K2 (Adam Kałuża)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: K2

Post autor: romeck »

Ciekawe czy Lawina dołączona do podstawki.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: K2

Post autor: flowerus »

romeck pisze:Ciekawe czy Lawina dołączona do podstawki.
Wątpię, nie ma tego w spisie komponentów. A skoro zmienili grafikę okładki, to zapewne zmieniliby też informacje o zawartości.
A szkoda...
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: K2

Post autor: zedd »

flowerus pisze:
romeck pisze:Ciekawe czy Lawina dołączona do podstawki.
Wątpię, nie ma tego w spisie komponentów. A skoro zmienili grafikę okładki, to zapewne zmieniliby też informacje o zawartości.
A szkoda...
Lawina nie jest dołączona do nowej edycji K2. Zmianie uległ format pudełka oraz dodano plastikową wytłoczkę na elementy.
kochamkinie
Posty: 8
Rejestracja: 08 lis 2010, 12:11
Lokalizacja: Warszawa

K2 trzecia edycja - instrukcja eng?

Post autor: kochamkinie »

Szybkie pytanie: czy w nowej edycji K2 (jak rozumiem jest to trzecia edycja polska z 2014 roku) instrukcja jest tylko po polsku czy także po angielsku? Wiem, że z sieci można ściągnąć angielską wersję instrukcji, ale interesuje mnie czy jest w pudełku?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: K2 trzecia edycja - instrukcja eng?

Post autor: folko »

Po polsku i angielsku (przynajmniej u mnie tak było ;-) ).
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: K2

Post autor: charlie »

Jakby to kogoś interesowało - K2 jest teraz dostępna online na BGA (boardgamearena.com), więc można za darmoszkę wypróbować. Polecam, bo gra świetna - jedna z najlepszych w kategorii gier rodzinnych wg mnie. Tym bardziej cieszy, że na BGA pojawiła się gra rodzimego autora. W związku z tym, jeszcze raz gratulacje dla Adama "folko" Kałuży!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: K2

Post autor: TV3 »

1. W grze jak widzę są punkty (podliczane na koniec). Czy są one jedynie jako pewien dodatek (zobaczmy, jak nam poszło w porównaniu z poprzednimi partiami)? Rozumiem, że i w grze solo i w grze w duecie podstawową kwestią jest (jak w większości gier): albo wygrałem, albo przegrałem. Chodzi mi o to, czy punkty nie są jakąś nadrzędną konkluzją - poszło mi tak, ile punktów zdobyłem?

2. Czy dla gry solo warto brać tę grę? A jeśli do duetu - czy występuje tu negatywna interakcja?

3. Parę pytań znalazłem (sprzed jakiegoś czasu) odnośnie nieprecyzyjności zasad w instrukcji. Widzę, że teraz jakaś "nowa" edycja gry jest do kupienia - czy na tym polu instrukcja została poprawiona?

dzięki
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: K2

Post autor: Peter128 »

Wygrywa ten, kto ma więcej puntków ;) ale jest to też taki typ gry, że można porównać to z poprzednimi partiami. To nie jest tak, że "dziś tylko 13 punktów, bo przeciwnik nie pozwolił na więcej", raczej "dziś tylko 13 puntków, bo źle zaplanowałem strategię".

Negatywna interakcja? Mało, głównie blokowanie pól, na 2 osoby jeszcze mniej. Ale jak już wystąpi, to jest bolesna. Mówiąc ogólnie, zawsze warto mieć plan B, ale ciężko mieć plan "jak zaszkodzić przeciwnikowi". Interakcja jest raczej przy okazji.

Tryb solo? Ciężko mi się wypowiedzieć, bo solo grałem tylko w K2, Suburbię i Robinsona. Robinson na tym polu miażdży na tyle, że inne gry mi się wydają słabe :D K2 solo to łamigłówka ze zmieniającymi się warunkami, za przeciwnika robi obowiązek dociągania zawsze żetonu ryzyka. Dobre, żeby troszkę poprawić swoje umiejętności, ale nie jest to tryb do zagrywania się całymi wieczorami.

Od siebie grę bardzo polecam!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: K2

Post autor: TV3 »

Dzięki.
O te punkty właśnie w kontekście solo mi chodziło. Czy grając sam na końcu albo przegram, albo wygram, czy też jedyna informacja na koniec gry to taka, jak mi poszło (czyli ile punktów zdobyłem).
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: K2

Post autor: Peter128 »

Po grze solo, masz lepszy lub gorszy wynik punktowy, w instrukcji jest odpowiednia tabelka i "rangi".
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: K2

Post autor: DarkSide »

Czy istnieje obecnie możliwość nabycia w jakiś sposób dodatku Lawina?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: K2

Post autor: Szaweł »

DarkSide pisze:Czy istnieje obecnie możliwość nabycia w jakiś sposób dodatku Lawina?
+1
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: K2

Post autor: folko »

Raczej nie, jedynie możecie pytać w rebelu, ale chyba już nie mają :(
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: K2

Post autor: Nataniel »

Mamy jeszcze kilkanaście sztuk. Jeżeli ktoś chce je otrzymać, wystarczy po złożeniu zamówienia w REBELu napisać do nas maila, aby dołączyć do niego lawinę.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: K2

Post autor: DarkSide »

Dzięki Coenowi mogę się cieszyć dodatkiem "Lawina" i tu mam pytanie. O ile informację o tym jak działa można znalezć w sieci, ale mam dosyć głupie pytanie: jak odróżnić kafle z dodatku od standardowych, bo coraz bardziej czuję się wkręcany w "znajdz 5 szczegółów" :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: K2

Post autor: Andarist »

na tych lawinowych masz symbol lawiny pod pogoda na dany dzien
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
okiemgekona
Posty: 28
Rejestracja: 09 sie 2013, 09:32

Re: K2

Post autor: okiemgekona »

Cześć, mam pytanie do samej rozgrywki. Na ręke biorę 6 kart, z których wybieram 3 (pozostałe zaś odkładam na górę talii) - i je zagrywam. co jeśli wykorzystam tylko 2 karty z 3.

Co się dzieje z 3 kartą - traktuje sie ją jako zagraną/niewykorzystaną, czy też wraca do talii, i wchodzi na rekę w kolejnym dniu ???
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: K2

Post autor: flowerus »

Wszystkie 3 karty uznane są jako zagrane, niezależnie od tego czy wykorzystałeś punkty/ruchu/aklimatyzacji z nich czy też nie. Karty idą na stos kart odrzuconych. W momencie kiedy skończą się karty na ręce (czyli po 6 dniach), karty odrzucone tasujesz i dobierasz na nowo.
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 231
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: K2

Post autor: aaxxee »

Zagrywasz 3 karty i je odrzucasz 3 nawet tą niewykorzystaną, nie musisz wykorzystać wszystkich punktów ruchu i aklimatyzacji . 3 zostają ci na ręce, po czym w następnej rundzie dobierasz 3 karty.
Awatar użytkownika
okiemgekona
Posty: 28
Rejestracja: 09 sie 2013, 09:32

Re: K2

Post autor: okiemgekona »

Dzięki. wszystko jasne
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: K2

Post autor: tomuch »

Właśnie zauważyłem, że K2 jest na BGA http://en.boardgamearena.com/#!gamepanel?game=k2
Może zebrałaby się ekipa na jakieś rozgrywki?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: K2

Post autor: Coen »

Z chęcią zagram.
Nick mam taki sam jak na forum.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: K2

Post autor: DarkSide »

Ja chętnie. Ale bez ELO. Moje pierwsze podejście do K2 na BGA skończyło się rozwiązaniem rozgrywki już na starcie bo nie mogłem ogarnąć co i jak, ale możliwe że była to jeszcze testowa wersja. Mam nadzieję że doszło już polskie tłumaczenie elementów, bo w tamtej wersji było jakoś nieintuicyjnie :( Ale jak towarzystwo będzie polskie to się beziemy wspierać przy pierwszej rozkminie implementacji :D Pytanie czy uda się online? Ja mógłbym w tej chwili (nick na BGA: Inkwizytor) Chyba że turowo.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: K2

Post autor: Wertigo »

O ja też bym chciała. Może ktoś pomoże mi ogarnąć bo na BGA nie potrafię tego zrozumieć [emoji14] dodam tylko, że nie grałam w tradycyjną wersję ale instrukcję czytałam kilka razy
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: K2

Post autor: louiscyphre »

Ja też się pisze ale turowo. Nick: solfernus
ODPOWIEDZ