lat. Od czasu do czasu grywamy, głównie z nieplanszówkowymi ludźmi. Jakoś nam się nie znudziła, choć podejrzewam, że jakbyśmy przez tydzień codziennie grali to może poszłaby w odstawkę na dłuższy czas. Jak gramy we 2/3 osoby to podstawowa mapa, jak więcej to Broad Peek. Z zasadami jakoś nigdy nie mieliśmy problemu i do żadnego FAQ nie sięgałem. Dla nas to jest gra "rodzinna", taka łatwa, prosta i przyjemna. Więc jak coś budzi wątpliwości to "głosujemy" czy gracz może/nie może, żyje/umiera ;P I tyle.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: K2

Post autor: GeQ »

To chyba problem każdej gry, że zbyt często grana może się przejeść, ale nie ma co przesadzać. Losowe kafle pogody, letnia i zimowa plansza. Do tego interakcja i zajmowanie dostępnych pól. Jest całkiem sporo różnorodności.

Zasady też raczej nie przytłaczają. A wątpliwości można też rozwiać na forum ;)
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: K2

Post autor: Shogman »

No i można wypróbować online na BGA
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: K2

Post autor: misioooo »

GeQ pisze:To chyba problem każdej gry, że zbyt często grana może się przejeść, ale nie ma co przesadzać.
No właśnie... Taki Tzolkin - nuuudy! Bo tylko stawiasz pamperka, albo zgarniasz pamperka z planszy... W kółko to samo :) To juz Talizman ma więcej "opcji", bo możesz wyturlać od 1 do 6! (6 możliwości zatem), do tego wybór lewo/prawo... W ogóle te planszowe to są be, lepiej pograć w GTA na pleju! Przejść raz i do kubła - taka radość z wydanych 250zł - zapewniła mi świetną, jednorazową zabawę, hehe ;P

Tak na poważnie bardziej - świetnie to ująłeś GeQ - problem każdej gry/zabawki/zabawy - często używana nudzi się (przynajmniej na jakiś czas). Choć są gry, które ponoć można grać codziennie... Szachy, Go i wiele innych. Wszystko kwestia gustu :) niektórzy namiętnie i regularnie tłuką kostki w Talizmanie i jakoś nie są znudzeni.

Granie online w planszówki jak dla mnie trochę mija się z celem. Brak interakcji z żywym człowiekiem, nie ma śmiechów, powalających tekstów w stylu "pierwszy mi zdechł, ale drugi stanął mi na szczycie!" na co reszta reaguje gromkim śmiechem... Czasami w coś tam online pstryknę, ale raczej z ciekawości poznania mechaniki, a nie dla takiej przyjemności jak z żywymi ludźmi. Nadmieniam, że 90% gier, w które grywam przegrywam. I jakoś mi to nie przeszkadza... Choć jak od święta coś wygram, to inni mają do mnie pretensje, że ja znam zasady lepiej, że na jutubie oglądałem etc ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: K2

Post autor: TV3 »

Źle chyba zdefiniowałem pytanie o ewentualną powtarzalność i nudę :). Że każda się z czasem znudzi - owszem, to wysoce prawdopodobne. Większy nacisk powinienem położyć na "kiedy", "jak szybko" ;). Ale tu już dotarło do mnie, że przez czas jakiś można się nieźle w K2 bawić. Jeśli z gier omawianych w innym wątku skłaniałbym się ku K2, to póki co jeszcze martwią mnie trochę wspominane niejasności gra-instrukcja. Za dużo czasu poświęciłem swego czasu na dochodzenia w Robinsonie i mam awersję do niedoskonałych instrukcji :). Lubię kompletne produkty.

Zobaczymy. Może w odpowiednim wątku ktoś coś jeszcze skrobnie na temat innych pozycji.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: K2

Post autor: misioooo »

TV3 ja bym się nie martwił powtarzalnością/znudzeniem... Ile ta gra teraz kosztuje? 70zł? Nawet jak zagrasz tyko 10 razy to... 7zł/miło spędzony czas :) Zdecydowanie taniej niż np bilet do kina (który jest "jednorazową" zabawą). Ja tak to zwykle przeliczam ;P Ile PLN za miły wieczór płacę... Oczywiście czasami nie trafiam i po jednej grze z takich czy innych powodów wymieniam/sprzedaję, ale odzyskuję część/większość zainwestowanej gotówki.

Zasadami jak pisałem - nie martwiłbym się. To nie jest mózgożerny Robinson, a lekki tytuł dla każdego. Zatem nawet nie grając do końca zgodnie z zasadami - nie ma obaw, że coś nie tak i kilka godzin "zmarnowane"...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: K2

Post autor: TV3 »

Ponowię jeszcze pytanie o edycje - "2 ED." - to jedyny wyznacznik? O ile się nie mylę, widziałem pudła i kwadratowe i prostokątne.
Czy zmiany między edycjami są czysto kosmetyczne? (coś tam czytałem o oznaczeniach na kartach...)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: K2

Post autor: tomb »

Tutaj lista zmian.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: K2

Post autor: TV3 »

Dobrze więc widzę, że teraz pudło - prostokąt. Bez oznaczenia "2 ED." Się zgadza?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: K2

Post autor: tomb »

Pierwsze wydanie było na pewno prostokątne (takie mam), to nowe jest chyba kwadratowe (jak Ticket).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: K2

Post autor: TV3 »

Czyli w tym linku (za który dziękuję) jest pokazane stare pudło - wnioskuję. Pytanie, czy sam kwadrat pudła ostatecznie określa jego edycję jako drugą.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: K2

Post autor: tomb »

No to jeszcze zerknij tu: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 75#p547572
Wygląda na to, że po pudełku poznasz. Ale dla pewności po prostu zapytaj Rebel.

A co do gry, to trzeba przewietrzyć pudełka i trzasnąć znowu wszystkie szczyty, zwłaszcza te z dodatku. Ach, szkoda, że nie ma jeszcze śniegu za oknem (choć akurat w tej grze nie trzeba klimatu budować, pojawia się sam).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: K2

Post autor: DarkSide »

Mam wydanie drugie:
- pudło kwadratowe (standard takie jak np: do Robinsona)
- brak info na wierzchu o numerze edycji
- rok wydania na pudle 2014

Jeśli kupujesz nówkę, to w obiegu na 99,9% jest tylko drugie wydanie
Jak z rynku wtórnego, to niech Ci sprzedający prześle zdjęcie spodu pudła z okolic kodu kreskowego. Obok kodu kreskowego jest rok wydania. W doddatku na jednym z boków mam pieczątkę(?) fabryczną pod logiem REBELA z informacją chyba o numerze serii GR 20-11-2014
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: K2

Post autor: raphaell7 »

Druga edycja była w roku 2011 - pudełko prostokątne.
Obecna edycja (trzecia, "nowa"), jest z roku 2014 - pudełko kwadratowe.

Obecnie w sprzedaży jest jedynie dostępna trzecia edycja. Posiada kwadratowe pudełko oraz ładną plastikową wypraskę (zdjęcie poniżej). Zasady się nie zmieniły, dlatego chyba ciągle pisze na nich "druga edycja".

Obrazek
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: K2

Post autor: TV3 »

Nowa, telefonicznie potwierdzona druga (czy tam kolejna) edycja. Dzięki za informacje ;)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: K2

Post autor: c08mk »

Rebel wrzucił Lawinę do oferty sklepu. Jeżeli ktoś nie ma to polecam.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: K2

Post autor: Coen »

Jakby ktoś był zainteresowany, to niedługo startuje drugi sezon w K2.
Zapraszam :)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 8&p=735081
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ